|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 15:08:30   
malamalinca
Drage mamice in predvsem nosečnice, danes so mojemu 3-letniku potrdili škrlatinko in mi obenem povedali, da je to (samo danes) že tretji primer in sicer v Domžalah.Prav tako sem naključno izvedela, da naj bi bilo že kar nekaj primerov tudi po Osnovnih šolah v Šiški, zatorej drage moje, moj namen vsekakor ni povzročanje kakršnekoli panike, ampak previdnost ne bo odveč, sploh pri vas, moje sonosečke.
 
Moja cela družina je dobila Ospen preventivno, sploh ker imam v sredo rok.
Znaki:
Začne se z visoko temperaturo (do 40), izrazito vijolično-rdeča lička, naslednji dan pa osip po vratu in trebuščku + vnetje žrela in moj pišek je tožil še za bolečine v trebuščku.
 
Čuvajte se in srečno!


_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 15:28:41   
Majabo
vceraj od zdravnice iz lj izvedela, da po vrtcih v lj razsaja škrlatinka in to hudo
vprašala sem pediatra v kranju kjer stanujem kako je pri nas, malega imam namrec super obcutljivega na vsak virus jaz pa mesec dni pred porodom
no rekel je, da v kr ni panike, da imajo v vrtcih 5. otrosko bolezen in nekaj malega skrlatinke (dva vrtca)
....nekaj malega...hmmm...to po pomeni da bo kmalu tako kot v lj user posted image

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 16:09:44   
Naja31
Moj starejši sinko ravno preboleva škrlatinko. Smo lj Šiška.

Starejši sin je zbolel na dan ko sva midva prišla iz porodnišnice. Kriza na kvadrat.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 18.4.2008 16:11:09 >

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 16:28:09   
TEVZI
kako dolgo pa je otrok, ki je zbolel kužen oz. kdaj naj ne bi bilo več nevarno, da se nalezeš? Jaz sem tudi dva tedna pred PDP, naš ta mali je ravno v zadnji fazi prebolevanja vodenih koz, je pa od prijateljice ta mala dobila škrlatinko dva dni nazaj, pa še v vrtcu (MB) jo imajo - razmišljam, da ga drug teden sploh ne bi dala v vrtec ..

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 17:53:51   
Čupka
V našem vrtcu, v ljubljani, tudi razsaja. Začelo se je pri tavečjih, sedaj so pa tudi pri naših triletnikih že 3 otroci zboleli za škrlatinko. Včeraj sem ravno govorila s pediatrinjo in pravi da znaki sploh niso več tipični. Da ni rečeno, da bo otrok sploh dobil temperaturo. Včasih so edini znaki zelo slabo počutje in fejst boleče grlo...tako da...tudi škrlatinka ni več, kar je bilauser posted image

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 18:06:14   
PBJ
inkubacijska doba je 2-4 dni

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 20:37:42   
Naja31
Nam je pediatrinja rekla, da so kužni še 2 dni od prvega odmerka antibiotika. Zaradi nevarnosti da bi se novorojenček nalezel, je bil starejši sin 2 dni pri tašči, pa tudi full smo pazili na to, da nista bila v nobenem stiku, pa midva z možem roke dezinficirava kot nora.
Pri nas se je začelo tako, da je v vrtcu bruhal in imel vroćino 39. Pa na ličkih je imel rdeče izpuščaje, po telesu pa izpuščaje kot da bi imel kurjo polt in praskal se je kot nor,že kar nekaj dni prej. Samo jaz sem bila v porodnišnici, mož pa ni porajtal. Edino potem mi je rekel, da je opazil, da je sin že 2 dni imel zelo slab zadah iz ust, kar je potem pediatrinja rekla, d aje tudi znak angine. Sinko jetudi tožil, da ga trebušček boli. Medtem pa ga grlo ni bolelo in tudi jezika ni imel malinastega, kar naj bi bil znak škrlatinke.

Inkubacijska doba je pa res bolj kratka, 2 ali 3 dni.
Jaz sem slišala, d anaj bi bilo 7 različnih tipov škrlatinke, tako da je to lahko precej različno od otroka do otroka.
Mene zdaj zelo skrbi, ker se baje rada ponovi.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 20:54:34   
SaaS
Moj starejši (3 leta) jo je dobil jeseni in še enkrat en mesec nazaj. Prvič je imel rdeča lička, nekoliko povišano temperaturo, šele po nekaj dneh pa izpuščaje - lise po rokah. Čez dva dni je imel tudi mlajši sin rdeča lička in vročino.

Pred enim mesecem pa starejši spet škrlatinko. Tokrat brez vročine, trebuh in hrbet pa popolnoma pikast. Lička pa se meni zdijo itak skoz rdeča, sploh pozimi zunaj... No tokrat se mlajši ni nalezel! Pa nisem "policaja špilala" in preprečevala kontakt. Saj se ne da, razen da bi ga dala na počitnice k babi.

Moja P je takole razložila: Obstajajo trije sevi bakterij, ki povzročajo škrlatinko. Torej trikrat jo lahko dobiš, ko pa te ista bakterija napade drugič, pa se pojavi v obliki angine. Zato tudi pravijo, da je škrlatinka angina z izpuščaji.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POZOR- ŠKRLATINKA!!!!
18.4.2008 23:10:24   
petra a
v borovniškem vrtcu ima tudi ena enota škrlatinko

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?