|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:06:21   
sinta
Pozdravljene,

moj 2,5 leti star sin pri babici (moji tašči) lahko počne vse...skoraj. No, na živce mi gre, ker mu dovoli brskati po omarah v kopalnici in potem se maže z vse sorte kremami, ki po mojem mnenju niso primerne za njegovo kožo, maže se z njenimi Labellami in podobno, ona pa ima velikokrat herpes. Bojim se, da bo še on kaj staknil, če ne herpesa pa kakšno alergijo. Sem v pričo nje rekla, da te kremice niso zanj, ker ima on mlado kožo, babi pa že starejšo, on me nni razumel (to niti  nisem pričakovala), ampak očitno tudi ona ne.

Povejte mi, ali preveč paničarim, ali so moje bojazni upravičene, kako naj ji to povem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:10:36   
muška
Virus herpesa ne preživi dolgo , tak da je bojazen kaj se tega tiče odveč, razen če ima babi svež herpes, takrat se pa lahko prenese, ampak prej se bo virus prenesel s poljubom ali istim kozarcem, žlico,... kot pa preko krem.


(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:15:09   
Teya*D.
Lepo ji skušaj povedat, da bi pač rada, da mu tega ne dovoli, saj ima občutljivo kožo in da nebi rada da dobi kakšno alergijo.Bo že morala razumet.

(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:15:25   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: sinta

Pozdravljene,

moj 2,5 leti star sin pri babici (moji tašči) lahko počne vse...skoraj. No, na živce mi gre, ker mu dovoli brskati po omarah v kopalnici in potem se maže z vse sorte kremami, ki po mojem mnenju niso primerne za njegovo kožo, maže se z njenimi Labellami in podobno, ona pa ima velikokrat herpes. Bojim se, da bo še on kaj staknil, če ne herpesa pa kakšno alergijo. Sem v pričo nje rekla, da te kremice niso zanj, ker ima on mlado kožo, babi pa že starejšo, on me nni razumel (to niti  nisem pričakovala), ampak očitno tudi ona ne.

Povejte mi, ali preveč paničarim, ali so moje bojazni upravičene, kako naj ji to povem?



Preveč paničariš kar se tiče prenašanja virusa herpes (razen pri labeli) sicer pa sploh ne. To, da kremice niso dovoljne (sej jih lahko tut poje, ane?) ipd... je zame skrajno normalna zahteva starša. Treba bo jasno povedat, da tega ne dovoliš. In to bo morala upoštevati - sicer pač naj ne bo v varstvu pri njej.

(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:22:44   
Splet.Ka
Kakorkoli že, ti si mama in ti postavljaš meje. Otrok je tvoj in za njegovo vzgojo in zdravje si odgovorna ti.

Vsaj pri nas gre tako. Če otrok z babico počne kaj, kar se meni in vd možu ne zdi ok, to povemo babicam. Imajo sicer na voljo svoje argumente, ampak na koncu mora biti ravnanje tako, kakršnega odobravava midva z vd-jem.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:27:25   
kristinaj
reci mu naj se s kremami ne maže ker bo postal grd in star kot ona .... če še to ne zaleže ji na grd način reči in če še to ne pomaga naj ji njen sinko pove.....

(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:32:43   
Rožica I
To je stara zgodba z vnučki in babicami user posted image ..
Pri nas to počne moja mama, zaradi česar imava midve sedaj precej slabše odnose, na žalost. Sin hoče iti parkrat tedensko k njej, tako da smo posledično dosti skupaj in nastajajo neprijetne situacije kot recimo sina skregam ali mu kaj ne dovolim, babica pa ga želi potolažiti in ga pelje na sladoled user posted image . V glavnem raje sina peljem tja, sama pa grem po opravkih, ker biti zraven in predvsem biti TIHO in gledat, ko malemu izpolnjuje vsako najmanšo in še tako neumno željo, pri meni ni možno user posted image ! Čeprav sin ve, kaj lahko počne pri babici in kaj doma in da je med obema velika razlika user posted image !
Kadar je pri babici lahko je kosilo kjerkoli, ne pozna več besedic prosim in hvala, obnaša se razvajeno in objestno, dobi vsako igračo, ki jo vidi v izložbi user posted image ...
Skratka, hvala bogu za babičino ljubezen user posted image ..

Malo sem ven padla, ker se mi je spet odvrtel naš klasičen family film pred očmi; hočem pa reči, da boš morala bit precej trd(n)a in zadevo prevzeti v svoje roke. Bodi dosledna in pokaži otroku, kaj je doma sprejemljivo in kaj ne (oz. le pri babici). Za taščo boš itak zmaj, ampak ...who cares user posted image ?!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:35:52   
srki
Kar se herpesa tiče, se niti ne bi tako sekirala, bolj to, da bi kaj pojedel. Kreme pa vendarle niso užitne no. Pri nas so take stvari vedno izven dosega. Pa tudi ne zdi se mi prav, zakaj bi se s temi kremami igral, saj niso igrače.


