|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:00:53   
Anonimen
ZAKAJ?
Kaj mora imeti boljšega od nje, mame, da je otrok dodeljen k očetu?
Mene je moj včeraj spet teral iz hiše, AMPAK seveda da grem BREZ OTROKA ( 17.mesečnega)!
Sedaj me je pa tako strah, da mi ga ne vzame. Vem tisto, v katerem primeru ga materi vzamejo, nič od tega na srečo ne izpolnjujem, samo sem slišala tudi takšne primere, ko so jih vzeli ''normalnim'' mamam...žal.

Kaj to pomeni, da so samo dobri glumci pred sodiščem, al kje? Ker moj to zagotovo je.
Kaj sedaj, če jaz enkrat z otrokom kr na lepem odidem iz hiše nekam na svoje? Ko me najde, kaj lahko pripelje policijo, al kako?
Ampak otrok sploh noče bit z njim! Tudi na wc ne morem brezuser posted image , da bi ga on počuval, ker user posted image  takoj joče za mano. In kaj bi v tem primeru naredil dobrega za user posted image , ko bi ga mi ne daj Bog, vzel?
Joj kako mrzim takšne egoiste.

Res me je strah. In ne vem, kako naj speljem ta prvi korak? da greva narazen živet. Al on + user posted image , al pa jaz od bajte. Bo pa prej ali slej nekdo šel, ker je življenje z njim več totalno nezdržno.
Zakaj so eni tako žlehtuser posted image

Kako naj pobegneva, da mi ne bo nič naredil, ko me najde in da mi ne vzame otroka?
Saj moram še prej najt kakšno stanovanje, ampak ko najdem? Kako naj mu pobegneva? Sama proti njemu...me je res strah. Včeraj je začel že metat stvari ob stene, samo čakam ko bo kaj še mene doletelo.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:04:11   
Anonimen
Žal ne vem, kaj bi ti svetovala. Kaj pa če bi šla na socialno in se tam pomenila??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:05:39   
Anonimen
Ali imata samo enega otroka? Če imaš službo boš že dobila kakšno majhno stanovanje v najem.
Če je zakon nevzdržen, pojdi do zato namenjene institucije in povej kakšna je situacija.Morda mož pije in je zato agresiven?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:07:45   
orhideja75
če ne gre drugače in začenja z nasiljem pa ti pokliči policijo. mu boš naredila "dosje" in potem ni šans, da on dobi otroka. je lahko še tako bogat in zvit, mu ne bo ratalo.
ne dovoli mu da te izrablja. tudi psihično je to lahko zelooooo hudo. včasih hujše, kot če bi te fizično.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:14:01   
melanija
Pojdi v varno hišo. Tam te ne bo našel. Vem za primer ko je mati ušla z dvema otrokoma v varno hišo, pa oče ni smel zvedeti kje je in tudi ne v katero šolo hodita mala, dokler je bila v hiši. Pojdi tja, tam si lahko leto dni, tolk da si opomoreš, najdeš službo in greš na svoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:14:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: orhideja75
če ne gre drugače in začenja z nasiljem pa ti pokliči policijo. mu boš naredila "dosje" in potem ni šans, da on dobi otroka. je lahko še tako bogat in zvit, mu ne bo ratalo.


Plus mogoče še na kakšen SOS telefon.

(odgovor članu orhideja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:17:29   
Marogica
Najprej  se pogovori s tvojimi starši, če je kakšna možnost, da bi prišla k njim, da si urediš situacijo z bivanjem. Če te možnosti nimaš, pokliči kakšno varno hišo ali materinski dom v tvojem kraju in se pozanimaj, če je kaj prostega.

V vsakem primeru pojdi stran in to čimprej, saj bo očitno vedno huje. In naj te ne straši s takimi, da ti bo vzel otroka, saj te v bistvu hoče samo prisiliti, da ostaneš z njim in nič drugega. Kar tako otroka ne vzamejo materi.

Mogoče bi bil kakšen pogovor na CSD tudi v redu, da greš tja, opišeš situacijo doma, da imajo to v "kartoteki", v primeru, ko boš odšla in bo tvoj partner hotel kaj ukrepati v tej smeri.

Zame je to navadno izsiljevanje ene velike egositične riti, kateremu je vseeno zate in otroka. In to popolnoma. Čimprej pojdi stran.

Tu imaš link varnih hiš v SLO
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/programi_socialnega_varstva/varne_hise_zavetisca_zatocisca_in_materinski_domovi_ter_drugi_programi_s_podrocja_preprecevanja_nasilja/

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:18:25   
Marogica
Se opravičujem, ne znam "prepisati" linka, da bo krajši...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 8:31:54   
maruškaŠ
Prvič, ne boj se. Če ni nič narobe s teboj ti ne bodo kar tako vzeli otročka, sploh pa tako majhnega ne.

Seveda on ti grozi z otrokom, ker ve, da ti do njega samega ni več, otrok pa ti pomeni cel svet - na ta način te prisiljuje ostati z njim.

