|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Leasing vs kredit
22.1.2008 16:04:54   
Strawberrie Cherrie
Hja, ker sem bolj leva za te zadeve, bi prosila nekoga, da mi po kmečko razloži razliko med kreditom in leasingom. Da ne rabim ravno na banko tekat. Ker na netu najdem samo prednosti, pa za kaj vse lahko vzamem leasing, ne najdem pa dejansko kaj to pomeni v procentih. In sem kot slepa kura.
Me pa zanima, če katera ve, kje bi si tole lahko pogledala, ali pa če mi čisto po kmečko pove kako in kajuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Leasing vs kredit
22.1.2008 16:30:31   
blue sky
Tule si lahko malo prebereš

http://www.nlbleasing.si/si/leasing.wlgt

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Leasing vs kredit
22.1.2008 16:32:42   
SašaR
Če prav razumem:

Leasing je neke vrste kredit, ki pa v primeru, da ne moreš več plačevati, ti tisto za kar si vzela leasing vzamejo in si brez predmeta in brez denarja. Kar si vplačala se smatra kot neke vrste najemnina.

Pri kreditu pa če ne moreš plačevati imaš poroke ali kredit zavarovan in oni to poravnajo, tebi pa načeloma predmet ostane. Samo če imaš kredit zavarovan, tega ne krije zavarovalnica, ampak ona izterja dolg od tvojih najbljižjih.

Upam da sem prav napisala.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Leasing vs kredit
22.1.2008 16:35:54   
Strawberrie Cherrie
Joj, jaz vse to razumem. In mi je jasno.
Mene zanima kakšna je razlika leasing - kredit v %? Razlika med....recimo za kredit bi bile obresti 7% (govorim na pamet?), za lizing pa nikjer ne najdem.

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Leasing vs kredit
22.1.2008 17:40:31   
Anonimen
Obrestne mere so zelo blizu....

Če želiš primerjati, koliko te stane eden ali drugi, je treba primerjati EOM (efektivno obrestno mero), ki sesteje vse stroske financiranja-obresti, zavarovanje, odobritev.

Sta pa danes lizing in kredit zelo skupaj, mogoce par centov razlike na mesec..

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Leasing vs kredit
22.1.2008 18:22:29   
Pia73
Takega odgovora, da bi ti kdo povedal v procentih pa žal ne boš dobila.

Leasing je lahko cenejši ali dražji od kredita. Pa sedaj so vsepovsod še individualne ponudbe tako, da je žal nemogoče točno povedati.

Mislim pa, da so avstrijske banke tako z leasingi kot krediti še vedno cenejše od naših.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Leasing vs kredit
22.1.2008 18:25:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pia73

Takega odgovora, da bi ti kdo povedal v procentih pa žal ne boš dobila.


Komot ti ga povem, 8% za premičnine.....user posted image

Samo ti procenti sami kaj malo povedo kot sem že prej napisala....

(odgovor članu Pia73)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Leasing vs kredit
22.1.2008 18:29:52   
Pia73
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Pia73

Takega odgovora, da bi ti kdo povedal v procentih pa žal ne boš dobila.


Komot ti ga povem, 8% za premičnine.....user posted image

Samo ti procenti sami kaj malo povedo kot sem že prej napisala....


Jap, Mič saj jaz vem, da veš kaj sem mislila. user posted image

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Leasing vs kredit
23.1.2008 8:17:37   
Olivija
Malo preveri kako je pri lizingu, če pride do odstopa terjatve oz. če banka (slabo) terjatev proda naprej.

Je nekaj grdih primerov v Nemčiji, ki so sicer vezani na zemljiški dolg (obstaja po novem Starnopravnem zakoniku tudi pri nas) in so ljudje brez ostali vsega, ker pri lizingu je lastnik banka in ravno lastninska pravica se mi zdi tukaj pomembni faktor.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?