|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:17:51   
rainbow
Imate posebne kože za smeti ali dajete recimo steklo v vrečko in odnesete ali kakouser posted image
Mi imam en velik koš in razen papirja kljub mojim dobrim namenom običajno vse ostalo pristane tam, pred hišo pa 4 različni zabojniki za smetiuser posted image user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:24:24   
Jančika_
Imamo navaden koš in poleg njega eno visoko plastično posodo, v katero dajemo papir, plastiko in steklo. Ko je recycle bin poln, ga mož odnese do zaboljnikov in sproti razsortira. Ga je pa treba sprazniti vsaj 2x tedensko, tako da tega se res kar precej nabere.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:25:23   
Slončica
Plastenke nosimo v zabojnik,organske odpadke na kompost,plenice pa pozimi sežigamo(majo tako energetsko vrednost je voda v šusu vročauser posted image )Trudimo se živeti po eko načelu,kar pa nam uspeva samo delno,še kr se vozimo z avtomobilom...

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:41:07   
jooly
Zaenkrat ločujemo samo časopisni papir. Si pa res prizadevam, da bi se še mal "razširili", vsaj na plastiko in steklo. Ampak je dejstvo, da je treba imet dovolj prostora, da se lahko to gremo, kar pa je v majhnih najemniških stanovanjih včasih prov nemogoče. Se pa baje dobijo zdej že taki "serijski koši", ki so sestavljeni iz treh al štirih delov tko da je zadeva bistveno lažja - ampak spet vprašanje prostora pod pultom.

Sem pa absolutno ZA to!!!

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:42:10   
lex
Na hodniku imam 2 škatli - papir in ostali odpadki za recikliranje (steklo, kovine, plastika) in ko je polno jih odnesem do zbiralnika.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:45:16   
Maxica
Ločujemo papir, steklo, ter ostale odpadke.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:53:46   
moci
IZVIRNO SPOROČILO: Slončica

Plastenke nosimo v zabojnik,organske odpadke na kompost,plenice pa pozimi sežigamo(majo tako energetsko vrednost je voda v šusu vročauser posted image )Trudimo se živeti po eko načelu,kar pa nam uspeva samo delno,še kr se vozimo z avtomobilom...

kakšne plenice pa imate?

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:55:35   
moci
mi moramo do zabojnikov z avtom vozit smeti. imamo kanto za na kompost, koš za 'navadne' smeti, steklo in embalažo mečem skupaj in sortiram ob zabojnikih, papir in karton pokurimo, veliko pa ga brat odpelje v šolo na zbiralno akcijo

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 21:58:00   
Anonimen
Kos za navadne smeti je v kuhinji, prav tako vrecka (trenutno npr. od Emporiuma) za embalazo, v njej pa ponavadi pristane se kak papir, kar pa itak locimo, ko zmecemo v kontejnerje. Skatlo za papir imamo pa v predsobi v spalnici. Bioloskih odpadkov pa ne locujemo - kos je namenjen za Lunine brikete user posted image

LP

(odgovor članu moci)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 22:07:57   
Marogica
Mi ločujemo parip, plastiko, steklo, ki ga imamo v eni košari in jo ca 1x tedensko odnesemo do "otočka". Ostalo pa kar v en veliki koš za smeti.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 23:20:17   
Nasy
tu zaenkrat nimamo še ločenenega zbiranja, le bio odpadke ločujemo. Imava zraven koša za smeti pod pomivalnim koritom še kanglico za bio odpadke. Papir pa itak hodi en stric od Dela pobirat, pribl. enkrat mesečno tako, da takrat postavimo kup pred vrata.

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako ločujete odpadke?
14.8.2007 23:56:18   
Jessy
Mi imamo v stanovanju smetnjak, v katerega gre vse, kar ne ločujemo. V kleti imamo 2 večji posodi, kamor odlagamo konzerve, plastiko, steklo in ostalo embalažo, k tastu nosimo papir, na vrtu pred hišo pa imamo še kompostnik.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako ločujete odpadke?
15.8.2007 8:14:05   
paris
IZVIRNO SPOROČILO: lex

Na hodniku imam 2 škatli - papir in ostali odpadki za recikliranje (steklo, kovine, plastika) in ko je polno jih odnesem do zbiralnika.


