|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ste gledale?
17.4.2008 8:19:20   
Lepotica
Belo masajko včeri? Kakšna se vam zdi njena zgodba?

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:22:22   
noe
Men je bil super film. Ene dvakrat sem se celo zjokalauser posted image

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:23:21   
urši*
Brala sem že knjigo neki časa nazaj, film sm pa včeri spet gledla , ker  ni blo kaj pametnega po tv...user posted image
Drgač pa mislim, da je nardila napako, da je šla tja .Mi nismo za njihov svet , oni ne za našega. Preveč razlik je in tega se ne da spremeniti.Edin kar je naredla je to , da jim je zj.... cel sistem ,potem pa šla! Ne vem no...bogi njen mož , on pač ni razumel

_____________________________

...na koncu bo vse dobro...če ni dobro, potem še ni konec...

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:23:25   
reckova
Sem jo gledala že enkrat prej. Priporočam branje treh knjig, ki jih je ta Corinne napisala: Bela masajka, Zbogom Afrika in Vrnitev v barsaloi. To zadnjo sem pred kratkim prebrala in notri so fotke resničnih ljudi in kako se je Corinne vrnila na obisk k svojemu "možu"....Ful dobro.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:23:39   
Lepotica
Sam film mi je bil všeč ampk ta ženska mi je malo čudna.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:27:58   
Tiamo
ta ženska mi je malo čudna.
v kakšnem smislu čudna?

Meni je film všeč...tudi mene kdaj prime, da bi tole Slo zapustila in šla nekam, kjer ni računalnikov, tehnike predvsem pa stresa, hitenja...lahko samo rečem svaka čast punci, da je naredila tak korak v življenju

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:32:46   
Lepotica
Čudna mi je zato, ker je pričakovala nekaj kar je nemogoče. Njihova kultura in način življenja je že več sto let tak in nima pravice karkoli spreminjat. Pa ko sm brala intervju z njo v Oni, je o svojem nekdanjem masajskem možu govorila v smislu kok je čuden pa kako težko ga je bilo prenašat. Halo, svoje navade imajo, oni so že od rojstva vzgojeni v duhu podrejenosti moškemu in ona je hotla spreminjat neki, kar ni imela pravice. Če se je odločila živet tam, bi morala vse to sprejet ne pa delat neke revolucije, ki je oni ne razumejo.  

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:33:55   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

ampk ta ženska mi je malo čudna.


Tudi meni je čudna, saj normalen človek, kljub ne vem kakšni zaljubljenosti ne naredi tega na vrat na nos. Sploh pa Švicarji ne. Sem predolgo tam živela, tako, da vem kako funkcionirajo...

Knjige sicer nisem brala, tam je opisano vse bolj podrobno....najbrž. Film pasem že enkrat gledala..nič posebnega.Mogoče ravno zato, ker mi je ta ženska s svojim obnašanjem preveč naivna. Kaj pa vem...

Konec koncev...ljubezen "pozna" meje. Ta film je še en dokaz...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:34:30   
fragola
Jaz sem tudi gledala in mi je bil zelo všeč filem, boš šla v knjižnico in si sposodla knjige, ker če je film dober kaj šele knjige!user posted image

_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:36:13   
fragola
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Čudna mi je zato, ker je pričakovala nekaj kar je nemogoče. Njihova kultura in način življenja je že več sto let tak in nima pravice karkoli spreminjat. Pa ko sm brala intervju z njo v Oni, je o svojem nekdanjem masajskem možu govorila v smislu kok je čuden pa kako težko ga je bilo prenašat. Halo, svoje navade imajo, oni so že od rojstva vzgojeni v duhu podrejenosti moškemu in ona je hotla spreminjat neki, kar ni imela pravice. Če se je odločila živet tam, bi morala vse to sprejet ne pa delat neke revolucije, ki je oni ne razumejo.  


se strinjam, ker ne moreš na vrat na nos jih spremenit, sej un župnik je bil tam 20let in je reku, da z njimi moreš živet ne jih spreminjat!


_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:36:58   
Lepotica
Ja sej pravijo, da je knjiga bolša kot film. Sicer pa ne verjamem, da se je nekdo, ki je navajen takega življenja kot ga živimo mi tukaj, sposoben zaživeti njihovo življenje. Pa tko naivna mi je delovala-hotla nevem kakšne nežnosti pa to, pozabila pa da je pri njih drugače.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:37:01   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Belo masajko včeri? Kakšna se vam zdi njena zgodba?


