|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrokov priimek
6.7.2007 12:23:07   
Anonimen
Spodnja tema o priimku mi je dala mislit....

Jaz imam dva priimka, svojega dekliškega in moževega.
Mož ima svojega.

Sedaj pa pričakujeva user posted image  in ne vem ali mu dat samo možev priimek (oz. najin skupni priimek) ali pa oba ki ju imam jaz (mojega dekliške in moževega).

Kar se dolžine tiče ni nobenega problema, ker bi v daljši različici imel vsega skupaj 12 črk, v krajši pa 6. Sliši se v redu z obema priimkoma in tudi samo z enim.

Kako ste se ve odločile v takšnem primeru? Ali imajo otroci kakšne težave zaradi dveh priimkov? Ali to, da ima user posted image  sva priimka v očeh drugih da misliti da starša nista poročena in ima otrok zato dva priimka?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 12:30:51   
fricka
Meni je bilo logično, da bo imela samo skupni piimer. Pa četudi bi z mojim mogoče lažje shajala..... Kaj pa če bo potem punčka hotela obdržeti svojega in moževega? A bo potem imela kar tri priimke?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 12:35:14   
nejcko
Pri nas imata oba otroka oba priimka, ampak različno kombinacijo. Problemov zaenkrat ni, v vrtcu včasih iščejo, ker včasih nas vodijo pod prvo črko enega, drugič pa pod prvo črko drugega priimka. Pa pri zdravniku je potrebno biti pozoren, ker včasih pokličejo le po enem priimku, jaz pa večinoma samo na moževega ne trzam, haha.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 12:44:17   
polona2
Hana ima očetov priimek.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 13:45:53   
puncica
Mah men je tud to brez veze, tako komplicirat sicer pa si vsak naredi tako kot mu paše. Predvsem to kar ima nejcko mi ni čisto jasno in se mi zdi ful komplicirano ampak nobenga ne obsojam, kot sem rekla vsakemu svoje.
Sama imam dekliši + možev, otroci imajo pa samo moževega in še jaz premišljujem da bi svojega opustila.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 14:26:59   
2 Sraki
Jaz sem zato, da imajo otroci skupni priimek, torej samo enega.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 16:17:10   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: Zvončica in Peterpan

Jaz sem zato, da imajo otroci skupni priimek, torej samo enega.



Se podpišem.

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 20:20:10   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

IZVIRNO SPOROČILO: Zvončica in Peterpan

Jaz sem zato, da imajo otroci skupni priimek, torej samo enega.



Se podpišem.


Jaz tudi.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrokov priimek
6.7.2007 21:28:14   
arielca
IZVIRNO SPOROČILO: eya

IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

IZVIRNO SPOROČILO: Zvončica in Peterpan

Jaz sem zato, da imajo otroci skupni priimek, torej samo enega.


Se podpišem.


Jaz tudi.


Tudi jaz user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
7.7.2007 8:46:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otrokov priimek
7.7.2007 11:23:08   
madejka
Jaz bi tud dala samo en priimek... manj kompliciranja!

_____________________________

soooonček je, soooonček

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otrokov priimek
7.7.2007 11:45:03   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

IZVIRNO SPOROČILO: Zvončica in Peterpan

Jaz sem zato, da imajo otroci skupni priimek, torej samo enega.



Se podpišem.

Enako.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otrokov priimek
8.7.2007 11:02:32   
murkica
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris

IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

IZVIRNO SPOROČILO: Zvončica in Peterpan

Jaz sem zato, da imajo otroci skupni priimek, torej samo enega.



Se podpišem.

Enako.



Tudi jaz.

_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otrokov priimek
8.7.2007 13:33:10   
Bonnie_RR
Midva nisva poročena, zato ima tamali oba priimka. Če bi pa bila, bi imel pa le enega (moževega).

