|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sveže začimbe
27.7.2007 14:57:10   
babylove
Če kdo uporablja sevže dišavnice, me zanima, če so kakšna priporočila, kje je najbolje trgati liste, da se rastlina ohrani čimdlje. Ali samo vršičke, ali vejico tam, kjer gre iz stebla, ali pač kar pride pod roko?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sveže začimbe
27.7.2007 16:25:58   
anckabancka
Za katero začimbo te zanima?

Jaz delam tako:

bazilika - trgam vršičke in potem požene še več vršičkov; občasno pa porežem tudi vse cvetove
majaron - trgam pri tleh posamezne poganjke in ko hoče iti v cvet porežem celotno rastlino, da požene na novo
drobnjak- režem pri tleh; pomladi bilke s cvetki redno trgam
peteršilj- trgam cele vejice, občasno porežem cele rastline, narežem in zamrznem za zimsko uporabo.

Po moje je fora, da rastlini ne pustiš, da cveti. Čimvečkrat jo reži in bolj bo rasla.user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sveže začimbe
27.7.2007 16:42:27   
Jessy
To sem tudi sama hotela vprašat v zvezi z baziliko, kajti jaz ji trgam ta največje liste, pol je pa smešna, ker ima golo dolgo steblo.
Torej, bom trgala vršičke!

Jaz drugih dišavnic nimam, razen drobnjaka, ki ga režem pri tleh.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sveže začimbe
28.7.2007 8:57:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jessy

To sem tudi sama hotela vprašat v zvezi z baziliko, kajti jaz ji trgam ta največje liste, pol je pa smešna, ker ima golo dolgo steblo.
Torej, bom trgala vršičke!

Jaz drugih dišavnic nimam, razen drobnjaka, ki ga režem pri tleh.


tudi jaz liste trgam, pa povečini se mi potem posušiuser posted image oz rabi sto let, da spet kaj požene, prej jo vržem proč, pa drugo kupim. Edino, ko sem jih sama posejala, tiste pa so dolgo vzdržale, pa hitro zrasle nove. so bile bolj trpežne, kot kupljeneuser posted image .

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sveže začimbe
28.7.2007 13:01:55   
Enolla
Letos prvič imam čudovito baziliko, ko ji trgam vršičke in ne pustim, da cveti. Ostala leta se je obnašala tako kot pravi Mišek. Drobnjak režem pri tleh, ostale dišavnice pa po vejicah.  

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Izbirčen otrok: nasveti, ki delujejo
Z neješčostjo se sreča večina otrok, le da je pri nekaterih izrazitejša kot pri drugih in v teh primerih je prehranjevan...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?