|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako in kje naj začnem?
9.2.2008 13:30:50   
Splet.Ka
Stvar je taka. Zadnje čase sem precej bolna, od viroz do ginekoloških težav, dermatoloških, ščitničnih...ni, da ni. Tudi splošno počutje je bolj kot ne v stilu "utrujena"user posted image .

Če malo pomislim, kako nezdravo živim, ni čudno. Veliko sem zadnje pol leta doma z bolnim otrokom, pogosto sva tudi v bolnicah, še pogosteje v takih in drugačnih ambulantah.

Kadar sem v službi, ne jem kosila. Hitim s službenimi zadevami, da grem čim prej na vlak in domov. Potem prosti večeru doma kaj na hitro skuhamo...

Skratka, moj način življenja NI ok, je daleč od zdravega. Kot kažejo vse moje nakopičene zdravstvene težave, me je na to začelo opozarjati tudi telo.

Gibljem se premalo. Če gre otrok v bolnico, grem seveda z njim in včasih minejo tudi tedni, ko sploh ne grem ven. No, če je otroček zdrav, smo veliko na sprehodih, na sankanju, pač zunaj. Tu se pa moja telesna dejavnost konča (ok, če odštejem šprint na vlak ali na kak sestanek na drug konec mesta, pa posteljne aktivnosti, pa nošenje otroka vsaj dvakrat na dan po stopnicah v 4. nadrstropje).

Težava je pa v tem, da bolj ko razmišljam, da bo treba nekaj spremeniti, manj vem, kje naj začnem. user posted image

Kakršnikoli predlogi (gibanje, prehrana, dodatki,...) so dobrodošli...user posted image

_____________________________

Cvetim...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako in kje naj začnem?
9.2.2008 14:07:09   
sončnica13
Kaj pa vem, mogoče za začetek vzemi s sabo v službo kakšno jabolko ali pa katero drugo sadje, da vsaj nekaj poješ, pačimveč pij. Kar se pa športnih aktivnosti tiče, pa ne vem kaj bi ti svetovala( tud jaz sem premalo aktivnauser posted image ), bo mogoče katera druga kaj napisala.
user posted image

Pa upam, da se vas kmalu spet 'prime' zravje.
Lp

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako in kje naj začnem?
9.2.2008 14:15:52   
žigolino
Tudi jaz imam takšno situacijo s tem, da jaz se vsedem v avto in se peljem do vrat službe,tam fizično in psihično ogromno delam jem velikokrat po malo, ampak same nezdrave prigrizke in potem se doma ob petih najem cela izčrpana in še sam posedam dokler ne grem v posteljo.
Tamali mi je tud nonstop bolan pa še za bolnico smo ga  šparali not,nič ven, ker je bil naročen na operacijo.Od 1.12.pa do včeraj nisem bila nič zunaj,včeraj pa dve uri in se mi je kar motit začelo.
Vem da moram nekaj spremenit,ampak kako?
Služba od 6-14h,hitro trgovina,vrtec,šola in domov kosilo skuhat.
Ob 16,15h pride domov mož,imamo kosilo tam nekje do pol petih odvisno kolk dolgo se kuha.Vmes neki pospravim,speglam..
Potem se s tavečjo kaj učime,vmes pospravim kuhinjo in pol pol sem že čist hin,ožeta do konca.Ob 19h pa kopanje,pa kakšen prigrizek otrokom,pripravit cunje za naslednji dan,pa malo televizije in spat.
To je moj dan počutim se kot neka dekla,ki nima pet minut časa za sebe.
Ja pa še soboto in nedeljo delam!
Ne vem res si ne znam pomagatuser posted image .
Upajva na boljše ko nama bodo otroci malo zrastliuser posted image

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako in kje naj začnem?
9.2.2008 14:16:06   
lojzika
Za začetek zjutraj ko vstaneš si pred službo pripravi kakšne sport misli. To je hitro pripravljeno in mogoče vsaneš 5 minut prej, pred otroci da v miru poješ. Služba itak je kot je mogoče vmes kakšna jabolka in ostalo sadje.

Popoldne za kosilo kaj zdravega čim manj pečenja, rajši kakšne testenine,  popoldne greš z otročkom ven, zvečer pa malce potelovadiš, če nimaš varstva kakšen orbitrek ali sobno kolo, ali si z neta snameš kakšno aerobiko/pilates in podobno, to lahka delaš skupaj z otročkom. Če pa imaš varstvo pa greš na kakšno aerobiko 2x tedensko naprimer ali pa za začetek kakšen večerni sprehod kasneje pa ko bo toplejše vreme postopoma začneš s kakšnim tekom.

Vmes med obroki si lahko pripravljaš kakšne sadne solate

Takrat ko pa začne sinček bolehat pa pojej malo česna. Dober ni, smrdiš še bolj ampak pomaga pa.


