|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   konec študentskega statusa
24.9.2008 10:01:59   
COCKTA
Oktobra mi poteče status študenta...diploma še ni dokončana; službe pa še tui ni

Kako naprej? Vsaj za teh par mesecev, da diplomiram?

Borza?
Kako pa je z zavarovanjem- obveznim in dodatnim?

Moram to že zdaj kje letat, al komaj drug teden, ko mi poteče status?

LP
koktikauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 10:31:43   
Ninchy
A nimate nič podaljšanja zaradi diplome? Mi smo imeli 3 mesece (višja šola), če se ne motim?
Glede na to koliko časa ti vzame tisto letanje da si vse urediš user posted image   mogoče bi jaz prej si kaj uredila. Drugače ti pa zdravstveno zavarovanje plačuje občina, glede dodatnega ne vem točno, pa mislim da lahko zaprosis za socialno pomoč (ene 4 leta nazaj si dobil okrog 30.000 sit kolk je pa zej pa ne vem).

Ne vem mogoče saj vprašaj kaj moraš prinest, če je kej ali pa si preberi na spletni strani od zavoda za zaposlovanje, kjer je napisano, kako se prijaviš.

(odgovor članu COCKTA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 10:37:27   
Anonimen
COCKTA sem v enaki situaciji kot ti! ŽAL!Jaz se bom prijavila na zavod, ker mi druga ne bo preostalo. dodatno zavarovanje si moraš plačevati sama, obvezno pa mislim, da greš na občino, kot je že napisala Ninchy. drugače pa bom iskala službo neglede na diplomo, ker službo rabim. imam otroka in nebomo mogli živeti samo z eno plačo. tako da bom za začetek-dokler ne diplomiram iskala nekaj za V.stopnjo izobrazbe. aja pa še podpore ne dobim v času brezposelnosti!

(odgovor članu Ninchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 10:38:42   
Anonimen
Še to: dodatno si lahko urediš že sedaj-jaz si ga sem. obvezno pa mislim, da ko ti poteče status.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 11:02:38   
COCKTA
Ninchy...sama vem, kako je s tem podaljševanjem; pri meni ne pride v poštev.

Se pravi da grem v sredo kam? Na zavod ? se tam prijavim; kaj pa potem? Kako dobit od občine plačano obvezno zavarovanje? S katerimi papirji moram it kam?

Saj tak približno se mi sanja, a ne vem kam najprej, s katerimi papirji potem dalje, in podobne stvari. Da ne bom letala od vrat do vrat, in bo mi vsepovsod nekaj manjkalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 11:03:30   
COCKTA
deja hvala za pojasnilo glede dodatnega, si ga bom kr danes poskusila uredit.
Bom šla malo na spletu brskat po zavarovalnicah.

(odgovor članu COCKTA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 12:17:32   
brkn83
če imaš možnost si poskusi podaljati status. Možnost je tudi, da se vpišeš na kak drug faks v prvi letnik, sam toliko da imaš status (ne vem kaj ti je lubše).

Če pa v tvojem primeru ne pride v poštev nič od tega, potem pa greš na zavod, vendar šele ko ti poteče status, to pomeni 1.10., tam ti bodo jasno povedali kaj vse potrebuješ, oni ti bodo dali še dodatne informacije.
Nato pa lahko na občini zaprosiš za plačilo obveznega zavarovanja, ker pač nisi zaposlena in ne prejemaš nobenih dohodkov. Tam je potrebno izpolniti en obrazec, kako točno se mu reče se ne spomnim.

Žal pa si moraš sama urediti dodatno zavarovanje, lahko kar na spletu pogledaš kateri ponudnik je najugodnejši, ampak mislim, da je to vzajemna, ker sem sedaj zasledila, da imajo neke ugodnosti za študente oz. mlade brez statusa.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu COCKTA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 12:24:25   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: brkn83

Žal pa si moraš sama urediti dodatno zavarovanje, lahko kar na spletu pogledaš kateri ponudnik je najugodnejši, ampak mislim, da je to vzajemna, ker sem sedaj zasledila, da imajo neke ugodnosti za študente oz. mlade brez statusa.


JAz sem to naredila pri vzajemni in sem dobila še neki poust, ker sem sklenila zavarovanje preko interneta.user posted image

(odgovor članu brkn83)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 13:12:50   
COCKTA
HVala za  odgovore.

Bom po 1.10. napisala ves postopek; če še bo mogoče kdo kaj rabil.

