|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj je žensko delo?
25.2.2008 11:44:10   
Detece
No po pogovoru z mojim user posted image  Vam moram zastaviti naslednje vprašanje: Kakatera dela (v gospodinjstvu, v hiši) so po Vašem mnenju ženska dela? V primeru, kadar oba hodita v službi in prideta domov istočasno. Namreč user posted image  je kar se tega zelo priden, res vse naredi, od čiščenja, do pospravljanja, pranje perila itd. Vedno pa po tem vedno reče, da on meni pomaga (v smislu, da naredi namesto mene, ker je to moje delo), se pa jaz s tem ne strinjam, ker sem mnenja, da ne pomaga meni, ampak to naredi za naju oba.

Včeraj zvečer je tekla debata o tem in zdaj me zanima, kako na to gledate ostali.

Upam, da sem bila jasna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 11:49:35   
TIA22
Mislim, da nebi smelo obstajati moško in žensko delo. Ampak tudi moj reče, da je meni pospravil. user posted image

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 11:49:56   
TamaraJ
Moški te stvari drugače vidijo. Jaz tudi meljem, da bi lahko več stvari naredil namesto mene zdaj ko sem noseča... Kadar me zagrabijo nosečniški hormončki in se počutim najbolj boga na svetu. Ampak na srečo bolj na momente.  Ampak ko pomislim, sem marsikdaj krivična. Oba imava svoje štose. Ne vem.. jaz perem, pospravljam... Moj pa izredno dobro kuha. In ljubezen gre tudi skozi želodec user posted image . Ne vem.. on obrezuje vrt, ureja drva, popravi omerce, sestavi nove,... Oba pa se veliko veliko ukvarjava s sinkom.. Moje mnenje je, da je vse bolj sodelovanje in prispevek k skupnosti.

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 11:52:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Kakatera dela (v gospodinjstvu, v hiši) so po Vašem mnenju ženska dela?


Britje nog.

(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 11:56:08   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Kakatera dela (v gospodinjstvu, v hiši) so po Vašem mnenju ženska dela?


Britje nog.


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:09:55   
Pajaca
Hotihien ampak eni moški tud to počnejouser posted image


Sem ravn hotla napisat, da edina stvar ki jo ženske lahko naredijo, moški pa ne je bit noseča pa rodit otroka. Tko da zame je edino žensko delo to.



Ostalo se deli po želji.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:11:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Hotihien ampak eni moški tud to počnejouser posted image


To zame niso moški. user posted image

(odgovor članu Pajaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:12:31   
muška
Moj ne naredi NIČ. Sem zadnjič nekaj penila in ga prosila, če mi kaj pomaga, pa je rekel, da mu je izpod časti user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:22:36   
urskas
mislim, da je delitev na moško in žensko včasih celo dobra.
Kaj naj zdej jest šraufam po radiatorjih, popravljam odtoke, štemam in napeljujem kable itd.

Rajši kuham, perem, likam ...

Drugače pa tudi meni dragi dosti pomaga tudi pri "mojih" delih.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:25:26   
srki
Večinom so kuhanje in pospravljanje moje delo, ostalo njegovo, kar se tiče bolj "tehničnega dela". Če bo on npr. šraufal knauf plošče, ga ne bom gnjavila, naj še skuha in pospravi, če med tem časom lahko jaz. Ne vem, v bistvu mi je delitev del butasta, jaz in on oz. večinoma vseh v naši vasi in daljnjem okolišču imamo tako vzgojo. Je** ga. Tudi drv jaz ne žagam, jih on, skladam jaz. Pa tako dalje.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:39:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

No po pogovoru z mojim user posted image  Vam moram zastaviti naslednje vprašanje: Kakatera dela (v gospodinjstvu, v hiši) so po Vašem mnenju ženska dela? V primeru, kadar oba hodita v službi in prideta domov istočasno. Namreč user posted image  je kar se tega zelo priden, res vse naredi, od čiščenja, do pospravljanja, pranje perila itd. Vedno pa po tem vedno reče, da on meni pomaga (v smislu, da naredi namesto mene, ker je to moje delo), se pa jaz s tem ne strinjam, ker sem mnenja, da ne pomaga meni, ampak to naredi za naju oba.

Včeraj zvečer je tekla debata o tem in zdaj me zanima, kako na to gledate ostali.

Upam, da sem bila jasna.


