|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 17:43:33   
Anonimen
Evo... točna taka je stvar kukr sem napisala v naslovu.

Ne da se mi kuhat.

Odkar sem menjala službo enostavno ne jem več kosil oziroma so topli obroki prej izjema kot pravilo.
Prej sem šla pred odhodom domov cca. okol 15h na kosilo v menzo. Po menjavi službe te možnosti ni več in jemo več ali manj sendviče nekje tam okoli 10h. Pol pridem domov, pa se mi samo zame ne da kuhat. Pa tudi če že bi, samo za enega je težko skuhat. Isto je z nabavo hrane. Če karkoli kupiš ni pakirano za enega, vse pakunge so po večini najmanj za 4, redko za dva. Sej okej, me ne moti pač kupiš kar imajo, ampak pol pa ostaja in me je groza ker moram metat stvari stran. Pol pa raje ne kupim nič oz. večinoma sadje po komadih ali zelenjavo po komadih. Kaj je to špeža/fasunga sem že pozabila. Tisto dvakrat k sem šla v zadnjih dveh letih ponjo je bilo ker sem mela povabljene ljudi.

Kuhanje na zalogo odpade, ker nimam zmrzovalne skrinje.

In vprašanje je: kako za boga naj se prisilim, da si bom kuhala? Sej ko me prime si skuham, pol pa vsaj tretjino proč vržem, ker ne pojem toliko (pa skuham malo). Mene je pa groza metat hrano stran. Prašiča pa nimam kje redit user posted image .

Ima ktera od vas kako idejo. Jst tko ne morem več. Kako naj se zbrcam kuhat (no sej če bi morala kuhat za več ljudi, mi ni problem, samo zame se mi ne da).
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 17:50:53   
soncece24
JAz pa sem mnenja, da se za enega splača kuhat - vsaj za mene se user posted image user posted image Ker se cenim, bi rekli pri Lorealu user posted image Jaz sem do kakih 4-ih sama doma in delam al pa tu gori visim in si skoraj vsak dan skuham kosilo. Jem pa vse od špagetov, zelenjavnih juhic, krompirja in solate, kdaj kakih hrenovk, tudi tortilje sem že delala samo za sebe. Pač sem se navadila dozirat za eno osebo. Praksa pač. Al pa dva dni isto ješ. Narediš filane paprike za 2 osebi, pa jih ješ 2 dni. Škoda da si tak daleč doma, bi se kr povabla na kako kosilce user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 17:58:58   
*alja*
Ja kje pa te vajina moška jeta?

Jas moram kuhat, ker me drugače moj izseliuser posted image , čene vsak dan, pa vsaj vsak drugi dan (zdaj odkar ima mala kosilo v vrtcu, prej sem kuhala vsak dan).

Pa skuhaj si vsaj kako juhco iz "vrečke", da vsaj del kosila poješ, če že ostalo ne ješ kuhano. Pa kak zrezek si kupi (saj lahk rečeš en zrezek mi daj v mesnici), pa si narediš v kaki omaki!

Pa ribe dobiš kupit po kosih v ribarnici!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 18:04:27   
Anonimen
Moj moški user posted image user posted image user posted image  se prehranjuje pri novi ženi user posted image user posted image user posted image user posted image  (če mu kuha, če ne kuha pa sam, sej zna).



Sej pravim, da meni ni problem kuhat če je več ljudi (ergo če bi mela desca bi bla zgledna ženauser posted image ). Ko sva bla še dva je blo vse okej, sem kuhala - samo zame se mi ne da kuhat!!!

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 18:10:14   
Enolla
Razumem dilemo, ker se tudi meni samo zame ne da kuhati, pa zelo rada kuham. Amapak bi se morala tud jaz prisiliti, da kaj skupah. Mene bi sicer v tvojem primeru rešila skrinja, ker bi skuhala več in potem spravila po porcijah. Kaj pa kakšen Pogrej in pojej, ali pa greš včasih ven pojest - to moj brat redno prakticira in hodi v Merkator center jest npr.   

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 18:13:16   
soncece24
Moj moški ima dve zdravi roki in si sam naredi za jest user posted image pa še meni kdaj. Ne, saj včasih kuham tudi za oba. Ampak on pride okoli 4-ih in potem ob kakih petih jeva "zgodnjo večerjo", ki jo večinoma pripraviva skupaj. Vglavnem, jaz pač nisem edina kuharica pri hiši in se niti ne silim bit user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 18:25:07   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

Moj moški ima dve zdravi roki in si sam naredi za jest user posted image pa še meni kdaj. Ne, saj včasih kuham tudi za oba. Ampak on pride okoli 4-ih in potem ob kakih petih jeva "zgodnjo večerjo", ki jo večinoma pripraviva skupaj. Vglavnem, jaz pač nisem edina kuharica pri hiši in se niti ne silim bit user posted image


Saj prav, da tudi moški poprimejo kuhalnicouser posted image !
Saj moj tudi kuha sam bolj čez vikend ko ima fraj, drugač pa jas!

