|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Blanca - v spomin in opomin...
5.8.2008 22:29:42   
HuAnita
http://www.lokalno.si/si/rumeno/?id=10393


Še vedno me mrazi, ko vidim te fotke.... Iskreno sožalje svojcem...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
5.8.2008 23:39:38   
frutka_
Prav pretresljivo. Hudo mi je, ko pomislim na otroke, na žene, na svojce, ki so ostali sami po tej tragični nesreči...moje sožalje še enkrat.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 0:05:49   
lelaval
V času nesreče smo bili na dopustu. Ko so nam to sporočili in, ko smo brali v časopisu, nismo mogli verjet, da se je res zgodilo. Sem pa si sedaj vse prebrala in pogledala - res pretresljivo.

Sožalje vsem žalujočim.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 7:54:09   
KIKI****
Tudi mene še vedno strese, grozno, res.

TUKAJ

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 10:26:46   
brigitaa
Jz pa bi rekla prej v opominuser posted image neodgovorno ravnanje, oz. objestno

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 10:34:48   
Lilu23
Brigitaa se popolnoma strinjam s tabo.

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 14:00:38   
Kontrakarambolšrauf
Isto vikend je na cestah umrlo 8 ljudi. Ali dela kdo tak halo zaradi njih? A zbira kdo denar za njihove svojce? A so kje imeli minute molka za njih? In niso vsi umrli zaradi lastne krivde.
Ti ljudje pa so umrli zaradi svoje neumnosti in je to lahko samo v opomin drugim in čisto nič drugega.

In ja, nisem hladna in seveda se mi smilijo svojci ki so ostali brez svojih bližnjih, vsaka smrt je tragičnauser posted image .

Samo kar je preveč je pa že prevečuser posted image


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 14:50:15   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf

Isto vikend je na cestah umrlo 8 ljudi. Ali dela kdo tak halo zaradi njih? A zbira kdo denar za njihove svojce? A so kje imeli minute molka za njih? In niso vsi umrli zaradi lastne krivde.
Ti ljudje pa so umrli zaradi svoje neumnosti in je to lahko samo v opomin drugim in čisto nič drugega.

In ja, nisem hladna in seveda se mi smilijo svojci ki so ostali brez svojih bližnjih, vsaka smrt je tragičnauser posted image .

Samo kar je preveč je pa že prevečuser posted image



Enako se sprasujem ze nekaj dni. Koliko otrok izgubi starse ne po lastni krivdi, pa se vsi, vkljucno z drzavo pozvizgajo na njih in jim ne namenijo niti centa. Zakaj so nekateri take izjeme? Hudo je za vse, vsi ti otroci trpijo enako, za nobenega ne bo vec zivljenje tako kot pred izgubo, pa vseeno se delajo take razlikeuser posted image user posted image

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 14:55:38   
sazi
pa vseeno se delajo take razlike

Ja, so razlike, ker če bi moralo biti vedno za vse enako, ne bi bilo za nikogar nič - a to bi bilo pa dobro?

Tu gre za to, da je umrlo toliko ljudi naenkrat in večina niti ne po svoji krivdi - dvomim, da so vsi navdušeno krenili tja češ., Ok, se ne da mimo, pa pojdimo tule.

Pa če smo že pri raznoraznih žrtvah in umrlih. V tistem trenutku je verjetno umerlo ogromno otrok v Afriki zaradi lakote aidsa, pa kakšnih terorističnih napavov in podobno. Pa dajte še za njih denar zbirat.

Pač pride tako, ko je večja tragedija in je veliko žrtev naenkrat se sploh lahko stopi skupaj in kaj nabere, ker ljudem taki dogodki res sežejo globoko v srce.

Ne rečem, da ni hudo, če umre zakonski par v avtomobilski nesreči (še predobro vem) in pusti otroka za sabo, ampak takih primerov je ogromno in se medijsko pač ne izpostavljajo. Žal.

Ampak kakorkoli že - ta Blanca mora biti v opomin nepremišljenosti, če se pa zraven zbira še denar za otroke, ki so ostali brez starša pa toliko lepše in bolje za njih.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 15:30:59   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

pa vseeno se delajo take razlike


Tu gre za to, da je umrlo toliko ljudi naenkrat in večina niti ne po svoji krivdi - dvomim, da so vsi navdušeno krenili tja češ., Ok, se ne da mimo, pa pojdimo tule.