Nič ni žensko delo. Je delo posameznika, neglede na spol, z namenom omogočiti lepo življenje za vse v neki skupnosti. Glede hišnih opravil pa so GOSPODINJSKA dela. Vsak prispeva tisto in toliko kot zmore in najbolje zna, zato, da imamo vsi skupaj kot družina nekaj od tega. In nobeno delo ni več vredno od drugega.

(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:41:08   
Anonimen
Ne vem pr nama nardi tist k ma cajt.

Je pa res da je razlika če živiš v hiši in tip zunej ful dela, al pa v bloku k nima kej delat če je "gospodinjstvo" žensko delo. Moj ni tehničn človk in nč tacga ne dela kar tud jst ne znam tko da je vse najino delo, nič njegovo al pa moje. Omare ipd. tud skupej zlagava.

Edino kar je izrecno njegovo delo(v 99%) je čiščenje mačjih wcjev, izrecno moje je pa pospravljanje omar. To pa ful rada počnem tko da....user posted image  Aja pa kremplje tud sam jst ščipam mačkam, k moj živčnga faše zravn če to vidi.

Kuha pa moj ful rad, pa tud zelo dobro skuha. Je pa res da midva sam med vikendi kuhava, tko da med tednom z gospodinjstvom zaenkrat nimava neki ful dela.

Če bi pa gledala kter kolk nardi pa še vedno jst nardim tam ene 70% vsega. Ker sem pač več doma kot on, oz. mam več časa.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:46:12   
lelčy
meni moj kdaj, pa kdaj pomaga, drugače pa vse opravljam sama. sam danes pa ne vem, kaj ga je pičilo, da se je ponudil, da bo on naredil kosilouser posted image

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:46:32   
taja27
Moj ne naredi NIČ. Sem zadnjič nekaj penila in ga prosila, če mi kaj pomaga, pa je rekel, da mu je izpod časti


a se hecaš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:49:47   
taja27
pri naju ni 'moje' in 'tvoje' ... tudi dela ne ločiva tako ... noooo, za avto rečeva 'moj' in 'tvoj', da se sporazumeva, kter gre s kterim od hiše ... aha, pa sanje imava vsak svoje user posted image

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:49:52   
Detece
IZVIRNO SPOROČILO: urskas

mislim, da je delitev na moško in žensko včasih celo dobra.
Kaj naj zdej jest šraufam po radiatorjih, popravljam odtoke, štemam in napeljujem kable itd.

Rajši kuham, perem, likam ...

Drugače pa tudi meni dragi dosti pomaga tudi pri "mojih" delih.


No meni je tudi to razumljivo, da kadar on počne zunanja ali tehnična dela, da znotraj hiše v tem času delam sama in ne čakam, da on konča in potem se posesa recimo. To je treba ločit. Govorim o zadevi, kadar recimo on konča zunaj delo in jaz v hiši še vedno delam, ker je dela dosti več, potem meni nisamoumevno, da se on vsede na sedežno in gleda tv (ker on je svoje delo opravil, jaz pa še ne). Menim, da kadar sva oba doma, delava oba, dokler delo ni dokončano in se potem skupaj vsedeva pred tv in pogledava recimo kak film.
Tudi meni ni problem zunaj hiše kaj naredit v kolikor je potrebno.
če gledamo iz vidika starih prepričanj in recimo razdelamo "žensko" in "moško" delo, potem hitro ugotovimo, da je "ženskega" dela veliko več kot "moškega" (izključimo kmetije, ipd).
Ta delitev dela izhaja iz časov, ko je večina imela doma še polja, živino, ko so bile ženske še doma. nekateri pa se še vedno ne zavedajo, da zdaj ženske hodijo v službo in da moški nima več toliko opravil izven hiše kot jih je bilo včasih (nekaj seveda še). Takrat je bilo logično, da bo ženska pospravila, skuhala, zlikala; medtem ko je moški delal na polju s traktorjem...Danes so dela, ki so takrat veljala za moška že zelo zožana in jih ni več v takšnem obsegu...Kuhanje, pospravljanje, pa danes še kljub vsemu mora biti narejeno...

