|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Uši
19.9.2007 10:22:59   
binica
Pozdravček,
včeraj smo v vrtcu dobili obvestilo, da so začele razsajati uši user posted image user posted image . Lano sem pregledala in je vse ok, me pa zanima ali morda obstaja kaj za preventivo? Imate kakšne izkušnje s tam?

Binica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Uši
19.9.2007 10:33:12   
Anonimen
Se mi zdi, da je treba lase nekaj v kis zavijat, pa vrečko čez, če se prav spomnim. Grem brskat, če kaj najdem.

(odgovor članu binica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Uši
19.9.2007 10:38:02   
Anonimen
Tukaj je že nekaj, če verjameš:

http://www.finechance.com/naglavne-usi-gnide-follicel.htm

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Uši
19.9.2007 10:38:26   
Anonimen
Za preventivo? Najbolje, da je otrok doma.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Uši
19.9.2007 10:42:31   
Anonimen
Tukajle še nekaj piše o laku za lase:

Sicer pa učinkovitih preventivnih sredstev, ki bi preprečevala ušivost, ni, saj lahko uši dobi vsak, ki je v tesnem stiku z ušivo osebo. Najboljša preventiva je zatorej redna osebna higiena, čeprav je res, da imajo uši, v nasprotju s splošnim prepričanjem, raje čiste kot umazane lase. Kaj torej storiti? Mogoče velja poskusiti z lakom za lase. Menda ga uši ne marajo. Tudi otrokom bo všeč, če bodo lahko šli v šolo ali vrtec z nalakirano pričesko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Uši
19.9.2007 11:21:08   
srki
Mogoče to, da otroku pogostu ne umivaš las. Uši gredo samo na čisto glavo. To mi je sama lekarniška delavka rekla.

Naš jih zaenkrat še ni prinesel,  očitno ima res umazano glavouser posted image .

Da ne bi šel v vrtec? Potem bi mogel biti non-stop doma, ker se to non-stop ponavlja, vsaj v našem vrtcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Uši
19.9.2007 11:21:54   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Tukajle še nekaj piše o laku za lase:

 Najboljša preventiva je zatorej redna osebna higiena, čeprav je res, da imajo uši, v nasprotju s splošnim prepričanjem, raje čiste kot umazane lase.


Na, pol pa vedi, kaj je prav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Uši
19.9.2007 11:25:23   
Anonimen
Da ne bi šel v vrtec? Potem bi mogel biti non-stop doma, ker se to non-stop ponavlja, vsaj v našem vrtcu.

_____________________________


ja, saj to sem hotela povedati. Po moje ni kake hude preventive, če si skupaj s tem otrokom v stikih. Pri nas jih je imel vedno sosed, s katerim sva bila tudi sošolca in sem se jih vedno nalezla od njega. Mater, glih sva jih s staro mamo (Volgo) odpravili, sem jih že spet dobila. Pa spet plenice na glavi in tisti bel prašek, uf, zoprno.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Uši
19.9.2007 12:43:17   
binica
OK, hvala. Sem mislila, da obstaja kak preparat ali kaj podobnega.....
Ji pa las ne bom umivala, pa je user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Uši
19.9.2007 12:43:58   
arielca
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Pri nas jih je imel vedno sosed, s katerim sva bila tudi sošolca in sem se jih vedno nalezla od njega. Mater, glih sva jih s staro mamo (Volgo) odpravili, sem jih že spet dobila. Pa spet plenice na glavi in tisti bel prašek, uf, zoprno.


al bina, ampak ti jo res pihneš user posted image . Bi mogla Volga še pri sosedih mal glave prat.



_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Uši
19.9.2007 13:23:44   
s.
Pranje glave s tea tree šamponom ali dodajanje tea tree olja v šampon. Pa žuže ne vonj sploh ne privlači ( ne klope, ne komarje, ne molje). Deluje, preverjeno.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Uši
19.9.2007 13:27:27   
Blejka26
najbolje da greš v dm in kupiš preliv za lase (ne barvo samo preliv)in otroku pobarvaš lase,kajti uši ne gredo na barvane lase.to je naredila ena moja kolegica svoji hčerki in je pomagalouser posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Uši
19.9.2007 15:02:02   
binica
s., kje se pa kupi ta tea tree šampon? A je to od just-a?

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Uši
19.9.2007 18:15:57   
s.
Ja, Binica. Lahko ga dobiš tudi pri meni.

(odgovor članu binica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Uši
19.9.2007 22:03:35   
šnucika
Pri nas smo jih imeli prejšnji teden,jih je nečakinja prinesla iz šole,zdaj pa jih imajo pri tamlajši nečakinji v vrtcu.
Preventiva?...smo si kar vsi umili glave z Nix emulzijo iz lekarne.Piše,da učinek drži do 6 tednov.
Bomo videli...user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?