Pojdi na socialno in se pogovori, pozanimaj o možnostih in misim, da se boš veliko bolje počutila.

p.s. takšno izkušnjo sem imela tudi jaz - moj bivši je celo podal kontra tožbo v kateri je zahteval skrbništvo, pa je na koncu spregledal, da ne bo prišel nikamor. Sodnica mu je čsto odkrito povedala kaj se bo zgodilo, če bo vztrajal. Plačati bo moral ogromne denarje za sodnega izvedenca, le-ta bo verjetno podal mnenje, da sva oba sposobna starša. Na koncu pa bo sodnica upoštevala mnenje CSDja in sina dodelila meni. Potem je pa odnehal

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 10:03:39   
Anonimen
Pojdi na CSD in se izpovej.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 10:39:36   
Gina
Pojdi na CSD, kot so ti že svetovale. Če te poznajo tam, če poznajo situacijo, se bodo lažje zate potegnili, kot če te ne.

Preseli se nekam, kjer imaš določeno zaščito, pa naj bodo to starši, prijatelji ali kdo drug, ki lahko vsaj malo stoji za tabo.

Čim prej sproži postopek za dodelitev otroka. Pa nehaj se bati, v resnici tričetrt stvari, ki jih izrečemo, sploh ne nameravamo v resnici izvesti, tudi tvoj mož ne. On te samo hoče s silo prisilit, da bi ostala z njim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 10:40:48   
Anonimen
Vzemi otroka in pojdi nekam, kjer boš varna. Vsak sms, grožnja karkoli, prijaviš ga na policijo. Obrni se na scd. Ker ko boš vzela otroka bo popizdil in boš že sedaj imela zadost za prijavo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 10:44:31   
maruškaŠ
Pa za vsako malenkost ga prijavi na policijo - po samo par ponovitvah - mu lahko že na licu mesta izrečejo prepoved približevanja, potem pa gre to še k sodiku dobi sodno prepoved približevanja. Če to krši, gre v zapor. Potem pa se nimaš kaj več bati.

No, ali pa bo odnehal (na policiji pravijo, da se v večini primerov ustrašijo prijave in odnehajo) - pri meni je bilo tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 11:56:15   
Anonimen
Ne rabi biti nič od tega kar ene mislite,da mora biti mama,da mora biti kaj narobe z njo.Zadosti je že,da ima on veze na sodišču pa csd-ju in ji ga vzame.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 12:22:36   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne rabi biti nič od tega kar ene mislite,da mora biti mama,da mora biti kaj narobe z njo.Zadosti je že,da ima on veze na sodišču pa csd-ju in ji ga vzame.


   Ne verjamem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 12:26:57   
smigli
Ne veš kako zelo te razumem. Sem skoraj na istem.
Moj ima zveze na CSD-ju in še drugod. Poleg tega me je že pred vsemi možnimi znanci in njegovimi sorodniki tako očrnil, da me je sram it na cesto.
Mal sm se sprjaznla in pristala na strokovno pomoč za pare, ampak je ostalo pri besedah, naredu ni nič.
Poleg tega sm popolnoma sama, nimam se na koga obrnit, no za pogovor že še, ne pa kaj več.
Prepričana sem, da bi najbolj trpel otrok, ker vem, da je maščevalen kot sam user posted image . Tega me je najbolj strah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 13:01:16   
lenika
Po moje samo grozi, nikoli ga pa ne bi vzel. Če ga sedaj ni sposoben obvladat niti ko greš ti na wc, kako bi ga potem imel 24 ur na dan.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 14:16:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne rabi biti nič od tega kar ene mislite,da mora biti mama,da mora biti kaj narobe z njo.Zadosti je že,da ima on veze na sodišču pa csd-ju in ji ga vzame.


Ne, to pa sploh ni res!

Sicer pa : anonimna, umiri se, dihaj. Če nimaš kam iti, pojdi v varno hišo, tam te zagotovo ne bo našel. Otroka seveda ne bodo dodelili k njemu, niti pod razno. Kot praviš, nisi med tistimi, ki naj bi popivale, počele neumnosti, in tako dalje.. Torej, nimaš se za kaj bat.
Prvo se pa obrni na CSD.

Želim ti vso srečo, brez problemov novo življenje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 14:23:49   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne rabi biti nič od tega kar ene mislite,da mora biti mama,da mora biti kaj narobe z njo.Zadosti je že,da ima on veze na sodišču pa csd-ju in ji ga vzame.


če misliš, da je to res, se preseli spremeni stalni naslov....s tem je zate pristojen tudi drugi csd (če pač greš zadosti daleč), vendar se mi zdi, da je zate še najboljše iti v varno hišo

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
22.8.2007 23:01:46   
karmy
stalni naslov ne moreš kar tako sprement, ker morš pol čisto vse dokumente spreminjat... najboljše je da gre v varno hišo... ter od tam naprej naj načrtuje kako in kaj

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
23.8.2007 7:23:15   
maruškaŠ
če misliš, da je to res, se preseli spremeni stalni naslov....s tem je zate pristojen tudi drugi csd (če pač greš zadosti daleč), vendar se mi zdi, da je zate še najboljše iti v varno hišo


Mislim, da lahko brez da spremenš stalni naslov zahtevaš drug CSD oziroma drugo socialno delavko, ki se bo ukvarjala s tvojim primerom - če boš to utemeljila s tem, da ima tvoj poznanstva na CSDju - mislim, da ne bi bilo problema.

