|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vročino?
27.6.2008 18:16:35   
* Mateja *
čau!!

Zanima me kako prenašajo vaši ljubljnčki vročino?! Naš je v teh dneh čisto gin, samo leži in ni nil z njega, enako je bilo pred tedni ko je bilo ful toplo. Pa ne vem, kako naj mu pomagam. Je pa višavček. Kaj menite da bo bolje, če ga na kratko ostrižemo, da mu ne pustimo hlač na nogah? Ga moramo namreč peljati ostižt.



< Sporočilo je popravil * Mateja * -- 27.6.2008 18:17:01 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
27.6.2008 18:39:38   
Anonimen
Naša mačka spita. Tko...23ur dnevnouser posted image TIsto uro k sta budna je ponoč, k je hladnej. V stanovanju imamo res vroče. En trenutno spi v kopalnici pod omaro, en pa leži sred hodnika na hrbtu z vsemi štirmi vluftuser posted image

Psa pa le ostrižte.
Pa pazi da bo vedno imel svežo vodo.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
27.6.2008 18:44:09   
Blueberry
Tudi jaz imam višavca. Je čist izmučen v tej vročini in samo išče kje bi našel kaj hladnega da bi se vlegel. Najraje kar na tleh leži. Ja, najboljše da ga malo bolj ostrižete. Tudi mi bomo našega bolj ostrigli. Pa redno menjavat vodo. Zdaj se bo vsaj malo ohladilo in jim bo boljše.user posted image LP

< Sporočilo je popravil T_89 -- 27.6.2008 18:45:08 >


_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
27.6.2008 19:00:53   
Anonimen
Itak, da ga cimbolj postrizte user posted image  

Moj pes je pa bolj blesave sorte in ob 12h lezi na balkonu in se sonci, potem se pa preseli v senco na balkonu, ampak notri pa noce ... dokler komaj ne diha.

In isto je na morju .. bolj jo tlacimo v senco na plazi, bolj rine na sonce - samo ok, na morju se shladi s plavanjem, doma pa morajo zadoscat ploscice. user posted image

(odgovor članu Blueberry)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
27.6.2008 19:11:08   
nuala
Jaz sem psico ( prinašalko ) postrigla, vsako leto jo. Pa plavat jo peljem, al pa jo na terasi dobro stuširam. Veliko vode, sprehodi ob 6.30 in po 20.00. Ponoči pa spi na ploščicah, pred ventilatorjem ki fino v njo piha.

Mački je pa čisto vseeno za vročino.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
27.6.2008 19:22:31   
* Mateja *
Jaz štidiram kaj naredi glede morja. meli smo ga namen s sabo vzet, sam mu je že tle tako vroče, da ne vem kako bo prenašal toploto. lahko ga itak pustim pri mami, ma se mu bo zmešalo brez mene,....

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
27.6.2008 22:57:14   
Anonimen
Moja je sla z nami vsako leto, prvic je bila stara se ne 3 mesece, pa je bilo ponoci kar hudo - samo je bilo tudi peklensko vroce. Smo ji tacke zavijali v mrzlo brisaco .. Letos gre tudi z mano, je ne pustim doma .. ker je preprosto nora na vodo in ji ne bom vzela tega uzitka + meni se zmesa 10 dni brez nje. user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
27.6.2008 23:27:23   
hmm...
Naš maček pa je od jutra do večera zunaj.user posted image user posted image  Ravno prej sem slišala kako so se mačke teple.user posted image  Ko je bil naš zunaj.

Drugače pa imam še psa nemškega bokserja.
On večino dneva spi v predsobi na ploščicah. Ker je fajn hladno.
Veliko pije, je pa skoraj nič. Pa saj je čisto normalno da nima teka v tej vročini.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
28.6.2008 9:03:44   
Mišni
Moja višavka kar dobro prenaša, samo mi imamo klimo. Ven gremo pa bolj na kratke sprehode, pa je.

Mi smo jo imeli zadnjič s seboj, pa ni bilo fajn, ker je ful osrana, ker se po kopanju po travi in pesku valja, potem pa je navajena na postelji spat, tako da to ni fajn kombinacija. Pa še toliko tistih malih ježkov se ji je v dlako zapletlo, da sem jo morala potem doma čisto postrošt, ker so celo grozdi tisteg z nje viseli.

Tako da, Mateja, če imate možnost, ga pustite doma. Mi jo za daljši dopust bomo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
28.6.2008 9:32:03   
Hope2
Mi imamo tudi višavca, živimo pa na precej bolj vročem okolju. Že vsaj 1 mesec so temperature nad 40 in vsaj 3 mesece nad 30. Preživlja zelo dobro. Zjutraj gre na daljši sprehod, če glih je že zjutraj 35 in več stopinj. Popoldan pa gre na sprehod kokr si sam določi. Včasih pride do soseda in noče več naprej, včasih pa hodi tudi po 15 ali več min. Ne silimo ga nič, sam že ve kolk in kaj mu paše. Drugače imamo doma vrt in vsake 10-20 min se sprosi ven, se za kako minutko posonči na največjem soncu in največji vročini in gre nazaj v hladno hišo. Tako se baje hladi, zato ga pustiteuser posted image
Trenutke igranja, sprehodov, norenja si izbira sam in mi se mu prilagajamo. Pri hrani pa se našemu ne pozna, poje toliko kot v hladnejših dneh.
Strižemo ga ne preveč, ker je dlaka vseeno izolator in zaščita pred soncem. Psu bo na veliki vroči z dalko ali brez nje vseeno vroče, zato ga nikakor ne oskubite preveč. Postrižite ga normalno, drugače pa mu pustite lastno zaščito pred UV žarki! Tudi psi dobijo raka!
Po sprehodu ga lahko ohladiš z vodo, vendar ne s preveč mrzlo. Vodo za pit naj ima vedno svežo, ne premzlo. In pustitega naj počiva oz spi. Psi že tako ali tako rabijo veliko več spanja čez dan, v vročini pa še bolj. Če večino dneva prespi, vedite da ni tako ubogi. Aktivnost izvedite zvečer ali zgodaj zjutraj.
Če je možno hodite bolj po senci ali travi, da ga asfalt ne žge preveč v blazinice, oz lahko mu kupite zaščitne kreme. Ta slednje najbrž glih ne rabite, ker ni take hude vročine.
Če greste na daljši sprehod ali izlet, imejte s sabo vedno vodo. Kupijo se take flaške, ki so na vrvici in zraven imaš še posodico. Zelo priročno za nosit in ne zasede veliko placa.
Kot je mišni rekla, če je le možnost naj ostane raje doma.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 28.6.2008 9:36:58 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
28.6.2008 11:57:38   
Hope2
To sem še pozabila napisat. Če gremo na morje (npr.na hrvaško) potem pa kupimo mali napihljivi bazenček za otroke ali pa kak lavor in se hodi čez dan namakat not. Ker ni glih ljubitelj vode, se gre samo vsest in sedi notuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako prenašajo naši hišni ljublejnčki vro...
28.6.2008 17:00:49   
LoCa
atos je črn, tko da....slabo. se pa zato izogibava vročine. zdej smo bli v gorah in je totalno užiavl, ful mu paše se v vodo uležt. to sm tudi zdej na poti nazaj v lj nrdila, ker mu je blo v segretem avtu tko vroče, da niti klima ni pomagala, sva se ustavla pr enemu potočku, lih tolko da se je ulegu in ustal, pa je blo tkoj ok.
če ne pa on pod postlo skvota, ker je tam fajn hladno.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?