|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hiter recept za golaž..
28.4.2008 12:40:55   
kaya2007
Živjo!

tamali bi kdaj za kosilo rada dala golaž s testeninami in ker mi ni do večurnega packanja (pa še bolj v majnih količinah bi to delala), me zanima če obstaja kakšna bližnjica..razen konzerve seveda user posted image  lahko je tudi krompirjev golaž, ni panike, samo da je golažu podobno. mogoče tudi paprikaš ali kaj podobnega.

hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hiter recept za golaž..
28.4.2008 12:48:38   
srki
Drugače kot iz konzerve pa res ne vem, če je na hitro. Drugače se mora meso pražit na čebuli kar nekaj časa. Bodo druge znale kaj več povedati.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hiter recept za golaž..
28.4.2008 13:43:12   
Jessy
Vse tvoja omenjene variante (golaž, paprikaš) zahtevajo nekajurno kuhanje. Svetujem ti, da skuhaš večjo količino, potem pa prepakiraš v manjše posodice in daš v skrinjo. Tako boš imela hitro pri roki omakco, ki jo potrebuješ. Jaz goalž vedno skuham še za v skrinjo, tudi paprikaš sem že dala vanjo, če mi je ostal.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hiter recept za golaž..
28.4.2008 13:47:17   
noe
Ali pa namesto govejega uporabiš piščančji  file- prsa. Tako bo  še najhitreje.user posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hiter recept za golaž..
28.4.2008 13:58:16   
Anonimen
Res je- nekajurnemu kuhanju se pri golažu težko izogneš. Jaz tudi pripravim večjo količino (iz pol kg mesa) in dam v manjše posodice v skrinjo.
Pa imam potem vedno pri roki

(odgovor članu noe)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hiter recept za golaž..
28.4.2008 14:00:37   
majcci
Paprikaš se hitro naredi cca. 30 min, saj za pripravo piščančjega mesa ne rabiš veliko časa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hiter recept za golaž..
28.4.2008 15:59:28   
2 Sraki
Evo, malo pozno, golaž na brzino v cca 40 min. Vzameš ekonom lonec, na dno daš malo olja, popražiš čebulo in dodaš meso. Zmečeš zraven vse začimbe, ki vam sedejo (lovor, timijan, majaron, česen, sol, gorčico, pelati ...) Je pa fino, da imaš kakšno tako meso, ki ni ravno od stare krave, pleče, ribico. Zaliješ z vodo in zapreš, ko ekonom zapiha oz. ko se dvigne tisti gumb, zmanjšaš na polovico temperaturo in kuhaš še 10 minut.

Ko ga odstaviš iz štedilnika počakaš, da se ekonom lahko odpre, torej ne smeš spustiti pare ven prej. Po želji še malo zaliješ z vodo, če želiš imeti več omakce in zgostiš vso zadevo z mešani mrzle vode in nekaj moke (čeravno moka naj ne bi spadala v golaž, je to pač varianta, ki ti prihrani tiste 3 ure kuhanja). Vkuhaš to zadevo v vrel golaž in vuala, zadeva je pripravljena za lačna usta.

Men je tak golaž čist o.k. Mu nič ne manjka, je pa precej odvisno od kvalitete mesa. Vso zadevo lahko kuhaš tudi v navadni posodi, le da tam je čas kuhanja nekoliko daljši, tam cca. 1 uro.

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hiter recept za golaž..
28.4.2008 18:40:53   
kaya2007
hvala za recept, bom poskusila! drugače je pa tudi to z zmrzovanjem ok ideja, ne vem zakaj se nisem spomnila user posted image user posted image

kakšen je pa recept za paprikaš??

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hiter recept za golaž..
29.4.2008 13:22:48   
gojska
krompirjev golaž je pa res hitro. Na konc hrenovko not narežežuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hiter recept za golaž..
29.4.2008 13:29:39   
majcci
Paprikaš
- piščančja prsa narežeš na manjše kose - kocke, posoliš in popopraš
- v večjo kozico vliješ olje, ter dodaš čebulo, ki jo popražiš
- k prepraženi čebuli dodaš meso in ga popečeš
- ko je meso popečeno, dodaš rdečo papriko v prahu, mezgo in moko (moka je za zgostitev, paprika in mezga pa za okus in barvo - vse dodaš po želji, količino moke, kolikor želiš imeti gosto), ter vse zaliješ z vodo
- pokrito kuhaš 20-30 min (toliko da je meso skuhano, čeprav ga že tako prej popečeš, tako da ne rabiš dolgo kuhat), po kakšnih 15min probaš omako kaj dodaš, probaš lahko tudi meso (jaz običajno narežem meso na manjše koščke, da je prej narejeno cca.1,5-2,5 cm) 
- na koncu lahko dodaš še kislo smetano (odvisno od okusa, nekateri jo marajo drugi ne)

Poleg paprikaša paše polenta, pire krompir ali pa tudi kar kruh

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hiter recept za golaž..
29.4.2008 14:07:46   
Jessy
Očitno različno kuhamo paprikaše.
Jaz ga delam iz svinjskega mesa (meso od stegna), ki ga narežem na kocke, nato pa zrežem toliko čebule kot je mesa in vse skupaj pražim toliko časa, da se že prijemlje, dodam eše nekaj strokov česna in malo peteršilja. Nato dodam nekaj svežih paradižnikov (ene 4 večje) in papriko (tudi ene 3 komade) in oboje narežem na kocke. Paprika je lahko tudi mešana, običajno se poslužujem kar rumene, ker je najcenejša.  Jaz dodam 1 jušno govejo kocko, lahko pa samo soliš. Potem kuham še toliko časa, da voda povre.
Paprikaš mi polijemo po širokih rezancih.
Mmmmm sem si zdaj naredila lušte...sam paprika je še predraga...

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu majcci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hiter recept za golaž..
29.4.2008 14:12:19   
majcci
Po takšnem receptu kot si napisala za paprikaš jaz običajno delam golaž, samo da uporabim goveje meso. svinjine ne maram preveč, zato je tudi bolj redko na jedilnikuuser posted image .
Paprikaš kot ga pripravljam jaz pa tudi lahko ješ s širokimi rezanci. Se mu pa prav reče piščančji paprikaš.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
5 slastnih kašic za dojenčke
Hitro preverite pet receptov za slastne in zdrave kašice za dojenčka, ki se spoznava z gosto hrano.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?