|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ptičja dresen proti driski
3.9.2008 18:13:05   
Mišni
Večkrat, ko grem na sprehod, gledam tisto razstilico, ki se ob potkah razrašča, pa do sedaj nisme vedela, kako se ji reče.

No, sedaj vem, to je ptičja dresen in je res zelo pomaga pri driskah.

Če je kdo od nas, otrok, imel drisko, je stara mama lepo šla na dvorišče in jo nabrala ter nam skuhala čaj in zadeva je bila rešena.












Ptičja dresen


user posted image


Evropski zeliščarji uporabljajo ptičjo dresen kot adstringens (sredstvo za krčenje in krepitev tkiv) in diuretik in jo predpisujejo pri driski, za odpravljanje črevesnih zajedavcev, za ustavljanje krvavitev iz ran in nosu ter zaviranje pretirane menstrualne krvavitve. Kot diuretik jo dajejo pri bolečem uriniranju.
 
 
 
user posted image

user posted image
 




ptičja dresen
Polygonum aviculare
dresnovke
Polygonaceae

Cvetovi so majhni, neopazni; sama stebla so plazeča in lahko precej dolga. Cveti jeseni - ob poteh v nižjih legah.
user posted image
 











Iskanje: 






Razstava zdravilnih rastlin







user posted image
user posted image
Ptičja dresen
Polygonum aviculare

Družina: dresnovke (Polygonaceae)
OPIS:
Ptičja dresen ima rjavo, zvito korenino, iz katere poganja do 30 cm dolgo in poleglo razvejano steblo. Listi so podolgovato jajčasti, brez peclja. Za vsakim listom je po eden ali več drobnih, neznatnih cvetov, ki imajo zeleno cvetno odevalo z belim ali rdečim robom. Cveti od julija do oktobra.
DROGA:
Uporabljamo posušeno cvetočo rastlino (Polygonii herba)
ZDRAVILNE UČINKOVINE:
Droga vsebuje eterično olje, flavonoide, čreslovine in kumarinske spojine.
UPORABA:
Ptičjo dresen uporabljajo predvsem v ljudskem zdravilstvu pri prehladih,  zoper bolečine, ki jih povzročajo kamni in pesek v sečilih, ob nočnem potenju, ob močni driski, ob močnih in bolečih menstruacijah …

_____________________________

Velika rit je velika stvar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ptičja dresen proti driski
3.9.2008 18:16:24   
tanikaa
U bemtiš. Zadnje čase bi jaz to morala kar doma na vrtu gojiti.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ptičja dresen proti driski
3.9.2008 18:25:46   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

U bemtiš. Zadnje čase bi jaz to morala kar doma na vrtu gojiti.


Ma ti ni treba. Samo malo se sprehodi, zihr jo boš našla. Ob kakšnih takih potkah je povsod. Recimo kje med bloki, kjer je kakšna tlakovana potka vmes po travi, tam ob potki je sigurno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ptičja dresen proti driski
3.9.2008 18:27:52   
tanikaa
Hm, a se lahko stvar tudi posuši? Tak za zimo mislim.

In še to. Res je, velika rit ni mala stvar. user posted image user posted image user posted image  Jaz to najbolj vem. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ptičja dresen proti driski
4.9.2008 10:42:47   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Hm, a se lahko stvar tudi posuši? Tak za zimo mislim.

In še to. Res je, velika rit ni mala stvar. user posted image user posted image user posted image  Jaz to najbolj vem. user posted image user posted image user posted image


Ja, menda se posuši, ja. Drugače pa imajo to menda tudi po lekarnah, ker ena zgoraj kopiranih stvari je iz mariborskih lekarn.

Ja, to o velikih ritah je bilo pa tako hecno, ko so se tudi pri nas v dolgi in ozki pisarni srečale 3 ritaste sodelavke, da so s težavo šle ena mimo druge in je potem ena od njih to rekla. Jim je tako pasalo, smo se fajn narežali. Pa še tako res je to, a ne!user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




vtikanje
23tina

ali pustite staršem ali tašči oz. tastu,da se vtikajo v vzgojo vaših otrok?

da,ker potrebujem nasvete (5%)

ne,ponorim! (11%)

se ne vtikajo (14%)

pustim do neke meje (45%)

ne pustim,vzgoja je izključno stvat staršev (25%)


Število vseh glasov: 506

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!