|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 8:43:47   
tanikaa
Dobila sem kar lepo število vaših zasebnih sporočil, v katerih ste me spraševale glede depresije. In da bi vsaki odgovorila zasebno, bi mi vzelo precej časa, poleg tega pa sem tudi mega lenoba. Zato sem se odločila, da vam dam kar tukaj odgovor in srčno upam, da vam bom vsaj malo pomagala.
 
Zame je bila depresija najhujša bolezen. Rabila sem kar nekaj let, da sem se izkopala iz nje. Izkopala sem se,vendar pa še vedno pridejo trenutki, ko mam občutek, da me bo zopet posrkala vase. Vendar leta zdravljenja in soočanja z njo, naredijo človeka močnejšega, poleg tega pa se naučiš, da prepoznaš »nevarnost« depresije že v sami osnovi, takoj na začetku. Poleg tega osvojiš tudi »tehnike«, ki pomagajo, da te ne preplavi ta ubijajoč občutek.
 
Razlogi za depresijo so nešteti. Pri enih je to, pri drugih je drugo. In nikoli ni samo eden. Kateri je glavni krivec je težko definirati. V bistvu se stvari nabirajo in potem pride en ključni dogodek, ki te pahne čez rob. Kot otrok sem bila izredno suha, presuha. In poleg tega še kar visoka za punco. In na račun tega sem bila vedno tarča zbadanja. In normalno, da sem dobila kompleks manjvrednosti, ki  je v puberteti dobil neskončne razsežnosti. Poleg tega sem mela »prijateljice«, ki so več ali manj izhajale iz premožnih družin in se nikoli nisem mogla primerjati z njimi glede oblek in podobno. Tak da sem bila »grdi« raček v tem krogu. In normalno je, da je to za pubertetnika neka travma, ki vsekakor pusti določene posledice. Potem sem spoznala fanta, ki je kazal zanimanje zame. In normalno, željna pozornosti in ljubezni, se mislila, da sem se zaljubila v njega. Po dveh letih sva se poročila, pri mojih 21 letih. Naslednje leto sva dobila otročka. Vedno bolj sem spoznavala, da to ni življenje, ki ga želim in zaslužim. Vedno bolj sem se zavedala, da sem totalno nesamozavestna, da živim in delam kar hočejo in pričakujejo drugi. Proces je trajal leto, dve. Poleg tega sem mela moža, ki ni bil sposoben reševati probleme. Bil je sicer delaven, ni hodil po gostilnah, pomagal mi je doma, vendar nikoli in nikdar ni bil sposoben pogovora. Če je bilo kaj narobe, se je enostavno zaprl vase in ni spregovoril z mano tudi teden, dva. In tudi do otroka je bil isti. Vse to me je ubijalo. In končno sem spoznala, da moram nekaj narediti zase. Ker sem to dolžna sebi in svojemu otroku. Začela sem brati razne knjige o samozavesti. In velikokrat sem mela občutek, da nekdo piše o meni. Počasi sem začela pridobivati na samozavesti, izboljšala sem svojo samopodobo in vedno bolj je zorela določitev o ločitvi. Vendar pa sem za ta korak potrebovala veliko časa in ogromno moči. 7 let, kar sva bila skupaj, je vedno, ko je bilo med nama kaj narobe grozil, da bo naredil samomor. 7 let sem živela v strahu, da bom jaz kriva za njegovo smrt. Z načinom, kako bo končal svoje bedno življenje, sem bila seznanjena do podrobnosti. Užival je v opisovanju svojega konca, za katerega bom izključno JAZ kriva. In verjela sem mu. Dolgo. Predolgo. Vendar pa sem s pridobivanjem samozavesti spoznala, da je vsak odgovoren za svoje življenje. In nihče drug. In končno sem zbrala pogum in upala na glas zahtevati ločitev. In zopet grožnje, prošnje…Ampak bila sem močna in vztrajna. Edino na kar sem še pristala, je bil zadnji skupni dopust v Dubrovniku. Ko pa pridemo domov, pa gremo narazen. In prišli smo domov in naredil je samomor. Tako, kot je opisal. Šok. Pomirjevala. Teden dni nisem vedela za nič. Čisto nič. In to je naredil tri dni pred četrtim rojstnim dnevom najinega sina. Pogumno, a ne? In potem je po enem tednu prišel občutek olajšanja. Ja, ni mi bilo več treba pazit, če bom kaj narobe rekla, če se bom našminkala, če bom kaj narobe naredila…mir je bil. In eno neskončno olajšanje. Kar naenkrat sem bila sposobna sama iti v Avstrijo v trgovino, kar do takrat baje nisem bila sposobna, niti ni bilo prav, da grem sama. Kar naenkrat sem lahko nanesla senčilo na oči, brez da bi mi nekdo težil in me žrl, za koga se lišpam. In kaka koza sem bila, ko sem mislila, da sem rešila svoje probleme. Šele začeli so se. Vrtoglavice, samo bi spala, tudi 20 ur na dan, dušilo me je, ponoči sem morala iti ven na zrak, ker drugače bi se zadušila. Stanovanje nisem čistila dva meseca. Prah se je valjal v vsakem kotu, nisem bila sposobna nič. Niti oblečti se. To je bila muka. Da je nekaj res hudo narobe sem spoznala šele takrat, ko sem ogrozila sinovo zdravje, če ne celo življenje. Ko sva se peljala v trgovino, se mi je v avtu pri hitrosti 90 km/h zameglilo pred očmi in skoraj sva odletela s ceste. Takrat sem vedela, da moram nekaj narediti. In šla sem k zdravniku. Diagnoza: depresija. Začela sem hoditi k psihologu. Predlagal mi je tudi antidepresive. Sprva sem jih odklonila, vendar ko se stanje ni izboljšalo, sem bila prisiljena poseči tudi po tem. Hodila sem na terapije in počasi, počasi so se začeli kazati rezultati. Od nekega neznanca, ja neznanca, sem dobila v dar knjigo od Dale Carnegia: Kako premagaš težave in začneš živeti. Ta knjiga in obiskovanje terapij pri psihologu so me vrnili v življenje.  Začela sem z spiskom opravil, podobnim tistim, ki ga danes nosim v trgovino, kaj moram nabaviti. Zjutraj sem si na list papirja napisala pet točk, kaj moram danes storiti oz. opraviti. Na primer: polij rože, zlikaj dve majčki, pomij skodelico od kave…Ja, take banalne stvari so bile na seznamu. In v začetku sem bila sposobna opraviti od teh petih stvari dve ali tri. Ampak vsaj nekaj. In čez tedne sem bila sposobna opraviti vseh pet stvari. In potem sem povečala število opravil in napredovala iz tedna v teden. Nabavila sem si nov avto. Rezervirala dopust v Vodicah in se s sinom sama odpeljala tja. Prej do Maribor nisem vedela priti. In kar je najpomembnejše, začela sem zahajati v družbo.  Poiskala sem prave prijateljice. In v vsaki stvari sem iskala samo dobro. Spremenila sem se za 100%. Osebki, ki so kakorkoli slabo vplivali name, so postali preteklost. Enostavno sem jih izločila iz življenja. In nehala sem se pretvarjati. To kar sem, sem. Vzemi me tako ali pa adijo. Če družba mislila tako, jaz pa drugače sem svoje mnenje izrazila jasno in glasno in predvsem ponosno. Ker tudi jaz mam svoje možgane in pravico do izražanja svojega mnenja. In pomembno pri vsem tem je, da tudi na druge tako gledaš. In jih sprejemaš. Vem in v to sem prepričana: depresija me je naredila boljšega človeka. Sovražim zahrbtnost, hinavščino, nesprejemanje drugačnosti, obsojanje zaradi tega… Saj tudi meni še kdaj spodrsne in naredim napako. Ampak potem se mi ni težko opravičiti in priznati napako. Ker sem itak samo človek, ki se kljub trudu, da bi bil dober, lahko zmoti in naredi komu krivico.
 
