|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   novo plačilo za vrtec
25.1.2007 16:55:09   
naja13
POZDRAVLJENI!Imam eno vprašanje.Kako lahko plačujem za vrtec pa 2 .plačilnem razredu, torej se pravi, 20% če imam minimalno plačo v Sloveniji, delam pa kot navadna delavka.Je res da dobim veliko za prevoz in prehrano vendar to itak pokrije stroške.To je noro sploh ne morem verjet!Hvala za odgovore! 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: novo plačilo za vrtec
25.1.2007 17:03:01   
Anonimen
Kaj pa moževa/fantova plača oz. preživnina?

(odgovor članu naja13)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: novo plačilo za vrtec
25.1.2007 17:03:38   
metkica1
Pozdravljena,

tudi jaz plačujem 20%, višine vtrca (2.razred), pa sem na istem kot ti, tudi imam minimalno plačo in malo večje potne stroške in lepo plačano malico.
Žal je tako, mislim da bo še samo dražji vrtec, jaz ga pokrivam z otroškim dodatkom, ker sem na srečo "mati samohranilka", ali pa tudi na žalost, ne vem kako bi bilo pa šele potem, če bi bila midva oba prijavljena na istem naslovu.

(odgovor članu naja13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: novo plačilo za vrtec
25.1.2007 17:11:47   
jooly
Obračunske razrede določajo glede na priliv na TR, torej njih ne zanima koliko imaš ti neto plačo, ampak koliko ti delodajalec dejansko izplačauje.

(odgovor članu naja13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: novo plačilo za vrtec
25.1.2007 17:13:35   
metkica1
mislim, da se res gleda celoten priliv plače, ne samo osnovna plača, ampak vse skupaj (malica+potni stroški)

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: novo plačilo za vrtec
25.1.2007 17:40:07   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: metkica1

mislim, da se res gleda celoten priliv plače, ne samo osnovna plača, ampak vse skupaj (malica+potni stroški)



Nemogoče.Če so kateri to šteli v dohodek,so se zmotili.Malica in potni stroški nista vir dohodka.Kaj pa,če zboliš,če si na dopustu..potem tega ni.Torej..kako bo za tisti mesec s plačilom,če pa nimaš dohodka kar se tiče malice in prevoza.Zelo nelogično.Jaz svetujem,da greste na občino in jih opozorite na napako.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: novo plačilo za vrtec
25.1.2007 20:47:55   
frutka_
Ne vem kaj ti naj rečem... mislim, da je vrtec vreden tega denarja !

Otroka imaš v oskrbi cca.8ur, v tem času zaužije tri obroke+sadje+napitek+kvalitetno vzgojo s strani izpobraženih vzgojiteljic+material, ki ga porabi za izdelke+morda imajo celo plenice...

Jaz sem 5.razred, otrok se v vrtcu počuti odlično, vzgojiteljice so krasne, ima svoje prijateljčke, veselje, poganjalce, nove kocke, kvalitetno prehrano...


(odgovor članu naja13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: novo plačilo za vrtec
29.1.2007 22:09:05   
plenicka
Na tejle strani so objavljeni plačilni razredi za izračun plačil za vrtec, če bo kateri kaj pomagalo: www.mss.gov.si


_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: novo plačilo za vrtec
30.1.2007 22:07:43   
Pegi123
A mi lahko katera razloži oz. napiše, kako si lahko sama izračunam v kateri plačilni razred zapadem (glede na naše prejemke).Ker bolj ko proučujem odločbo, manj mi je jasna user posted image .
Bi jih rada prekontrolirala, da se niso slučajn kje zmotli user posted image .

(odgovor članu naja13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: novo plačilo za vrtec
30.1.2007 22:15:42   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Ne vem kaj ti naj rečem... mislim, da je vrtec vreden tega denarja !