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:36:48   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj
reci mu naj se s kremami ne maže ker bo postal grd in star kot ona .... če še to ne zaleže ji na grd način reči in če še to ne pomaga naj ji njen sinko pove.....


joj, dej no - samo ne s takimi izmišljotinami user posted image mislim, še dobro, da ga štorklja ni prinesla user posted image meni osebno se zdi to napačen pristop - ko otrok enkrat dojame, da so to vse nakladancije, kaj ti bo še verjel (da si nisi česa drugega tudi mal zmislila)? po moje jih to samo dolgoročno zmede + saj ga učiš za življenje in ne za pravljice..
se mi pa zdi bolj nevarno, da kreme poje (kot je že rekla maruškaŠ).
pogovori se s taščo in ja, če te ne bo upoštevala, bo lahko pri njej samo pod tvojim nadzorom, sam nikoli.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 10:50:00   
bini
jap, zgodba moje tašče in mojih dveh... predvsem hčerke, ker potem sem enkrat povedala, da bi ji morda kakšno mejo postavla in da njenih pudrov res ni treba pustit povsod mazat... od takrat tašča surlira, ampak kadar ima možnost še vedno izpolni vse (še tako nemogoče) ideje vnukinje.. tud jaz se rajš odstranim, ker tiho take stvari težko gledam...
škoda, da eni ne dojamejo user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 11:20:21   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Splet.Ka

Kakorkoli že, ti si mama in ti postavljaš meje. Otrok je tvoj in za njegovo vzgojo in zdravje si odgovorna ti.

Vsaj pri nas gre tako. Če otrok z babico počne kaj, kar se meni in vd možu ne zdi ok, to povemo babicam. Imajo sicer na voljo svoje argumente, ampak na koncu mora biti ravnanje tako, kakršnega odobravava midva z vd-jem.


Točno tako je tudi pri nas. Najprej moraš tašči razložit. 

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 12:11:02   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: bini

njenih pudrov res ni treba pustit povsod mazat...


Mater, meni bi jih bilo škoda, ker so kar dragi, če ima kake takeuser posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
22.5.2008 12:50:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 14:03:18   
MAŠKA
Poznam situacijo, moja pa ji dovoli, da ima njene zobne ščetke za igračouser posted image

(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
22.5.2008 14:18:23   
rija
eh, za take stvari se sekirat....moj tudi ordinira po mojih omarah v kopalnici in če mu ne prepovedujem, se po minuti naveliča....oz. se je že naveličal tovrstnega brskanja.....če ga bom pa vsak dan stran vlekla, bo pa ta omara dobila čudežni sijaj privlačnosti....

in včasih pride iz kopalnice tak, kot če bi ga kdo prebutal....se namaže s senčili, šminkami....pa do sedaj še ni bilo z njim po tej plati nič narobe.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sinta)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tašča mojemu sinu dovoli vse...
23.5.2008 7:16:29   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

eh, za take stvari se sekirat....moj tudi ordinira po mojih omarah v kopalnici in če mu ne prepovedujem, se po minuti naveliča....oz. se je že naveličal tovrstnega brskanja.....če ga bom pa vsak dan stran vlekla, bo pa ta omara dobila čudežni sijaj privlačnosti....

in včasih pride iz kopalnice tak, kot če bi ga kdo prebutal....se namaže s senčili, šminkami....pa do sedaj še ni bilo z njim po tej plati nič narobe.




tako nekako je pri nas. enkrat smo bili pri mojih, pupa izgine za minutko ali dve, v tistem času je v sestrini peresnici našla maskaro in šminko in prišla z namazanimi trepalnicami in našminkanimi ustnicamiuser posted image .



Sinta, men se ne zdi to nič takšnega. moja mama ji je tudi dala njene kremice, in jo je pupa mazala. Nekaj časa je bilo to aktualno, sedaj pa več ni. kreme sigurno ne bo pojedel, ker ni dobrega okusa, mogoče jo bo samo poskusil, če je že niuser posted image .
Herepes ima tudi moja mama, ampak takrat se ne lupčkata.

Aja, ena je prej omenjala štorkljo. mi smo naši tudi rekli, da štorklja prinese dojenčka, pa kajuser posted image . se mi zdi isto, kot da bi ji vzeli božička in tiste dobre dedke, ki nosijo darila. sedaj hodita okrog nas 2 štorklji in se jih naša razveseli, ker bodo nekomu prinesele user posted image .
Ko bo pa vprašala kako nastane dojenček, takrat ji bom pa probala razložituser posted image .

< Sporočilo je popravil mika -- 23.5.2008 7:21:44 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?