|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   postopek do preživnine
10.12.2007 8:48:13   
Anonimen
saj ne vem, ali sem se odločila prav, vendar že dolgo časa vem, da tako ne gre. imam partnerja, s katerim se ne razumeva. in ker ga imam še vedno rada, vztrajam in vztrajam, tudi zavoljo otrok. ampak vsakodnevno njegovo nadiranje, kot da bila otrok, vse naredim narobe, vse rečem narobe, ....skratka...user posted image
ko me je danes med vožnjo želel vreči iz avta, tik pred uvozom na avtocesto, sem že klicala policijo, vendar prekinila. zadaj so stali avtomobili in trobili....jaz pa noseča. user posted image in mislim, da sem se prav odločila, čeprav se mi ne sanja, kam naj grem z otroki, ker nimam nikogar, kamor bi lahko šla.  bom šla v najemniško, ampak me je strah kako bomo preživeli. vem, da bo težko, ampak se moram rešiti iz tega zosa. vem, da mi bodo njegovi starši stali ob strani, ker ga dobro poznajo...
ker sporazumni dogovor ni možen, saj ne verjame, da bom šla, ker itak nimam nič.... me zanima, kako naj to izpeljem brez tega? ali se moram obrniti kar na CSD in tam vse uredim, so kakšne vloge na internetu, da jaz to izpolnim in jim pošljem?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: postopek do preživnine
10.12.2007 9:30:31   
TIA22
Čimprej javi stvari na csd, da bodo od vsega začetka seznanjeni z tvojo situacijo.  Tam ti bodo dali napotke kako naprej in vse se bo rešilo. Samo čimprej najdi pomoč, ker tvoj user posted image v trebuščku najbolj trpi pod tvojim stresom. Veliko sreče in javi kako pa kaj!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: postopek do preživnine
10.12.2007 9:34:42   
Anonimen
Nekaj podobnega se je dogajalo meni. Imela sem dva sončka in izven zakonskega partnerja ljubosumnega, zadirčnega, samo sebi všečnega, gospodovalnega in povrhu še razvajenega edinčka. Pobral mi je vso samozavest. Bila sem na koncu z živci in edina rešitev je bila beg iz pekla ( živela sva pri njemu).
Torej sama sem se zatekla k staršem, ki so mi odstopili dnevno sobo. Nato sem se najavila na CSD, kjer sem povedala svojo zgodbo (oba sva bila nato večkrat vabljena tja in bilo je grdo a nisem se vstrašila, vedela sem, da moram naprej). Istočasno sem oddala prošnjo za stanovanje. Imela sem srečo (s stanovanjem mislim) dobila sem ga dokaj hitro. Problem pa je bil pri urejanju preživnine. grozil mi je, da se z njegovim denarjem ne bom okoriščala, da raje pusti službo kot, da plačuje meni itd. Sledilo je sodišče (dobila sem brezplačno pravno pomoč). S pomočjo sodnice in okvirnih izdatkov so mu izračunali višino preživnine, katero je moral poravnati za nazaj. Vse skupaj se je pri meni vleklo kakšno leto.
sem pa sedaj (po nekaj letih) popolnoma drug človek. Našla sem samo sebe, posledično sta tudi moja sončka veliko bolj srečna in vesela. vsi, ki me poznajo vedo, da sem šele sedaj zaživela.
Moje mnenje je vsak si zasluži srečno življenje. Tako ti kot tvoji otroci. Teško je ko zapuščaš nekoga, ko si ustvarjaš novo življenje vendar ne pusti, da bi propadala ti in tvoji otroci. Življenje je lahko tako lepo - zajemi ga s polno žlico.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: postopek do preživnine
10.12.2007 9:38:50   
Rožica I
http://www.gov.si/csd/

Tukaj poišči kontakt in se pozanimaj, kaj v tvoji situaciji lahko napraviš.
Pogumna si, da se kljub čustvom do nekoga, odločaš za tak korak user posted image  user posted image  user posted image !
(Saj sčasoma boš sprevidela, da ljubezen s tem človekom ni mogoča.)