(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako in kje naj začnem?
9.2.2008 21:38:12   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: Splet.Ka

Stvar je taka. Zadnje čase sem precej bolna, od viroz do ginekoloških težav, dermatoloških, ščitničnih...ni, da ni. Tudi splošno počutje je bolj kot ne v stilu "utrujena"user posted image .

Če malo pomislim, kako nezdravo živim, ni čudno. Veliko sem zadnje pol leta doma z bolnim otrokom, pogosto sva tudi v bolnicah, še pogosteje v takih in drugačnih ambulantah.

Kadar sem v službi, ne jem kosila. Hitim s službenimi zadevami, da grem čim prej na vlak in domov. Potem prosti večeru doma kaj na hitro skuhamo...

Skratka, moj način življenja NI ok, je daleč od zdravega. Kot kažejo vse moje nakopičene zdravstvene težave, me je na to začelo opozarjati tudi telo.

Gibljem se premalo. Če gre otrok v bolnico, grem seveda z njim in včasih minejo tudi tedni, ko sploh ne grem ven. No, če je otroček zdrav, smo veliko na sprehodih, na sankanju, pač zunaj. Tu se pa moja telesna dejavnost konča (ok, če odštejem šprint na vlak ali na kak sestanek na drug konec mesta, pa posteljne aktivnosti, pa nošenje otroka vsaj dvakrat na dan po stopnicah v 4. nadrstropje).

Težava je pa v tem, da bolj ko razmišljam, da bo treba nekaj spremeniti, manj vem, kje naj začnem. user posted image

Kakršnikoli predlogi (gibanje, prehrana, dodatki,...) so dobrodošli...user posted image


vse si že sama povedela, kaj moraš narediti!

jej zdravo, giblji se,.....

začni misliti pozitivno,....to je dolg postopek..ampak tu se začne...

ne hiti tolk v življenju...

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako in kje naj začnem?
9.2.2008 21:51:36   
tititi
Ojla!

Tudi jaz sem spet na antibjotikih... in kot ti vem, da moram nekaj spremenit, ampak "ni časa". Nekak sem rekla, da prvo bom probala začet hodit vsaj 2x na teden v službi na kosilo. Sej verjetno ni kej kvalitetno ampak vsaj tople obrok je ob 12h in ne šele ob 17h. Vem zihr metanje dnarja stran zame, ker zihr niti pou porcije ne bom pojedla, ampak če bo pomagalo bom vesela.

Vmes pa jogurti in razne žemljce in sadje. Jaz mam kak jogurt vedno v hladilniku v službi. Če maš to možnost se jo posluži. Sicer pa vsakemu pač pašejo druge stvari za jest.

Dosti zdravja ti želim.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako in kje naj začnem?
9.2.2008 22:44:11   
* Mateja *
Glej, z mano je bilo enako. Vse za druge, predvsem pa za otroka. Nič ven, sam po bajti gor in dol, pa na fax, pa spet domov, pa v trgovino pa pet domov. V glavnem sem bila smo v hiši. Ko sem pa šla ven, sem imal vedno nejca s sabo. Nikoli sama. pa sem prišla tako daleč, da ni šlo več nikamor. Me je čisto sesulo od vsega, verjetno tudi kot posledica vseh skrbi ki sem jih mela zaradi prezgodnjega poroda in težav z Nejcem. Lani ob tem času sem hodila od dohtarja do dohtarja da kaj mi je, bila sem na parih preiskavah, ki mi niso nič pokazale. Edino moje srce kljub vsemu ne dela prav, kljub zdravilom. Pa še psiha me je napadla, tako da hodim k psihiatru in psihologu.  In šele pred kratkim mi je postalo jasno, da moram sama zase nekaj naredit, da če jaz ne bom ok, tudi sinu ne bom morala dati tistega kar si zasluži. In zato sem odšla k psihologu, hodim na sprehode skoraj vsak dan, ali z sinom ali z mamo, odvisno od vremena, mož mi je kupil psa, ki deluje zelo terapevtsko.  In sem se spravla skoraj na noge. 
Tako da menim, da si moraš tudi ti vzet čas zase in da nekja zase narediš, nekja pri čemer se boš ti bolje pčutila, otročka pa pusti možu al pa starim staršem. Če boš pol ure vsak dan odsotna ne bo nič narobe. In pazite na prehrano, ta je ful pomembna. Raje pojest kaj domačega kot nekaj na hitro, vsaj parkrat na teden, čene se pa h komu povabit.
te razumeme kako se počutiš, tudi jaz imam delovnega moža, ampak kdaj pa kdaj ga pokličem ob nemogoči uri za domov pridet npr. 7 zvečer , sam jaz tud moram nekaj zase naredit, sej otrok in varstvo se tudi njega tičeta.

Poskrbi tudi zase!!!

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako in kje naj začnem?
10.2.2008 12:51:24   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Če boš pol ure vsak dan odsotna ne bo nič narobe.

 

Domov pridem najprej okoli 17ih, tako da sem z družino največ 2-3 ure na dan. V tem času nisem pripravljena "poskrbeti zase". Očitno si bom to morala urediti drugače. user posted image

Drugače pa vidim, da nisem edina s takimi težavami.

