|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izredni študent
3.6.2008 18:50:32   
ROŽICI
če delaš preko študenta in si izredni študent in če zaslužiš več kot 400eurov mesečno a ti odvzamejo 20%?
ne vem to sem slišala zdaj pa ne vem a je res al ne.
user posted image

< Sporočilo je popravil shorty -- 4.6.2008 10:25:17 >


_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
3.6.2008 20:00:11   
ninataja
Iz študentskega servisa prepisano:

Po zakonu se akontacija ne odvaja za izplačila do vključno 400 EUR, če študent ali dijak izpolnjuje pogoje za posebno osebno olajšavo. Če jih ne izpolnjuje, ali če je izplačilo višje, je akontacija 25 %. Dejansko je akontacija 22,5 %, ker se odšteje avtomatično olajšavo normirani stroški v višini 10 % od zaslužka. 
Če je bilo delo opravljeno v času, ko je študent ali dijak izpolnjeval pogoje za priznanje posebne osebne olajšave, nakazilo pa opravljeno izven statusa, se akontacija ne odvede, če je izplačilo do vključno 400 €.

Torej tvoj odgovor je da. Če zaslužiš 401EUR je akontacija dohodnine. Ni fora v statusu (redni, izredni), fora je v tem ker delaš preko študentskega servisa. Drugače je če si redno zaposlen in delaš ob delu - tu se ti pa tako ali drugače odvajajo davki.

Način da se izogneš akontaciji je, da ti delodajalec plačilo nakaže na dve napotnici - npr. na eno 300EUR in na drugo 101EUR. user posted image  V letu 2008 pa je meja letnega zaslužka preko študentskega servisa, ob katerem se izogneš plačilu akontacije 2.959,60 EUR.

< Sporočilo je popravil ninataja -- 3.6.2008 20:07:10 >


_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
3.6.2008 20:06:57   
Rožica I
Koliko vem (ali pa je vsaj včasih tako bilo) gre za 400€/napotnico. Če pa ti nakažejo na dve, pa tega davka ni. Preveri še na kakšni študentski spletni strani user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
3.6.2008 20:20:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ROŽICI

če delaš preko študenta in si izredni študent in če zaslužiš več kot 400eurov mesečno a ti odvzamejo 20%?
ne vem to sem slišala zdaj pa ne vem a je res al ne.
user posted image



Ne če ti nakažejo na dve napotnici ali več ne. Če ti pa na eno pa ja.
Pa to nima veze s tem ali si izredni študent ali redni. Vsem študentom odtrgajo davek če imajo na eni napotnici več kot 400€. Redni študent in izredni študent sta izenačena v pravicah.....edina razlika je da izredni študent plačuje šolnino.

(odgovor članu ROŽICI)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
3.6.2008 20:39:01   
ZmajTolovaj
Ja, če je nakazilo večje kot 400 eur v kosu. Meni so nakazovali na trajno napotnico pač v dveh ali treh delih (matr sem včas služila), pa je bilo kul.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
4.6.2008 9:41:46   
ROŽICI
hvala vam za odgovore.user posted image

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
4.6.2008 10:20:51   
Detece
Koliko je meni znano izrednemu študentu odvedejo 25 % ne glede na znesek, saj nima pogojev za olajšavo. olajšava pripada rednim študentom. Nisem za 100%.

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
4.6.2008 13:17:35   
KIKI****
Detece ni res.
Sama sem izredna študenta, kolegica je celo dijakinja torej izobraževanje odraslih in nikjer ti v znesku za napotnico do 400 € ne odvedejo davka.

Meni so v firmi nakazovali vedno manj kot 400 na napotnico. Če imaš v enem mesecu več kot 400 € pa napišite dva obračunska lista. Npr na vsakega pol. Dobili boste sicer eno položnico ampak tebi bodo nakazali v dveh delih kot na obračunskih listih. Pa še koncesijsko dajatev bote plačal  v firmi samo enkrat (za vsako izdajo računa se mora plačat). Preverjeno drži!!!user posted image

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: IZREDNI ŠTUDENT
4.6.2008 13:19:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Koliko je meni znano izrednemu študentu odvedejo 25 % ne glede na znesek, saj nima pogojev za olajšavo. olajšava pripada rednim študentom. Nisem za 100%.


Ti je znano narobe.

25% odvedejo študentom ki več kot 6 let študirajo na enem programu, so starejši od 26 let in tistim ki pavzirajo. Rednim in izrednim. Med rednim in izrednim študijem v pravicah ni razlike!

(odgovor članu Detece)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?