|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kontracepcija po porodu
12.11.2010 18:44:22   
lotte123
Pozdravljene mamice,

ker bom kmalu tudi sama postala mamica, me zanima, za katero kontracepcijo ste se odločile po porodu in kako ste z njo zadovoljne?

Hvala za odgovore :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kontracepcija po porodu
12.11.2010 18:55:34   
zmajaz
Po 2. porodu mirena - super zadovoljna.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lotte123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kontracepcija po porodu
12.11.2010 19:11:35   
matkica
se pridružujem zmajaz

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kontracepcija po porodu
12.11.2010 19:53:45   
lotte123
Baje, da Mirena vsebuje tudi določeno raven hormonov, so vama hormoni kaj nagajali (tako kot pri tabletkah - slabost, pridobitev teže, ...)?

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kontracepcija po porodu
12.11.2010 20:14:19   
Katalenca
Mirena vsebuje bistveno manj hormonov v  primerjavi s tabletkami, ker se sproščajo lokalno. Nimam pa lastnih izkušenj...

(odgovor članu lotte123)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kontracepcija po porodu
12.11.2010 20:30:38   
Anonimen
Inekcije

(odgovor članu Katalenca)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kontracepcija po porodu
13.11.2010 11:02:42   
MAŠKA
Tabletke Cerazette. Sem zelo zadovljna z njimi, 10 mesecev po porodu sploh še nimam menstruacije, ne povzročaji mi nobenih težav. Razmišljam pa o mireni, da mi ne bo treba skrbet, da ne bi kakšne pozabla.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kontracepcija po porodu
13.11.2010 11:24:25   
Anonimen
MAŠKA zakaj ne nadaljuješ z inekcijami?

(odgovor članu MAŠKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kontracepcija po porodu
13.11.2010 11:59:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: lotte123
Baje, da Mirena vsebuje tudi določeno raven hormonov, so vama hormoni kaj nagajali (tako kot pri tabletkah - slabost, pridobitev teže, ...)?

Meni niso čisto nič - nobenih slabosti, glaovobolov, pridobivanja teže ...
Edino pač tiste izcedke prvih nekaj mesecev po vstavitvi moraš potrpeti, potem je pa super. Menstruacijo sem recimo imela prej precej močno in dolgotrajno (po 7 dni), zdaj pa mi traja slabe 4 dni in je tako šibka, da mi povsem zadostujejo navadni tanki dnevni vložki (ti ki drugače niso namenjeni za menstruacijo, ampak za vsakodnevno uporabo), ker je to v bistvu samo malo močnejši krvav izcedek, pa še ta je ena 2 dni malo močnejši (vendar še vedno ne toliko močan, da bi rabila kaj drugega kot dnevne vložke), ostala dva dni pa ravno toliko, da je sploh kaj. V glavnem jaz vem, da ko se bo teh 5 let izteklo, da si jo bom dala ponovno vstavit, ker sem super zadovoljna.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu lotte123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kontracepcija po porodu
13.11.2010 17:57:57   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: lotte123
Baje, da Mirena vsebuje tudi določeno raven hormonov, so vama hormoni kaj nagajali (tako kot pri tabletkah - slabost, pridobitev teže, ...)?

Meni niso čisto nič - nobenih slabosti, glaovobolov, pridobivanja teže ...
Edino pač tiste izcedke prvih nekaj mesecev po vstavitvi moraš potrpeti, potem je pa super. Menstruacijo sem recimo imela prej precej močno in dolgotrajno (po 7 dni), zdaj pa mi traja slabe 4 dni in je tako šibka, da mi povsem zadostujejo navadni tanki dnevni vložki (ti ki drugače niso namenjeni za menstruacijo, ampak za vsakodnevno uporabo), ker je to v bistvu samo malo močnejši krvav izcedek, pa še ta je ena 2 dni malo močnejši (vendar še vedno ne toliko močan, da bi rabila kaj drugega kot dnevne vložke), ostala dva dni pa ravno toliko, da je sploh kaj. V glavnem jaz vem, da ko se bo teh 5 let izteklo, da si jo bom dala ponovno vstavit, ker sem super zadovoljna.


