|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 21:16:49   
Anonimen
... s 1.200 €? Prosim za recept. Računati na to, da je potrebno plačati letno registracijo, da je potrebno plačati položnice, da se je potrebno obleči, da vrtec ne stane ravno malo.
Prosim za recept.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 21:29:58   
čaki
tud jaz rabim kako idejo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 21:31:57   
Anonimen
Sem na enakem.
+ še dva kredita po 170€ user posted image
+2 vrtca
+2 avta
pa čist normalo živimo,ni nekega luksuza ampak
se da

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 21:32:58   
Anonimen
Tudi jaz bi ta recept?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 21:35:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

... s 1.200 €? Prosim za recept. Računati na to, da je potrebno plačati letno registracijo, da je potrebno plačati položnice, da se je potrebno obleči, da vrtec ne stane ravno malo.
Prosim za recept.


Pojma nimamuser posted image

Če ni najemnin in kreditov verjetno še gre. Če mate kje živet. Če pa še to pride pa....težkouser posted image

Čeprav ljudje živijo še z dosti manj. Ne vem sicer kako. Ampak živijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 21:45:53   
lol
Smo 4 članska družina,na mesec imava skupaj z možem 810€,pa nama znese čez mesec.Eden v prvem razredu drugi v vrtcu,dva avta + ostali stroški pa gre.živimo pa zelo skromno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 21:49:04   
Anonimen
Mi tanko piskamo vsak mesecuser posted image
Se mi zdi da je še huje odkar so evriuser posted image

Ne vem ti svetovati...

(odgovor članu lol)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 22:36:21   
lojzika
1200€ se pravi je to 288000 bivših sit.

Kalkulacija naprimer

Vrtec pride npr 50000 SIT
Položnice npr 70000 SIT
Hrana + vse kar se kupi v npr šparu 90-100 000 SIT
Ostane 68 000 SIT
Kar porabiš za oblačila, in ostale potrebe

Pa vsak mesec daš od tega 10 000 bivših sit stran in na koncu leta imaš ravno za registracijo.
Seveda pri tem nimaš avta z nevem koliko kubiki, ali pa imaš 50% bonifikacije.

Kupuješ takrat ko je naprimer bunda v takotu za 10€ in ne 10 novembra, ko jih vsi potrebujejo in  je cena 25€

Ponavadi si mame ne kupimo ravno veliko oblačil, za nas ponavadi enostavno zmanjka. Ko kupuješ zimske gume, za avtomobil pač padeš v kakšen limit, katerega ima vsak študentski račun dan danes in počasi prihajaš na zeleno vejo.

Če pa hodiš v solarije pa non stop frizerji pa tako naprej je pa druga zgodba


Če zagusti pa prodaš kakšna rabljena otroška oblačila in imaš denar 5 € pa 5€ pa se nabere




Skratka da se preživeti z dosti manj. Vsak po svojih zmožnostih. Nekak če si skromno navajen se navadiš in res nekati preživijo z dosti manj




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
13.9.2007 22:52:17   
Njuškalo
Jah, odvisno ali imaš najemnino ali ne.Bolj skromno,ampak se da.1200 Evrov ni tako zelo malo denarja.Midva z možem (+otrok) sva nedolgo nazaj živela z 800 -900 evri, pa sva preživela.Recept je, da se prilagajaš trenutnim zmožnostim, več stvari vzameš na obroke...pa nekako gre.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 7:21:23   
Anonimen
Vse se da, samo obvladati je treba. Moja soseda je na zavodu in ima ~250€, njen mož pa penzion ~400. Imata dve hčeri v srednji šoli. Pa jim znese. Se sprašujem kako, ampak jim. Vem, da je samo stanovanskih stroškov ~150€. Enostavno ne hodiš na kavice, na pijačke, ne kadiš, luksuz odpade. Kupuješ na veliko, tam kjer so akcije. Se ne preseravaš. Otroci nimajo 5 parov čevljev, ampak dvoje,...

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 8:45:56   
Anonimen
. s 1.200 €? Prosim za recept.

S takim mesečnim dohodkom se da preživeti, moraš pa biti umetnik, da ti uspe. Tudi mi smo na istem znesku + še en član več. Težko je, a kaj hočemo. Je pač tako, da naša država za reveže ne poskrbi drugače, kot da so iz dneva v dan večji reveži.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 8:49:25   
Anonimen
Bolje kot 5 članska družina z 1050€ z otroškimi skupaj. Pa brez pomanjkanja, da ne bo pomote in stanovanjskim kreditom.

Preveč zapravljateuser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 9:48:58   
lukec
Mi smo trije ampak imamo občutno manj od tega (sem trenutno brez službe) pa kar moramo preživeti. Od 15. do 15.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 12:06:42   
lukec
Mimogrede: V štiričlanski družini, kjer sta oba brez dohodka (starša namreč)morajo preživeti s 473 evri socialne + 198 otroškega dodatka = 671 evrov. sicer denar res pade "z lufta" ampak preživeti pa morajo.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 12:54:07   
Stefka
Midva imava skupaj 1300 EUR prihodka
krediti -100
varčevanje ZA PENZIJO user posted image -150
vrtca/ varstvo za obe babi - 350
karante - seveda posojilne - 200
telefoni, z gsm in internetom vred - 100
ogrevanje - 100
elektrika - 100
komunala in ostala jajca - 50
registracije in zavarovanje za hišo na obroke - 120

Potem pa zračunajmo koliko nama ostane za hrano in obleke... 30 EUR... pa nismo sere, da bi kar tako malo zapravljali... pa jaz v ljubljani delam, tako da dam za bencin samo jaz vsaj 200 eur mesečno... pa še on ene 100, pa hrane cca za 100 na teden...praški, plenice...