Kje, na katerem kanalu? oh spet sem zamudila en dober film user posted image . Po navadi ni na našem TV-ju nič dobrega, tako da raje berem knjige in posledično zamudim kaj dobrega. user posted image

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:38:33   
Tiamo
Čudna mi je zato, ker je pričakovala nekaj kar je nemogoče. Njihova kultura in način življenja je že več sto let tak in nima pravice karkoli spreminjat. Pa ko sm brala intervju z njo v Oni, je o svojem nekdanjem masajskem možu govorila v smislu kok je čuden pa kako težko ga je bilo prenašat. Halo, svoje navade imajo, oni so že od rojstva vzgojeni v duhu podrejenosti moškemu in ona je hotla spreminjat neki, kar ni imela pravice. Če se je odločila živet tam, bi morala vse to sprejet ne pa delat neke revolucije, ki je oni ne razumejo.


s tem se strinjam, samo tudi mož bi lahko sprejel njene navade...čist tako, za foro: način sexa je pa lahko takoj spremenil?! Se mi zdi, da bi tudi mož, če si je izbral tujko za ženo malo upošteval njen način, se mi zdi da se je ona zelo žrtvovala za njega in za vse...

< Sporočilo je popravil Tiamo -- 17.4.2008 8:40:18 >

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:38:51   
Lepotica
Na slo1 je bil. Pa tisti župnik ji je lepo rekel, da je potreben čas, da se pridobi njihovo zaupanje in da šele, ko ti zaupajo, jim lahko pomagaš. Ona se mi zdi, da je rinla z glavo čez zid. Pa vse skupi tkole pustit...

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:40:06   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo

ta ženska mi je malo čudna.
v kakšnem smislu čudna?

Meni je film všeč...tudi mene kdaj prime, da bi tole Slo zapustila in šla nekam, kjer ni računalnikov, tehnike predvsem pa stresa, hitenja...lahko samo rečem svaka čast punci, da je naredila tak korak v življenju


greš z mano user posted image , jaz bi tako šla

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:40:20   
Lepotica
Mogoče bi se res lahko ampk ne pozabi, da je ona prišla k njemu oz. k njim živet, ne on k njej. Ona je bila dolžna sprejet njihovo več stoletno kulturo, ne on. Sploh pa k imajo oni še tolk bolj primitivno (za naše pojme) razmišljanje.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:40:41   
dana
Knjigo sem brala že pred parimi leti. In ja, na začetku je vse fajn - fejst tip, ljubezen, prihod v vas. Sčasoma pa prihaja do vse večjih razlik med našo in njihovo kulturo.

Mene je tudi zmotilo to, da je Corinna prišla dol, jim porušila ves sistem, jih vpeljala v mestni vrvež, alkohol... ko pa ni mogla več, je pa šla.
Po drugi strani pa razumem tud njo - iz okolja, kjer je vsega preveč priti v afriško vas, kjer ni nič - dobra je bla.

Je pa v filmu veliko spuščenega. Corina je v tistih letih, ko je živela dol, 2x ali celo 3x zbolela za malarijo, hepatitisom, tako da je bila kar boga. Nič ni omenjen Lkletingov brat, ki je imel Corino zelo rad in jo je tudi razumel, pa še pa še.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:42:22   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Ja sej pravijo, da je knjiga bolša kot film. Sicer pa ne verjamem, da se je nekdo, ki je navajen takega življenja kot ga živimo mi tukaj, sposoben zaživeti njihovo življenje. Pa tko naivna mi je delovala-hotla nevem kakšne nežnosti pa to, pozabila pa da je pri njih drugače.


