|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 16:05:33   
Blink1
Zdravo

A lahko vpiše otroka oče, če ne živiva skupaj in plačuje preživnino? Ali ga moram jaz?

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 16:21:26   
aiwa
Živijo!

Kot je meni znano se lahko dogovorita. Če se ne dogovorita (tako piše v moji odločbi o odmeri), olajšavo delijo na pol. Tako je bilo po starem zakonu.
Ne vem kako je s tem v novem zakonu, ki velja od 1.1.2005 in ga bomo upoštevali pri napovedi drugo leto.
Sicer pa mislim, da to ni fer. Prav bi bilo, da olajšavo uveljavlja tisti, ki z otrokom živi in zanj skrbi.

lp

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 16:31:15   
babylove
Ne bi rekla, da bo to tako šlo:zmeden:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 16:39:57   
babylove
Ja pa vseeno gre:

8. člen
Zavezancem, ki vzdržujejo družinske člane, se prizna posebna olajšava. Za prvega otroka in za vsakega drugega vzdrževanega družinskega člana, se osnova zmanjša za znesek, ki znaša 8% letne poprečne plače zaposlenih v Republiki Sloveniji. Za vsakega nadaljnega otroka se olajšava poveča za 2% navedene plače.

9. člen
Vzdrževani družinski člani po tem zakonu so:
- otroci oziroma posvojenci do 18. leta starosti; če nadaljujejo šolanje na srednji, višji ali visoki stopnji in niso v delovnem razmerju največ do 26. leta starosti;
Za otroka, za katerega zavezanec na podlagi sodne odločbe, sporazuma ali dogovora o preživljanju, sklenjenega po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, prispeva za njegovo preživljanje, lahko zavezanec uveljavlja posebno olajšavo do višine, določene v 8. členu tega zakona.



(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 16:41:27   
Blink1
Hmmm...samo glede na to, da plačuje preživnino, bi bil upravičen do olajšave:ups:

Nimam pojma:grrr:

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 16:46:30   
babylove
Po logiki meni tudi ne gre v račun, ampak če pa zakon dovoli, pač izkoristiš ne.

Probaj še tu vprašat:
http://www.e-svetovanje.com/pravniki.net/
Pod forumi - davčno pravo.


(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 16:46:52   
Blink1
Aha;) No, ker se njemu defenitivno bolj splača kot meni...On dobi vsaj nekaj nazaj...

je možno da samo 5.000 SIT. neja je rojena avgusta

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 17:40:21   
Moyca_
lahko on koristi ali pa vsak pol-pol. Pokliči in vprašaj. Za mene sta mama in ata koristila pol-pol do 24 leta

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 20:29:51   
Gina
Sem ti že odgovorila spodaj, ko si tudi vprašala, pa sem tisto prej videla.
Seveda lahko koristi. Se strinjam, da je to velika svinjarija. Vendar lahko koristi celo olajšavo le, če dovolj plačuje, sicer samo sorazmerni del. Olajšava je letos se mi zdi še odvisna od višine plače in znaša, če imaš povprečno plačo pribl. 10.000,- na mesec (malo več ali manj) - pa tudi naslednje leto ne bo kar se višine tiče nič dosti drugače, le če imaš manjšo plačo bo malo boljša in obratno.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Dohodnina - vpis otroka
25.2.2005 20:47:39   
Mojca20
Seveda lahko!

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Dohodnina - vpis otroka
26.2.2005 16:20:38   
Tasika
Lahko se dogovorita kdo bo koristil olajšavo. Lahko on vso, tudi če ne živita skupaj.
Če pa se ne moreta dogovoriti, potem bosta verjetno oba vpisala otroka, dobila pa vsak pol.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Dohodnina - vpis otroka
1.3.2005 19:42:44   
ninci
Kam pa vpiše oče plačano preživnino za otroka, za katerega uveljavlja olajšavo? Ali sploh kaj vpiše?

LP

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Dohodnina - vpis otroka
2.3.2005 9:24:14   
Tasika
Na zadnji strani pod vzdrževanimi družinskimi člani. Samo če sta starša dogovorjena kako bosta koristila olajšavo za otroka jaz nebi vpisovala preživnine pri nobenem, ne kot prejeto in ne kot izplačano. Sicer pa naj povejo tiste ki preživnino prejemajo. Mislim da prejeta preživnina znižuje olajšavo za otroka.


LP

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?