Zmajč, če dovoliš en podpis.

pri meni je trajalo nekje 3 msece, da se je uredil ciklus, sedaj pa kar navadne vložke in je super. Pa glavobolov (migren) imam občutno manj, oz. skoraj nič user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kontracepcija po porodu
15.11.2010 21:30:35   
lotte123
Torej če že s hormoni, je boljša Mirena, ker jih vsebuje malo in delujejo lokalno. Kaj pa kakšna zaščita čisto brez hormonov?

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kontracepcija po porodu
15.11.2010 22:42:00   
Anonimen
še boljši je nuvaring od mirene

(odgovor članu lotte123)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kontracepcija po porodu
15.11.2010 22:57:09   
zmajaz
Na enem drugem forumu sem prebrala takole izkušnjo uporabnice nuvaringa - citiram:

"Uporabljam ta obroček in po moje ni neke velike razlike s tabletkami, sicer jih nisem jemala ampak glede stranskih učinkov je pomoje skoraj ista stvar, so praktično isti. Imam recimo pogostejše in močnejše glavobole, pogostejša glivična vnetja (praktično vsak mesec!!!), ful sem razdražljiva in jokava, prsi me večktrat bolijo (prej so me le pred menstruacijo),...skratka tipični stranski učinki kombinirane kontracepcije. Kar pa se tiče samega obročka: v začetku me je med sexom zelo motil, potem pa sem se ga kar navadila, če pa čutim da me moti ga kar ven vzamem, saj ga tako ali tako skoraj vedno ven potegnava  in pa ko imam probleme s prebavo (zaprtost, napenjanje) mi malo ven leze ampak ni panike da bi ven padel."

No - ko tole berem, bom raje kar pri mireni ostala tudi v naslednjem "krogu", ker z njo nimam nobenih takih ali podobnih težav.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kontracepcija po porodu
15.11.2010 23:13:57   
Anonimen
Mirena imam instalirano 4m. ves cas mi je, kot da sm v PMS obdobju - bolecine v trebuhu, krizu, boleci sklepi, spremembe razpolozenja, razdrazljivost, obcasni glavoboli, ... da omenim samo glavne. vsakih par dni malo krvavim, pa spet ne. smrdljiv izcedek je prisoten vseskozi, brez vlozka ne grem vec niti na sprehod, bo iz kakega grmovja se hijena name skocila...  so dnevi, ko je bolje in dnevi, ko sm sama sebi odvec in mi gre vse po spisku na zivce.

jaz sem imela že pred treh letih vstavljen obroček Mirena. vendar sem imela že na začetku kar nekaj težav. leva noga mi je mrtvela, tako da me je ginekologinja dala na UZ in pokazalo se je da se mi je prestavila na levo stran trebuha, tako da sem morala na operacijo. zato imam zdaj tri ranice. nato sem dobila novo mireno, katera je bila na svojem mestu, vedar je moža zelo motila nitka, tako da sem morala kar nekajkrat k g. da jo je zmanjšala. nato so se pa spet začele težave. kar naprej sem krvaavela, tako da sem se po mučnih dvah letih odločila, da jo dam ven. po tistem nisem imela nobenih težav več.


No jaz imam pa slabe izkušnje s to Mireno vsaj tretjič.Sem imela pa enake simptome,le da ene tri mesece kasneje.Imela sem vsega poln kufer in šla do G.Mirena se mi je zarastla v maternično steno in zato je bolelo ko hudir.

Hmm jaz sem pa to našla o mireni in še milijon drugih . Ti si lahko zadovoljna z neko stvar,še ne pomeni da bodo vse ;) . Glede nuvaringa:
NuvaRing sprošča ekvivalent 15 mikrogramov estrogena dnevno, kar je trenutno najnižja doza estrogena v kombiniranih kontraceptivih pri nas.

