|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 12:40:59   
nebo
Pozdravljeni,
sem odprla novo temo, ker me zanima katere beljakovine se lahko je za večerjo.

Jaz vem, da lahko ješ solato in belo meso (puranje, piščanca), pa jajca, pa ribe (seveda brez olja).

Povejte kaj še lahko jemo za večerjo me dečve, da ne bodo kg naraščali, torej ne sladkarij in ne OH....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:20:29   
tinaaja
Skuta je odlicna vecerja, una manj mastna. user posted image  

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:23:48   
kristinaj
ma jaz jem vse beljakovine vključno s sirom s 25% m.maščobe, sladoledom, hrenovkami...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:24:28   
rija
solata ne kakršnakoli....zelena bo ok.

olje niti ni problem.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:33:16   
nebo
Sem se spomnila: jogurt s sadjem, pa recimo pečena jobolka.

Kaj pa skuta s sadjem ali pa skuta z marmelado (kakšno žličko) ali pa skuta in kisla smetana (brez sladkorja) ali pa skuta in sadnji jogurt???

Kaj pa gres in polenta ali pa mlečni močnik??

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:34:15   
nebo

IZVIRNO SPOROČILO: rija

solata ne kakršnakoli....zelena bo ok.

olje niti ni problem.


Verjetno tudi paradižnik in paprika in kumarica?

Kaj pa salame - polika in kakšna suha sala - a to se lahko, seveda brez kruha?

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:36:03   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Sem se spomnila: jogurt s sadjem, pa recimo pečena jobolka.

Kaj pa skuta s sadjem ali pa skuta z marmelado (kakšno žličko) ali pa skuta in kisla smetana (brez sladkorja) ali pa skuta in sadnji jogurt???

Kaj pa gres in polenta ali pa mlečni močnik??


če hočeš beljakovine, nič od tega.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:36:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: nebo


Kaj pa salame - polika in kakšna suha sala - a to se lahko, seveda brez kruha?


ne, same maščobe.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:38:29   
nebo
O to pa je super, potem pa mi itak nič ne preostane kot zelena solata, pa suha riba in suho belo meso, pa pusta skutauser posted image user posted image

Bi bilo bolje, da vprašam kaj lahko jemo za večerjouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 13:51:08   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Bi bilo bolje, da vprašam kaj lahko jemo za večerjouser posted image user posted image user posted image


predvsem odgovor bi bil krajši user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:09:04   
tinaaja
Lej, glej racionalo tole.. ce gres na dolgi rok, potem ni sploh nobene panike skuta zmesana s sadnim jogurtom. samo mal poglej katerim mascobe, aspartam,... Ce se gres nek strog rezim, potem ti res nic kaj dost ne ostane razen piscanca, ribe,.. Se strozje -> proteinski sejki. Naredi si vcerje take, da lahko jes to in dejasnko uzivas v tem nadaljnjih x mesecev. Jaz si zmesam skuto, jogurt in 100% maremelado ali kaksen kompot. skuta in sadje - super! ... Boljs malo prilagodit in ne bit tok strog kot pa se nazirat s sedvici in cokolado, ko ti dosadi tak strog rezim.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:10:16   
tinaaja
Solata caprese recimo - paradiznik + mocarela (v hoferju imajo light mocarelo). Ce je lakota huda se kaksno hrenovko zraven.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:10:33   
rija
če je belo, ni nujno, da do beljakovine user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:11:25   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Lej, glej racionalo tole.. ce gres na dolgi rok, potem ni sploh nobene panike skuta zmesana s sadnim jogurtom. samo mal poglej katerim mascobe, aspartam,... Ce se gres nek strog rezim, potem ti res nic kaj dost ne ostane razen piscanca, ribe,.. Se strozje -> proteinski sejki. Naredi si vcerje take, da lahko jes to in dejasnko uzivas v tem nadaljnjih x mesecev. Jaz si zmesam skuto, jogurt in 100% maremelado ali kaksen kompot. skuta in sadje - super! ... Boljs malo prilagodit in ne bit tok strog kot pa se nazirat s sedvici in cokolado, ko ti dosadi tak strog rezim.


vse to so OH....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:29:59   
tinaaja
Rija, jaaa... ce si natancen ima v bistvu prakticno vecina zivil B, OH in M.

Mislim, da je za Nebo pomembno oz jo zanima prehrana z visoko vsebnostjo B. (in ja kompot, armelada nimata, bil je samo primer kaj jaz delam, ker same skute ne spravim dol)

BELJAKOVINE gradijo in omogočajo obnavljanje mišic, krvnih sestavin, kože in kosti ter drugih tkiv in organov v telesu. Med beljakovinsko bogato hrano štejemo vse vrste mesa, perutnino, ribe, fižol, grah, sojino zrnje, arašide, mleko, sir, jogurt in jajca.