Kot prvo, otrok je izgubil samo 1 starsa, ki ga zdaj najbolj pogresa in najbolj objokuje in ne se vseh ostalih ljudi iz colna, ki jih najbrz sploh ne pozna, kaj sele da mu kaj pomenijo. Za njega edino oceta ni vec, tako kot pri ostalih otrocih, ki so jim strasi umrli. 
kot drugo, vsak ima svoje misljenje, tako kot si ti zagovornik, tako je lahko nekdo proti temu in tako kot so vsi v colnu imeli svoje misljenje, saj niso nikogar zavezali na coln in nikogar niso prisilili v spust. Vsak se lahko odloci po svoje in tako se bodo odlocili ljudje, ki zbirajo denar.

Pa če smo že pri raznoraznih žrtvah in umrlih. V tistem trenutku je verjetno umerlo ogromno otrok v Afriki zaradi lakote aidsa, pa kakšnih terorističnih napavov in podobno. Pa dajte še za njih denar zbirat.

Komu kdo da denar in ce ga da, se vsak sam odloci, po svojih prepricanjih. In ti otroci, ko jih omenjas tudi dobijo podporo s strani tujih drzav in nevladnih organizacij. Ne velik, jih pa dobijo. Ostali otroci v sloveniji, ki so izgubili starse niso pa nic dobili.

Pač pride tako, ko je večja tragedija in je veliko žrtev naenkrat se sploh lahko stopi skupaj in kaj nabere, ker ljudem taki dogodki res sežejo globoko v srce.

Lepo misljenje slovenskega narodauser posted image , da smo pripravljeni dati denar samo, ko je veliko zrtev, ce glih vsi svojci trpijo za izgubo enako. Nic bolj ali manj jih ne boli, ce zraven umre se 7 ali 100 ljudi ali pa umre samo njihov clan. Pomoc tako ali drugacno rabijo vsi.

Ne rečem, da ni hudo, če umre zakonski par v avtomobilski nesreči (še predobro vem) in pusti otroka za sabo, ampak takih primerov je ogromno in se medijsko pač ne izpostavljajo. Žal.

Ampak kakorkoli že - ta Blanca mora biti v opomin nepremišljenosti, če se pa zraven zbira še denar za otroke, ki so ostali brez starša pa toliko lepše in bolje za njih.

Se strinjam. Ne pravim, da ne smejo dobiti denarja, le povdarjam na nepravicnost, ki pa se kako vemo da ze dolgo ne obstaja. Kdor bo denar dal, bo dal, vsak pa lahko napise ali pove svoje mnenje o tem. Tudi jaz bom dala kak evro, saj otroci niso krivi za nesreco in izgubo, bi pa rade volje dala se kakemu drugemu otroku, ki je izgubil starsa, pa to ni mogoce.
Mislim, da nobenemu nobene skode ne naredimo, ce se opozori oz govori o takih nepravicnostih. Celo prepricana sem, da ce se zdaj najde kak otrok, najstnik ali svojec, ki bi na tv prosil za denar ali kako drugo pomoc, ker mu je ozji druzinski clan umrl, da bi ga cela slovenija napadlauser posted image .

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 16:05:43   
KBM
user posted image user posted image user posted image


Še enkrat sožalje svojcemuser posted image

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 16:09:08   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf

Isto vikend je na cestah umrlo 8 ljudi. Ali dela kdo tak halo zaradi njih? A zbira kdo denar za njihove svojce? A so kje imeli minute molka za njih? In niso vsi umrli zaradi lastne krivde.
Ti ljudje pa so umrli zaradi svoje neumnosti in je to lahko samo v opomin drugim in čisto nič drugega.

In ja, nisem hladna in seveda se mi smilijo svojci ki so ostali brez svojih bližnjih, vsaka smrt je tragičnauser posted image .

Samo kar je preveč je pa že prevečuser posted image



Enako se sprasujem ze nekaj dni. Koliko otrok izgubi starse ne po lastni krivdi, pa se vsi, vkljucno z drzavo pozvizgajo na njih in jim ne namenijo niti centa. Zakaj so nekateri take izjeme? Hudo je za vse, vsi ti otroci trpijo enako, za nobenega ne bo vec zivljenje tako kot pred izgubo, pa vseeno se delajo take razlikeuser posted image user posted image



Ni nujno, da je vedno tako. Razlika je samo v tem, da takšen dogodek ni odmeven, zato se tudi o pomoči ne govori, kar pa še ne pomeni, da pomoči ni.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 16:10:53   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Ja, so razlike, ker če bi moralo biti vedno za vse enako, ne bi bilo za nikogar nič - a to bi bilo pa dobro?



