|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izbiranje imen
30.1.2008 14:25:57   
hmm...
Hai,  


Mene pa zanima ali so vam všeč tuja imena in če bi dale takšno ime svojemu otroku, ali pa vam je zelo pomembno, da je ime čisto slovensko?

Namreč meni to ni pomembno, saj vedno gledam na to (tudi moja družina), da mi je ime všeč .




Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izbiranje imen
30.1.2008 14:29:18   
frutka_
Najprej nama mora biti všeč. Preveč tuja imena mi itak niso tako da razne Eowyn variante že takoj odpadejo. Tudi Jessica ipd. mi ne potegne. Pa Pamela in Kevin.

Če pa imaš v mislih imena kot  Liam, je pa luštno. Brez W, Y in Q...
Pa da si jezika ne zlomiš poleg.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izbiranje imen
30.1.2008 14:31:42   
Anonimen
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1251404&mpage=1&key=ime&#1253912

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izbiranje imen
30.1.2008 14:35:55   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Najprej nama mora biti všeč. Preveč tuja imena mi itak niso tako da razne Eowyn variante že takoj odpadejo. Tudi Jessica ipd. mi ne potegne. Pa Pamela in Kevin.

Če pa imaš v mislih imena kot  Liam, je pa luštno. Brez W, Y in Q...
Pa da si jezika ne zlomiš poleg.




To ja user posted image
Ta so mi lušna saj mi je grdo (nobenega ne žalim) da ima nekdo v Sloveniji v svojem imenu Q, W, Y, X.


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izbiranje imen
30.1.2008 15:12:44   
san
user posted image al bina, ti si faca. maš dan popanja linkovuser posted image .

dam ime, ki je všeč meni in mojemu partnerju, pa če je slovensko, tuje.... torej, da je všeč nama.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izbiranje imen
30.1.2008 16:44:41   
Zofy
Imena v stilu Lilu ipd. mi res niso všeč, bi pa dala user posted image kako poslovenjeno tuje ime. Brez raznih x,y,q in dvojnih črk seveda. PA šumnikov prav tako nočem, ker bi rada, da ne bojo samo Slovenci tisti, ki z izgovorjavo imena ne bojo imeli problemov, ampak tudi tujci.  Torej, da deluje ime bolj internacionalno.
Npr. zelo mi je všeč ime Khai, v našem jeziku bi se zapisal Kaj, kar pa mi ne deluje kot pravo ime, zato sem ga izpustila iz izbora za user posted image .  Za pupico pa sva se za Julijo odločila, ker bo lahko za enega tujca "Đulija" ali pa "Hulija" za španca (hm, no ja...Hulija user posted image ).

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izbiranje imen
31.1.2008 7:49:25   
lana777
Tud jaz mislim, da ni nič narobe s tujimi imeni,
vendar sem vsekakor za poslovenjen zapis - nenazadnje
v naboru slovenskega knjižnega jezika je še vedno "le" 25 črk (sicer več kot dovolj) ...
Pa še bolj praktično je - s citatnimi imeni je velikokrat zadrega pri izgovorjavi.

_____________________________

Vsak trenutek mine. A v nas ostanejo tisti, ki nas delajo boljše in srečnejše. Taki postanejo neminljivi.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izbiranje imen
31.1.2008 7:53:01   
Marogica
Nisem pristaš tujih imen, pa če imajo x,w, ali pa ne. Kot vedno napišem, ne pašejo v naše okolje. Vsaj za moj okus ne.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu lana777)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izbiranje imen
31.1.2008 10:13:52   
Inigo
jst sm že od nekdaj pristaš nekako "slovenskih" imen. niso mi všeč Jessica in podobne fore... veliko bolj simpatično mi je ime Tinkara ali Anže, kot pa Pamela in Kevin... user posted image joj, kje sm zdj ta dva našla user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izbiranje imen
1.2.2008 8:10:37   
katra55
Meni je zelo pomembno da je ime slovensko, mojemu pa tudi.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izbiranje imen
1.2.2008 11:45:10   
dar10
Hej! Men pa je pomembno, da ima ime pomen in ni samo zloženka črk... Hm... Po moje bova imela težave pri izbiri imena...

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?