|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dohodnina in ugovor
23.9.2008 18:43:26   
Maleal
A drži da bodo 25 prišle odločbe in nakazan tudi denar,to sem prebrala na enem forumu,če ve kdo kaj naj pove.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dohodnina in ugovor
23.9.2008 18:54:04   
urška
jaz sem vprašala vido pa pravi da bomo informativne izračune dobili najkasneje do 31/10user posted image

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dohodnina in ugovor
23.9.2008 18:55:54   
Shorty_
mislim da sem danes slišala da naj bi do četrtka nakazali denar??? to je bilo po TV mislim da zjutraj?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dohodnina in ugovor
23.9.2008 18:58:17   
urška
hvala Bogu ,e bo res tako

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dohodnina in ugovor
23.9.2008 19:33:53   
marcela
Kaj bi lahko jaz prosim dobila link od te lepe Vide. Bi jo rada nekaj nujno vprašala. Hvala!

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dohodnina in ugovor
23.9.2008 20:01:42   
katjes
 
VIDA
 
 
 

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dohodnina in ugovor
23.9.2008 20:27:40   
katjes
Tole pa sem našla na Durs-ovi strani:

Davčna uprava bo jutri, 24. septembra 2008, z osebno vročitvijo izdala 68.599 odločb o odmeri dohodnine tistim zavezancem, ki so vložili ugovor zoper informativni izračun dohodnine ali pa so vložili napoved za odmero dohodnine. Datum vračila dohodnine je 25. september, rok za doplačilo dohodnine pa je 30 dni od datuma vročitve odločbe. Zoper odločbo je možna pritožba, ki pa ne zadrži izvršitve. Za ostalih 42.239 zavezancev davčna uprava nadaljuje postopke odmere dohodnine in bo odločbe izdala v prihodnjih tednih oziroma do 31. oktobra 2008. Davčna uprava bo postopke odmere tudi v teh primerih predvidoma še naprej izvajala sama oziroma brez vabljenj zavezancev na razgovore.

Naj spomnimo, da je davčna uprava v zvezi z dohodnino 2007 zavezancem za vložitev dohodninske napovedi do 26. maja 2008 na dom poslala informativne izračune dohodnine. V treh tranšah je bilo poslanih 1.012.993 informativnih izračunov. Zoper informativne izračune so lahko zavezanci podali ugovor. Za takšne ugovore se je odločilo 77.000 zavezancev (7,6% glede na število izdanih informativnih izračunov). Večina ugovorov (76,63 %) se je nanašala na spreminjanje podatkov o vzdrževanih družinskih članih. Brez ugovorov v zvezi z vzdrževanimi družinskimi člani je bilo prejetih le 17.997 ugovorov, kar pomeni, da je bilo 98,22 % informativnih izračunov pravilnih.
 
Tisti zavezanci za vložitev dohodninske napovedi, ki do konca maja 2008 niso prejeli informativnih izračunov dohodnine, so morali do konca junija 2008 sami vložiti napovedi za odmero dohodnine. Takšnih napovedi je davčna uprava prejela 33.838.
 
Zavezancem, ki so podali ugovor zoper informativni izračun dohodnine ali pa so vložili napoved za odmero dohodnine, bo davčna uprava izdala odločbo o odmeri dohodnine. Skupaj bo torej izdanih 110.838 dohodninskih odločb, od tega bo 68.599 odločb izdanih dne 24. septembra 2008.
 
Od 68.599 odločb jih bo 48.212 (70,3%) z vračili, 17.433 (25,4%) z doplačili in 2.954 (4,3%) brez vračila ali doplačila dohodnine. V tej tranši bo skupaj 19.595.677,75 EUR vračil in 6.858.214,19 EUR doplačil. Povprečni znesek vračila znaša 406,45 EUR, povprečni znesek doplačila pa 393,40 EUR.
 
Zavezanci, ki se z odločbo o odmeri dohodnine ne strinjajo, lahko vložijo pritožbo v 15 dneh od dneva prejema odločbe. Pritožba se pošlje davčnem uradu oziroma izpostavi davčnega urada, ki je odločbo izdala, kot je to navedeno v pravnem pouku odločbe. Upravne takse ni. Pri tem je treba opozoriti, da vložitev pritožbe ne zadrži izvršitve, to pomeni, da mora zavezanec kljub morebitni pritožbi davek plačati v 30 dneh od datuma vročitve odločbe.

Ostalim 42.239 zavezancem bodo dohodninske odločbe izdane v prihodnjih tednih oziroma najpozneje do 31. oktobra, kot to določa Zakon o davčnem postopku. Pri omenjenih zavezancih postopki odmere tečejo nemoteno. Morebitnih večjih razhajanj med podatki iz ugovorov oziroma napovedi in kontrolnimi podatki še ni bilo zaznati, zato bo davčna uprava postopke odmere tudi v teh primerih zaenkrat predvidoma še naprej izvajala sama oziroma brez vabljenj zavezancev na razgovore.

Služba za odnose z javnostmi
Davčna uprava RS


_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dohodnina in ugovor
24.9.2008 16:27:45   
Maleal
Jaz sem dobila danes odločbo,upam,da bodo € čimprej nakazani.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dohodnina in ugovor
24.9.2008 17:29:23   
katjes
Kakor sem jaz razumela tole sporočilo Durs-a, bo denar nakazan na TRR že v četrtek 25.9.2008!
Jutri!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dohodnina in ugovor
25.9.2008 7:03:58   
NINA1
Dobro jutro,
dohodnina je že nakazana user posted image
juhuhu user posted image

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dohodnina in ugovor
25.9.2008 8:32:28   
metkica1
IZVIRNO SPOROČILO: NINA1

Dobro jutro,
dohodnina je že nakazana user posted image
juhuhu user posted image


ja, jaz imam tudi nakazano jupiuser posted image

(odgovor članu NINA1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?