|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako se štejejo dnevi v nosečnosti??
19.11.2007 10:16:19   
Anonimen
Pozdravljeni,

Mene zanima kako se štejejo dnevi v nosečnosti. Vem malo neumno vprašanje, sem se dala raje kr v nanonimnouser posted image ,  ampak ni mi jasno....... Npr 9 mesecev je 36 tednov, pa če damo še -+ 11 dni, še ne pridemo na 38 tednov, kje pa so še pol ostali tedni do 42ega?

Bi bla hvaležna če bi mi kdo to obrazložil :)


                         LP
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako se štejejo dnevi v nosečnosti??
19.11.2007 10:26:22   
Anonimen
Nosečnost se šteje v tednih. Traja 40 tednov, lahko seveda manj ali pa več. Jaz sem rodila tri dni pred 40. tednom in to pomeni 39t4/7

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako se štejejo dnevi v nosečnosti??
19.11.2007 10:29:22   
t*e*j*k*a
Se bom potrudla razložit sam še ne vem kako mi bo uspelouser posted image .
Nosečnost torej traja 40 tednov. Ne smeš jemati da ima vsak mesec 4 tedne ker imajo ponavadi meseci par dni več.
Torej jaz sem imala zadnjo M 23 marca. In devet mesecev je točno 23 decembra. Je pa res da imam rok 28 decembra ko je 40 teden. Od kod je še teh 5 dni ne vemuser posted image .

Upam da ti to sploh kaj pomagauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako se štejejo dnevi v nosečnosti??
19.11.2007 11:13:11   
polly80
lp..še to..nosečnost se ti šteje od zadnjega dneva menstruacije,čeprav dejanski dan zanositve je lahko (če računaš dneve plodnosti) najpogosteje 14 dni po menstruaciji..ampak tega se seveda ne more tako natančno ugotoviti..drugo so ti že povedale..poleg tega,te ne rabi bit nič sram,tudi jaz imam kako neumno vprašanje,saj smo zato tu,da si pomagamo,a ne..lp


(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako se štejejo dnevi v nosečnosti??
19.11.2007 11:25:33   
larisa
Nosečnost se šteje od 1.dne zadnje menstruacije in traja 40 tednov ali 10 LUNARNIH mesecev (in ne 9 mesecev kot je splošno znana trditev). Torej če ima mesec 4 tedne in smo noseče 10 lunarnih mesecev je to ravno 10 krat 4 = 40 tednov. Zato nosečke vedno govorimo v tednih, nenoseči ljudje user posted image  pa v mesecih in potem pride do user posted image . Če pa pogledamo še nosečnost v dneh pa smo noseče 280 dni od 1. dne zadnje menstruacije.
Kakorkoli pa računaš po naši matematiki o dneh, tednih in mesecih si pa malce zmeden...user posted image

(odgovor članu polly80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 11:59:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu larisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Kako pogosto?
qloq

Kako pogosto ste aktivni na facebooku?

vsaki dan sem aktivna (49%)

Ne nisem aktivna (16%)

občasno pregledujem objave in delim objave (21%)

me ne zanima saj je facebook spletno socialno omrežje zanič (14%)


Število vseh glasov: 100

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!