|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko je dejansko vašega
13.11.2006 13:21:27   
Anonimen
Mene grabi panika. Skratka pri 24 letih, sva z mojim na svojem ampak stanovanje je pisano na mojega. Jaz imam pa avto name pisan, to pa je tudi vse kar je dejansko mojega. Za enkrat nama vse štima ampak ko poštudiram dolgoročno, če kaj pride nimam dejansko nič. Tudi prihrankov ne, odločila sem se da bi vsak mesec dajala v kuverto 50 tisočakov in npr tako devala 15 let bi bil to čez 15 let super zalogajček, sploh ko gledam kakšne kredite imate ene.

Potem je druga zgodba da nimam nič delovne dobe razen porodniške user posted image . Se pravi če bom še naprej naslednjih 40 let doma, bom imela penzijo v kuuser posted image

Je še katera tako 

< Sporočilo je popravil Mič -- 13.11.2006 20:06:39 >
  Revisions: 1 | Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 13:29:33   
Anonimen
jaz imam pri svojim 23 privarčevano 1,5 mio, kar se mi zdi, kar dosti, glede na moja leta. moj ima seveda precej več- cca. 30 mio. stanovanje sicer imava, ampak gledava, da bi kupila kaj novega. oba avta sta pisana na njega, prav tako ostali luksuz.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 13:30:34   
Anonimen
Jaz imam 25 let. Lani sva kupila stanovanje, ki je pisano nanj. Sem še študentka in delam prek servisa in dobivam penzijo po očetu tako da domov prineseva približno isto denarja. Stanovanje se bi v primeru da greva narazen ziher delilo čeprav ni nič pisano name. Sicer on plačuje kredit sam pa vse drugo jaz tko da je vse pol pol(približno). Imava skupaj denar. Pač kupuje stvari tist k jih vidi al pa rab oz. tist k ma tist trenutek denar. Imam pa avto ki je pisan name in varčevanje in življenjsko zavarovanje ki ga v primeru moje smrti dobi on jaz pa v primeru njegove.
Aja za delovno dobo se pa ne sekiram, ker čez 40 let bodo itak tako minimalne penzije da je brezveze se pri 25 letih obremenjevat. Jaz posebej varčujem za pokojnino. Mislim da je to edini način da bomo normalno živeli kot upokojenci, če bomo pokojnino sploh dočakalil.
Drugače pa midva sva te stvari (delitev stanovanja in premoženja) že vse prej predebatirala, čeprav nimava namena it narazen.user posted image  Tko za vsak slučajuser posted image
Aja pa midva ne poznava besed to je moje to pa tvoje, ampak sam to je najino(kar se premoženja tiče itak)user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 13:31:07   
Anonimen
Če imata skupno gospodinjstvo (isti naslov) je itak pol tvoje, razen če je stanovanje pridobil pred tabo.

Stanovanje imava pisano na pol, vsak svoj avto, prihrankov nič (gre vse v kredite). Če bo šlo kaj narobe tega standarda samane bom mogla živeti, ker je glavni financer moj dragi.

Ampak imava skupne finance. On prinese denar, jaz pa poskrbim za vse drugo. Njega ni cel dan, moja je skrb za vse.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 13:33:58   
mika
odločila sem se da bi vsak mesec dajala v kuverto 50 tisočakov in npr tako devala 15 let bi bil to čez 15 let super zalogajček, sploh ko gledam kakšne kredite imate ene.


pametna odločitev. moja teta vedno pravi, da si ženske moramo dat nekaj na stran, v slučaju če ostanemo same z otroki. njen mož je pobral vse njune prihranke in ji je žal, da ni poslušala, ene starejše gospe, ki ji je tako svetovala.  po ločitvi je ostala tudi brez službe in ji je  bilo zelo  teško.
če pa bo  z vama s partnerjem vse štimalo in se ne bosta ločila, imata  kasneje za kakšno potovanje(GA presenetiš za obletnicouser posted image ), ali pa pomagata otrokom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 13:35:24   
soncece24
KAj je dejansko samo moje? Računalnik, mobitel in obleke ter obutev + moja kozmetika. Vse ostalo je skupno! Če greva narazen on vzame avto, jaz obdržim stanovanje z vso opremo. Prihrankov pa itak nimava, ker nama pri mesečnih dohodkih okoli 500k ne uspe prišparat niti tolarja - rajši uživava življenje, kot da na kupček zlagava.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 13:40:33   
Anonimen
mojega je bolj malo..user posted image  razen, kar mam privarčevano na banki. avta sta oba njegova, motor tud, stanovanje imava v hiši njegovih staršev (+ jaz svojega v hiši mojih staršev). hiša, ko enkrat bo, pa ne vem. pri nama je problem, da ima on ful večje dohodke, in dejansko ni fer od mene, da zahtevam polovico hiše.. tko da ne vem kako se bova zmenila. user posted image