Tudi jaz sem pri vzajemniuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 13:18:26   
Anonimen
Jaz sem brez statusa ostala prejšnji mesec, ko sm diplomirala.
Najprej rabiš potrdilo, da si brez statusa(dobiš na faksu).
Preko študentskega servisa ne smeš večd elati od dne, ko ti poteče status.
Za bone se pozanimaj, sam kolikor vem, ti ne pripadajo več.
Odjavit moraš štipendijo in otroški dodatek,d a ne boš plačevala za nazaj.

Moje poti so ble takšne- najprej sm šla na občino po delovno knjižico(nekje 2 evra in še nekaj stane), nato sm šla na zavod za zaposlovanje(oddala delovno knjižico; dobila potrdilo o nezaposlenosti). Ko sm mela potrdilo o nezaposlenosti, sm lahk šla spet na občino, da sm si zrihtala osnovno zavarovanje. Pri osnovnem zavarovanju sm dobila potrdilo, morala sem še na ZZZS po potrdilo o nezavarovanosti za dodatno zavarovanje. Potem sm uredila dodatno zavarovanje.

Če hočeš, da ti dodatno začne veljati z 1.10, ga moraš urediti do zadnjega v mesecu(drugače boš čakala mesec dni).

Če želiš prejetid enarno nadomestilo, pojdi na center za socialnod elo. Tam boš morala izpolniti vlogo, prinesti vse izpiske iz študentskega servisa(če si kaj delala) in zadnje tri mesečne izpiske iz vseh bank, kjer imaš odprt račun. Če si v zadnjih treh emsecih delala preko študenta in si zaslužila več kot 200 in nekaj evrov/mesec , ti socialna ne pripada takoj. Pa vseeno se pozanimaj, kr je vse odvisno od razmer, v katerih živiš.

Mislim, da zagovora diplome, tud če si brez statusa, ne rabiš plačati, prav tako ne izpitov, če so ti še ostali, razen od četrtega(odvisno od faksa) naprej, ki bi ga plačala tudi z statusom.

Na borzi ti ne pripada nobeno nadomestilo, razen če si pred tem že imela vsaj 12 mesecev delovne dobe.

Še kaj? Klikni me na ZS.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 13:29:49   
Anonimen
Ko sm urejala te zadeve, sm imela v mapici z papirji naslednje zadeve:
  • potrdilo o diplomiranju(ti boš vrjetno mela kakšno drugo potrdilo)
  • osebno izkaznico
  • zdravstveno izkaznico
  • davčno številko
  • bančno kartico (če jih imaš več- vse bančne kartice)
  • denar za plačilo delovne knjižice

Ko oddaš na zavodu delovno knjižico, dobiš "potrdilo o hrambi delovne knjižice" in potrdilo za osnovno zdravstveno zavarovanje, s katerim si lahko le to urediš na občini.

Ko si na zavodu za zaposlovanje, moraš redno hoditi na seminarje in svetovalne razgovore.

Če boš zaprosila za pomoč na centru za socialno delo, potrebuješ še:
  • izpiske iz študentskih servisov za zadnje tri emsece
  • izpiske bančnih računov za zadnje tri mesece

Če ne boš dobila redne socialne pomoči, si do izjemne pomoči opravičena zaradi izjemnih socialnih razmer- rojstvo otroka, požar, potres, poplava, smrt v družini, bolezen v družini, dolgi pred rubežem,...

Aja, pa še zavarovanje- jaz sm pri AdriaticSlovenica.user posted image

SREČNO!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 13:32:44   
Anonimen
aspirinčica zakaj pa moraš odjavit štipendijo? saj vendar moraš vsko leto dati na novo vlogo in če te vloge ne daš avtomatsko ne dobiš štipendije.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 16:02:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: deja777
aspirinčica zakaj pa moraš odjavit štipendijo? saj vendar moraš vsko leto dati na novo vlogo in če te vloge ne daš avtomatsko ne dobiš štipendije.user posted image


Jaz sm diplomirala 28.8 in mi štipendija za mesec september ni več pripadala, za to sm morala javit. Sicer pa itak piše v pravilniku, da moraš vsako spremembo javiti najkasneje v 15ih dneh.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: konec študentskega statusa
24.9.2008 19:28:21   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica
Jaz sm diplomirala 28.8 in mi štipendija za mesec september ni več pripadala, za to sm morala javit. Sicer pa itak piše v pravilniku, da moraš vsako spremembo javiti najkasneje v 15ih dneh.


Aha, saj sem predidevala, da zato, vendar sem raje vprašalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?