|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Privezan - odvezan pes
12.11.2006 10:58:21   
Anonimen
Ojla.

Pravkar iz sprehoda, totalno jezna ...

Skratka, a je reeeeeeeeeeees tak greh, ce imas svojega psa, ki ti pobegne, ce je odpet, privezanega? Je privezan pes res merilo za ljubezen do njega?

Poln kufr mam starih mam, ki po Tivoliju tezijo, da je privezan pes mucen in da nimas srca in ne vem kaj se vse. Z Luno sva bili tukaj bolj na zacetku Tivolija in dali veverici en pasji piskotek (en koscek), ker je prisla do mene in mi vzela iz roke (koncno... jeeeej user posted image ). In je Luna bila se presenetljivo potrpezljiva in je samo gledala kaj se dogaja, ko je veverica odskakljala je pa hotla za njo. In v tem prinori en bel pes in seveda stece za veverico (hm, mucenje zivali?). In se ena stara mama od dalec dere, ce je to moj pes. Pa mi je blo cudno in sem mislila, da misli njenega belega user posted image  in rekla da ne. In mama prijavi ja sej, se vidi, ker je prvezan in nimate srca. Pa jo vprasam, ce misli Luno in mi rece da ja. In ji povem, da je to moj pes in da je privezan zato, ker drugace UIDE! In da mi ni v interesu, da mi pobegne in se zgubi. Ja, da to taki pobegnejo k so skoz prvezani in da je to mucenje in kaj se jst grem .. in sem jo mela ze vrh glave in sem ji rekla da naj ona s svojim psom dela tako kot ona zeli, jaz bom pa s svojim po svoje in da me njeno mnenje NE ZANIMA. In sem se obrnila in sla, ona je pa se naprej  se cez pol Tivolija neki drla, pa ne vem kaj, ker je nisem poslusala in ker me ne zanima.

Mislim, user posted image , res, mucim svojega psa, ker ne zelim, da se ji kaj zgodi ali pa da se izgubi. Najbrz res nimam srca in ljubezni za njo, ker spi z mano v MOJI postelji in to na povstru, ker hodiva na agility, se igramo z njo, crkljamo, dobi miljon enih igrac in piskotov itd ... user posted image  

RES me je razjezila .. in prav posteno mi gredo na zivce te stare mame (ker tezijo le one!) s tem mucenjem privezanih psov. Ja, je bila odvezana kot mladic, pa si je potem poskodovala tacko in jo je en mesec vozil ven vecinoma moj fotr, ki je ni nikoli spuscal in se je pac odvadla bit spuscena. Sem jo po tistem spustila se ene parkrat (nazadnje pred slabim mesecem) in sem jo se zmeraj mogla na koncu lovit. In ker mi je v Tivoliju zbezala na zeleznisko progo in kasneje na nadvoz nad Vecno in je 3 min za tem, ko je ona skakljala ob zeleznici pripeljal vlak, mi nazalost res ni do tega, da ostanem brez psa, zato da bo imela ''svobodo'', ki ji jo zdaj odvzemamuser posted image  Se pac bolj potrudim da se zlaufa, ce je treba tudi tecem z njo, rolava, se doma igrava ...

Prav rada bi ji spustila enga napadalnega, odvezanega psa, pa me zanima, ce bi bila potem se mnenja, da naj bo pes spuscen. Je privezan pes za vas tudi merilo za mucenje psa?user posted image

LP, Ribica
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Privezan - odvezan pes
12.11.2006 11:21:13   
Dejča
Ko sem prebrala naslov teme, sem mislila, da bo šla bolj v smer - privezujte pse - ne pa ravno obratno. Večinoma doživiš ravno to, da ljudje ne želijo, da psi prosto tekajo naokrog. In s tem se načeloma kar strinjam, saj ne morejo biti spuščeni in letati za otroki, drugimi živalmi ipd. Nikoli namreč ne moreš biti 100 % prepričan, kako bo žival odreagirala v določeni situaciji - ko nekoga ugrizne, je lahko že (pre)pozno.