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 14:02:44   
Anonimen
To je res problem. Moj je podedoval hišo. Z njim sem že 13 let. Nama je že začelo škripati. Trpim samo zato, ker nimam kam imava 3 otroke. Skoraj vsak dan poslušam pa pejt, če ti kaj ne paše saj je vse moje. Prešparala si nisem nič, saj si nisem mogla in še službo sem zgubila. Ja zdaj, ko še lahko poskrbite zase in si kaj prešparite, če se le da.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 14:06:31   
Naja31
No, pri nama je pa vase kar imava "moje", oz. sem jaz prinesla v zakon.
Dve stanovanji, avto, poslovni prostori. Tako da je on na slabšem če greva narazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 14:27:58   
fricka
Preveri kako je, če gresta narazen. Jaz sem imela 1/3 stanovanja pisanega nase in sem dejansko samo toliko tudi dobila. Morda bi bilo drugače, če ne bi imela nič pisano nase. V zdajšnji vezi pa stanujeva pri njemu, imam pa garsonjera ki je samo moja. Vsaj nekaj.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 14:29:36   
Anonimen
dejansko imam jaz avto in on avto, parcela in hiša ki je v gradnji pa je pisana pola pola!

(odgovor članu fricka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 15:20:23   
vesna.com
Midva nimava pa nič,avto je pa glih tok vreden da je ve en klinc kdo ga odpelje...Se mamo pa radi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 15:36:26   
dulcinea
Jaz imam pri 27 in pol svoj avto in privarčevanih ene 10.000 eur. Delovne dobe pa imam 4 leta pa še malo.

Če s svojim živiš v skupnem gospodninjstvu vsaj dve leti, se imetje deli na pol. Tudi če nista poročena.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 22:01:00   
Marogica
PRi nas ni moje-tvoje, skoraj vse je najino (obe hiši), avta sta pa pisana en na mene, drugi na moža. Privarčevanega nimava trenutno nič, ker sva vse vložila v picerijo, tako, da.....kar se tega tiče, je bolj bogo.

Stara sem pa.....prevečuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko je dejansko vašega
13.11.2006 22:07:45   
Anonimen
Vsak ima svoje stanovanje in svoj avto.
Skupaj imava pa mir, kar se tiče materialnih stvari in financ.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko je dejansko vašega
13.11.2006 22:25:04   
munip
Dulcinea, na žalost se do imetja ne pride tako zlahka, tut če živita skupaj v izvenzakonski skupnosti. Deli se le premoženje PRIDOBLJENO v skupnosti, ne pa tudi premoženje PRINEŠENO v skupnost.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko je dejansko vašega
13.11.2006 22:26:12   
facka
Pri nas stanujemo pri naših v spodnjem štuku, en avto je pisan nanj, eden name, on ima še motor, jst imam pa dnar ha ha. Drugače pa denar nimava skupen, ampak nekje imava dogovorjeno, kaj kdo pokriva (on plačuje vrtec, vzdržuje avto, jst pa plačujem za gospodinjstvo, se pa večkrat prepričujeva, kdo bo plačal na blagajniuser posted image )
Nimava težav s tem, pa tudi v primeru, da bi šla narazen, imam našparanega kar nekaj denarja.


_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko je dejansko vašega
13.11.2006 23:03:52   
plenicka
Oj, zanimiva tema...moje mnenje glede tega pa je sledeče: v kolikor imate možnost, najmanjšo možnost, da kaj privarčujete ali kaj dobite (mislim podedujete) to storite in v takšnem primeru IMEJTE TO ZASE in samo zase (ali za vaše potomce) in nikakor se ne pustite prepričati svojemu partnerju v nasprotno...ne trdim, da kakšne veze niso trdne in dobre do konca dni, vendar ali bi dali roko v ogenj za vašega partnerja, da npr. nekoč ne bo podlegel kakšni skušnjavi? Ali, da skušnjavi ne podležete celo same? Življenje je nepredvidljivo in ko se začnejo prepiri, ni več važno, da je bila včasih tudi ljubezen, da so tu otroci...važno je le, koliko bo kdo dobil...seveda pa ne trdim, da so vsi takšni...100% se lahko človek zanese samo nase!
Zato se ANONIMNA pozanimaj, kaj ti po zakonu pripada, še preden pride do razdora...saj mogoče bo vse OK, ampak boljše, da veš na čem si, če do tega pride...
Ljubezen je super, finančna in druga varnost pa še bolj!

