|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brez zaposlitve - limit
11.9.2007 15:18:15   
Anonimen
Še vedno imam odprt študentski račun pri NLB in imam 200€ dovoljenega limita. Pred časom sem dobila obvestilo, da naj zamenjam račun, ker nisem več študentka.

Zdaj sem hotela odpreti klasični račun, ampak ne bom imela nič limita, ker bom brez zaposlitve (trenutno še na porodniški, potem pa na zavod).

Je tako samo na NLB ali je tako pri vseh bankah, da ne dobiš limita, če si brez zaposlitve? Naj povem, da sem bila tudi prej nekaj časa brezposelna, ampak sem dobivala socialno pomoč in banka ni nič "ukrepala" (da bi mi limit recimo ukinili).
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 15:21:28   
Anonimen
Sej 200€ limita imaš avtomatsko brez da zaprosiš zanjuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 16:16:51   
Anonimen
moj mož vsako leto dobi vabilo, naj zamenja račun iz studentskega v klasičnega, pa pač ni šel - koso ga enkrat klicali, je rekel, da mu je trapasto, da mora hodit na banko, da če bi se dalo to po netu zrihtat, bi že zdavnaj zamenjal - in tako nekaj let
no, lani je šel končno zamenjat, ker je šel urejat še nekaj drugih stvari

kar se pa avtomatskega limita tiče: imam 2 računa, Na 1. imam limit - ne vem kolikšen, ker ga ne koristim, na 2., ki sem ga odprla zaradi kredita in na katerega prejemam vse dohodke, pa nimam limita. Mogoče bi ga dobila, če bi zaprosila zanj. Želela sem povedati le, da limita ne dobiš avtomatsko - vsaj en na vseh bankah.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 17:20:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Sej 200€ limita imaš avtomatsko brez da zaprosiš zanjuser posted image


Na NLB očitno ne, ker mi je rekel tip (pripravnik), da ne morem imeti limita, ker nimam zaposlitve user posted image . Čeprav imam zdaj še redne mesečne prilive, ko dobivam porodniško. No, saj potem jih bom tudi imela (socialko) dokler si ne najdem službe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 18:42:44   
lukec
Jaz sem brez službe in imam na NLB 300 evrov limitauser posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 18:50:32   
Anonimen
Kakšen račun pa imaš odprt osnovni, klasični.....user posted image
Verjetn imaš limit od prej, ko si bila zaposlenauser posted image

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 18:58:45   
Anonimen
Jaz imam študentski račun pa mi nikol ne morijo naj ga menjamuser posted image
Pa tud ne vejo al sm še študent al ne.

V vsakem primeru 200€ ni glih neka vsota in bi ti pomoje dali tolk limita ker itak imaš redne mesečne prilive.
Pojdi direkt do osebe na vaši banki ki rihta limite in ne na okence in se zmeni.

In važno je da imaš mesečne prilive in ne če si zaposlen.  Jaz dobivam samo nakazila za delo preko ŠŠ pa imam 1.000€ limita za eno leto, pa tud ne vejo al bom mela drugo leto status in dohodke al ne, so mi ga en tedn nazaj odobril oz. podaljšal...tko da....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 19:10:28   
soncece24
Ne vem, če je limit in ta študentski "minus" isti. Na običajnem računu občana imaš ponavadi odobren limit nekje 1,5 kratnik mesečnega prihodka. Na študentskem je pa pač nek pavšal. Nisem sigurna , da je to isto, sicer je pa to itak samo prvi mesec fajn, potem pa več ne user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 19:37:37   
Anonimen
Po tej logiki noben ki je na socialni ne bi mogel imeti limita, pa jih jaz dost poznam ki ga imajo. In to krepko več kot 200€.
Itak da je najboljš da ga nimaš, sam včasih pač ne gre drugače.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 19:39:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kakšen račun pa imaš odprt osnovni, klasični.....user posted image
Verjetn imaš limit od prej, ko si bila zaposlenauser posted image


Odprt imam študentski račun, limit pa imam že od vsega začetka, ko sem bila še študentka in občasno delala, zdaj pa bi mi odprli klasičnega, ampak brez limita (iz zgoraj navedenih razlogov).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brez zaposlitve - limit
11.9.2007 20:10:41   
lukec
Mam klasičen račun in sem bila vmes trikrat zaposlena in sem sedaj drugič doma. Na banki najbrž ne vejo al delam al ne. Možno je, da pri odprtju novega računa pa ta podatek zahtevajo.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
11.9.2007 21:09:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brez zaposlitve - limit
12.9.2007 12:08:21   
Anonimen
Zakaj vam je potreben limit?Obresti limita so višje od kreditnih obresti!Raje zaprosite za kratoročni kredit,ko ste na tesnem z denarjem!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brez zaposlitve - limit
12.9.2007 12:34:26   
benika
Če zaprosiš za limit, te najprej vprašajo, če si zaposlen. Če nisi, te takoj zavrnejo, če si pa zaposlen za več kot pol leta, ti pa limit odobrijo. Seveda moraš iz podjetja prinest potrdilo, koliko plače ti nakazujejo in na kateri račun ter koliko časa si tam zaposlen. Ampak še vedno se mi zdi, da tisti osnovni limit (na naši banki je to 120€) ti pa vseeno pripada.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brez zaposlitve - limit
12.9.2007 12:37:40   
Anonimen
Če zaprosiš za limit te nič ne sprašujejo če si zaposlen, k jih ne zanima. Glavno je da imaš redne  prihodke. Vsaj pri nas.

Kredita pa jaz nisem dobila ker nisem zaposlena, pa ko sem šla računat so bile višje obresti pri kreditu kot pri limitu, ker imam študentski račun.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brez zaposlitve - limit
12.9.2007 15:26:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

NLB- študentski račun ima osnovni limit (brez dodatne prošnje za povišanje) 200€.

imam študentski račun z osnovnim limitom 200€. sem brezposlena oseba dobivam DSP. delavka na eni podružnici mi je rekla da moram it na matično banko to uredit. jaz grem tja in mi delavec lepo pove da ko bom dobila prvi priliv plače na TRR se mi bo račun avtomatsko spremenil!! limit pa ostane isti ker je to osnovni limit torej 200€.

tako da jaz nimam nobenih problemov!!!



Zdaj mi je še manj jasno user posted image . Zakaj torej meni niso spremenili računa, ko sem bila zaposlena in dobivala plačo? Očitno so znotraj iste banke razlike med poslovalnicami, ali kaj user posted image .
Eh, klinc jih gleda, pač ne bom šla spreminjat računa (če mi ne bodo spet zatežili) dokler si ne najdem službe. Ampak takrat ne bom menjala samo računa ampak kar banko.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brez zaposlitve - limit
23.9.2007 19:21:58   
nanny06
js sm tut brezposelna in mam limit 300 e,klasičen račun..  pa še nisem bla zaposlena..

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?