Otroka imaš v oskrbi cca.8ur, v tem času zaužije tri obroke+sadje+napitek+kvalitetno vzgojo s strani izpobraženih vzgojiteljic+material, ki ga porabi za izdelke+morda imajo celo plenice...

Jaz sem 5.razred, otrok se v vrtcu počuti odlično, vzgojiteljice so krasne, ima svoje prijateljčke, veselje, poganjalce, nove kocke, kvalitetno prehrano...




Se v celoti podpišem pod tale post, kot da bi sama pisalauser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: novo plačilo za vrtec
30.1.2007 22:17:12   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Pegi123

A mi lahko katera razloži oz. napiše, kako si lahko sama izračunam v kateri plačilni razred zapadem (glede na naše prejemke).Ker bolj ko proučujem odločbo, manj mi je jasna user posted image .
Bi jih rada prekontrolirala, da se niso slučajn kje zmotli user posted image .



Tukaj na RR na prvi strani na desni piše izračun vrtca!

(odgovor članu Pegi123)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: novo plačilo za vrtec
2.2.2007 14:40:09   
Tasika
Punce, ne bluzite v tri krasne. V nobene izračune ne gredo nadomestila stroškov kot so malice, prevozi, dnevnice, in nikoli se ne gleda neto priliv na vaš račun. Vedno se upošteva bruto plača, podatki iz dohodnine. Koliko vi dobite malice ali prevoza ni zapisano v nobenem povzetku bruto dohodkov. 

Če ima nekdo minimalno plačo, plačuje 2. razred le :
če ima partner višje dohodke
če ima premoženje večje vrednosti


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: novo plačilo za vrtec
2.2.2007 17:16:51   
Pegi123
Kaj pa preživnina, se upošteva ali ne?

(odgovor članu naja13)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: novo plačilo za vrtec
3.2.2007 13:09:44   
Anonimen
A mi zna kdo povedat, kako lahko nekdo, ki ima super luksuzno hišo, v kateri je super luksuzna oprema, se vozi z avtom vrednim 6 milijon, žena z avtom vrednim 4 milijone, imata 2 otroka-eden že polnoleten, drugi star 5 let, on ima firmo, ki neverjetno super laufa...privoščijo si samo anjdražje, najfirmaste in ne vem še kakšne stvari....PA PLAČUJEJO ZA OTROKA MINIMALNO - SE PRAVI 1 PLAČILNI RAZRED???????

Seveda je njihova rzlaga....da je ona (revica) brezposelna user posted image


ZA primerjavo....midva sva pa v 6. plačilnem razredu in živiva 100X bolj skromno, kot oni.....


(odgovor članu Pegi123)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: novo plačilo za vrtec
3.2.2007 13:35:20   
iva01
IZVIRNO SPOROČILO: Kristina

A mi zna kdo povedat, kako lahko nekdo, ki ima super luksuzno hišo, v kateri je super luksuzna oprema, se vozi z avtom vrednim 6 milijon, žena z avtom vrednim 4 milijone, imata 2 otroka-eden že polnoleten, drugi star 5 let, on ima firmo, ki neverjetno super laufa...privoščijo si samo anjdražje, najfirmaste in ne vem še kakšne stvari....PA PLAČUJEJO ZA OTROKA MINIMALNO - SE PRAVI 1 PLAČILNI RAZRED???????

Seveda je njihova rzlaga....da je ona (revica) brezposelna user posted image


ZA primerjavo....midva sva pa v 6. plačilnem razredu in živiva 100X bolj skromno, kot oni.....




A mi zna kdo povedat, kako lahko nekdo, ki ima super luksuzno hišo, v kateri je super luksuzna oprema, se vozi z avtom vrednim 6 milijon, žena z avtom vrednim 4 milijone, imata 2 otroka-eden že polnoleten, drugi star 5 let, on ima firmo, ki neverjetno super laufa...privoščijo si samo anjdražje, najfirmaste in ne vem še kakšne stvari....PA PLAČUJEJO ZA OTROKA MINIMALNO - SE PRAVI 1 PLAČILNI RAZRED???????

