|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 13:29:36   
tinkatonka
Sej vem da sem ena izmed mnogih, ki ima zaradi pogostih bolniških težave v službi, ampak a šefi res ne zastopijo, da bi bila jaz 100× raje v službi, pa da imam zdravega otroka, kot da mi zdele otrok doma blede z 39,8 vročine in ima gnojno angino.

Pa a ne zastopijo, da bodo odnosi 1000× boljši, če bom vidla, da v službi razumejo kaj to pomeni imeti doma bolnega otroka, kot pa da me je strah poklicat v službo in povedat, da je bolan....

Žalostna sem....


< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 11.4.2008 13:35:06 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 13:30:47   
Volga
Naj gre kdaj še mož na bolniško. pa kakšno babi ponucaj, če imaš.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 13:32:32   
tinkatonka
Mož je ravno zdaj na bolniški, moja mami še dela, tašča je na inv.vozičku.user posted image

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 13:33:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Mož je ravno zdaj na bolniški, moja mami še dela, tašča je na inv.vozičku.user posted image


Aja, no, potem ste pa itak vsi vpreženi. Ne vem, kaj naj ti rečem.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 13:39:09   
urška76
Tolaži se s tem, da nisi sama. In pa s tem, da nebi bila čisto nič več vredna, če bi kdaj mož vzel bolniško namesto tebe. Vsaj pri nas je tako, bi radi da sem tam še vse popoldneve, pa sobote, pa še kdaj. Ne vem, zakaj so mi pol šest urni delavnik odobril, če je tok dela user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 13:44:18   
mojsoncek
Tudi jaz sem bila v zadnjem letu non stop na bolniski. Res je kriza prvo leto v vrtcu. No, na sreco je moj sef zelo druzinski clovek in ni nikoli nic tezil (pa se zena njegova je P).  Sva se pa drugace tudi zmenila, da kaksno stvar naredim od doma, ker moje delo to omogoca. So mi dali prenosnika in remote dostop do firme (na daljavo).

Se pa strinjam s tabo, da bi bilo marsikje vsem lazje, ce bi bolnisko/nego vzeli kot nekaj "tako pac je, gremo dalje"in ne bi kvarili klime z neodobravanjem le-te. Tudi jaz ne rezumem taksnih ljudi, sploh pa takih, ki imajo tudi sami otroke.

volga, nimamo vsi babic in tetic na voljo za varstvo. Bi pa vcasih kaksna prav prisla. Ampak zal ne gre.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 13:51:50   
urška76
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek


Se pa strinjam s tabo, da bi bilo marsikje vsem lazje, ce bi bolnisko/nego vzeli kot nekaj "tako pac je, gremo dalje"in ne bi kvarili klime z neodobravanjem le-te. Tudi jaz ne rezumem taksnih ljudi, sploh pa takih, ki imajo tudi sami otroke.


Takšni so ponavadi najhujši. Moja šefica je bila pri prvih dveh (ko še ni bila šefica) tud skoz doma. No glih ene tok ko sem jaz zdej. Men pa pod nos meče, kok pa pri svoji ta tretji ni bla nič na bolniški. Itak da ne, ko je imela že taščo v penziji, da ji jo je popazila.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 14:04:56   
kristinaj
jaz sem mnenja, da ko je otrok bolan rabi mamico...... in ne se sekirat kaj v službi pravijo, kot da oni nikoli niso imeli otrok.......

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 14:07:20   
Pobalami
Jaz sem pa glih razmišljala. A za bolnega otroka lahko dobijo bolniško samo starši ali lahko tudi stari starši?

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 14:11:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

jaz sem mnenja, da ko je otrok bolan rabi mamico...... in ne se sekirat kaj v službi pravijo, kot da oni nikoli niso imeli otrok.......


Ko je najbolj hudo ja, prvi, drugi dan, potem pa je vseeno, če je pri babici oz. ni nobene škode.

pobalami, ne stari stari starši ne morejo vzeti bolniške za tovje otroke.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 14:32:09   
Metuljček Cekinček
a šefi res ne zastopijo, da bi bila jaz 100× raje v službi, pa da imam zdravega otroka, kot da mi zdele otrok doma blede z 39,8 vročine in ima gnojno angino.


Ne. Prej se bo sprijaznila s tem dejstvom, manj se boš sekirala.

