|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 15:17:53   
Julija08
Mene pa zanima kako izgleda, če delaš po porodniški samo 6 ur. Prispevki mislim, da so vsi plačani, prav tako malica in prevoz. Plačanih pa dobiš pač samo 6 ur na dan ali kako gre to?

Zanima me tudi če katera to prakticira in koliko se ji pri plači pozna?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 15:43:34   
biga
Tako je kot si napisala. seveda dobiš plačano za toliko ur, kolikor jih delaš. Jaz ne poznam nobene mamice, ki to prakticira, po mojem jih niti ni tako veliko, ker bodisi si ne upajo prositi delodajalca bodisi jim ne bi zneslo skozi mesec z manjšo plačo. Jaz bi se tudi odločila za to, a zaradi obeh omenjenih razlogov ne bo šlo.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 15:46:09   
Udb
JAz delam po 5 ur. Prevoz in malica sta plačana v celoti, prav tako dobim cel regres. Plače dobim za 5 ur, prispevke do polnega časa plača država. Koliko se pozna pri plači - ja dobim je pač 60%.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 16:03:59   
POLAND
Se strinjam z vsem zgoraj napisanim.Men finančno bi še odgovarjalo,sam je pa urnik čist različen(enkrat delaš od 12-16,drug dan 8h-12...in je to zaradi varstva nemogoče)na zunaj zgleda vse lepo pol pa že neki zakomplicirajo,da ja ne greš v to.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 21:06:19   
Olivija
ca. 25 % manj plače imaš in zanimivo pri nas jih je ogromno, ki koristijo to pravico.

Sem pa premišljevala, da bi vzela 7 ur, ker je to potem samo še 12% in še vseeno bi šla lahko ob 14:30 domov. user posted image

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 22:11:38   
2.2.
jaz delam po 6h. pripada te pa vse kar si napisala, plačano pa imaš toliko koliko delaš-logično

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 22:14:05   
Janeja
Jaz sem delala po 6 ur in je bilo super. Sploh pri mojem rednem delovniku od 8h do 17h, se mi je ful poznalo, ko sem prišla domov ob 14h. Plačo sem imela seveda manjšo, ampak niti ne za eno četrtino, ker so stroški za malico in prevoz še vedno polni.
Bi takoj podaljšala, če bi lahko. Tistega denarja sploh nisem pogrešala - prvi mesec mogoče, potem pa se pač navadiš na znesek, ki ga prejemaš. Mi je bilo dosti več vredno to, da sem bila cel popoldan skupaj z mojimi sončki.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
12.5.2008 22:16:24   
katjes
Pri nas delamo od 7h pa do 15h. Sodelovka, ki je ravno prišla iz porodniške, se je odločila, da koristi 7 urni delovnih. Plačo dobiva zelo malo nižjo, dodatke dobi vse 100 %. Plus pri temu delovniku pa je, da gre iz službe ko se da po Ljubljani še normalno voziti - in zato ne izgubi na vožnji 1 uro, ampak samo 15 minut.
Aja, pa še delodajalec je bil tega delovnika zelo vesel, ker mora sodelovka v bistvu delati vse in toliko, kar bi drugače naredila v 8 urah.user posted image

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
13.5.2008 7:11:29   
ključek
kako pa je s tem delovnim časom in pokojnino?? se šteje 40 urni tedenski delovnik? ali samo tiste ure, kar jih dejansko narediš? ker če delaš po 4 ure pri drugemu otroku do 6 leta, in se šteje samo 20 ur na teden, se verjetno to zelo pozna. ima katera izkušnje glede tega oz. ve kako in kaj??

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
13.5.2008 8:34:27   
Ivi33
 
Samo za informacijo - tisti z dvema (2) otrokoma
lahko koristijo krajši delovni čas do dopolnjenega 6 leta starosti drugega otroka.

Pa država plača prispevke do polnega delovnega časa.
Tako da naj se ne bi poznalo pri pokojnini - ki pa jo lahko (skoraj) pozabimo,
saj je vprašanje ali in koliko jo bomo sploh dobili.
Ampak to je pa že druga zgodba.


< Sporočilo je popravil Ivi33 -- 13.5.2008 8:37:19 >


_____________________________

Življenje je lepo ...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
13.5.2008 11:31:57   
sazi
kako pa je s tem delovnim časom in pokojnino??

Za manjkajoče ure do 40 urnega tedna plačuje prispevke CSD, vendar samo v višini, kot bi za tisti čas imela minimalno plačo. Torej se bo pri pokojnini vendarle poznalo, čeprav je po mojem tako majhen vpliv (malo znižanje prispevkov za nekaj let v celotni delovni dobi), pa še pokojnine bodo tako majhne, da se zaradi tega nima smisla sekirat - bolj se pozna, če greš potem pa novo porodniško, pa še to, če imaš re zelo skrajšan čas  - če delaš samo 4 ure. Pri sedmih urah je razlika že pecej manjša.

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Po porodniški - delo za 4 oz. 6 ur.
20.5.2008 0:28:48   
blustar
Ja, to pa res. Na državno pokojnino ne moremo kaj dosti računat. Bomo morale same poskrbeti zase. Sem vesela, da se je firma odločila poskrbet za nas in nas je vključila v kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje, pa še v 3. stebru mal varčujem (naložbeno zavarovanje, vzajemci..).  

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?