|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 18:45:32   
Emanuelle
...kot ponosna nosečka sem šla danes vprašat na CSD, kako potekajo te kolobocije z bolniško, porodniško, otr. dodatkom,... in me ta prijazna gospa čisto dotolče!!:((
Namreč, sem v rizični skupini in bom verjetno celo nosečnost na bolniški in glede na to, bodo za osnovo bolniške upoštevali moj lanskoletni bruto OD (ki je BTW za pol manjši od letošnjega) oz. 90% le tega!! :( :( :(
Za osnovo porodniške,pa seveda spet bolniško - se pravi 90% lanske bruto (usr...) plače.
A je to res tako? A letošnja pogodba o delu in zaposlitvi nič ne velja? Upam da imam napačne info, ker je to drgač totalna katastrofa in še en primer "mladim družinam prijazne" države??!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 18:47:57   
KIRA
ŽAL.. vedno upoštevajo dohodke prejšnjega leta. tudi meni so. pravzaprav so zahtevali podatke iz dohodnine 2003.

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 18:53:21   
Emanuelle
Ampak, če bolniške ne bi nastopila, bi upoštevali pa letošnji dohodek oz. povprečje 12 plač pred nastopom porodniške, ali tudi to ne???

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 19:36:12   
lidia
ce gres normalno na porodnisko ti upostevajo povprecje zadnjih 12 plac pred nastopom porodniske, to drzi, sem si jaz ravnokar urejala.


(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 20:38:28   
Anonimen
Na bolniški sem ves čas svoje nosečnosti (razen prvega meseca), vmes sem koristila cca. mesec dni dopusta in zaradi tega bolniško prekinila in potem spet nadaljevala, v porodniško pa se mi je štelo povprečje dohodka zadnjih 12. mesecev

Zakaj bi se šteli dohodki lanskega leta?!

(odgovor članu Emanuelle)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 20:55:29   
Alina
Tudi jaz sem na bolniški od 4 meseca nosečnosti. Porodniško sem si urejala prejšnji teden. Upoštevali mi bodo povprečje 12 plač. Seveda mi bo povprečje pokvarila bolniška.Porodniško nastopim z 08.01.2005. Za povprečje so mi upoštevali plače od oktobra 2003 - oktobra 2004 (izplačana v novembru).September in oktober je bila pač upoštevana bolniška.


Upam, da nisem preveč zaštrikala.


Lp, Alina

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 21:17:45   
bivka
Tudi jaz sem že 4 mesece na bolniški in mi je ZZZS upošteval lanskoletno bruto plačo.
Ko delodajalec oddal izpolnjeni bolniški list (na zadnji stani) mora napisati tvojo lanskoletno bruto plačo in bruto plačo za ta mesec (kolikša bi bila, če bi delala). ZZZS upošteva tisto, ki je manjša in obračuna 90% od manjše. ZZZS pa tudi preveri na DURSU, od kolikšne bruto plače so bili plačani prispevki za mesec pred nastopom bolniške.

Zakaj tako? Nekdo, ki ve da bo šel na bolniško in ima npr. s.p. (ali si lahko v službi uredi) bi si lahko mesec dni pred nastopom bolniške izplačal ful veliko bruto plačo (ali pa napisal novo pogodbo o zaposlitvi)in bi potem dobival veliko bolniško. Morajo se zavarovati zaradi zlorab. tako so meni povedali.

Tudi jaz imam zdaj dosti manjše izplačilo, pa pri porodniški se bo tudi poznalo. :(:(:(
LP, B

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
6.12.2004 22:22:12   
Gina
Za bolnisko se res stejejo lanski dohodki, tako da ste najbrz ugotovile, je bolniska meseca januarja vedno visja od tiste decembra. Kar se pa porodniske tice, se pa (tako pravi nasa racunovodkinja) uposteva placa, kakrsno bi sicer dobivala in zato ne bos na taki zgubi, kot smo bile tiste, ki se nam je rizicna nosecnost zgodila pred leti. Pa pa:)

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
7.12.2004 8:52:18   
KIRA
Tudi jaz mislim tako kot Gina. Je še zmerom na boljšem kot nekatere druge. Jaz sem imela srečo - ker sem brezposelna, pa sem v zadnjih 3 letih pred nastopom porodniške delala dosti več kot 12 mesecev. Pravzaprav sem delala brez prekinitev v istem podjetju 7 let, predno sem izgubila službo. Ampak so mi vseeno upoštevali podatke iz dohodnine - sem v tistem letu ko sem zanosla delala od jan.do konca maja, pol 6 mesecev nadomestilo, pol pa nič več. Sem se bala, da bo zame slabše izpadlo, kot pa je. ampak če bi delala ves čas, bi pa izpadlo bolje. Tako da sem nekje v zlati sredini...Ampak še vedno ni to ne vem kolko denarja, pravzaprav sramota. Mladim družinicam noben ne pomaga. Socialno pomoč so mi zavrnili, sem pa zato dobila 5 jurjev otroškega dodatka....
Saj pravim - lahko bi bilo slabše...

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kaj sem danes izvedela na CSD...
7.12.2004 11:15:34   
Emanuelle
Hvala vsem za odgovore. Očitno sem dobila kar prave informacije! :(
Eh, pa kaj, važno da smo :nosecka: :nosecka:
:)

(odgovor članu Emanuelle)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?