še moških iz naših logov ne moremo spremeniti user posted image , kaj šele enga Masajca.......... utopija

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:43:05   
Maxica
Seveda sem ga gledala.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:46:46   
Lepotica
še moških iz naših logov ne moremo spremeniti , kaj šele enga Masajca.......... utopija


Ija res je user posted image user posted image  Sej za malarijo je kazalo, da je zbolela, za hepatitis pa ne. Ne rečem, da ni bila pogumna, da je tako sledila svoji ljubezni ampk mal razuma včasih ne škodi. Pa še tko mal užaljeno je gledala, ko je v Švici vidla bivšega srečnega z drugo user posted image

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:51:02   
Volga
Moram priznati, da sem bila nad filmom razočarana, hodila na WC vmes, da le ne zaspala, pa tako sem se ga veselila. V primerjavi s knjigo ni niti BM od Bela masajka. Tako poveršen je bil, pa tudi konec je v knjigi malo podaljšan kot v filmu, ne vem no.

je pa dejstvo, da moraš biti malo premaknjen, da se odločiš za kaj takega. že tako, recimo, naj ne zveni nestrpno, ravno ne odobravam zveze med črnci in belci. Sem jo, do pred kratkim, ko sva se z mami pogavarjali, da je moja teta ful razočarana, ker njena hčera hodi s črncem (živi sicer v SLO) in da ji ni prav. pa vprašam mamo, da zakaj da ne, da meni pa to ni nič takega. pa je rekla, da je vse prevelika v kulturi, navadah, itd....da to ne gre skupaj. Pa sem premislila in ji dala čisto prav. Četudi tukaj pri nas, kaj šele nekje bogu za hrbtom, kjer nikogar ne poznaš, ne poznaš jezika, navad, kulture....skratka nepremišljeno dejanje za moje pojme.

Saj ne rečem, da se nekatere take zveze ne obnesejo, samo ne vem, vseeno mi ni.

Africa gueen, ne zameri user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:53:32   
frutka_
Nisem gledala, brala sem knjigo. Ni me očarala.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:53:57   
pajčolanka
sam n'maluser posted image pišete da je ona potisnala njega v alkohol, da ji je bil potem čuden itd...
kje sta mela prvi kao zmenek? v gostilni. zakaj je bil problem živet z njim? ker je žvečil tisto travo po kateri je bil čisto zmešan, ker je pil alkohol, po katerem je bil spet čist zmešan in zelo ljubosumen. pa ona se je čist lepo vživela v njihovo življenje, spala z njimi v kočah,jedla enako hrano, odprla trgovino ki so je bili vsi veseli...

če bi moj dedc žvečil neko travo, pil alkohol in bil tako ljubosumen tud jaz nebi mogla živet z njim. pa naj bo 10000x belec.

drugače pa sem prebrala vse tri knjige in ja knjiga je boljša kot film...

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:56:05   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: dana


Mene je tudi zmotilo to, da je Corinna prišla dol, jim porušila ves sistem, jih vpeljala v mestni vrvež, alkohol... ko pa ni mogla več, je pa šla.
Po drugi strani pa razumem tud njo - iz okolja, kjer je vsega preveč priti v afriško vas, kjer ni nič - dobra je bla.

Je pa v filmu veliko spuščenega. Corina je v tistih letih, ko je živela dol, 2x ali celo 3x zbolela za malarijo, hepatitisom, tako da je bila kar boga. Nič ni omenjen Lkletingov brat, ki je imel Corino zelo rad in jo je tudi razumel, pa še pa še.



Sem prebrala vse tri knjige in gledala tudi film.

Moram pa reči, da je bila zelo pogumna in seveda zelo zaljubljena, da je naredila kaj takega. Če dobro premislim, ne vem če bi jaz bila sposobna narediti kaj takega, potem bi pa verjetno celo življenje obžalovala, da nisem.

No se pa strinjam z dano, da bi se jim morala ona prilagodit, čeprav verjamem da ji je bilo težko, ampak kakšno zmedo in škodo pa je njim naredila! To se mi res ni zdelo prav. Pa ne samo njim, praktično celi vasi.

Čeprav jim je potem iz Evrope zelo pomagala, ko so imeli vojne in so bili čisto brez denarja, jim ga je pošiljala, čeprav ne bi bilo potrebno.

Pa tudi srečna več nikoli ni bila, vedno je bila z mislimi v Afriki.

Kakšne posledice pa je njena avantura pustila na hčerki, je pa že drugo vprašanje.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ste gledale?
17.4.2008 8:56:37   
Lepotica
Volga se kar strinjam. Nism nestrpna do drugih kultur ampak če si navajen "našega" življenja, se ne moreš v celoti prilagoditi njim, niti ne moreš zahtevati, da se oni prilagodijo tebi. In to, da samo malce pobegneš iz Slovenije v njihov svet, je drugače kot pa, da zaživiš z njimi. Prevelike razlike so med nami. Pa to niti najmanj ne pomeni, da so slabi ljudje.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?