|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč prijateljici
5.11.2007 14:43:09   
Anonimen
Heloouu. Imam kolegico, ki je zadnji letnik faksa. Sedaj je šla na izmenjavo študentov  tujino. Ma full zatežene starce, tak da ji nč velik ne pustijo pa jo majo kljub njenim 24 letom še vedno pod kontrolo. Predno je šla na izmenjavo, smo  bili na morju skup. Blo nas je par kolegov in kolegic. Spala je z enim tipom, k ga je dol spoznala, samo ni slovenec. V glavnem bil je sex za eno noč. Nista si izmenjala tel. niti potem se nista nič videla. Žal ni imela kondomov, samo je kontrac. tabletke. In potem, ko smo prišli z morja ni dobila M. Šla je k G in zvedla, da je že 3mesce noseča.Jest podrobnosti ne vem, kak mate ve ženke to z menzo, sam ni mela nobenih znakov, da bi kej ful izstopal. Zdej je pa valjda prepozn za splav. Ona je še kr na izmenjavi, pa čez 2mesca bo rodila. Doma ni nič povedla, ker bi jo starci z rodovnika zbrisal. Otroka ne mara in ga noče met. Razmišljala je da bi ga dala posvojit, sej ji drucga ne preostane. Kam se nej obrne , kje sprejemajo otroke, ki jih dajo potem posvojit? Druge rešitve ni, bolje tako, kot pa da otroku ni dobro pri njej saj ga že zej ne mara. Sem zelo obupan in ne vem kako ji naj pomagam. Je pa drugače zelo vredu punca. Lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 14:47:14   
Anonimen
Rodila bo najbrž tam, kjer je na izmenjavi, a ne? Kaj pa če bi tam kar v porodnišnici, seveda že sedaj, vprašala, kako je s tem pri njih? Sicer nimam pojma, kako dejansko to poteka, samo brala sem pa že, da so ženske kar v porodnišnicah otroke pustile. Pa otrok ima itak ponavadi avtomatično državljanstvo države, v kateri se rodi. Sicer tudi o tem nisem prepričana, ampak se mi zdi, da je tako.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 14:47:51   
baguSka
O groza... user posted image  Jaz bi samo tole povedala: upam in zelim, da otrocek dobi tako familjo, ki si jo zasluzi! Mocno drzim pesti zanj...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 14:48:58   
baguSka
Sicer tudi o tem nisem prepričana, ampak se mi zdi, da je tako.


Ja zdelo se je tud men da je tko... Ampak ker nism bla zihr, potem sem raje spustila...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 14:50:35   
*alja*
ojoj!

Sam ne razumem kaj je tri mesece jela kontracepcijske kljub nosečnosti? Pa kaj bo z otrokom vse vredu?

Bogi otrokuser posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 14:51:04   
Anonimen
Naj še mal premisli. Ko bo rodila se naj dokončno odloči.
Mislim, da se da tole pol urejat v porodnišnici. Vem ker je moja prijateljica bila v podobni situaciji, vendar je otroka obdržala.
Pomagaj ji kolikor lahko, vspodbujaj jo naj obdrži otroka, ko bo rodila, imela tvojo podporo-razumevanje si bo premislila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:11:25   
mert
Pri nas vem, da lahko že pred porodom mamica naroči, da se odpoveduje otroku ina ji ga niti pokažejo ne - takoj ga odnesejo in poiščejo posvojiteljsko družino. Kako je tujini ne vem.
Morda pa je tako tudi za otroka najbolje. Marsikdaj je otrokom v posvojiteljski družini veliko bolje in lepše skrbijo zanje kot bi pa lahko njihove lastne mame.
Kakor koli stoj ji ob strani ij ji bodo vsaj za poslušalca!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:16:24   
Anonimen
Se strinajm z mert. Če je tako, kot ona pravi, je pa najbolje, da v Slovenijo pride rodit.

(odgovor članu mert)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:24:25   
Taula
V tem primer naj rodi v Slo ker bo imela manj komplikacij z birokracijo. Vem da na otroka čaka mnogo ljubečih parov, ki mu bodo nudili vso potrebno ljubezen.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:28:10   
spacey
Ajej. Zelo zakomplicirana situacija.

A potem staršem sploh ne bo nikoli povedala?
Eh, ne vem.. Po mojem ji bo še prekleto žal, če se mu bo odrekla. Veš kakšno breme bo nosila večno s seboj?!

A nikakor ni variante, da bi staršem povedala in bi se nekako pogovorili in skupaj prišli do rešitve.

Kam pa je šla študirat, v katero državo?


