|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izračun porodniške!
18.12.2007 12:48:10   
dadica
Imam eno vprašanje, sem študentka in s februarjem nastopim porodniško, edini prihodki  v letu 2007 so bili trije meseci pomoči za brezposelne in pol meseca porodniške, pa mi izračun za porodniško pride 88,5 eura  ,. A res dobim tako malo porodniško, ker sebom kar razjokala! Ali imam kot študentka katere druge pravice?

Lp dadica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 12:53:38   
Taula
Si poročena?
Pa tako malo ne more priti...če si nezaposlena oz. študentka dobiš 175 evrov.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 12:56:18   
*erika*
jaz mislm da imas ti pravico do starsevskega dodatka ker pomoc za bresposelnost ni dohodek ampak nadomestilo.lahko oddas vlogo 30 pred do 30 dni po rojstvu otroka.starsevski dodatek pa znasa 175e potem se oddas vlogo za otroski dodatek


_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 12:58:29   
dadica
Hvala! Ja sem poročena. Se pravi jaz ne dobim starševsko nadomestilo ampak starševski dodatek?

lp dadica

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 13:01:04   
Taula
Ja, starš.dodatek+otroški dodatek. Mogoče bi dobila še DSP, odvisno kake prihodke ima mož.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 13:02:18   
beyba
Kar so ti predhodnice povedale drži, s tem da če imaš možnost doma prijaviti lastno gospodinstvo, ga prijavi, ker si potem upravičena tudi do socialne pomoči, ki je lansko leto znašala razliko do 75000 sit, staršovski dodatek je bil pa nekje 40000sit. Od v znesek 75000sit se štejejo vsi prihodki razen otroškega dodatka( starševski dodatek, študentsko delo, preživnina....) Vse t v primeru da si 'samska' mami. Aja pa navadno ŠS ponnujajo tudi enkratne pomoči mladim staršem, se le prihjavi na to.....

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 13:03:04   
dadica
JA prihodki mojega moža so za državo previsokiuser posted image , za nas pa neuser posted image .  Do socialne pomoči nisem bila upravičena zaradi previsokih dohodkov.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 13:09:11   
Katy13
Kolikor sem jaz seznanjena ti lastno gospodinjstvo ne koristi, ker če si poročena (ali pa tudi če ne bi bila), te mora vzdrževat partner in ti socialna pomoč ne pripada. Ena varianta je, da svojega partnerja tožiš za preživnino in si ti mati samohranilka.

Če pa si sedaj študentka, ti pripada le starševski dodatek in ta znaša 175 evrov. Sama sem namreč tudi študentka (v letu 2007 sem opravila pripravništvo - torej imam 5 plač) in mi ne pripada porodniška, ker ne bom zaposlena preden nastopim porodniško. Če želiš, da bi dobila porodniško, potem se moraš zaposliti preden nastopiš porodniško. Na žalost je pač tako, da moraš biti zaposlena.  

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu beyba)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 13:11:46   
Katy13
beyba - kateri ŠS pa ponujajo te enkratne denarne pomoči

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 14:10:11   
amaya
Kaj je to slo minimalna porodniška? jaz sem imela celo ta problem, da bi zmanjkal mesec dni do porodniške...namreč septembra mi niso podaljšali pogodbe in če bi šla za 3 mesece na zavod bi mi zmanjkal ravno mesec in nekaj. pa mi je na socialnem rekla, da je to enako kot če ne bi sploh delala in bi dobila minimalno porodniško, ne pa povprečje vseh plač , čeprav bi jih bilo 10. Nisem mogla vrejet...ampak tako je...pobira se tistim ki nimajo in daje tistim ki imajo...na žalost

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 14:11:06   
amaya
še vedno je preveč moških v vladi... in pa če bi oni rojevali bi blo vse drugo...

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 14:13:39   
benika
Kaj je to slo minimalna porodniška? jaz sem imela celo ta problem, da bi zmanjkal mesec dni do porodniške...namreč septembra mi niso podaljšali pogodbe in če bi šla za 3 mesece na zavod bi mi zmanjkal ravno mesec in nekaj. pa mi je na socialnem rekla, da je to enako kot če ne bi sploh delala in bi dobila minimalno porodniško, ne pa povprečje vseh plač , čeprav bi jih bilo 10. Nisem mogla vrejet...ampak tako je...pobira se tistim ki nimajo in daje tistim ki imajo...na žalost


Žalostno, ampak resnično. Z minimalno porodniško je pa verjetno mislila na starševski dodatek, ki znaša 175€.

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izračun porodniške!
18.12.2007 18:33:19   
Svet
PRIPADA TI TUD OTROŠKI DODATEK, KI BO VEČJI, KER SI ŠTUDENTKA...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?