Tudi dan danes opazim znake, ki počasi peljejo v depresijo. Predvsem v zdajšnjem času, ko se bliža obletnica smrti moža. Pogoste so sanje, da ne bom imenovala more, ko sanjam, da je zopet živ in da sem zopet poročena z njim. Zbujam se v joku in paniki, kako naj še enkrat grem skozi vse to. Kako naj se rešim tega zakona. Jutro prinese olajšanje. Ko se zbudim in se zavem, da je vse skupaj preteklost, ko zraven sebe zagledam mojega Kretenčka. In neskončno olajšanje, da sem SVOBODNA. Ne od moža, ampak od depresije. Čeprav še velikokrat stegne svoje zlobne kremplje proti meni, se ji ne dam. Ker hočem živeti in uživati. Se veseliti. Biti srečna.
 
Vsekakor mi pomaga pozitivno razmišljanje. In zelo pomembno je, da takrat, kadar čutim utrujenost, da to ne ignoriram. Ker takrat depresija proba, katera je močnejša. In že davno sem se odločila, da sem to JAZ. In takrat pomaga, da Kretečku povem, danes sem pa čudna. In on ve, da je nujno ta dan Taniko peljati  v naravo ali pa na pijačo. Takrat se ne smem prepustiti temu občutku, ampak moram nekaj fizično delati, se gibati v naravi. Ne smem ostati v stanovanju. Ker tam ma depresija neverjetno moč.
 
