|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kateri datum je pravi??
16.9.2007 17:02:52   
jasika
imam eno zanimivo vprašanje.Glede na to,da bomo dobili drugegauser posted image ,pri prvem nisem o tem razmišljala,kdaj bom rodila ker sem imela en datum.sem v 22 tednu in imam dva roka! po menstruaciji imam 22.12.07 po ultrazvoku pa mi je dala 29.1.08,to je več kot za mesec razlike...in kateri je pravi???je že bila katera v taki situaciji..user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kateri datum je pravi??
16.9.2007 17:39:06   
benika
Jap, jaz. Že drugič. Po M imam rok 22.12.07, po UZ pa 2.1.08. Ti pa računaj, da boš rodila nekje vmesuser posted image . Ponavadi pravijo, da je bolj regularen datum po UZ, saj lahko do oploditve pride kasneje.

(odgovor članu jasika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kateri datum je pravi??
16.9.2007 18:09:51   
Divja vijolica
Mene pa niso napovedali datuma po ultrazvoku, ne prvič, in tudi sedaj ni nič rekla.user posted image Pa me zelo zanima! Po čem pa to vidi, ali kaj piše v materinski knjižici? Prvič sem rodila 15 dni po roku, pa nihče ni nič rekel glede ultrazvoka. Sem prav jezna na mojo ginek., samo predavanja o tem kaj jesti in kaj ne, poslušam.user posted image


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kateri datum je pravi??
16.9.2007 18:10:15   
bina30
Evo, jaz tudi. Rok imam 8. 12. 2007, po UZ pa so mi izračunali celo 13. 11, torej cel mesec PREJ!?user posted image  To pa zato, ker je mojuser posted image   nekoliko večji, kot je povprečje v 29 tednu. Ginekolog mi je rekel, da se naj držim prvotnega roka, seveda se pa lahko zgodi, da bom rodila prej.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kateri datum je pravi??
16.9.2007 19:03:36   
sasa79
DIVJA VIJOLICA, na nuhalni ti računalniško točno zračuna kdaj naj bi bil datum poroda. Gleda se na velikost ploda in ostale meritve.

JASIKA, bolj verjetno je pravi datum po ultrazvoku. Je pa čisto normalno, če rodiš 14 prej ali kasneje.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kateri datum je pravi??
17.9.2007 6:57:29   
papica2
Ne razumem kako Vam lahko spreminjajo rok poroda v 29 tednu? Meni je G razložila, da lahko po UZ točno izračunajo starost otroka samo do cca 12 tedna, kasneje to ni več mogoče, ker otročki različno rastejo. PDP pa spremenijo samo če izračunana velikost odstopa za več kot teden, ponavadi gledajo kar meritve na NS.
jasika: res naj bi bil datum po UZ bolj verjeten, vendar meni se zdi to odstopanje res ogromno - a ne bi še enkrat vprašala, če mislijo resno?
divja vijolica: ponavadi so te meritve vpisane tudi v materinsko knjižico. Če ti G ni nič rekla, verjetno tvoj otroček ne odstopa od standardov user posted image !

(odgovor članu sasa79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
17.9.2007 7:42:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu papica2)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kateri datum je pravi??
17.9.2007 8:49:16   
Divja vijolica
Tudi jaz mislim, da je odvisno od psihe. Moj je lani začel septembra (22 mesecev), bil je non stop bolan, zato sem ga marca izpisala. Na koncu je bilo že tako, da je samo prestopil prag vrtca, že je dobil vročino. Letos je malo starejši, in zelo rad hodi v vrtec. Mislim razlika je več kot očitna, tudi če bo zbolel, ne bo tako hudo, kot lani (bolezen in nezadovoljstvo v vrtcu). Najbolj pomembno je kako se otroci v vrtcu počutijo. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kateri datum je pravi??
17.9.2007 8:56:03   
Divja vijolica
Oprostite, napačna tema.user posted image

(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kateri datum je pravi??
17.9.2007 12:13:33   
Nika v službi
Evo, pri meni je držalo, kar je bilo izračunana pri NS. Uradni PDP sem imela postavljen glede na zadnjo M in sicer 19.09., NS je pokazala, da je otrok 6 dni starejši, rodila sem 13.09. Bravo, Pušenjak (ki je opravil NS).


(odgovor članu Divja vijolica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kateri datum je pravi??
17.9.2007 14:10:57   
jinksy
Tud jaz imam določena dva roka in sicer po ultrazvoku so mi določili datum 10.9.2007, po menstruaciji pa sem si izračunala 16.9.2007, pa sem še vedno tukaj. Jaz ti svetujem, da se bolj upiraj na datum, ki si si ga sama izračunala, če si seveda imela redne menstruacije, ker vedno bolj ko na pregledih govorim z drugimiuser posted image  je ena kot druga bolj zmedena, ker zgleda to že postaja praksa, da določijo kr dva datuma. Potem ti pa na koncu govorijo kako ne veš kateri datum je pravi, torej kako naj vemo me, če oni sami ne vejo?!!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kateri datum je pravi??
17.9.2007 16:21:41   
simona76
Tudi jaz sem imela 2 roka, sicer le v razmaku 5 dni. Bolj je držal tisti, ki so mi ga povedali na NS. G pa se je bolj držal tistega, ki ga je določil po M...

(odgovor članu jinksy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kateri datum je pravi??
18.9.2007 9:48:55   
suzanamai
Tudi jaz imam dva roka, prvi po menstruaciji je 27/09, drugi po uz na nohlani je 20/10. No oktoberski mi bolj diši, pa nekako zaupam dr. Strahovi, da se ni uštela. sicer pa imam še toliko dela v planu, da vsekakor odpade septemberska varianta.

(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kateri datum je pravi??
18.9.2007 12:04:56   
sasa79
SUZANAMAI, sem se mogla kr nasmejati, ko si napisala, da bi še raje počakala. Jaz bi pa rada, da bi bil 5.12. čimprej tu.

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kateri datum je pravi??
18.9.2007 12:10:55   
jinksy
Suzanamai res si dobra ja, da si želiš kasnejši datum, mi smo namreč prekoračili že oba pa še vedno ničuser posted image . Smo že kr mal neučakani in vsega skupaj naveličani. Želim ti vsekakor, da se ti želja uresniči.

(odgovor članu sasa79)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kateri datum je pravi??
18.9.2007 13:20:53   
Tanayya29
Meni tudi moj G. ni nikoli spreminjal datuma.
Jaz imam PDP 10.11,na začetku je bilo sicer rečeno,da sem kasneje zanosila,na morfologiji mi sicer piše rok po ZM 10.11,po merah pa 12.11,verjetno 2 dni gor ali dol..

Kako pa je možno,da za cel mesec prestavijo,pa ne vemuser posted image .


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu jinksy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kateri datum je pravi??
18.9.2007 13:32:45   
Pingvinčica
Tudi meni gredo datumi narazen za 6 dni. Samo za cel mesec, kako je pa to možno?

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kateri datum je pravi??
18.9.2007 14:09:39   
novakatja
Jaz imam tudi datum določen glede na UZ, zaradi nerednih M. Ves čas se spreminja, vendar znotraj 1 tedna.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?