Moč Beljakovin - Proteinov

Beljakovine pomagajo pri razvoju in vzdrževanju močnih mišic. Če pri vsakem obroku zaužijete beljakovine, to lahko pomaga pri kontroliranju lakote. Najboljša hrana bogata z beljakovinami je hrana, ki vsebuje malo maščob, kot naprimer beljakovinski shake napitek za zajtrk, piščanjčja ali puranja prsa, beljak, ribe, školjke, raki, luskarji, zelo pustega rdečega mesa in mlečnih proizvodov z malo ali brez maščob. Omejite konzumiranje hrane, ki vsebuje beljakovine in veliko maščob, kot so sir,, večina rdečega mesa, klobasice in polnomastnih mlečnih proizvodov.

http://www.najhrana.si/beljakovine.html

http://www.imejteradisvojesrce.si/Consumer/Article.aspx?Path=Consumer/HealthyHeartLiving/EatingWell/EatingProteinRichFoods

itd... google


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:45:06   
rija
tinajaaa...hvala za tole....tudi za druge....ampak jaz si z beljakovinami služim kruhuser posted image

in ker si že omenila beljakovinske napitke....povzeto po najhrani....so tudi taki, ki nimajo niti enega samega grama OH user posted image  tehnika gre v vseh pogledih naprej in teorij o zdravi prehrani je kar nekaj.

ampak vprašanje v naslovu teme se nanaša na to, katere beljakovine za večerjo. zato sem tudi napisala, da marmelada, sadje, jogurt in podobno to niso....

< Sporočilo je popravil rija -- 7.1.2010 14:47:32 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:48:20   
water lily
Mlečni izdelki ne.
Od mesa je pa najboljš goveje.

Jaz solato pa tuno največkratuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:50:57   
water lily
Rija....mene pa firbec o beljakovinskih napitkih čist brez OH, k jih še nikol vidla.
Lahko na zs če nočeš kleuser posted image

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:54:22   
rija
evo saj lahko tudi tule

tukaj

je ene 5 okusov, vsi zelo super in če mešaš z vodo, ni nobenih OH. če pa z mlekom, pa pač toliko kot jih vsebuje mlekouser posted image

super za zvečeruser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:55:27   
rija
aja, je pa ful nov izdelek, tak, da za podrobnosti lahko pišeš mojemu strokovnjaku na info@fit-shop.si
pa ti bo kakšno rekel user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 14:56:22   
water lily
tnxuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:01:47   
janapan
Jaz pa mam en predlog. Niti ni nujno bit tok strog pri večerjah.....Če hočete da gredo kg ji dol je potrebno samo to.....izognit se kaloričnim pijačam kadarkoli. Prešaltat je treba na vodo al pa čaje ipd. Med obroki se ne je.....ampak res nič, ker tega kar pojemo vmes se niti ne zavemo.....za obroke pa pazimo mal kaj jemo
Proč z majonezami in čudnimi maščobami, mal pokombiniraš, vso belo moko zamenjaš s polnozrnato, izogibaš se kaloričnim sladicam in če ti paše sladko poješ rajš sadje če pa že ti gre tortica vzameš skutno al pa jogurtovo

Pa še to je pomembno da ne ješ tik pred tem ko greš spat ampak imaš zadnji obrok ob6h in potem konec...nič prigrizkov.....

Pa bo.....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:05:47   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

Jaz pa mam en predlog. Niti ni nujno bit tok strog pri večerjah.....Če hočete da gredo kg ji dol je potrebno samo to.....izognit se kaloričnim pijačam kadarkoli. Prešaltat je treba na vodo al pa čaje ipd. Med obroki se ne je.....ampak res nič, ker tega kar pojemo vmes se niti ne zavemo.....za obroke pa pazimo mal kaj jemo
Proč z majonezami in čudnimi maščobami, mal pokombiniraš, vso belo moko zamenjaš s polnozrnato, izogibaš se kaloričnim sladicam in če ti paše sladko poješ rajš sadje če pa že ti gre tortica vzameš skutno al pa jogurtovo

Pa še to je pomembno da ne ješ tik pred tem ko greš spat ampak imaš zadnji obrok ob6h in potem konec...nič prigrizkov.....

Pa bo.....



To je pa čist odvisno od človeka.
Jst sam pogledam kruh pa ne gredo kile dol. Mene OH res ful ful redijo. In mam od dohtarja spisano dieto, pa ni nobenih OH popoldan.
Pa tud to da se po šesti ne je je kar neki. Odvisno kdaj gre človek spat. Jaz ob šeste pridem šele iz šihta. Kaj naj pol?
Spat hodim pa ob polnoči tk da komot jem še kasnej.
Drgač pa odkar se držim diete prav lepo hujšam pa prej nikakor ni šlo z vsemi temi dietkami brez maščob pa sadjem pa polnozrnatim pa...pa še koža fajn zgleda glede na izgubo, pa še ful dobr se počutim.
Vsak mora najdt svojo potuser posted image

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:20:46   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

izognit se kaloričnim pijačam kadarkoli. Prešaltat je treba na vodo al pa čaje ipd. Med obroki se ne je.....ampak res nič, ker tega kar pojemo vmes se niti ne zavemo.....


dve dejstvi, ki žal ne držita....jaz ne pijem nobenih sokov, nič sladkanega....in po tem takem bi morala biti skinica....pa nisem...ker pač rada jemuser posted image  pijem samo vodo in jamnico. že celo življenje.

kot drugo: jesti bi morali na 2 uri....to je optimalno, samo kaj, ko ne zneseuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:25:50   
nebo
Mogoče sem malo neumno napsiala vprašanje in bi bilo bolje, da napišem kaj jesti za večerjo, da je večerja lahka in da nisi potem napokan kot kak sod.user posted image user posted image user posted image

Verjetno je res bolje pojest kakšno skuto s sadjem ali pa žlico marmelade, kot pa sendvič iz treh kosov kruha...user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?