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu murkica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otrokov priimek
8.7.2007 13:36:24   
Maxica
Jaz imam oba priimka, za otroka pa niti pomislila nisem, da bi oba imel. Ima moževega in pol mojegauser posted image . Se mi zdi brezveze, da mu kompliciram življenje še s tem.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otrokov priimek
9.7.2007 20:07:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bonnie_

Midva nisva poročena, zato ima tamali oba priimka. Če bi pa bila, bi imel pa le enega (moževega).


Najin user posted image  bo tudi imel oba priimka.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otrokov priimek
9.7.2007 20:33:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srček

Ali imajo otroci kakšne težave zaradi dveh priimkov?


Zaenkrat ne.

Bomo videli, ko se bo učila pisat tisto dolgo kačo.....user posted image  user posted image .....najbrž se mi bo kolcalo user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otrokov priimek
10.7.2007 12:36:09   
pimpa
Joj ta piimek nam res povzroča mnogo komplikacij. meni sicer ne (imam samo moževega, tudi na diplomi samo njegovega-sva se pač prej poročila in mi je bilo lažje) ampak mojemu možu pa. Po moje imajo namreč več komplikacij fantje-možje z dvemi priimki kot pa punce.

Primer1: moj mož je imel dva priimka (oče+mama), pogoj ko sem zanosila je bil, da bo otrok imel njegov priimek, za katerega se je strinjal (ampak katerega?!). Ja očetovega. In je gospod lepo odšel na upravno enoto, si dal izbrisati mamin priimek in hči je dobila njegovega. Njegova mama pa kao, da si je odpovedal. HALO?! Takrat sem jaz imela še svojega dekliškega, vendar po tisoč in eni komplikaciji z dvemi njegovimi priimki sem tudi jaz vzela samo njegovega. Saj navsezadnje imam isti priimek kot moji otroci. In druga hči ima tudi samo njegovega (logično). Meni osebno je to njamanj komplicirano, saj smo vendar ljudje in nobeden ne pozabi iz katerega gnezda je odletel.

Primer 2: Svakinja z istim problemom kot moj mož, se bo ob poroki tudi odločila samo za en priimek (možev!)

To sta bila samo dva primera iz naše hiše, kjer smo zadevo rešili  na nam najlažji način (mojega moža je to doseglo tako globoko, da sva za otroke izbirala imena z največ 4 črkami). Vsem pa, ki se odločate in dajate otroku po dva priimka  vso srečo in pogum, ko se boste soočale s problemi birokratske narave, kajti stvari se zakomplicirajo tam kjer bi pri tem najmanj pričakoval.

LP, Pimpa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otrokov priimek
11.7.2007 11:24:31   
nanab
Seveda ima vsaka svoj prav, ko se odloča za en (svoj ali možev) ali oba priimka ob poroki. Vendar bi sama rekla, da je neko žalovanje ob izgubi identitete čisto brez veze. Nas pač malo stisne ob poroki že tako ali tako, a potem se bomo pa še svojemu priimku odrekle? Ampak dejstvo je, da se na novi priimek navadiš najmanj v parih mesecih, če obdržiš oba, pa se kompliciranje kar nadaljuje in ponavadi hitro pogruntaš, da ti je dekliški priimek zgoj v napoto.
Kompliciranja pri priimku otroka pa res ne razumem, saj je dovolj da ima enega, pa naj ima istega kot njegovi bratci in sestrice, najbolje da ima cela družina en sam priimek in to je to! Dajati vsakemu svojega, da bo en kao po mami en pa po atu...le zakaj? Če se imamo radi smo vsi isti, družina ta in ta....in tukaj ni nekega prostora za dokazovanje ženske emancipacije, se mi zdi. Saj svoje identitete res nikoli ne izgubiš, priimek je pač samo priimek!

(odgovor članu pimpa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Otrokov priimek
11.7.2007 12:27:27   
Anonimen
pri nas mata pa kar 2 priimka.

(odgovor članu nanab)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otrokov priimek
11.7.2007 22:03:23   
Anonimen
Moji otroci bodo imeli atijov priimek in mogoče tudi kdaj jazuser posted image

Se mi zdi brezveze komplicirat

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?