Vem, moj post je neskončen. Ampak glede na to, koliko zasebnih sporočil sem dobila, sem čutila potrebo drage punce, da vam povem svojo zgodbo. Naj vas ni sram govoriti o tem. Zakaj le? Saj to je bolezen, kot vsaka druga. In kdor na nas gleda drugače, je pomilovanja vreden. Ker na svet gleda omejeno, poleg tega, pa je vsak potencialni depresivec. Zato vzemite svoje življenje v svoje roke in korak za korakom zakorakajte naprej. Ker gre. Je težko, včasih nevzdržno, ampak z voljo gre.
 
Predvsem pa, ne smilite se same sebi in ne pustite, da vas kdo pomiluje. Ker niste pomilovanja vredne, ampak občudovanja. Premagati tako bolezen je uspeh.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:01:29   
Anonimen
Hvala, da si svojo zgodbo delila z nami. Zate pa user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:03:42   
Anonimen
priznam, da je to prvi "neskončni " post , ki sem ga prebrala do konca....in ostala brez besed.
Punca, svaka ti čast....evola, to so edine besede, ki so mi padle na pamet...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:05:56   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:08:03   
F*S*M
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

tanikaa bravo, čestitam ti da si pogumna in nam zaupala svojo zgodbo, ker vem da je te bolezni iz dneva v dan več, urniki so prenatrpani in marsikdo ne najde časa zase.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:10:47   
Špacka
 
Zelo pogumno, ostani tako močna še naprej user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:11:25   
tinčica
user posted image user posted image user posted image  vsaka ti čast. hvala za tale post.

_____________________________

Jah takle mamo za tale dnar....

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:19:13   
Marogica
Kaj naj rečem, da ne bom dolgovezila? Kapo dol, tanikaa...

In priznam, tako, kot sem te spoznala...in glede na to, kar opisuješ, kakšna si bila, lahko samo rečem, da si naredila v življenju zase in svojega sina dosti oz. največ kar nekdo lahko.

Si lahko resnično ponosna naseuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:24:32   
Anonimen
Tvoja zgodba me je ganila do solz,ostani še naprej tako močna.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:29:00   
živa
Lahko rečem samo user posted image in user posted image . Svaka ti čast.

Lp,

živa

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:29:07   
rija
Hvala.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:40:18   
Taula
Kapo dol punca, močna si.user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:40:45   
kofetek2010
user posted image user posted image user posted image


drži se in hvala, ker si to delila z nami!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:55:58   
Julija08
Bravo punca, super si!!!
Jaz ne bi zmogla.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:57:07   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: AAndreja


Jaz ne bi zmogla.



Seveda bi.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 9:57:40   
cmokec
Čestitke za uspeh, za žalostno pot, ki si jo uspešno prehodila. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:00:09   
Janya
Hvala za tako odkrit post user posted image   user posted image .
Pogumna, močna ostani še naprej.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:04:18   
Tejči
Ganljiva zgodba ob kateri sem morala potočiti tudi user posted image

Res ti vse čestitke, da ti je uspelo, da si toliko naredila zase in za svojega otročkauser posted image  Ter da si zgodbo delila tudi z nami!
Vse dobro še naprej!!!

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:07:29   
Anonimen
Tanika, user posted image user posted image  

(odgovor članu Janya)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:11:42   
madela
Tanikaa,resnično si lahko zelo ponosna nase,ostala sem brez besed. Skozi tvoj post vidim,da si postala samozavestna in odločna ženska za kar pa je potrebno veliko truda in energije.

Čestitke user posted image user posted image

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:17:35   
tanikaa
Hvala punce. Ampak namen mojega pisanja ni bilo to. Veliko me je vprašalo, kako sem sploh zapadla v depresijo in kak sem se rešila iz nje. Samo razlago sem dala. V upanju, da bom kateri pomagala in jo opogumila, da bo tej bolezni pokazala zobe. In v upanju, da bo katera nesrečna in trpinčena oseba zbrala pogum in se rešila iz veze, ki jo uničuje. Da bo videla, da se da. Če je uspelo meni, potem ....

Zato vse, čisto vse, ki ste v zakonu, vezi tako ali drugače nesrečne, trpite...je rešitev.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:19:11   
nejcko
Čestitam za vse, kar si dosegla in premagala v življenju. Čestitam tudi za pogum, da si takole razgrnila svoje življenje; če bi bili vsi ljudje tako odprti, bi bilo marsikaj hudega na tem svetu prihranjenega. In prav imaš - zapiranje v školjko je smrt za vsakega posameznika, sploh pa za depresivca.

Čestitam še enkrat!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:22:41   
ona
Ob tem branju so se tudi meni zarosile oči,res kapo doluser posted image user posted image user posted image
Zajemaj še naprej življenje v najlepši luči in bodi ponosna naseuser posted image user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:30:00   
Anonimen
DOBRA SI! user posted image
js pa tut user posted image

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Depresija - odgovor na ZS
19.6.2007 10:32:20   
Colt
Kapo dol Tanika, mislim da si Caricauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?