Verjemi, da vem, kako je imeti doma psa, ki ni ubogljiv - za to njegovo lastnost so deloma krivi lastniki (moji starši), deloma njegova narava, saj je lovski pes. Nič ga ne zadrži ob meni, mojem očetu, ko zavoha žival. In ga tudi po nekaj ur ni , če uide. Okrog bajte imamo pravi Alcatraz, pa včasih vseeno uide. Zna tudi plezati po navpični ograji user posted image . In zato spada na povodec. Vsak pes - ne le veliki, tudi majhni, ki znajo biti velikokrat še bolj grozeči, ko z laježem opozarjajo na svoj teritorij.
Glede starih mam se pa ne sekiraj - drugič ji odvrni, da boš še njo dala na povodec, če ji kaj ne paše. Mislim, da v večini občin tudi obstajajo odloki, po katerih je s kaznijo zagroženo prosto tekanje psov. Ti ji le odvrni, da jo boš prijavila, če bo imela odvezanega psa. Ne vem, če bo še tako "lajala" in se vtikala v stvari, ki se je ne tičejo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Privezan - odvezan pes
12.11.2006 11:44:40   
mika
ribica, popolnoma prav imaš, da jo pripeto pelješ na sprehod. jaz sem tudi pričakovala, da ti je kdo težil zakaj ni pripeta. jaz sem imela nemškega ovčarja in sem z njim hodila na sprehod na travnik in v gozd blizu hiše. vedno je bil spuščen, ker takrat nihče ni hodil tja na sprehod. in kaj se je zgodilo? RONi je zagledal zajca in se pognal za njim. izkala sem ga kot nora 1 uro, na kar je prišepal in grozno cvilil. ne vem ali ga je zbil avto,ali pa ga je kdo pošteno kresnil s palicouser posted image peljala sem ga še isti večer k veterinarju in je rekel, da ima počeno stegnenico(NAPAČna diagnoza). ko je bilo zunaj mrzlo, sploh ni smel laežati na tleh, ker je potem teško vstal. zato je naslednjih 9 let spal v hiši. 4 leta po tem dogodku, pa mi v drugi kliniki za male živali povejo, da je imel počeno medenico. trije veterinarji so se čudili, da sploh še živi, ampak mu je fajn zacelilo. letos sem ga žal izgubila čisto nepričakovano. imel je raka na vranici in je moral na evtanazijouser posted image .
posledice so lahko zelo hude, če nimaš pripetega psa, tega se tudi sama zavedaš, tako da se nič ne oziraj na tečnobe, ki nimajo pojma o čem govorijo.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Privezan - odvezan pes
12.11.2006 11:57:18   
nuala
Res ne razumem, zakaj je ženska tako reagirala. A je kakšna luna? Motena ženska? Živčna? Ena tistih ki komunicirajo z višjimi energijami?

Vsak naj sam presodi, a je pes za na vrvico ali ne, prvi 2 leti ( mladi psi ) je vrvica sigurno boljša varianta, ali kadar nisi siguren. In določene vrste psov pač raje uidejo ali je odpoklic težavnejši.
Seveda vsakemu psu privoščim, da prosto teka, ampak če ne more je pač potreben malo daljši sprehod na vrvici, pa je!




_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Privezan - odvezan pes
12.11.2006 12:03:06   
Anonimen
Meni je full zal, da Luna ne more bit odvezana, ker se full rada igra s psi in full uziva v temu, samo nazalost smo pac zafrknili na zacetku in to tako je. Povrh vsega so beagli itak lovski psi in ce bi jo spustila, bi sla gonit. Meni se pa zmesa, da bi jo mogla cakat, da bo prsla. Pa se smotka kot je, bi se najbrz se zgubila. Ker je ze parkrat zavohala zival v gozdu in se je kar tresla in jokala, ker ni mogla za njo.

Ja s tem mucis psa, ker ne more svobodno tekat . in jaz Luni ze na povodcu ne zaupam vec, ker se obnasa tako kakor veter piha. Bo slo 20 kolesarjev mimo, pa se bo v 21. zapodila .. enako s tekaci .. skace tudi v ljudi, ce niso obicajno obleceni, igrala bi se z otroci in potem na njih laja (ce tecejo mimo) .. full ma rada dojencke in majckene otroke - itak da se vsak ustrasi user posted image  

Pa to na zalost ni edini primer ... ampak res izkljucno so pametovale le 'stare mame' ... Obup .. potem pa pes cez cel Tivoli za tabo leta, lastnika pa ****, kje je njegov pes ...