Pikec0 RR - se opravičujem za butasto vprašanjeuser posted image

Drugač pa mal motivacije za kuho - spomni se na svoj bogi želodec, kako trpi ko prebavla sam kruh in klobaseuser posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 18:53:54   
Anonimen
Pikec, iz kitajske menda domov nosijo, to je že ena možnost. A tista Mizica pogrni se ali Pogrej in pojej pa take zadeve v trgovinah, a tisto je za 2? Ne vem, če ni za enega.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 18:54:53   
Anonimen
Aja, pa veš iz kje tudi nosijo domov? Iz proodnišnice. Tam menda hrano tudi razvažajo, lahko pa jo greš iskat. Kakšne une menažke si nabavi.  Prej pa vprašaj, seveda, ker čisto 100-posto nisem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 18:59:57   
Anonimen
Za porodnišnico sem vedla, sam - zdej se mi služba seli iz KR. Sodelavc tja hodi na malco. Pa v porodnišnici niso okol 15 več meli kosil - bajeuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 19:05:32   
smrka
- Kupi si gotove omake  ti pa skuhaj sam makarone, riz, al krompir in lahko jes s to omako...
- kupi meso, ga zrezi na zrezke pakiraj jih po 2 kosa. Ko si ga bos pekla si speces samo 2 oz. kolikor bos pojedla.
- skuhaj si zvecer tisto, kar bi lahko jutri jedla (gulas, fizol, panirani zrezki)
-lahko bi kupila nekaj sira si ga spohala in dala v skrino, ko ti zadisi ga samo vzames in speces, zraven pa  speces se mal pomfrija...

Cist izi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 19:46:54   
sisi80
Pri nas ful v šolah jemljejo.

_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 19:47:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: smrka

- Kupi si gotove omake  ti pa skuhaj sam makarone, riz, al krompir in lahko jes s to omako...
- kupi meso, ga zrezi na zrezke pakiraj jih po 2 kosa. Ko si ga bos pekla si speces samo 2 oz. kolikor bos pojedla.
- skuhaj si zvecer tisto, kar bi lahko jutri jedla (gulas, fizol, panirani zrezki)
-lahko bi kupila nekaj sira si ga spohala in dala v skrino, ko ti zadisi ga samo vzames in speces, zraven pa  speces se mal pomfrija...

Cist izi...



Čist izi, samo da nima skrinje.user posted image

(odgovor članu smrka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 19:50:27   
smrka
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni




Čist izi, samo da nima skrinje.user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 19:53:09   
Anonimen
Čist izi, samo da nima skrinje.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 20:33:18   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Pa tud čuftov ne more človk natepavat vsak danuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
11.9.2007 20:58:32   
Sibil_
Vsak dan koga povabi na kosilo pa bo.Al pa vsaj večerjo.Če bi bila jaz bližje se takoj javim....user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
16.9.2007 19:41:37   
kaya2007
Men se tudi na da kuhat, pa še znam ne prav veliko...in v leclercu kupim full enih stvari, ki se jih potem na hitro naredi v pečici...in dosti jih ni za v skrinjo ampak za v hladilnik. imajo jih pa v hladilnikih nasproti kisle smetane se mi zdi. In so super stvari, verjemi, ker sem precej zbirčna user posted image

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
18.9.2007 14:42:18   
Anonimen
Jaz pa najraje kuham samo zase, ker tocno vem, koliko pojem in koliko soli in zacimb moram dati, da bo hrana imela okus (ok, itak sem sepcializirana za pripravo premalo slane hrane, ampak dosolis lahko vedno, odsolis pa malo tezje). Nimam kaj dosti pojma, ampak ze kaj zimproviziram.


(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
18.9.2007 14:44:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pikec, iz kitajske menda domov nosijo, to je že ena možnost. A tista Mizica pogrni se ali Pogrej in pojej pa take zadeve v trgovinah, a tisto je za 2? Ne vem, če ni za enega.


Pogrej & pojej je za enega, se meni je vcasih premalo. Ceprav pise, da je kao za dva, pa ni. Ok, omake je res za dva, ce imas se pol kg makaronov zraven user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
18.9.2007 16:32:54   
CUKRČEK
NAjdi si kakega, da ti bo kuhal....pa še za kaj drugega ga boš lahko ponucalauser posted image user posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
19.9.2007 13:32:37   
Anonimen
pikec vem rešitev. skuhi za 4 pa pridemo mi k teb na južno :) še plačam ti oz ti nabavim futr :)

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
19.9.2007 14:17:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
21.9.2007 0:11:24   
žiža
KO bom začela delat tudi jaz ne mislim kuhat, ker mi je škoda časa. Moj bo v šoli naročil kosilo in bo po šihtu domov prinesel. Se mi prav dobro sliši, ko mi ne bo treba študirat kaj bom kuhala, da bo hitro, pa s čim manj posode. Pa v trgovino ne bo treba tollk hodit. Enkrat na mesec bom položnico za kosilo plačala pa bo. To bo vsa skrb. Za vikende in med počitnicami bom pa kuhala, da ne bom pozabila user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ne da se mi kuhat - in kaj sedaj?
21.9.2007 7:15:04   
BAMBINA_
V kakšni šoli ali vrtci naroči kosila. Če ti je pa škoda viška hrane stran metat, si pa še cucka nabavi. Ekola user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Ideje za piknik
photo
Kako si olajšati priprave na družinski piknik? Kaj pripraviti in kako? Preverite nekaj idej, ki so vam lahko v pomoč za ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?