|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fluorove tabletke
19.6.2007 8:07:54   
eya
Me zanima, če dajete oz. ste kdaj dajale fluorove tabletke malim?

Če ste: koliko so bili otroci stari, ko ste začeli in po koliko na teden?


Čisto tako me zanima, da vidim, kakšna je praksa po Slo. Če pa katera ve, kako je s tem v tujini, pa naj tudi napiše.

Evo, jaz bom prva: jaz jih ne dajem, ker mi je P rekla, da niso nujne, lahko pa imajo zoprne stranske učinke, če se s fluorom predozira.

< Sporočilo je popravil eya -- 19.6.2007 8:08:24 >


_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fluorove tabletke
19.6.2007 8:27:50   
mily
Pri nas v Trbovljah jih sploh ne devajo, tko da jih moja ni nikoli jedla.

< Sporočilo je popravil mily -- 19.6.2007 8:28:34 >


_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fluorove tabletke
19.6.2007 9:36:18   
honey
Mi smo jih sicer dobili pri 6. mesecih na sistematskem, ampak sem mu jih dajala zelo neredno, itak jih pa ni znal lizat, tako da sem mu jih dala med hrano, kar pa itak ni imelo ne vem kakšnega učinka. Pa sem kar kmalu obupala in nehala dajat, pa ni bilo nič narobe.

(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fluorove tabletke
19.6.2007 10:01:18   
2ursae
pri nas jih ni omenila niti pediatrinja niti zobarca user posted image , jih pa ne bi dajali tudi, če bi nam jih priporočili. Fluor je menda zelo močen oksidant in ga res ni fajn preveč uživat. Moj user posted image , ki je bolj naravoslovno naravnan in se bolj zastopi v te stvari, celo uporablja zobno pasto brez floura, jaz se pa nanjo kar nisem mogla navadit, je bljak.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fluorove tabletke
19.6.2007 12:29:53   
Bonnie_RR
Pri pediatrinji nismo nič dobili, danes, ko sva bila 1. pri zobozdravnici, pa tud teh tablet sploh ni omenila. Tako da jih ne dajemo.

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fluorove tabletke
19.6.2007 12:44:17   
Lenny
Dobili smo jih na sistematskem pri 6.mesecih. Naj bi mu dala vsak dan eno tabletko s hrano, če pa se pozabi, nič hudega. In smo večinoma "pozabili"

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fluorove tabletke
19.6.2007 12:52:27   
taška30
Vidim, da je tole ful različno. Mi smo iz Lj in sta jih tako pediater (zasebnik) kot tudi zobozdravnica (ZD Šiška) zelo priporočala.
Dajale naj bi se (po pediatrovo): do otrokovega 6-ega meseca doječa mami poje vsak dan eno.user posted image  Potem pa 1/dan, po drugem letu pa 2/dan.

Jaz jih po pravici do dveh let skoraj nisem dajala, ker se nisem spomnila, pa ker so mnenja tako deljena, pa ker ni jedla dost sladkarij...

No, zdaj, po drugem letu ji pa redno dajem 1-2/dan in sicer pod pretvezo, da je to 'bonbonček od zdravnika' in jo tako dostikrat prinesem okol za kakšno čokolado, ki jo zato izpusti.user posted image  Pa še boljši občutek imam, ker zdaj res poje relativno dost sladkih stvari.

Ne vem zakaj bi predozirali s fluorom, saj ne poje pol flaške tabletk, ampak kolikor je predpisano. V pitni vodi je pa tudi vsebnost fluora kontrolirana, pa tudi ne spije je na hektolitre. Še nisme slišala, da bi kdo predoziral fluor s temi tabletkami, pa je naša cela generacija prav tako jedla te tabletke v otroštvu če se ne motim.user posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fluorove tabletke
20.6.2007 12:02:25   
eya
Glede predoziranja-a ni tako, da se lahko pojavijo fluoroze zob, pride lahko do lis na zobkihuser posted image  No, ampak to je menda res redko?

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fluorove tabletke
20.6.2007 13:18:29   
taška30
Ja, do tega pride pri predoziranju. Torej se skrbno držimo navodil.
Sem še malo brskala, ker me je zanimalo kolikšna je koncentracija fluora v pitni vodi v Sloveniji, saj v navodilih piše, naj se tabletke ne bi jedle, če vsebnost v pitni vodi presega 0,7mg fluora/liter.
Kar zanimivo branje:

http://zd-sb.si/cgi-bin/stran.pl?id=3&izris=izpisiNovico&st_pod=2&jezik=slo&templ=0

Sicer ima pa vsaka medalja dve plati in vedno so nekje zagovorniki in nekje nasprotniki, tudi pri obveznem cepljenju otrok naprimer, pa širokem povijanju itd...

Lp Taškauser posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fluorove tabletke
23.6.2007 16:22:13   
Eolina
IZVIRNO SPOROČILO: eya

Glede predoziranja-a ni tako, da se lahko pojavijo fluoroze zob, pride lahko do lis na zobkihuser posted image  No, ampak to je menda res redko?


Ja, res je. Js sem jih vedno pridno jemala in šele zdaj, ko imam sama otroka in sem o tem več brala, ugotovila, da je tista rumena lisa na moji 1 zgoraj najbrž od teh tabletk...user posted image

Mi pa tabletko stremo, prahec razredčimo z vodo in potem z raztopino poščetkamo zobke. Pa tudi kdaj "pozabimo".

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fluorove tabletke
23.6.2007 18:11:03   
digi
Hm od šestega meseca po 5 tablet na teden.... No ampak mi2 sva jih morda 10 pojedla do sedaj, pa bova 9. mesecev po malem stara....user posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Eolina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fluorove tabletke
23.6.2007 18:25:21   
dory
tudi pri nas jih ne dajejo vec...sem pa izvedela,da v teh tabletkan ni vec noben catch...pri taki raznovrstni prehrani...

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fluorove tabletke
25.6.2007 13:23:45   
tina104
Mi jih jemo od 9. meseca naprej, vsak dan eno, če ne pozabimo seveda. Nam je pediater rekel,da je vsebnost fluora v naši vodi prenizka.

Tudi moja sestra njenemu ta večjemu daje oz. je dajala te tabletke in ima mali ful lepe zobe, pa poje ooogromno sladkarij in zob mu tudi niso nekak pogosto umivali.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?