Enakouser posted image


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
15.8.2007 12:19:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu paris)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako ločujete odpadke?
15.8.2007 12:34:46   
fusia
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

 Pa še to me zanima.
Kam daste živo mejo, ciprese,... ki jih porežete, ali travo, ki jo pokosite?


Mene tudi to zanima. Pa recimo rože iz balkonskih korit, ko jih je jeseni treba vreči stran.

Mi drugače ločujemo plastiko, papir in steklo. Plastiko nam odvažajo dvakrat mesečno, papir in steklo pa nosimo na otok. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako ločujete odpadke?
15.8.2007 21:11:05   
moder
Mi imamo kompost in z njim gnojimo vrt, še posebej tam, kjer rastejo kumare in buče. Na kompost mečemo tudi rože iz balkonskih korit, živo mejo, ciprese in travo. Res pa je, da imamo velik kompost.

Biološke odpadke ločujemo za na kompost. Papir in vse papirju podobnega dajemo na kup in nesemo na zbiralno akcijo v vrtec. Imamo v drvarnici dovolj prostora, da to lahko shranimo. Za plastenke, steklo, tetrapake od mleka in sokov, kozmetičn sredstva pa imamo zbiralnico na balkonu in vsaj dvakrat na teden odpeljemo na zbiralni otok. V naši odročni vasici otoka nimamo, imajo ga pa v sosednji in vozimo tja. Če bi vse metali v naš zabojnik, bi bil v dveh dneh poln, tako pa ga včasih tudi v enem tednu ne napolnimo.


_____________________________

Nika 12.10.2005
Nejc 12.3.2007
Leon 5.11.2008

(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako ločujete odpadke?
15.8.2007 21:47:49   
pravljica
- papir v škatlo od mleka pod mojo mizo, ko je polna pred blok, tam pa potem nekdo to pobira in "služi mastne denarce" user posted image  
- bio odpadke v koš za bio odpadke pod umivalnikom
- ostale odpadke v koš za ostale odpadke pod umivalnikom, pod mojo mizo in v otroški sobi
- plastenke zlagamo zraven koša pod umivalnikom, potem v vrečko in "na otok"
- plastični zamaški se zbirajo v posebni posodici na pultu
- stekla nimamo, kakšen kozarec tu in tam od vložene zelenjave roma med "ostale odpadke"

...to je to user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu moder)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako ločujete odpadke?
15.8.2007 23:35:08   
ema79
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI


Me pa zanima, kaj delate s temi komposti, ki jih imate?
Gnojite vrt, ali kaj?

Kam daste živo mejo, ciprese,... ki jih porežete, ali travo, ki jo pokosite?



Iz teh kompostov čez čas (leto ali dve) nastane zelo fajn zemlja, ki jo presejemo in uporabljamo za rože.

Travo in bio odpadke damo tudi v kompost.

Papir hranimo in zvežemo in nečak nese v vrtec. Kartonaste škatle ipd. zažgemo, plastiko in steklo shranjujemo v lopi in se ob sobotah odpelje do zabojnikov.




_____________________________

Življenje je lepo....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako ločujete odpadke?
15.8.2007 23:46:01   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Pa še to me zanima.
Kam daste živo mejo, ciprese,... ki jih porežete, ali travo, ki jo pokosite?


Mi jo vržemo preko ograje.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako ločujete odpadke?
16.8.2007 8:25:10   
mojsoncek
Mi imamo v kurilnici tri skatle. Eno za steklovino, eno za papir in eno za plastiko + kovino. Bio odpadki zaenkrat se pristajajo v navadnih smeteh, ker pri nas nimamo kosev za bio odpadke. Bomo pa se letos postavili kompostnik, ko bomo do konca zrihtali okolico hise.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako ločujete odpadke?
17.8.2007 10:48:36   
2ursae
user posted image  v vetrolovu imamo kartonasto škatlo, kamor mečemo papir - ne le prospekte, ampak prav vsak mali računček, piltek, vse gre not, ko je polno, odnesem v poseben kontejner
user posted image  v omari v kuhinji imam kanto za embalažo in steklo
user posted image  plevel, ostanki z vrta, pokošena trava, olupki, ostanki kosila ... gredo v bio kontejner
user posted image  baterije zbiram na kupček in vsake toliko odnesem v Merkur, kjer jih zbirajo
user posted image  stara zdravila zbiram, sam moram še ugotovit, kam z njimi

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?