|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   klima v avtu
28.5.2008 22:34:14   
makika
ne vem sploh,če tema spada sem ampak vseeno.Zanima me ali imate kdaj prižgano klimo,kadar se vozite,seveda če so otroci zraven.Jaz imam sinčka strega leto in pol in kadar se vozimo že na krajši izlet mu je zelo vroče,nam pa tudi.Kaj bo šele ko se bomo vozili 7 ur do morja po taki vročini,kako bi ga malo "shladila"user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: klima v avtu
28.5.2008 22:38:37   
katjutav
Mi imamo v avtu VEDNO klimo prižgano, je naštimana na 20 stopinj. Če je bolj mraz, greje, če je prevroče, pa hladi.

(odgovor članu makika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: klima v avtu
28.5.2008 22:41:16   
makika
jaz bi jo tudi imela,pa je malo strah,zunaj 35,notri pa piha 20?

(odgovor članu katjutav)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: klima v avtu
28.5.2008 22:44:39   
gruška
Jaz pa avto preden se odpeljemo shladim, potem pa imamo prižgano klimo na 20 ali 21 stopinj, pa ventilacijo ne na ful - tok da čist mal piha....

_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu makika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: klima v avtu
28.5.2008 23:32:28   
Naja31
Ja, valjda, v čem pa je drugače point klime?
Samo pazi da ne piha premrzlo in premočno dirket v otroka.
Avto najprej ohladiti, potem pa vzdrževati neko normalno temperaturo v avtu.
Pa ne sme biti zelo velika razlika med avtom in zunaj.

(odgovor članu gruška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: klima v avtu
29.5.2008 4:36:52   
lelaval
Ja, valjda, v čem pa je drugače point klime?
Samo pazi da ne piha premrzlo in premočno dirket v otroka.
Avto najprej ohladiti, potem pa vzdrževati neko normalno temperaturo v avtu.
Pa ne sme biti zelo velika razlika med avtom in zunaj.

_____________________________


Se popolnoma strinjam z napisanim

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: klima v avtu
29.5.2008 6:57:41   
srki
Ja, imamo. Vendar pazim, da ni prevelike temperaturne razlike.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: klima v avtu
29.5.2008 7:18:01   
jakaracman
Vedno imamo klimo, tudi ko smo jo peljali iz porodnišnice sredi julija smo imeli klimo prižgano.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: klima v avtu
29.5.2008 7:19:41   
Blejka26
brez klime danes je v avtu huje k v peklu..vedno imam klimo..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: klima v avtu
29.5.2008 7:23:04   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: makika

ne vem sploh,če tema spada sem ampak vseeno.Zanima me ali imate kdaj prižgano klimo,kadar se vozite,seveda če so otroci zraven.Jaz imam sinčka strega leto in pol in kadar se vozimo že na krajši izlet mu je zelo vroče,nam pa tudi.Kaj bo šele ko se bomo vozili 7 ur do morja po taki vročini,kako bi ga malo "shladila"user posted image


menjaj za cenejši avto brez klime, če je ne uporabljate. user posted image

(odgovor članu makika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: klima v avtu
29.5.2008 7:32:32   
honey
Mi imamo klimo prižgano že od vsega začetka. Res pa je, da avta ne ohlajamo preden se vsedemo notri, ampak se mi ohlajamo z avtom vred user posted image  Sicer je prvih 5 min katastrofa, ker nam vsem kar teče, ampak se hitro shladimo. Ker od začetka smo tudi mi delali tako, da smo avto ohladili in se vsedli noter in smo bili vsi non-stop nekaj prehlajeni. Ko se pa ohlajamo hkrati z avtom, je pa vse o.k. Tudi mali nima nikoli nobenih problemov.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: klima v avtu
29.5.2008 7:48:47   
kristinaj
jaz imam na 21, mala je stara 13m...... naštimaš tako, da ne piha v ljudi in je vse ok....

če greste pa na morje pejte ponoči, ko je še hladno....... če štartaste ob 4 zjutraj ste še pred hudo vročino dol..... saj ni treba po kosilu it, v najhujši vročini....


kaj pa go greš z njim v ohlajeno trgovino? ta klima mu pa ne škodi...

(odgovor članu makika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: klima v avtu
29.5.2008 8:05:51   
Polonca H.
Ne razumemuser posted image user posted image ? Klimo imaš v avtu pa je ne uporabljaš? A misliš da je za otroka bolje da se pregreje do skrajnosti, kot pa da se vozi v normalni tmperaturi? Saj klima se da regulirati in je ni treba naštimati tako da bi se vam nabiral srež na obrvih. Naštimaj na normalno temp. in naj ne piha v otroka in nima biti kaj narobe.
Moja kolegica bo ravno zaradi otroka kupila avto z klimo, ker se ji punčka smili, ker je po vsaki vožnji čisto kuhana.

(odgovor članu makika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: klima v avtu
29.5.2008 8:14:05   
NEVA-1
A v tej vročini imate na 21 naštimano klimo, ker jaz jo imam na 25, če je zunaj 30 stopinj?? pa mi ja čist fajn, pa tud prehlajeni ša nismo bli, zarad klime...

(odgovor članu Polonca H.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: klima v avtu
29.5.2008 8:16:33   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: NEVA-1

A v tej vročini imate na 21 naštimano klimo, ker jaz jo imam na 25, če je zunaj 30 stopinj?? pa mi ja čist fajn, pa tud prehlajeni ša nismo bli, zarad klime...


Tako bi naj tudi bilo. Nekje 5 stopinj bi naj bilo hladneje, kot pa zunaj. Je pa res, da je najbolje avto predtem ohladiti, ne pa da se iz vročine vsedete v vroč avto. V tistem trenutku si vsak zaželi 18 stopinj v avtu.