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu facka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
13.11.2006 23:14:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko je dejansko vašega
13.11.2006 23:19:46   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Jaz mojemu vedno rečem:
"kar je tvoje, je moje, kar je moje, te pa čisto nič ne briga." user posted image


tako se govori user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko je dejansko vašega
13.11.2006 23:27:05   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Jaz mojemu vedno rečem:
"kar je tvoje, je moje, kar je moje, te pa čisto nič ne briga." user posted image


Ja takole ja...zdej pa resno-sploh se ne pogovarjava kaj je od koga...oba delava, varčujeva kolikor se da, vse je najino in če mi zmanka konc mesec niti ne vpašam za tistih 5 jurjev, ampak preposto vzemem-on enako!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko je dejansko vašega
14.11.2006 7:11:50   
dory
Nase imam pisan avtek, sparam pa in to pospeseno,saj si bom na spomlad kupla novega, potem pa se za svoje gnezdece :)..tko da bo vse moje in pisano name...

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko je dejansko vašega
14.11.2006 7:41:19   
Anonimen
Vse je najino - in to že 17 letuser posted image ... Tako funkcionirava že od začetka.


vendar ali bi dali roko v ogenj za vašega partnerja, da npr. nekoč ne bo podlegel kakšni skušnjavi? Ali, da skušnjavi ne podležete celo same?


In kje je potem smisel varčevanja in "dajanja v kuverto" ter skrivanja (recimo) pred partnerjem, če skušnjavi podležemo sameuser posted image  Ma daj no... Saj nismo stari 5 let pa pred izložbo igrač in sladkarij - nekaj samodiscipline pa že premoremo... Itak pa mislim, da skrivanje pred partnerjem na dolgi rok ne deluje - prej kot slej se ti to obrne kot bumerang. Sploh je pa je tak način razmišljanja odraz nezaupanja partnerju - na celi črti.
Pa še to - če bi pa partner skrival oz. "dajal v kuverto" denar, bi bila pa spet cela štala, da kaj si dovoli itd... Na dveh stolih sedet in na 100% ziher se v življenju ne da. Pomislite malo, kako bi se ve počutile, če bi vedele, da vaš partner "kuvertira"user posted image

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko je dejansko vašega
14.11.2006 7:57:05   
AKŠ
ok - pri svojih 28ih imam svoj avto, polovico hiše (polovica je bratova). Vse kar se je vložilo v  ta del hiše je šlo iz mojga žepa, tako da je v končni fazi vse "moje". Moj partner ima svoj avto in svoj del hiše (ki si jo prav tako deli z bratom) - v njej pa so se parkirali njegovi starši....(oba z bratom pa živita pri partnerkah)

tko da - sem priskrbljena....

me pa zanima nekaj - glede na to, da je tukaj kar nekaj besed na temo " po dveh letih skupnega gospodinjstva se vse deli na pol"
jaz pa nisem za to, če pogledam iz svojega vzornega kota! Zakaj bi jaz morala v primeru da greva z mojim narazen jaz njemu plačati polovico, če pa sem vsak tolar v to vložila sama! To je zame absurd. Torej če sem jaz sama vložila v stanovanje recimo 6.000.000 za opremo, in pol po dveh letih se moj spomni da gre, naj mu jaz dam 3.000.000!!!!! Torej prišel je praznih rok, odšel pa s tremi milijoni????? Ja pa kaj še!!!!! To je meni zgrešeno....

Mal se zamislite, a bi dale partnerju polovico, če bi v vse vlagale same??? Mogoče se sliši smešno al pa kakorkoli že - jaz NE DAM!!!!



_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko je dejansko vašega
14.11.2006 8:51:11   
KIKI****
Midva sva z mojim skupaj 4 leta in pol, poročena 4 mesece. Imava dva otroka, živiva pri njemu, uredila sva si mansardo iz nič moj je lastnik vsega-hiše, zemlje,...
Ampak, imava vsak svoj avtomobil vse ostalo je od mojega ker je dobil vso premoženje kot darilno pogodbo in če se ločiva slučajno govorim, mi ne pripada čisto nič ker je v darilni pogodbi zapisano da mi pripadas delež šele po smrti tašče in tasta-totalno nefer, ampak kaj čmo imava se rada in
o tem ne razmišljam kot da ga bodo čez noč ugrabili vesoljci in ga prepričali da naj me čez noč vrže z otrokoma na cesto.

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?