Kamorkoli boš že šla si zapomni sledeče (meni je to povedala odvetnica) - če se bojiš da ti bo hotel nagajti z otroki, takoj vloži (poleg tožbe za ločitev) tudi zahtevo za začasno odredbo (utemeljiš, da se bojiš da ti bo vzel otroka) - kajti v času DO ločitve, če njemu daš otroka in ti ga ne pripelje nazaj - na moreš nič storiti - on pa potem lahko še na sodišču dokazuje, da se je otrok že navadil na takšen način življenja. Če pa dobiš začasno odredbo, pa ti otroka mora pripeljati nazaj.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
23.8.2007 7:42:09   
Anonimen
Hvala vam za vaše nasvete, res ne vem kaj naj naredim.
Včeraj sem mu napisala eno sporočilo, da grem danes res po papirje, ker je tako ON prvi želel, da že enkrat to zadevo zaključiva in sem mu potem samo še napisala, da ga je lahko sram kaj mi dela.

Čez 23.je bila ura, ko je pridrvel k meni v sobo, kjer sem spala z otrokom in vpil name, da naj kr grem kar sem se namenila (po papirje), naj si pa ne mislim, da bo šel otrok z mano!
Rekel je da samo preko njega mrtvega, da bo vse naredil, da ga ne dobim, pa četudi gre v zapor!
In kako naj po takšnih besedah mirno spim? Mi je tudi rekel, da naj se od otroka kar poslovim, da ga zadnjič vidim. Da ga bo kr nekam odpeljal in ga ne bom več videla.
Grožnje boste rekli,... ja so, samo ko bi ga poznali, bi vedeli, da niso čisto tako nedolžne.
Bojim se res, da komu kaj ne naredi. Po moje se mu je strgalo, ko je videl, da mislim resno glede ločitve.
Saj je za to on sam prvi izrazil željo.Kaj zdaj?
Mene je pa tako strah za otroka, pa zame tudi, saj me otrok potrebuje.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
23.8.2007 8:10:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hvala vam za vaše nasvete, res ne vem kaj naj naredim.
Včeraj sem mu napisala eno sporočilo, da grem danes res po papirje, ker je tako ON prvi želel, da že enkrat to zadevo zaključiva in sem mu potem samo še napisala, da ga je lahko sram kaj mi dela.

Čez 23.je bila ura, ko je pridrvel k meni v sobo, kjer sem spala z otrokom in vpil name, da naj kr grem kar sem se namenila (po papirje), naj si pa ne mislim, da bo šel otrok z mano!
Rekel je da samo preko njega mrtvega, da bo vse naredil, da ga ne dobim, pa četudi gre v zapor!
In kako naj po takšnih besedah mirno spim? Mi je tudi rekel, da naj se od otroka kar poslovim, da ga zadnjič vidim. Da ga bo kr nekam odpeljal in ga ne bom več videla.
Grožnje boste rekli,... ja so, samo ko bi ga poznali, bi vedeli, da niso čisto tako nedolžne.
Bojim se res, da komu kaj ne naredi. Po moje se mu je strgalo, ko je videl, da mislim resno glede ločitve.
Saj je za to on sam prvi izrazil željo.Kaj zdaj?
Mene je pa tako strah za otroka, pa zame tudi, saj me otrok potrebuje.


Zakaj ne greš na bolniško, pa potem domov? In vzami otroka sabo. Prijavi ga na policijo. Težka situacija, vendar v takih razmerah pa tudi ne moreš živeti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
23.8.2007 9:09:55   
maruškaŠ
Ne povej mu, da odhajaš, ampak odidi ko ga ne bo. In punca res, če nimaš staršev ali prijateljev, ki bi te vzeli pod streho - potem varna hiša.

Pa prijavi ga na policijo za vse tiste grožnje ki ti jih je izrekel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ko je otrok dodeljen njemu...
23.8.2007 10:02:42   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ne povej mu, da odhajaš, ampak odidi ko ga ne bo. In punca res, če nimaš staršev ali prijateljev, ki bi te vzeli pod streho - potem varna hiša.

Pa prijavi ga na policijo za vse tiste grožnje ki ti jih je izrekel.



se popolnoma strinjam, ne mu povedat da odhajaš. enostavno odidi....vem iz lastnih izkušenj da ti ne bo dal mira še lep čas. vendar moraš biti močna zase in za otroka...in odidi čimprej, da se res ne bi komu kaj zgodilo. pa še to, definitivno idi v varno hišo!

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?