Sigurno si na pravi poti, verjetno ti ne bo (sploh takoj na začetku) lahko.. Če boš vztrajala in stala za tem, se bo sčasoma vse začelo vrteti v tvojo smer (od pomoči, denarja, moči, pozitivne energije, in predvsem sreča in veselje!) Boš videla, samo nadaljuj, kar si začela user posted image !!!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: postopek do preživnine
10.12.2007 9:56:38   
Anonimen
hvala vam za vzpodbudne besede. najbolj me skrbi finančno stanje in stanovanje, ker domov ne morem. nimam nikogar, kamor bi se lahko zatekla, zato bo najem edina varianta. prav tako sem brez avta. pa še noseča po vrhu. plača pa tudi ni bajna, sedaj pa še porodniška, ki bo nižja. 

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: postopek do preživnine
10.12.2007 9:58:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

hvala vam za vzpodbudne besede. najbolj me skrbi finančno stanje in stanovanje, ker domov ne morem. nimam nikogar, kamor bi se lahko zatekla, zato bo najem edina varianta. prav tako sem brez avta. pa še noseča po vrhu. plača pa tudi ni bajna, sedaj pa še porodniška, ki bo nižja. 


Samo otroških boš pa več dobila, ker bo en otrok več in ena plača manj. To se bo moralo nekaj poznat.
Pojdi na CSD, ti bodo povedali, kje je brezplačna prava pomoč, ker boš morala na sodišče vložiti tožbo za dodelitev skrbništva in plačevanje preživnine.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: postopek do preživnine
10.12.2007 10:03:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

hvala vam za vzpodbudne besede. najbolj me skrbi finančno stanje in stanovanje, ker domov ne morem. nimam nikogar, kamor bi se lahko zatekla, zato bo najem edina varianta. prav tako sem brez avta. pa še noseča po vrhu. plača pa tudi ni bajna, sedaj pa še porodniška, ki bo nižja. 


Samo otroških boš pa več dobila, ker bo en otrok več in ena plača manj. To se bo moralo nekaj poznat.
Pojdi na CSD, ti bodo povedali, kje je brezplačna prava pomoč, ker boš morala na sodišče vložiti tožbo za dodelitev skrbništva in plačevanje preživnine.


Jaz sem dobila po ločitvi za cca 30 eur manj otroškega dodatka ... Sam toliko v vednost.

Ni vedno avtomatizma ... da mamica, ki se loči dobi več denarja. Na žalost!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: postopek do preživnine
10.12.2007 11:15:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

hvala vam za vzpodbudne besede. najbolj me skrbi finančno stanje in stanovanje, ker domov ne morem. nimam nikogar, kamor bi se lahko zatekla, zato bo najem edina varianta. prav tako sem brez avta. pa še noseča po vrhu. plača pa tudi ni bajna, sedaj pa še porodniška, ki bo nižja. 


Vsak začetek je težak. Vsaka sprejeta in realizirana odločitev je ključ do uspeha. Za začetek se lahko zatečeš v varno hišo (saj je njegov odnos do nerojenega otroka preko tebe seveda zelo neodgovoren). Finance so pereč problem vendar bo tvoj bivši po zakonu moral plačevati preživnino. V kolikor boš imela samo en vir dohodka se boš na CSD smatrala kot mati samohranilka - tej pa po zakonu pripada višji otroški.

Sama bi rekla kjer je volja je tudi moč. Vztrajati ali zaživeti znova - to je tvoja odločitev. Kakor koli se boš odločila bodi močna.

Če se boš odločila za ta korak boš videla, da se bodo stvari odvijale tebi in tvojim otrokom v korist. Res bodo težki trenutki a s skupnimi močmi jih boš zmogla. Verjemi tudi jaz sem jih. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: postopek do preživnine
12.12.2007 20:53:18   
Hator
Zelo si pogumna, občudovanja vredna. Poslušaš sebe in zagotovo boš ali si naredila prav. Kar pogumno, držim pesti zate, da se vse srečno izteče. Zagotovo se bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Poletni dopust
lola85 RR

Ko greste na poletni dopust, kje najraje bivate?

apartma (67%)

hotel (16%)

kamp (17%)


Število vseh glasov: 64

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!