Obstajajo tudi druge resitve in ne bi prislo do tega, da noben ne dobi nic. Ce je vecina ljudi enakega mnenja kot ti, da je lazje dat denar ob veliki nesreci, ker se vam samo takrat dotakne srca, potem je ena resitev kak sklad za take otroke. Potem bi vsi otroci dobili vsaj podoben delez pomoci. Vse tiste,  ko se jih dotakne taka huda vecja nesreca da dolocen znesek ob teki nesreci, nekaj ostalih dusic, bi denar nakazovalo veckrat, tudi podjetja bi nakazovalo in tako bi se naslo za vse vsaj nekaj. Zdaj pa eni dobijo celo stipendijo, denar.... drugi pa si ne morejo vec privoscit niti cokolade, v nobenem primeru pa noben denar ne povrne svojega ljubega starsa. Je pa kasneje v najstniskih letih lahko hudo, ko se otrok sooci z dejstvom, da je on moral garat, trpet pomanjkanje, se ni mogel solati oz dobiti ustrezne izobrazbe, ker denarja ni bilo medtem, ko je drugemu bil polozen denar v roke. Posledice so lahko dolgorocneuser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 20:53:09   
majra
Sem se včeraj peljala mimo in me je kar zmrazilo. Groza, toliko žrtev po neumnosti

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 21:06:37   
Lilu23
Ni nujno, da je vedno tako. Razlika je samo v tem, da takšen dogodek ni odmeven, zato se tudi o pomoči ne govori, kar pa še ne pomeni, da pomoči ni.



se ne prou strinjam. poznam kr neki ljudi ki so zgubili svoje najdražje pa pomoči od nikoder. vsak sam se odloči ali bo in komu bo daroval denar... jaz ga najraje darujem otrokom res dnarja potrebnih.

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
6.8.2008 22:13:15   
sazi
Hope2, tako sem odgovorila zato, ker sta bila pred mano 2 posta v stilu, kje je pravica, da ti dobijo drugi pa ne. Sem napisala, da pravice ni. In to ni moje stališče, da zdaj pa dajmo, ko jih je toliko naenkrat umrlo, ampak dejstvo je, da ob takih tragedijah ljudje nakazujejo denar, ob pozameznih pa ne. Če mene vprašaš, še bolje, da dajo vsaj 1x, če jih že posamezniki ne zanimajo.

In tole o skladu za otroke, katerim starši so umrli  - sliši se zelo lepo. AMpak zagotovo podjetja ne bi nakazovala toliko denarja, kot ga ob posameznih izpostavljenih tragedijah.

Ja in vem, kako izgleda, če ni pomoči. Sta v isti prometni nesreči umrla stric in teta. pa sodelavka je ostala sama  s tremi otroci - pomoči nobene.

Lepo misljenje slovenskega narodauser posted image , da smo pripravljeni dati denar samo, ko je veliko zrtev, ce glih vsi svojci trpijo za izgubo enako. Nic bolj ali manj jih ne boli, ce zraven umre se 7 ali 100 ljudi ali pa umre samo njihov clan. Pomoc tako ali drugacno rabijo vsi.


Pomoč rabijo vsi - se strinjam. AMpak kot zgoraj napisano - ljudje za take dogodke najdejo in dajo denar, za posameznike ali pa nek anonimen sklad, ko se ne ve, za koga gre, pa ne bi dali denarje - ne vsi, ampak večina.  

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Blanca - v spomin in opomin...
7.8.2008 10:04:13   
jagoda77
nekaj je, če so žrtve zaradi naravne katastrofe, ali na cesti zaradi druge osebe; nekaj pa zaradi nepremišljenosti, kot je bilo to tu.
Sem mnenja da se prvim žrtvam pomaga, tako kot se je v Posočju, Železniki, ujma v Kamniku pred kratkim, za žrtve nepremišljenih dejanj pa nisem ravno zagovornik. Namreč tudi ti otroci bodo dobro priskrbljeni, glede nato, da so bili v večini sami ****ncionarji z velikimi plačami, potem bodo otroci imeli dobre pokojnine po starših. Res je hudo, ko se takole izgubi ljubljene osebe in mi je hudo za svojce, vendar to dejanje je lahko samo v opomin. Glede nato da so bili vsi nekaj deležni pri teh projektih, bi lahko poznali pasti vode in pa tudi kakšna je primerna oprema za na reko.
Upam, da do česa podobnega ne bo več prišlo.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?