Klima pa je zato, da služi svojemu namenu. Vsaj pri nas doma je tako.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: klima v avtu
29.5.2008 8:16:34   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj
če greste pa na morje pejte ponoči, ko je še hladno....... če štartaste ob 4 zjutraj ste še pred hudo vročino dol..... saj ni treba po kosilu it, v najhujši vročini....


Ko sem bila majhna smo mi vedno tako na morje hodili - zelo zgodaj zjutraj. Sicer smo bili že ob 10ih dol in smo morali čakati na ključe 2-4 ure, samo smo se že znašli tisti čas.
Mogoče bi preizkusila to varianto za na morje in mogoče tudi ne boš imela dela med potjo, ker ti bo otrok večino časa spal ti pa tudi, pa naj možek vozi. user posted image Se bo že naspal na plaži.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: klima v avtu
29.5.2008 8:18:26   
Anonimen
 
Če je zunaj 35stopinj imate vi v avtu 20stopinjuser posted image
Sploh za krajše razdalje je to neki najhujšga kar lahko nardiš. Razlike ne smejo bit tako velike.
Jaz imam klimo na 21 samo na daljše razdalje, s tem da par minut preden grem iz avta klimo izklopim da se postopoma prilagodiš vročini. Ne pa da stopiš iz 20stopinja na skor 40user posted image

(odgovor članu NEVA-1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: klima v avtu
29.5.2008 8:32:11   
Olivija
V njegovem avtu  imamo klimo vedno prižgano, tudi takrat, ko sta bile še čisto micene smo imeli klimo. Nastaviva jo pa na kakšne 25 stopinj.

Jaz se zdaj bolj sprašujem kaj narest v mojem avtu, kjer ni klime. Zame ni problem, odprem vsa okna, preslišim pripombe tašče v.d. user posted image   in to je to. Včeraj sem šla pa po ta malo in sem tudi pustila eno okno odprto, ker se  mi je pa zdelo res preveč vroče. Ta mali je bilo všeč in pritoževala se ni, posledic pa tudi še nima, moram malo poguglat, kako je s tem prepihom.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 29.5.2008 8:33:27 >

(odgovor članu makika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: klima v avtu
29.5.2008 13:40:59   
kalbo
Klima nastavljena na dvajset stopinj je v tako vročih dneh precej škodljiva stvar. Klime naj se nebi nastavljalo za več kot sedem stopinj nižje od zunanje temperature.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: klima v avtu
29.5.2008 22:56:01   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Klima nastavljena na dvajset stopinj je v tako vročih dneh precej škodljiva stvar. Klime naj se nebi nastavljalo za več kot sedem stopinj nižje od zunanje temperature.


Midva se tega drživa.
Jaz sem kar občutljiva zarad te klime. Takoj začutim glavobol. Brez pa tudi ne gre.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: klima v avtu
29.5.2008 22:58:38   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ja, imamo. Vendar pazim, da ni prevelike temperaturne razlike.


Enako. Razliko med zunanjo in notranjo temp. imamo max 7 st.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: klima v avtu
30.5.2008 8:00:34   
ženska
Se strinjam z večimi predhodnicami. Če je zunaj 30 ne moreš imeti klime na 21. Mi jo vedno reguliramo nekje do 5 razlike in je čist super. Kar pogumno, otročku ne bo nič škodila, če jo nastavite realno in da ne piha naravnost v njo.

(odgovor članu makika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: klima v avtu
30.5.2008 15:59:04   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: ženska

Se strinjam z večimi predhodnicami. Če je zunaj 30 ne moreš imeti klime na 21. Mi jo vedno reguliramo nekje do 5 razlike in je čist super. Kar pogumno, otročku ne bo nič škodila, če jo nastavite realno in da ne piha naravnost v njo.


Bi rada videla korenjaka, ki bi si ob 40 ali več stopinjah grel notranjost avta s 35 stopinjami, če vas večina pravi, da mora biti nujno vsaj 5 razlike.

Prej (v Sloveniji) me je klima v avtu zelo motila, vse mi je neki pihalo, glava bolela, prehlajena, smrkala, zdaj (ko smo se preselili na vroče) mi drugega ne preostane, kot da imam v avtu razlike tudi po 20 in več (zunaj od 40-50 stopinj, notri obvezno 20-21), pa še paše, uf kako pašeuser posted image . Nič bolana, nič smrkava, nič glavobolov, se mi zdi, da če ti drugo ne preostane, da manj kompliciraš in manj misliš in kličeš vse bolezni.

(odgovor članu ženska)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: klima v avtu
30.5.2008 20:59:39   
mojsoncek
Mi se vsak dan vozimo v LJ v sluzbo/vrtec cca. 50 km v eno smer. In nekako mi na kraj pameti ne pade, da na poti domov ne bi imeli prizgane klime. Imamo pa temperaturne razlike samo nekaj stopinj, usmerjeno v strop in ne na sus.

Mislim, da ni ravno pametno, da otroci zakuhajo (sploh ta mickeni).


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: klima v avtu
2.6.2008 10:25:54   
honey
Zdajle, ko vas berem, se spomnim, ko je enkrat ena kolegica prišla k meni domov s tamalo, ki je isto star kot moj sine. No, takrat sta bila še manjša, kakšnih 4, 5 mesecev. Prišla je ob 15.00 z avtom brez klime. Mala je bila vijolična v obraz, ne samo rdeča, tako ji je bilo vroče. Zato res ne vem, zakaj imajo ljudje klimo, če je ne uporabljajo. Sigurno pa je za otroka manj škodljivo, če se vozi v klimatiziranem avtu, kot pa da skoraj kap zadane od vročine.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?