|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izračun obresti - help!
10.9.2008 17:32:37   
Kerensa*
Toliko mi je uspelo ugotoviti, da se zamudne obresti za preživnino obračunavajo po enaki stopnji kakor zamudne obresti za negativno stanje v banki, kar naj bi bilo, po podatkih na www.racunovodja.com 12% letno... potem mi pa zmanjka pameti oz. računam peš. user posted image

Dolg za preživnino je začel nastajati aprila 2005... mesečni obrok je 125€ (zaokroženo)... do avgusta 2008 je to 40 mesecev... za obrok, ki je zapadel v plačilo aprila 2005, se torej računa, da danes znaša glavnica 125€ + zamudne obresti za 40 mesecev, ki znesejo 50€, skupaj torej 175€... za maj 2005 je 39% itd...

A se kje vkalkulira tudi obresti na obresti? Če da - kako?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 0:30:12   
kofetek2010
http://www.ius-software.si/dvsebine/obresti/obresti.asp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 0:32:22   
Kerensa*
Konformna ali linearna pa pomeni...? user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 6:42:19   
Kerensa*
Program sem si inštaliralain izračunala tudi za vsak mesec posebej (do 31.08.2008), ampak ne vem, kateri izračun je pravilen, ker zneska ne prideta enaka pri načinu obrestovanja... oz. ne vem, kateri način je pravilen (da bi pa še vedela, kaj pomeni, je pa že too much zame user posted image ).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 9:57:07   
Rožica I
Kerensa, vest o prihajajočem denarju te je pa čisto spremenila user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 11:40:34   
Ursa vzajemci.com
Vzemi linearnega...
Drugače to lahko tudi v excelu zračunaš po formuli FV. Mislim, da so oznake N=št.obdobij (v tvojem primeru mesecev), R=letna obr. mera/12, PMT=obrok. Na koncu ti bo prišel sicer negativen znesek, ampak ignoriri to oz. daj pri PMT - spredaj pa bo kul...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 16:41:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Kerensa, vest o prihajajočem denarju te je pa čisto spremenila user posted image !

A ti bi pa tako vsoto iz rok spustila? user posted image  Ti povem, da bo plačal vse do zadnjega centa.

IZVIRNO SPOROČILO: Ursa vzajemci.com
Drugače to lahko tudi v excelu zračunaš po formuli FV. Mislim, da so oznake N=št.obdobij (v tvojem primeru mesecev), R=letna obr. mera/12, PMT=obrok. Na koncu ti bo prišel sicer negativen znesek, ampak ignoriri to oz. daj pri PMT

A napišeš to, prosim, po slovensko? user posted image  Jaz z mojo osnovno šolo nimam blage veze, kaj si hotela povedati. user posted image

Grem računat linearno, karkoli že to pomeni... samo nekdo naj mi še pove, a naj obkljukam "z revalorizacijo" ali "brez" (kaj, *ebenti, je sploh revalorizacija?) in a naj zamudno obrestno mero zmanjšam za TOM (a to je Temeljna Obrestna Mera?), ker piše, da je to od 1.1.2002, ta puf je pa od 21.4.2005 dalje)?

Groza... doktorat iz računovodstva. user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 20:56:50   
Antilopa
Kerensa, lahko mi pošlješ ZS, pa ti bom zamudne obresti izračunala jaz user posted image

_____________________________

Kadar se ti otrok nasmehne, mu zmeraj vrni nasmeh.
Če se ne zmeniš zanj, uničiš njegovo prepričanje, da je svet dober.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 22:02:07   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Kerensa, vest o prihajajočem denarju te je pa čisto spremenila user posted image !

A ti bi pa tako vsoto iz rok spustila? user posted image  Ti povem, da bo plačal vse do zadnjega centa.

--------------------
No, mislim, tako vizualno (glede na avatar user posted image ) user posted image user posted image user posted image !
Ja, itak da bo plačal, ampak potem pa le naloži ta keš nekam na skrivno mesto user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izračun obresti - help!
11.9.2008 22:41:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
potem pa le naloži ta keš nekam na skrivno mesto

Upam, da si hotela reči, naj se končno znebim svojih pufov, a ne? user posted image

Avatar je pa zgodba zase. user posted image

Antilopa - thanx anyway, ampak mi je že uspelo hudiča skupaj sestavit... 5249€ je glavnica in 1083€ so obresti... oktobra bodo že višje. user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?