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:33:38   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mert

Pri nas vem, da lahko že pred porodom mamica naroči, da se odpoveduje otroku ina ji ga niti pokažejo ne - takoj ga odnesejo in poiščejo posvojiteljsko družino. Kako je tujini ne vem.
Morda pa je tako tudi za otroka najbolje. Marsikdaj je otrokom v posvojiteljski družini veliko bolje in lepše skrbijo zanje kot bi pa lahko njihove lastne mame.
Kakor koli stoj ji ob strani ij ji bodo vsaj za poslušalca!



se strinjam

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:53:42   
mika
Po mojem ji bo še prekleto žal, če se mu bo odrekla. Veš kakšno breme bo nosila večno s seboj?!


...in samo zato, ker se boji staršev.

po moje bi se morala pogovrit s starši. vedno obstaja verjetnost, da ji bodo stali ob strani. tudi najbolj zmajevski starši se lahko spremenijo v nežne piščančke. če imajo radi svojo hčerko, se bodo.

a si predstavljate grozo, ko bi enkrat zvedeli, pa bi ji rekli ZAKAJ ni povedala, da bi ji pomagali, njen otrok pa bo že pri drugi družini.

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:55:23   
Taula
Zdi se mi da niso problem samo starši..ampak da ona sama noče imeti otroka ker ni pripravljena nanj in noče spremeniti življenja. V tem primeru je boljša posvojitev.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 15:59:27   
mika
Taula, sem še enkrat prebrala in videla, da otroka ne želi. ampak to je lahko reakcija na 'stroge' starše. razmišlja pač v tej smeri, ker potem z njimi ne bi imela težav.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 16:09:34   
*alja*
Ja sam pri 24 si pa že lahk tolk zrel da stojiš za svojimi dejanji! Mislim jas bi se ziher pogovorila, rekla kaj se dogaja, potem pa se odločila. Če otroka res ne želi in ga nebo imela rada je pa potem najboljša rešitev posvojitev. Sam ni pa več 17 letni otrok da bi se morala lagat in skrivat!user posted image




_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 16:11:51   
Anonimen
Najbolj ji boš pomagala, če sporočiš staršem situacijo. Mogoče pa ga bojo oni hoteli imet, predvidevam da niso tako stari?

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 17:10:57   
Mariposa
Nisem prav nič fouš tvoji prijateljici tole situacijo. Na tvojem mestu bi se dobro z njo pogovorila zakaj noče imeti otroka. Je to zaradi nje same ali je to zaradi straršev. Če je prvi razlog, potem tu ni dosti za narest, razen, da se pomagaš pozanimat kako je tam s posvojitvijo, samo ji zna biti kasneje v življenju zelo žal. Če pa je druga varianta, se pravi starši je pa druga zgodba. Res ne moremo vedeti kakšni so, lahko so res kakšni zagriženi fanatiki, ki ne odobravajo sexa pred poroko ali kaj jaz vem kaj, čeprav po mojih izkušnjah otroci velikokrat podcenjujejo/mo starše. Starši razumejo veliko več kot otroci pričakujemo in velikorat pozitivno presenetijo. Tudi sama sem, sploh v najstniških letih, naredila kar nekaj cvetk, za katere sem bila prepričana, da me bodo doma ubili, vendar več kot stavka: "razočarala si nas, smo mislili, da si pametnejša", nisem pokasirala, pa čeprav je ta stavek takrat zabolel bolj kot karkoli drugega. So mi pa vedno pomagali, ne glede na to kaj je bilo. Po moje bi bilo tudi pri tej deklici nekaj podobnega. Logično, da kakšnega trepljanja in čestitk ne more pričakovati, samo konec koncev dvomim, da so ti ljudje tako brez čustev, da bi z lahkim srcem zavrgli otroka, ki je poleg vsega še njihov vnukuser posted image

_____________________________

Ko tonemo, je najbolje, da potonemo prav do dna,
saj se lažje odrinemo kvišku, če se najprej dotaknemo tal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 17:15:29   
baguSka
Starši razumejo veliko več kot otroci pričakujemo


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mariposa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomoč prijateljici
5.11.2007 17:44:11   
mami_miki
naj počaka, pa ko se bo rodil, še ga vedno lahko da posvojit...naj se rodi, da bo videla kaj čuti...poznam enak primer, ko je ona zanosila- samo enkrat sta spala skupaj!....pa ga zdaj ima in je čist srečna...ona je rekla, da saj vseeno, čigav je, da je njen in ga ima kljub temu zeeeeeelo rada...

nekateri pa so bili partnerji, pa gredo narazen, pa se sovražijo...otroci so pa pri mamici...saj skor isto

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?