To pa tudi ne pomeni da bo vsem ugajala,prav tako kot ne mirena


(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kontracepcija po porodu
19.11.2010 8:55:55   
Nataan
Jaz vam lahko opišem mojo izkušnjo z nehormonsko kontracepcijo. Po porodu sem se namreč odločila, da tabletk ne bom več jemala, ker sem imela velike težave z vnetji mehurja in glivičnimi obolenji. Poleg tega sem se odločila, da svoje telo ne bom več obremenjevala s hormoni in kemijo. O obročkih pa sploh nisem razmišljala, ker me kar zmrazi, ko pomislim, da bi imela nek predmet v maternici in ko sem prebrala nekatere negativne izkušnje na tem forumu ... Preko prijateljice, ki živi v tujini, sem prišla do t.i. "računalnika plodnih dni" Lady Comp. To je majhna napravica, s katero si vsako jutro zelo natančno izmeriš bazalno temperaturo in vsa merjenja se arhivirajo. Ni ti treba nikamor zapisovati temperatur in vstajati iz postelje. plastični kljunček daš pod jezik, počakaš da zapiska, pogledaš, kakšna lučka se zasveti (zelena, rdeča ali rumena) in lahko mirno spiš naprej. Rdečka lučka začne svetiti že 5 dni pred ovulacijo, saj semenčeca lahko preživijo kar nekaj dni, kadar pa se posveti zelena, lahko imaš spolne odnose. Seveda pa ga lahko uporabiš tudi za lažje načrtovanje nosečnosti in ne samo za kontracepcijo. Jaz sem že po nekaj ciklusih ugotovila, kdaj je ovulacija, saj mi takrat temperatura pade vedno na isto vrednost in se nato naslednji dan precej poviša. V drugo sem s pomočjo Lady Compa zanosila že v prvem ciklusu, pa čeprav nisem imela rednih menstruacij. Seveda sem se na začetku spraševala, zakaj pa v Sloveniji tega ženske ne uporabljajo, po svetu pa je za zadevica poznana in jo uporabljajo že več kot 20 let? Nekako sklepam, da so tabletke in ostala hormoska kontracepcija donosen posel za farmacijo in kaj je seveda lažjega kot napisati recept za tabletke? Lady Comp sicer zahteva malo več samodiscipline, vendar se za svoje zdravje splača potruditi. Vesela sem, da sem prenehala z jemanjem tabletk. Nimam več težav z mehurjem, ki so bile že kronične in sem bila tik prd tem, da grem na dodatne presikave, da bi našli vzrok ... tudi glivična obolenja so izginila. To je moja izkušnja in upam, da bo kateri pomagala do boljšega zdravja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kontracepcija po porodu
19.11.2010 9:02:11   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Hmm jaz sem pa to našla o mireni in še milijon drugih . Ti si lahko zadovoljna z neko stvar,še ne pomeni da bodo vse ;) .

Seveda ne - tega nikakor nisem niti poskušala trditi, ker tudi, ko sem se sama odločala, kaj izbrati, sem ugotavljala, da tiste, ki so zadovoljne z njo, so ful zadovoljne, imaš pa tudi take, ki jim mirena sploh ne odgovarja (tako kot velja za VSAKO vrsto kontracepcije - in pravzaprav na splošno za vsako stvar na katerem koli področju user posted image ). Jaz sem se pač odločila poskusiti in močno upala, da mi bo ustrezala - pa mi HB tudi je in sem super zadovoljna, ker nimam prav nobenih negativnih stranskih učinkov. Pri nuvaringu pa meni osebno ni všeč tole vstavljanje in jemanje ven kar naprej - na mireno pa pozabiš za par let. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kontracepcija po porodu
19.11.2010 9:24:23   
Anonimen
http://med.over.net/forum5/read.php?19,5792639,5795936#msg-5795936

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kontracepcija po porodu
19.11.2010 9:46:08   
astrid123
Nataan, full ti hvala za info, tudi jaz imam prijateljico, ki je s pomočjo Lady Comp-a zanosila, zdaj ga ima pa kot kontracepcijo....
Sama pa se odločam med Lady Comp-om in Cyclotest-om, morda veš ali je kakšna razlika, ker je Cyclotest VELIKOOO cenejši.........
Drugače pa jaz uporabljam FemCap-cervikalno kapico skupaj s ContraGelom in sem zlo zadovoljna, rada bi pa imela še monitor kot je Lady Comp ali pa Cyclotest, v plodnih dneh pa FemCap...se mi zdi zlo dobra kombinacija, zanesljiva, predvsem pa brezhormonov in tako popolnoma neškodljiva.
Veš Cyclotest baje deluje na osnovi simptotermalne metode. če ga katera uporablja naj mi prosim kaj napiše......
Preveč primerov zdravstvenih zapletov po uporabi kontrac. tablet in Mirene poznam, tako da malo več truda in malo bolj prisluhniti svojemu telesu....saj gre za naše zdravje!!!

vsem srečo!