LP

(odgovor članu nuala)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Privezan - odvezan pes
12.11.2006 12:40:06   
Anonimen
Če je tako, kot praviš, itak ne moreš imeti odvezane. Sploh v naselju ne. No, pa tudi kje v gozdu ali na polju, če praviš, da bi šla za kakšno živaljo do konca sveta in naprej. Pač, lovski pes. Pravijo, da takrat ne pomaga nobena vzgoja. Menda tudi če je še tako dresiran, se mu utrga, če zavoha divjad (ali v našem primeru tudi mačko).
Saj ta "prijaznost" do ljudi in majhnih otrok bo Luno najbrž z leti minila, bo postala pač bolj "odrasla", manj otročja, vsaj pri Miši se je to zgodilo. Miša zdaj ne šmirgla nobenega, najraje vidi, da jo vsi pustijo na miru. Če je pa ne, je pa vse, kar naredi (če se že ne more ali se ji ne da umaknit), to, da se vleže na hrbet.
Tako da imam jaz Mišo v naselju večino kar izpuščeno, razen če se mi zdi, da so kje kakšne mačke v bližini. Je pa npr. na vasi, pri tašči, niti na polju ne morem imeti spuščene, ker tam je pa polno mačk. In ker je en sosed prijavil, da jo bo ustrelil, če bo še kdaj njihovega mačka jagala, jo ima  zdaj raje na štriku. Drugje na polju, to za našimi bloki, pa imam spuščeno. Tudi zaradi drugih psov, ker če je na štriku, se jim (spuščenim) ne more umaknit, ko jo pridejo vohat (ona tega ne mara). Če pa je spuščena, pa šavsne (v zrak) in gre proč.
Tako da to je po moje ful različno. Pač paziš na varnost ljudi in psa. Če je kdorkoli lahko v nevarnosti, imaš psa na štriku, drugače pa ne. Vsaj jaz tako delam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Privezan - odvezan pes
12.11.2006 13:28:43   
lan
Ah,jaz tudi naše Aje nikoli nisem imela odvezane,ker je enostavno šla,ko ji je zapasalo in se ni kaj preveč odzivala na moje dretje.
Tako da se ne sekiraj.Sem pa jaz tudi doživela take in drugačne pripombe pa sem samo rekla tisti dotični osebi,če bo ona laufala potem za njo.
Naša Aja je zelo trmasta in neposlušna že od malega in ne bom pozabila,ko mi je enkrat,ko je bila še mlada ušla v največjem nalivu na njivo in tam,ko utrgana skakala po blatu pa vmes še eno mačko lovila,jaz pa jo prosila,se ji skrila,klicala,v glavnem vse naredila,da bi kraljična prišla.No in rezultat vsega tega je bil Aja rjave barve,samo ušesa so bila še bela,jaz pa tudi blatna do kolen,saj sem le nazadnje morala iti jo lovit po blatuuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Privezan - odvezan pes
13.11.2006 1:14:48   
Anonimen
Ja, Luno je ze na povodcu tezko zadrzat, ko zavoha divjad in v gozdu ima smrcek neprestano na tleh (mm nad tlemi) in bi sla gonit, vprasanje za koliko ur .. enkrat se mi je ze zgubila v snegu .. Ampak izkusnje s tem, ko je bila odvezana - v gozdu seveda, drugje niti ne upam blizu cest - vse je bilo ok, ko bi pa morale it (iz gozda domov) je pa uslauser posted image  

Ko je bla manjsa je bila res prijazna do vseh, cez poletje je pa taka tecna ratala, da je obup. Prej ni blo vazno, ce je psico srecala, zdaj je pa tecna user posted image  

Ma saj vem, da je ok da jo imam privezano (je itak po zakonu tako), samo sem mogla spravit tisto jezo ven ..

Pac, vse napake pri Luni so sola za drugic oz. naslednjega psa user posted image

(odgovor članu lan)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Privezan - odvezan pes
13.11.2006 14:30:35   
Klarita
Nič se ne sekiraj za stare babe, ki itak nimajo kaj druga za delat, kot se dret in komandirat. Moja Pupa je skoz na lajni, ker ne zna hodit ob cesti in me je strah, da jo avto povozi. Pa kaj me briga, kaj si kdo misli. Drugače pa tudi spi na postelji med nama, dobi najboljšo hrano in priboljške in polno igrač. O ljubezni do Lune sploh ni dvoma. Ti se kar nasmej in ignoriraj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Privezan - odvezan pes
19.11.2006 21:33:42   
AiMa
sej ne vem..al majo sam ljudje zadnje čase tolk cajta,da se ne znajo več brigat zase al je to zdej popularno???madona,mi grejo na živce. Sam nič se sekirat. taki,ki majo drugim največ za povedat, majo pri sebi največ prahu pod predpražnikomuser posted image