Si predstavljam, da bi bilo brez kreditov lažje... ampak tako vsaj najemnine ne plačujeva... pa za nazaj se nama je že kar nabralo... ja, tudi zaradi dveh krip, ki jih je treba vsako leto valda registrirat in pred tem servisirat... pa še kaj. Itak te vsak nepredvideni strošek s tira vrže.

Aja, pa zdravstveno zavarovanje sem pozabla 44 EUR user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 12:55:04   
Anonimen
Mi smo 4 članska familija z enakim dohodkom .En otrok v jaslih , en v vrtcu.2 avta srednjega razreda. Živimo normalno, gremo na dopust, kakšen izlet - je pa res , da imajo otroci samo 2 para čevljev (vsak teniske  in čevlje primerne letnemu času).Živimo v hiši , nimamo najemnine, imamo kredit cca. 170€, stem , da je hišo tudi treba vzdrževat , pa zavarovat,...Mislim , da tak hudo res ne more bit , če se malo zorganiziraš . Res pa je veliko ljudi mora preživeti z dosti manj € na mesec.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 14:21:21   
Anonimen
Otrok in jaz z najemnino. 300€ mesečnega prihodka.
Se moram znajti, da iz tedna v teden preživiva, kaj šele skozi mesec.
Poznam nekoga, kjer oba zaslužita 2000€, z najemnino 150€ in en kredit 270€ in ne pridejo skozi.
Dandanes je organizacija porabe denarja več kot potrebna, pa ni pomembno ali se zasluži 300€ ali 2000€ mesečno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 14:57:33   
nejcko
Meni se 1200 ojrov sploh ne zdi tako malo denarja, je pa res, da je odvisno, ali plačujete kakšno najemnino ali ne.
Ko sem bila jaz brez službe, smo (4-članska družina) komot preživeli s cca 200.000 bivših sitov, brez najemnine, seveda. Šli smo tudi smučat, pa z možem sva šla na kakšno bolj poceni potovanje, skratka nismo čutili nobenega pretiranega pomanjkanja.
Je pa seveda odvisno, kakšne prioritete ima človek - meni npr.  ni nič do kupovanja cunjic, tudi ne vidim smisla, da bi denar vlagala v pleh (beri najnovejši model avta) ali najmodernejšo stanovanjsko opremo, je pa res, da denar potem zapravim kje drugje in je računica na koncu ista (ziro, nada, čista nulauser posted image ), le v glavi se moraš sprijazniti, da se vsega pač ne da imeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 15:21:27   
CUKRČEK
Meni se 1200 eurov tud ne zdi tako blazno malo...no ja, res ni bogatija, vendar imajo lnekateri še veliko manj in lepo "folgajo".

PAč je treba malo gledat kaj kupiš...ne greš kupit najbolj fensi cunj in se oblečeš v kaki manj šmeki štacuni...

Imam sodelavko ki iz dneva v dan jamra, kako nič denarja nima. Ampak kupi pa 15., ko je plača, čisto vsako sranje ki ga sreča. Pol pa valda da nima za kruh. Pol si pa sposoja in so seveda vsi krivi njene bede. Samo ona sama ne. PA si kupi čevlje, pa šminke, pa parfume....samo šparat ne.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
14.9.2007 19:27:34   
Iša Biša
Bolje kot 5 članska družina z 1050€ z otroškimi skupaj. Pa brez pomanjkanja, da ne bo pomote in stanovanjskim kreditom.

Preveč zapravljate

user posted image  se podpišem pod tole...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
15.9.2007 17:13:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

Meni se 1200 eurov tud ne zdi tako blazno malo...no ja, res ni bogatija, vendar imajo lnekateri še veliko manj in lepo "folgajo".

PAč je treba malo gledat kaj kupiš...ne greš kupit najbolj fensi cunj in se oblečeš v kaki manj šmeki štacuni...


Se strinjam user posted image .

Včasih je treba krotiti apetite. Je dobro za zdravje v več smereh.

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
15.9.2007 17:24:05   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
... s 1.200 €? Prosim za recept.


pojma nimam - meni ne bi uspelo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
15.9.2007 17:31:02   
Strawberrie Cherrie
Mi2 imava kar nekaj dohodkov več od 1200€, ampak če seštejem hrano+položnice+oblačila+kafetki in ostala mini zapravljanja, naju pride okoli 1100€ na mesecuser posted image user posted image user posted image Pa smo 3člani...
Ok, kredita ne štejem tu not, pa za registracijo si letno kar lepo našparamo denar. Enako za dopust. Ampak če nimaš veliko €, potem pač nimaš avtomobila z 2.0 mašinco, ampak 1.2 ali kaj podobnega, kjer je znosna registracija.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
15.9.2007 21:21:15   
glista
Da se preživeti z dosti manj. Mi smo trije, pa imamo 630 EUR na mesec. Smo pa skromni, pazimo na vsak EUR in se ne preseravamo s frizerjem, dragimi cunjami, ekstra hrano, ipd.
LP,
Pija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako preživi 4 članska družina...
17.9.2007 12:37:57   
sazi
kot so že mnoge napisale je vse odvisno od tega ali morate plačevati še najemnino ali vam je ni treba - brez najemnine bi moralo iti prez problema.
Mi smo sicer 3-članska družina, ne palčujemo najemnine, plačujemo pa vse stroške in ostalo, pa nikoli ne zapravimo več kot 800 EUR na mesec. Sama tudi nikoli ne zapravim 400 EUR (oz ena je pisala še v tolarjih 100.000 SIT) za sprotne stvari v trgovini - za vse, hrano, praške, plenice ne zapravim več kot 200 EUR na mesec - res da za 3 in ne 4-člansko družino, pa vseeno, se mi 400 EUR zdi veliko.

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?