(odgovor članu Nataan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kontracepcija po porodu
19.11.2010 22:08:40   
lotte123
user posted image Seveda, zdaj sem se šele spomnila, da sem nekaj podobnega kot je LadyComp zasledila tudi na nemški televiziji, ampak nisem vedela, da se da to tudi pri nas dobit, niti ni te napravice pri nas na šoli za starše nihče ni omenjal. Jaz se kar malo navdušujem, tako da bi prosila za kakšne linke oz. telefonske številke, maile, ...

(odgovor članu astrid123)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kontracepcija po porodu
20.11.2010 16:55:28   
astrid123
lotte, poglej na rdo medical!

Pa srečno!

(odgovor članu lotte123)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kontracepcija po porodu
21.11.2010 20:00:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nataan

Seveda sem se na začetku spraševala, zakaj pa v Sloveniji tega ženske ne uporabljajo, po svetu pa je za zadevica poznana in jo uporabljajo že več kot 20 let? Nekako sklepam, da so tabletke in ostala hormoska kontracepcija donosen posel za farmacijo in kaj je seveda lažjega kot napisati recept za tabletke?

Itak....mene je tudi po vsakem porodu G spraševala kako bo s kontracepcijo...pa ji nikoli ne dam upanja na kakšne tabletkeuser posted image . Jih nikoli nisem jemala in jih tudi ne bom, zame so poleg vse kemije ki jo vsebujejo, še z etičnega stališča neprimerne.
Recepte za kontracepcijo napišejo tik tak, en recept za Canesten ji je pa že problem, ko sem imela težave.

Nisem pa še slišala za to moderno zadevico, jaz imam ovulacijski test, s katerim opazujem slino oz. sluz. Grem mal pobrskat.

(odgovor članu Nataan)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2010 8:40:13   
Anonimen
http://lady-comp.si/index.php

Jaz nikjer ne zasledim cene te naprave. REs pa je da se nisem ravno poglobila. SAma sem vrsto let jemala tabletke. Po drugem porodu pa so se mi uprle, poleg tega pa sem postala skrajno pozabljiva.

Kondom mi ni opcija, ker mi tako zelo smrdijo, da je joj. Pa tudi neprijetno mi je tisto reč natikat takrat, ko je najmanj treba.
Nuvaring sem tudi slišala, da je fajn, samo jaz že tamponov ne morem uporabljati, ker mi je zoprno notri vstavljati in potem ven, pa spet bi pozabila...
Hotela sem Mireno, pa mi je moja G rekla, da če bi želela še kdaj zanosit, da mi je ne priporoča (čeprav mislim, da smo zaključili), pa tudi veliko negativnih zgodb sem prebrala o njej.
Poskusila sva s prekinitvijo odnosa, pa to prvič ni zanesljivo, drugič pa meni zmanjša užitek, ker mi je fajn, da konča vame.

Tako da sploh ne vem več kaj mi še preostane. Zdaj se igrava z ognjem in se greva varne dneve, ker približno vem, kdaj imam ovulacijo (jo kar precej dobro čutim žal). Samo to ni zanesljivo.

Tole s tem kompjuterjem bi bilo morda za probat, samo cena me zanima.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2010 8:44:10   
barni
UH, zdaj sem jo našla na eni tuji strani. Cca. 500EUR! Jao. No, mi je ne bomo imeli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2010 8:50:27   
Anonimen
Po letu in pol sem dala odstranit mireno. Lari fari da hormoni delujejo lokalno, ker če bi me ne bi vsak mesec tri dni mučile migrene. Zdaj imam bakren obroček. Zaenkrat kot da ga nimam.

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2010 9:04:32   
astrid123
Veš kaj je super, FemCap-cervikalna kapica (brez latexa) + spermicid, ki je brz kemikalij ContraGel (ne smrdi)...
Drugače je pa Cyclotest 3x cenejši od Lady Compa.....
Poglej:
rdo-medical.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?