_____________________________

AiMa



(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
19.11.2006 23:35:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu AiMa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Privezan - odvezan pes
21.11.2006 0:16:45   
Anonimen
nalin, sem tut to potem pogruntala user posted image  


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Privezan - odvezan pes
21.11.2006 17:32:02   
Strawberrie Cherrie
Sem glih htela pripomnit tole, pa se je Nalin prej spomnila...Aja, to sem te htela vprašat, kaj pa če pride kakšen pasji prijateljuser posted image A takrat tudi zbeži? Kaj pa če bi resnično poizkusila malo vadit odpoklic - ko Luna ni pozorna nate jo pokličeš 'luna, sem!? in jo rahlo potegneš s povodcem, za nagrado pa dobi košček priboljška...potem še lahko poizkusita tako (ko obvlada vajo sem), da ko pride do tebe, ji daš sedi 'Luna,sedi' zope priboljšek in pa recimo klik...priboljške pa omeji na samo takrat, ko vadita - tudi doma naj ne dobiva hrane izven časa hranjenja...

Fiša, kar se pa nagona tiče - vem kako je to, ker mam sama ptičarja...inprve psice tut nisem smela met spuščene v radiju5km od gozdauser posted image user posted image Zdaj pa naš fant obvlada odpoklic in pa down, tako da je znosno in imamo lepe sprehode...je pa res, da če je privezan pride domov zmeraj lepo uštiman , v njem ni raznoraznih vejic, v gobcu nima skritih stvariuser posted image (in se potem dela, kot da nič nimauser posted image ), v glvnem znosno...če pa je spuščen in je v bližini kakšna globoka blatna luža se pa igra najprej nilskega konja, se potaplja in prha zrak skozi nosnice (resno!!!user posted image user posted image user posted image user posted image ) -> potem si v dotično zelo razburkano lužo meče žogico in skače po luži...nato teče v gozd kjer je podrast najgostejša, da se v njegovo dlako zaplete vse možno...potem privleče največji kol (dolžine cca 1m) in prosi, da mu nekdo to čudo meče...
V glavnem pri 3letih je večji otrok kužek, kot pa ko smo ga dobiliuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Privezan - odvezan pes
21.11.2006 21:31:44   
Anonimen
Ko in ce se igra s kuzkom, je ok .. se lepo spila .. ko zagleda kakega drugega psa, 'zbezi' k njemu. Zdaj jo res spuscam le z enim, pa sem jo nazadnje spet lovila ... Potem smo prijeli se enega bokserja, k ga model sploh ni iskal. .. in ga je lastnik od Buddyja peljal cez CEL Tivoli nazaj do unga modelauser posted image  Pa prej k sm jst Luno lovila, je tip to tko mal gledu .. pa pes ne obvlada odpoklica seveda ...

No, zdaj sem zacela probavat resit vlecenje .. brez priboljskov, ker ze itak prevec stvari dobi, in brez klikerja. In ko se jaz ustavim, ko ona vlece, zacne vsakic JOKAT. In se sama od sebe usede in joka.

Edino na stop, cesta in sedi cesta v 90% procentih se reagira (na povodcu), pa seveda 'sibej' ko je treba cez prehod user posted image

No, o luzah pa ne bi .. se je bala vode in je ni marala pa ce se na glavo postavim .. zdaj samo da zagleda vodo bi vse dala, da bi se lahko sla kopat .. prej je luze preskakovala, zdaj skace noter user posted image

LP, Ribica

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Privezan - odvezan pes
22.11.2006 16:01:39   
Strawberrie Cherrie
Ribica jaz sem še vedno mnenja, da delaš napako v osnovi - Luna ne dobi priboljša (NAGRADE) zato, ker je nekaj dobro in prav naredila, ampak kar tako...jaz bi ji še vedno tele priboljške doma in 'kartako' ukinila, ko pa bi nekaj naredila dobro in res prav pa bi dobila....
Če sem imela 1x v šoli tibet španjela, pa mi je uspelo iz malega user posted image spravit na lep način toliko trme da je hodila poleg, da je poznala ukaz 'sedi' in pa 'prostor', da sva se naučili razstavne drže in pa poziranja...prava mala facikauser posted image - vse na hrenovkouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?