Družina je na prvem mestu. Bolj se boš žrtvovala za službo, več dela boš pokasirala. Vsaj pri meni je bilo tako. Mene so klicali v bolnico, ko je bil tam moj metuljček priklopljen na kisik in infuzijo, in me prosili, če bi lahko prišla v službo za dve urci nekaj naredit. Takrat mi je prekipelo in sem potegnila črto. Zdaj brez slabe vesti vzamem bolniško.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 19:36:18   
glen
Midva se izmenjujeva,enkrat vzamem jaz drugič mož,čeprav večkrat mož ker lažje manjka v službi kot jaz

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
11.4.2008 20:17:41   
karamela
Midva tudi probava se izmenjat, vendar sem večkrat  jst doma. Evo do prejšnjega poletja nisem bila niti en dan na bolniški za mojega starješega user posted image , sem imela in plačevala varuško(sosedo starjšo gospo, ne sicer zelo drago) odkar pa je v vrtcu mlajša user posted image  pa sem rekla temu je konec. Otrok me potrebuje, če je bolan. Dedka nimam, en dedek je invalid, ena babica še v službi, druga pa se ne počuti sposobna pazit otroka, pač ima svoje male težave.

V bistvu čakam na reakcijo v službi, saj sem bila v 7 mesecih že 10 dni doma. Za plačat varuško, pa si skoraj  niti več ne morem privoščit saj se vse draži, plača pa ostaja enaka.

Ja, nisi edina, jaz sicer še nisem nič konkretnega pod nos od šefov dobila, bo pa sigurno šok  za njih, glede na to da sem jih pri 1 user posted image  čist razvadla.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
12.4.2008 10:12:15   
jakaracman
Mi kombiniramo in ne manjkam veliko,vendar ni nikoli nobeden zavil z očmi.To je kratko obdobje in pač, bodo preživeli tudi brez tebe, drugo leto pa bo bolje.Ne sekiraj se preveč.Pri nas v službi je veliko bolnišk, delo pa vedno narejeno.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
12.4.2008 13:08:06   
Bojananika
Mislim, da je povsod bolj ali manj podobno.
Jaz imam prvega otroka in prvo leto v vrtcu, tako da je bolniška vsak mesec dva tedna (enkrat vmes je bil fant z njo doma, ko so bile norice). Smo manjše podjetje in je kriza, če eden manjka, ker vsak svoje delo delamo. prvič sem se sekirala, zdaj pa ne več.
Otrok je na prvem mestu, pa če se šef na trepalnice postavi. Bog ne daj, da se otroku kaj hujšega zgodi ali pa tebi, takrat ne rabiš nič pa tudi od šefa ne bo ne duha ne sluha. Tako, da najprej poskrbi za otroka, potem za službo. Bolan otrok rabi ob sebi starše, predvsem mamico, šef bo pa preživel brez tebe, saj smo vsi nadomestljivi.

Je pa res, da te take reakcije razjezijo, kot da oni niso imeli otrok ali pa imajo kamen namesto srcauser posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
14.4.2008 22:45:39   
spacika
ja lahko je reč, naj gre mož na bolniško...
pri nas je šel od začetka on na bolniško.Ampak ta zima je bila za nas zakleta, tako da je bil  skoraj 3 mesece doma z premori sicer.In ko so tudi njemu mal najedal v službi, sem zbolela jaz pa še otrok.Prej sem bila namreč doma le tisti dan ko je zbolel in sva šla k pediatru.In zarad enega tedna je bilo groza...kot da sem skoz.Prej pa ko sem bila tudi jaz prehlajena v službi al pa ko so otroci z 39,5 vročine kuhal doma...pa kot da je to nekaj normalnega...

tut sem žalostna pa nč ne pomaga...pa je šefica ženska...pa vse sodelavke tutuser posted image in jaz bi bila 1000000000x raje v službi in 100000000x raje bi imela zdrave otroke, ker mi je res groza, ko otroku ne moreš pomagat

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
15.4.2008 17:41:58   
ČebelicaMaja
Tudi pri nas je tako, v enem letu sem bila 2 dni na bolniški, čeprav je bila miška toliko bolna, da smo jo ta mesec izpisali iz vrtca... poleg tega sem v 5 mes. nosečnosti dobila od nje pljučnico (pa tudi prej vse viroze in rota viruse, ni minil mesec brez bolezni)...zdaj pa sem zaradi sebe in nje ostala doma 14 dni- se pravi 10 delovnih in še delala od doma, pa sem vseeno dobila pod nos... pa je bil prej non stop mož na bolniški, ker je sam svoj gospod in smo imeli posledično zaradi tega ful manjše dohodke, ampak v službi ni zaradi tega nobene hvaležnosti...
...jaz sem obupala in pač upam, da bo naslednje leto bolje, da se je treba pač sprijaznit, ker spremeniti itak nič ne moreš...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu spacika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bolni otroci - bolniške - služba
16.4.2008 14:03:52   
tananejka
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

jaz sem mnenja, da ko je otrok bolan rabi mamico...... in ne se sekirat kaj v službi pravijo, kot da oni nikoli niso imeli otrok.......


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?