|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 18:50:30   
pajčolanka
no da slišim kako naj se tega lotim?
pozimi ni problem, ampaka kako naj to naredim sedaj poleti? se mi je nabralo pošteno ledu in jo moram nujno odmrznit in spucat. kaj naj z mesom in vsem kar je notri. ker je kar polna. sicer je ena od varijant da vse znosim dol k tašči sam če bi šlo kako drugače pol bi raje drugače. kako ve to delate? tnx
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 19:09:11   
lojzika
Jaz sem vedno nosila vse k mami. Potem pa mi je tašča rekla da naj kar s fenom probam odtaliti. Men je blo full smešno, sedaj pa tak delam, pa se vedno znova čudim sama sebi user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 19:51:36   
pajčolanka
ja ena varjanta je to da v predale kjer je spodaj kovinska rešetka postavim sklede z toplo vodo...da bi pa vse skupaj dala v eno skledo in postavila v sobo ki je majček bolj hladna za čez noč-zjutraj pa hudo zgodaj čistit pa tud nebi šlo verjetno

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 19:53:33   
pajčolanka
aja fen ja sam kam pa meso in ostalo pol zdevaš ta čas? in koliko časa porabiš zato? v bistvu je zamrznjeno samo pol skrinje ker niso predali ampak samo take "loputke" al kako naj napišem...police pa čez plastična vratca.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 19:57:15   
spelaz
Jaz pa lepo vse zamrznjeno zložim v prenosno skrinjo (tisto za na morje), nekaj pa v vreče za zamrznjene izdelke (tiste iz trgovine). Potem pa akcija - 2 lonca, zavrem vodo in v omaro, potem pa menjam, ko se pa že malo odtali pa led kr malo dol zbijam. Spodaj dam pa ful brisač, da ni poplave. Pa mam nekje 1 uro in je spet lepa skrinja. Sam mam to skrinjo, ki je spodnji del hladilnika - če pa maš taveliko skrinjo pa je najbrž mal več dela.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 20:02:34   
Jo@n
Vse iz omare ven zloži, v kakšen hladnejši prostor, pokrij s kakšno rjuho ali deko, da topel zrak ne bo preveč krožil naokoli. V omaro  daj 2-3 posode, v vsako daj vsaj 3 litre vrele vode, na dno zamrzovalne pa 1-2 brisači, da popivnata, ko bo steklo. Posodo z vodo redno menjaj (rotiraj) na štedilniku, tako da je v zamrzovalni res le tista, najbolj vroča voda, ki pomaga k odtaljevanju. Posodo daj neposredno pod del, kjer se ti nabira led. Ko se led delno zmehča, pa ploščato leseno kuhalnico v roke, pa odšpohtlaj led stran. No, nadaljnji postopek čiščenja omare verjetno poznaš.

Še to, ko se led odtaljuje, pa presortiraj zamrznjene dobrote in tiste s sumljivim datumom pakiranja trajno arhiviraj.

Vedno čistim omaro na tak način, pa se mi tudi ob teh temperaturah ni odtalila ali pokvarila vsebina... V dobri uri boš gotova, vsebina pa bo še ok.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 20:06:48   
tanikaa
Tudi jaz celotno zadevo rešujem s fenom. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 21:41:06   
pajčolanka
tnx, če bom pri volji se bom spravila jutri zvečer. ah ko se mi ne da pa moraaaam. aja mam pa zamrzovalno omaro, tako na 6 predalov od tega en večji.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 21:44:18   
eya
Uh, tudi mene čaka to zoprno opravilo zdaj en danuser posted image  Bom sprobala še s fenomuser posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 22:13:51   
BLAŽIKA
vedno jo rešim z fenom in to sem v pol ure gotova , pa imam ta veliko zamzovalno omaro.
Meso pa se ta čas tako nima časa odtalituser posted image


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 23:28:48   
blak
Jaz delam kot spelaz in je tiktak gotovo!

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
12.6.2007 23:50:41   
solatja
sem glih včeraj v dm kupla nek magic odtranjevalec ledu iz zmrzovalnika, ampak še zbiram pogum, da ga sporbam (oz. da se zraven spravim)... piše pa na navodilih, da izklopiš skrinjo, posprejaš s to zadevo, počakaš, da se odtali ali ročno odstraniš led, obrišeš do suhega in je. stane slabe 3 eure, je pa dost majhna embalaža.

drgač pa se js poslužujem tega recepta z zavrelo vodo.... ostale stvari pa ta čas nekam nabašem, sej to je res kak ura.. v kako posodo, da nimaš pol vsega mokrega...


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
13.6.2007 8:39:42   
bajsek
Hoj

Joj, jst nameravam glih dans to delo opravit. sicer mam kombiniran hladilnik, tko da je skrinja bolj mala, ampak vsen. Sem včeraj v dm kupila nek sprej (oranžen), ki je kao za hitro odtaljevanju ledu na zmrz. omarah in še dezinficiraž. Bomo videli.
sporočim kako je šlo.
lp

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
8.9.2007 8:24:16   
MAJDA22
IZVIRNO SPOROČILO: Jo@n

Vse iz omare ven zloži, v kakšen hladnejši prostor, pokrij s kakšno rjuho ali deko, da topel zrak ne bo preveč krožil naokoli. V omaro  daj 2-3 posode, v vsako daj vsaj 3 litre vrele vode, na dno zamrzovalne pa 1-2 brisači, da popivnata, ko bo steklo. Posodo z vodo redno menjaj (rotiraj) na štedilniku, tako da je v zamrzovalni res le tista, najbolj vroča voda, ki pomaga k odtaljevanju. Posodo daj neposredno pod del, kjer se ti nabira led. Ko se led delno zmehča, pa ploščato leseno kuhalnico v roke, pa odšpohtlaj led stran. No, nadaljnji postopek čiščenja omare verjetno poznaš.

Še to, ko se led odtaljuje, pa presortiraj zamrznjene dobrote in tiste s sumljivim datumom pakiranja trajno arhiviraj.

Vedno čistim omaro na tak način, pa se mi tudi ob teh temperaturah ni odtalila ali pokvarila vsebina... V dobri uri boš gotova, vsebina pa bo še ok.


Še prej si splaniram kdaj bom to delala in ne dajem novih stvari noter.

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
8.9.2007 16:51:31   
robinzon
Ko vam tele omare in skrinje grejo k večnemu počitku, si pa omislite no frost omare. Ni primerjave, ker ni ledu. Sama jo imam pod hladilnikom, pa v kleti prostostoječo in se splača dati malo več.

(odgovor članu MAJDA22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odmrznitev zamrzovalne omare
9.9.2007 21:00:45   
Jo@n
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Ko vam tele omare in skrinje grejo k večnemu počitku, si pa omislite no frost omare.


Dobra ideja, vzeto na znanje!

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?