|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
2.10.2008 12:47:17   
Sončni žarek
Prijateljica dela v gostinstvu (majhen s.p.), kjer je od decembra 2007 zaposlena za nedoločen čas. Njen delovnik je takšen, da je edino v torek doma-ostale dneve dela in tako nabere več kot 40ur / tedensko (v pogodbi je opredeljen 40urni delovnik) . Sedaj je dala odpoved in je prosila delodajalca, če ji da potrdilo o preostanku dopusta.......pa se je zapletlouser posted image user posted image user posted image

--- delodajalec trdi,da ji pripada samo sorazmerni del dopusta, ker nebo delala pri njem celo leto (namesto 24dni- kao samo 20dni)......Isto trdi za regres......

--- ko gre na letni dopust, ji tudi za sobote in nedelje vzame dneve dopusta (na koncu mesca ima sicer višek ur, ki jih pa ne želi).......In prav tako želi narediti sedaj ko bi rada koristila še nekaj dni-da se ga čimprej znebi......


Moram še zakon o delovnih razmerjih naštudirat, ampak se mi zdi da ti celoten dopust in regres pripadata po 6mescih zaposlitve......Pa tudi glede pisanja dopusta v soboto in nedeljo se ne strinjam........


Prosim za pomoč user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
2.10.2008 13:00:54   
enkratna
Če gremo "po papirju" (moja laična interpretacija in lastne izkušnje!):
* Delodajalec mora do konca marca v letu izdati odločboo letnem dopustu. Ta odločba vsebuje celoletni dopust, razen če delodajalec v času izdaje odločbe že ima tvojo odpoved (takrat se pripravi odločba za sorazmerni del).
* Novi delodajalec ti (praviloma) prizna le sorazmerni del dopusta po svojih kriterijih, in ne upošteva dopusta pri starem delodajalcu. Jaz sem tako lani koristila ves dopust pri starem delodajalcu (menjava delovnega mesta sredi novembra) in še sorazmerni del pri novem delodajalcu.
* Kolikor jaz razumem zakon, bi ti v primeru preprečitve koriščenja celotnega dopusta moral delodajalec izplačati le sorazmerni del regresa - in izstaviti potrdilo, da nisi dobila 100% regresa pri njemu (torej bi do sorazmernega dela regresa bila upravičena pri novem delodajalcu). Torej ima od prijateljice šef-gostinec prav, da ji lahko pripada le sorazmerni del dopsuta/regresa. Po zakonu pa ji je dolžan dati potrdilo.

In še uradna "svetovalnica":
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/delovna_razmerja_in_pravice_iz_dela/delovna_razmerja/zakon_o_delovnih_razmerjih/letni_dopust_in_regres_za_letni_dopust/#c7501

(odgovor članu Sončni žarek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
2.10.2008 13:15:26   
Arwenko
Ko sem jaz nazadnje študirala neke pravilnike se mi zdi, da je za dopust nekako tako, da ti pripada celoleten dopust, če si v koledarskem letu zaposlen najmnaj 6 mesecev, če si pa manj ali pa 6 mesecev pa samo sorazmeren delež dopusta. Za regres pa mislim da enako. Tako da odvisno od tega koliko časa je pri njem zaposlena...če je recimo od 1.1.2008 potem ji pripada v celoti tudi če da odpoved in lahko pač pokoristi pri njemu.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
2.10.2008 13:52:27   
enkratna
Citiram:
"Če delavec med koledarskim letom sklene pogodbo o zaposlitvi z drugim delodajalcem, mu je v skladu z 2. odstavkom 162. člena ZDR vsak delodajalec dolžan zagotoviti izrabo  sorazmernega dela dopusta glede na trajanje zaposlitve delavca pri posameznem delodajalcu v tekočem koledarskem letu. Lahko pa se delavec  in delodajalec dogovorita o drugačni izrabi letnega dopusta. V ta namen je delodajalec ob prenehanju delovnega razmerja  po 164. členu ZDR dolžan dati delavcu potrdilo o izrabi letnega dopusta. Ker je vsak delodajalec dolžan zagotoviti le sorazmerni del letnega dopusta, je v skladu s 4. odstavkom 131.člena ZDR vsak od njiju dolžan izplačati tudi le sorazmerni del regresa za letni dopust."

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
2.10.2008 14:15:46   
db
ona ima pravico izrabiti dopust v sorazmernem deležu,oziroma lahko ta delež prenes v novo firmo če se tako dogovori,kar se tiče regresa pa je tako morala dobiti celega saj je rok izplačila 31.7 oziroma če je firma v nelikvidnem stanju pa mislim da oktober in tedaj ji pripada samo sorazmerni delež

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
2.10.2008 14:33:03   
žigolino
--- delodajalec trdi,da ji pripada samo sorazmerni del dopusta, ker nebo delala pri njem celo leto (namesto 24dni- kao samo 20dni)......Isto trdi za regres......

Jaz sem tudi dala odpoved in mi je  tudi pripada sorazmeren del  (18dni),regres pa nisem rabla vrnit.

(odgovor članu db)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
3.10.2008 21:27:54   
Stefka
Kot so ti že napisale - delodajalec ji mora zagotovit sorazmerni del dopusta in regresa. Če bi ji cel regres že izplačal, ga delodajalec lahko celo sorazmerni del zahteva nazaj.

(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odpoved in preostanek dopusta-POMOČ
3.10.2008 21:30:50   
Stefka
Glede pisanja dopusta v soboto in nedeljo pa je tako - lahko se piše, če je njen delovnik planiran vnaprej tako, da je samo torke frej, ji pa zato pripada en pljunek dopusta več (pa ne prav veliko, mislim, da dva dni). Posebej boš to našla ne v Zakonu o delovnih razmerjih, ampak v kolektivni pogodbi za gostinstvo.

(odgovor članu Stefka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?