Seveda je njihova rzlaga....da je ona (revica) brezposelna


ZA primerjavo....midva sva pa v 6. plačilnem razredu in živiva 100X bolj skromno, kot oni.....


Čist logično, tako delajo vsi privatniki,z dobičkom od firme si kupujejo drage avtomobile na firmo, žena je itak brezposelna ponavadi še socialno dobiva, pa denar vrtijo tako da majo na konc mesca glih za plače, s tem majo manj ddv ja za plačat,osnovo si da pa tud ful nizko tak da čist brez problema pride v najnižji razred.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: novo plačilo za vrtec
3.2.2007 14:14:03   
ona
Karin 24,preživnina se tudi vključi v obračun vrtca,v glavnem grejo v obračun vsi podatki,ki so na dohodnini!
In res ne bluzit o nekih takih,da gledajo tudi koliko imaš malice in prevoza na delo,pa o nekih prilivih na trr,to nobenega ne zanimauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: novo plačilo za vrtec
9.2.2007 13:16:01   
NinKa
Ja, se strinjam Frutko, čeprav boli videt vsak mesec tist račun, sploh sedaj ko smo od virozic in prehladov bolj doma kot kaj drugega...ampak vem kako dobro dene tamaučku družba v vrtcu. jaz sama doma je ne morem nadmestiti.

So vzgojiteljice vseeno bolj usposobljene za to kot jaz....namreč zagovarjam, da štarševska ljubezen ne nauči vsega kar je potrebo, po moje bolj razvaja kot kaj drugega.

Tisto o dohodkih.....kako zaboga pa naj vedo kolk dobiš potnih stroškov, če pa imaš kot prilogo davčno napoved....malica in potni stroški pa niso na davčni napovedi upoštevani.....kolikor vem je pa preživnina in podobne čanike, ampak potni stroški pa res ne....saj so že v osnovi neobdavčeni, saj so nadomestilo za porabljen denar prevoza na/ iz delovnega mesta.

Ja, se pa tut nobena olajševalna okoliščina ne upošteva za redne študente. Mi2 imava tut 5 oz. po novem 6 plačilni razred + 10 % zraven ker nimam stalnega prebivališča v MOLu, amapak kaj čem...

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: novo plačilo za vrtec
9.2.2007 14:15:29   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: Kristina

A mi zna kdo povedat, kako lahko nekdo, ki ima super luksuzno hišo, v kateri je super luksuzna oprema, se vozi z avtom vrednim 6 milijon, žena z avtom vrednim 4 milijone, imata 2 otroka-eden že polnoleten, drugi star 5 let, on ima firmo, ki neverjetno super laufa...privoščijo si samo anjdražje, najfirmaste in ne vem še kakšne stvari....PA PLAČUJEJO ZA OTROKA MINIMALNO - SE PRAVI 1 PLAČILNI RAZRED???????

Seveda je njihova rzlaga....da je ona (revica) brezposelna user posted image


ZA primerjavo....midva sva pa v 6. plačilnem razredu in živiva 100X bolj skromno, kot oni.....






Oh ta naša Slovenska FOLŠIJA!!
Pridni so, majo firmo, delajo,...pa znajdejo se!
In kaj je s tem narobe user posted image  Tudi ti imaš pravico ZNAJTI SE, samo videti jo moraš in znati uporabiti.
Zakaj pa se ne bi znajdli, če se to da in če naša država to dopušča, mislm
HALO??
Saj se lahk tut ti, saj ti nihče ne brani.
Ampak ne, ti boš rajš kle na forumu en teden jokala kako si boga kako drugi majo ti pa ne, bogi tisti ki so res samohranilci, pa da si prepoštena da bi se zlagala kaj državi,sociali, potem bi te pa vest pekla....pa bla, bla, bla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?