|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 12:54:32   
Detece
Na forumu družinska zakonodaja nam nihče ne odgovori na dileme, ki jih imamo nekatere sveže nosečke. Pa mogoče katera od vas čvekic ve.
In sicer, v mojem primeru bom verjetno dokaj hitro šla v stalež in glede na to, da je šele začetek leta imam še ves novi in 2 dni starega dopusta. In če grem v stalež iz njega pa v porodniško, kdaj naj pokoristim dopust?? ali mi propage, glede na to da bi bila praktično celo leto 09 na porodniški?? Nebi rada šenkala dopusta, ker imam že tako ubogo mizerno plačo, za katero dosti prevč delam. kaj mi je storiti? Hvala za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:02:16   
TONČI.
bolniška-dopust- porodniška



Raje pejt najprej na bolniško. Potem pa prekini bolniško, pejt na dopust in na porodniško. To pa zato, ker če tine podaljšajo bolniške, greš na dopust. Ker sedaj zelo mutijo z podaljšanjem bolniške. Sem bila rizično noseča, pa mi je niso podaljšal. G se je pa penila, da moram bit nujno doma.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:10:21   
Detece
Ja super Tonči, hvala za nasvet. kdo ti pa pol ni odobril staleža? a komisija?

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:12:10   
srki
Na nosečnosti in porodu je že kar nekaj tem o tem, boš ziher kaj najdla, če konkretno na tvojega ni odgovora.

Punce pa večinoma odgovarjajo, da je odisno od delodajalca, kako se v službi zmeniš. Tudi sama se bom še morala, ker do konca res ne mislim delat, me že malo matra vse skupaj.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:14:12   
Detece
koliko časa pa si lahko v staležu, preden te dajo na komisijo?

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:17:18   
srki
Če se ne motim, en mesec.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:18:52   
frutka_
V prvi nosečnosti sem šenkala stari dopust, ker drugače ni šlo. Na bolovanju sem bila 3mesece.
Zdaj v drugo sem na bolniški od začetka in me zdravnik ne bo dal iz bolniške zaradi koriščenja dopusta. Dopust je za oddih od dela in bolniška zaradi tvojega zdr. stanja. Meni 10dni dopusta propade, osatlih 16dni se mi prenese v nasl. šol. leto. Tako bom nasl. leto koristila letošnji(stari)+novi dopust.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:21:45   
marty5
Jaz sem tako koristila: najprej dopust, ki bi mi sicer propadel, nato 1 mesec bolniške in nato porodniška. Kar pomeni, da sem doma ostala nekje okrog 29. tedna.

Bolniško do 30 dni ti lahko da tudi tvoj osebni zdravnik in si teh prvih 30 dni strošek delodajalca. Po tem te pa dajo na komisijo. Jaz sem se temu hotela na vsak način izognit. Je pa res zelo odvisno od delodajalca. Pri nas nič ne komplicirajo in se je dalo vse brez problema zmenit.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 13:27:56   
srki
Se opravičujem, Detece, za zakonodaji sem nekaj našla, ne pa nosečnost in porod, pa še to ni kaj dosti. Vem pa, da je bilo, mogoče na katerem drugem forumu.

Nekaj je  tukaj in tukaj

< Sporočilo je popravil srki -- 13.5.2008 13:35:13 >

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 19:37:51   
Dream
Tonči, tudi sama sem trenutno na bolniški, kljub temu, da sem ravno v teh dneh hotela pokoristiti lanski dopust. No, bomo počakali, da se tale bolniška izteče, potem pa začnem z dopustom, ker bolniške sigurno ne bo več, kot si že omenila. Tudi moj G precej peni okrog tega, vendar - kaj si pa moremo, če so zavarovalnice zato, da denar jemljejo in ne dajejo? Pa kaj potem, če smo rizične? To pa res ni bolezen! Očitno je bolje roditi predčasno in zavarovalnice lažje krijejo denar za inkubatorje kot za preventivno zdravljenje nosečnic... user posted image

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 20:10:17   
lindy
Najprej pejt na dopust, potem na bolniško in iz bolniške na porodniško, ker men v službi niso hotl odobrit, da grem iz bolniške na dopust, sej drugač se da, samo če se delodajalec strinja!

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dopust-bolniška-porodniška
13.5.2008 21:02:21   
purple
Mene je delodajalec prosil naj najprej pokoristim dopust, nato bolniško, nato porodniško, saj so potem lahko prej dobili nadomestilo zame.

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?