uff sem zakomplicirala...user posted image user posted image

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 12:59:00   
Naja30
Midva narediva, kdor ima pač čas. Ko imaš otroka, nekako ni več tistega "to pa jaz ne bom, daj ti" ker se včasih mudi. Res pa je, da je npr.čiščenje kopalnice izključno moja stvar. Sesa pa izključno on. Ne vem, tako je naneslo in sva zadovoljna. Kar se tiče kuhanja, pomivanja posode, pospravljanja, pa tudi on naredi vse to, čeprav bolj malokrat, pa vendarle.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:10:46   
dory
Ko je treba za delo prjet se ne sprašujem,al je to žensko delo ali moško..pač zaviham rokave,da je prej fertik...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:16:17   
lukec
Ne ločujeva med ženskim in moškim delom. Mojemu ni problem pomit posode (ja no, nimam pomivalca pa kaj?) ali obesiti perila, jaz pa sem na primer, ko sva obnavljala stanovanje sama rezala keramične ploščice, pa sama pregledam olje v avtu, oh, pa žarnico znam sama zamenjatuser posted image . user posted image

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:19:43   
Detece
no sej kot sem že rekla tudi pri nama ni problem, da user posted image  česar nebi naredil. Večinoma celo več kot jaz, ker imam jaz več obveznosti (poleg službe še faks, redna skrb za babico). Edino kar me jezi je njegovo prepričanje, da to ni njegovo delo, da on to naredi iz dobre volje in kako sem lahko srečna da ga imam. Ma ja saj sem vesela, da dost naredi, ampak sej ne naredi samo za mene....A tud vaši mislijo kako so oh in sploh ko kaj naredijo????

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:24:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22
Mislim, da nebi smelo obstajati moško in žensko delo.

Se strinjam. In potem kar izvoli. Delaj na bajti, polagaj izolacijo, ...., nadziraj izvajalce, sproti prilagajaj in usklajuj,... Kar izvoli.
Aj, pa kar izvoli iti malo posekat v gozd. Pa izvoli razmišljat o materialu in količinah, naročanju in dostavi. Pa tudi izvoli popravit avto, kolo, vrata,....

Lepo je govoriti, da ni razlike, dokler imate v mislih samo gospodinjska opravila. Dokler govorite samo o opravilih, ki jih same delate.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.2.2008 13:29:38 >

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:26:38   
taja27
A tud vaši mislijo kako so oh in sploh ko kaj naredijo????


Ne!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:27:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: TIA22
Mislim, da nebi smelo obstajati moško in žensko delo.

Se strinjam. In potem kar izvoli. Delaj na bajti, polagaj izolacijo, ...., nadziraj izvajalce, sproti priklagajaj in usklajuj,... Kar izvoli.
Aj, pa kar izvoli iti malo posekat v gozd. Pa izvoli razmišljat o materialu in količinah, naročanju in dostavi. Pa tudi izvoli popravit avto, kolo, vrata,....

Lepo je govoriti, da ni razlike, dokler imate v mislih samo gospodinjska opravila. Dokler govorite samo o opravilih, ki jih same delate.



Če bi moj to delal bi pač jaz gospodinla. Sam ne dela tegauser posted image
Je razlika ali živiš oz. še zidaš hišo, al pa si v bloku in nimaš poleg gospodinjskih del, nobenega dela.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:29:24   
majcci
Midva ne deliva del na moška ali ženska dela, vendar je situacija takšna, da mož prihaja domov po 18-19h uri, jaz pa pridem ob 15.30h domov, tako da dokler pride on domov, jaz že naredim večino stvari. Med vikedni pa vsak naredi nekaj, da sva čimprej konec. Živiva pa v stanovanju v bloku, tako da "moških" del nimava. Če pa bi živela v hiši, bi tudi jaz delala okoli hiše, ne samo on. Jaz ravno tako operem avto, pa kaj "zašraufam", tako da se mi zdi prav, da tudi on dela "ženska" dela.
Mislim pa, da je veliko odvisno od tega kako je bilo, ko so moškiše bili doma, koliko oz. kaj so morali delati.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj je žensko delo?
25.2.2008 13:34:33   
Anonimen
Mislim, da je to vse skupaj bolj stvar dogovora...moški, predvsem tisti iz "bloka" so zelo navdušeni nad delitvijo žensko-moško delo, ker tako ostanejo skoraj brez vsega...moški s kmetov pa malo manj... Pri nas je tako, da so nekatera dela več ali manj vedno moja (kuhanje, pranje, likanje, pospravljanje) in smo že tam - tisto kar je nuja je vedno moje user posted image ...  Saj se kdaj pa kdaj loti kakšnega podviga, ampak to je prej izjema kot pravilo, če se pa že, pol pa definitvno nekaj ni tako, kot bi "naredila jaz" user posted image  - pa smo spet na začetkuuser posted image ...
P.s. Karin pred kakšnim tednom sem ti poslala Z.S.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?