Za vse drobne in velike nasvete se zahvaljujem!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako in kje naj začnem?
11.2.2008 21:31:31   
Peppa
Joj, upam, da se bo hitro obrnilo na bolje.

En droben nasvet bi še jaz imela. Ko pridete iz služb vse hitite kuhat. A je katera kdaj pomislila, da bi si kosilo lahko prinesli? V moji okolici je kar precej ljudi, ki si hodijo po kosilo v osnovno šolo.
Pa vem, da bo sedaj marsikatera rekla, da to stane. Vem. Ampak, če greš malo preračunavat in sešteješ vse stroške, ki ti nastanejo pri kuhanju, potem ni razlike. Pa glede na to, da je kuhano v OŠ je tudi hrana ok in ni pretiranih dodatkov (vsaj pri nas je tako, ker ima šola znak EKo šola).

Ker pa nekatere šole prehitro zapirajo kuhinje, pa je druga varianta, da naročiš kosila v kakšnem dijaškem domu. Tam pa imajo tudi večerje in če dvigneš hrano npr. po 17. uri, dobiš sveže kuhano. Če seveda ta varianta obstaja. Jaz sem iz majhne občine in najbližji dijaški dom je oddaljen 30 km. Tako da mi preostane edino OŠ.


< Sporočilo je popravil Peppa -- 11.2.2008 21:32:11 >


_____________________________

Kdor vpraša, je neumen tisti trenutek, kdor ne vpraša, je neumen celo življenje.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


"Bolje je vladati v peklu kot služiti v nebesih. "


(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako in kje naj začnem?
11.2.2008 23:13:13   
* Mateja *


En droben nasvet bi še jaz imela. Ko pridete iz služb vse hitite kuhat. A je katera kdaj pomislila, da bi si kosilo lahko prinesli? V moji okolici je kar precej ljudi, ki si hodijo po kosilo v osnovno šolo.
Pa vem, da bo sedaj marsikatera rekla, da to stane. Vem. Ampak, če greš malo preračunavat in sešteješ vse stroške, ki ti nastanejo pri kuhanju, potem ni razlike. Pa glede na to, da je kuhano v OŠ je tudi hrana ok in ni pretiranih dodatkov (vsaj pri nas je tako, ker ima šola znak EKo šola).


Mi to varjanto uporabljamo. Kosilo prinese moja mama iz njihove menze in je super. Pa še poceni in dobro je!! Se nam finančno ne splača kuhat doma in vsi smo siti, za tamalga pa lahko še kej zreven naredim.
Pa namesto drsta stanovanja al pa hiše so lahko občasno omisliš kako pomočnico. Naj bo to kaka kolegica, al pa fata, ki jo boš plačala. To vsake kvatre enkrat, da ti mal generalno naredi. Veliko je takih stvaro, ki ti bodo olajšale vsakdan.
KAJ PA počneš ko grejo mulčki spat? Jaz grem takrat na sprehod s psom in mamo!

(odgovor članu Peppa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako in kje naj začnem?
20.2.2008 22:14:13   
s.

Kakršnikoli predlogi (gibanje, prehrana, dodatki,...) s

takoj bi posumila na kandido!

Se mi lahko javite na ZS, da vam kaj svetujem okoli reševanja vaših težav?
Najprej je potrebno razstrupiti in razkisati telo z bazičnim napitkom in se startirati ali ste kisli!

Predvidevam, da ste zelo zakisana. javite se mi, da ne bova tukaj morile.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako in kje naj začnem?
20.2.2008 23:17:25   
Anonimen
Po dveh otrocih (razlike ca 16 mesecev), sem zbolela...ma ni da  naštevam za čim vse. Mislim, da me je najbolj neslo dol, ko sem se sekirala za varstvo, za službo...in seveda delala, kot da sem samo jaz odgovorna za svoja otroka. Seveda je mož z veseljem vsa opravila prepustil meni oz. mi je kar nekako dal vedeti, da so štirje vogali moji. Pa sem začela,  s sodelavko sem šla po popoldanski turi na pijačo, začela sem hoditi na sprehode, zanimati sem se začela za zdravo prehrano, obiskovati tudi psihologa itd.. Parkrat sem šla (poskušala biti brez slabe vesti) na krajšo bolniško, ker nisem mogla več folgati in se zmenila z zdravnico za sprehode, čeprav sem prej z anginami in vročino hodila v službo.  Pa poskušam živeti čimbolj preprosto. Nekaj zamisli sem dobila iz knjige Preprosto je boljše od Elaine St. James.Enkrat nam je ena v šoli predavala, da si mora (poudarila mora) ženska pri družini vzeti vsaj pol ure na dan časa zase. Pa kot pravijo; hiti počasi..Čeprav še vedno  pridejo dnevi, ko sem kot pregorela žarnica. user posted image Lp

(odgovor članu s.)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?