|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   velik fant
9.4.2008 17:03:45   
Perunika
Zanima me ali ima katera izmed vas izkušnje z otrokom, ki je imel večjo porodno težo in je zelo hitro napredoval. Moj sin je tehtal ob rojstvu 4110 g, meril 54cm. Pri dveh mesecih je teža narasla na 6880g, meril je pa 60,5 cm. Hranimo ga s prilagojenim mlekom. Zdi se mi, da kar naprej je. Seveda mu dam jesti, kolikor hoče. Poje med 140 in 160 ml. Nogice in rokice ima kar zalite. Nekateri izmed bližnjih me strašijo, da če bo šlo tako naprej,  bo pravi debelušček in bo imel zaradi tega kasnjej težave z zdravjem. Zdravnica ob pregledu pri dveh mesecih zaenkrat ni delala panike, patronazna danes tudi ne. Vem pa, da so zdravstveni delavci malce "mahnjeni" na večjo težo in se jim po moje prav fino zdi, da toliko tehta. Me kar skrbi, kaj bo prihodnji teden na pregledu ob tretjem mesecu. Imam občutek, da je spet precej težji. Pa še to: vem da naj bi poleg prilagojenega mleka dodajali prekuhano vodo ali nasladkan čaj. Vendar ju sin nikakor noče piti. Stežka sem mu dala v čaj malce sladkorja in je šlo potem malo lažje. Kakšne so vaše izkusnje s tem? Hvala za odgovore! Lep in čimmanj naporen dan želim vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: velik fant
9.4.2008 17:15:52   
*tajda*
No to ni res da so zdravstveni delavci mahnjeni na preveliko težo,daj otroku za jesti ko je lačen pa ne kompliciraj,če te pa zanima če je pretežek pa vprašaj svojega pediatra,no če sam ni nič omenil potem je že vse v mejah normale.Tvojemu user posted image  je teža v dveh mesecih narasla za 2700g kar je v mejah normale,na začetku se morajo zrediti minimlno 500g na mesec in maksimalno 1500g na mesec,kasnej se to bistveno upočasni,se pravi da se je tvoj user posted image  zredil približno 1350 g na mesec kar je še vedno v mejah normale.
Najbolje bo da nikoli v življenju ne poslušaš raznih čenč od laikov,ampak vedno poišči strokovo mnenje.

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: velik fant
9.4.2008 17:16:52   
*tajda*
Pa ne dajaj sladkorja v čaj ker se bo navadil in ne bo hotel piti nesladkanega,pa še ko bodo zobki boš imela težave.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: velik fant
9.4.2008 17:23:58   
bskrle
JAz bi mu dala mleko, ne čaja, nekateri so veliki fantje, ko boste začeli z GH, se bo upočasnilo

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: velik fant
9.4.2008 17:34:39   
jagoda
Jaz mam velikega fanta user posted image

Ob rojstvu 4590 g, in 53 cm, pri petih mesecih 10 kg user posted image (izključno dojen do 4. mesecev, pol pa je začel jest GH) Zdaj pri 3,5 pa je pravi maneken user posted image user posted image

Sploh so pa dojenčki fuuul luštkani, če so debeluščki - vsaj meni!

Brez skrbi. Kr naj je!

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: velik fant
9.4.2008 17:38:02   
Suza
Ker moja user posted image tudi spada med težkokategornike sem šla gledat njeno povečevanje teže in velikosti:
rodila: 5.250 g, 55 cm
1. mesec: 6.100 g, 60cm
2. mesec: 7.000 g, 65 cm
3. mesec: 7.800 g, 65,5 cm
6. mesec: 9.100 g, 68,5 cm
8. mesec: 11 kg, 76 cm

In nama še nihče ni rekel, da sma pretežke.

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: velik fant
9.4.2008 17:48:49   
poka1
Mi smo pa stari 3 mesece in veliki 75 cm in tezki 8850g.


Tako so tudi mene strašli in zraven so se dodali, da zaradi teže bo kasneje se plazu, shodu... Sem vprasala pediatrinjo kolko je v tem resnice in se je samo nasmejala in dejala, da otrok je za njegovo dolzino ima cisto normalno tezo..samo da pa je veecji od vrsnikov.

Tako da se ne sekiraj.Tvoj user posted image  je cisto ok..samo da je zdrav.

< Sporočilo je popravil poka1 -- 9.4.2008 17:51:13 >


_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: velik fant
9.4.2008 18:13:27   
Perunika
Hvala, ste me kar potolažile. Pri pediatrinji in patronažni  imam občutek, da me za vsako postavljeno vprašanje (pa ne težim za vsako figo) na hitro odpravita. Verjamem, da je njima vse to samoumevno, meni pa ni, ker je to moj prvi otrok in me skrbi me zanj. In izjave kot, ah ne skrbite vse je v redu, se mi zdijo pokroviteljske. Če bi mi katera od njiju postregla s takimi podatki oz. s primeri kot ste mi ve, bi mi bilo precej lažje. Tudi sama sem zagovornik zdrave prehrane in se zavedam nevarnosti sladkorja toda fant ni hotel piti prekuhane vode pa smo večkrat poskušali. Patronažna  mi je namreč rekla, da morajo dojenčki, ki so na prilagojenem mleku dobiti dodatno tekočino. Zato me zanima, če je imela katera od vas tak problem in kako ga je rešila. Bom zelo hvaležna za predloge.

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: velik fant
9.4.2008 18:38:08   
POLAND
Naš je ob rojstvu tehtal 4670,56cm.Pri 7m jih ima 8,5in 70cm.Ponavadi je tako,da se ob mleku bolj redijo,kot pa potem,ko začnejo jest gosto hrano pa tudi bolj aktivni postanejo in vse to vpliva,da teža ne narašča toliko.Jaz sem oba dodatno hranila z prilagojenim mlekom pa nisem nič komplicirala z dodatno tekočino,saj je v mleku voda.Če bi čutil žejo bi že pil,vsekakor pa ne priporočam sladkorja.Jaz sem včasih namesto čiste vode v  mleku vmešala domač kamiličin čaj,kar pomaga pri prebavi,drugače pa mu ponudi kamiličin čaj brez sladkorja,če bo čutil žejo bo verjetno že pil.

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: velik fant
9.4.2008 19:52:37   
Mišni
Glede teže so ti povedale, jaz bi ti samo zaradi čaja. Jaz sem mu dajala Instant zeliščni čaj, ki je saladkan, pa pri 6 letih nimamo nobenih problemov z zobmi. Po moje je pomembno, da otrok pije.
Sem pa nekaj časa kupovala tudi neki čas, ki vsebuje tudi sladko korenino in naj bi bil že zato malo sladek. To se dobi pa v DM (med drugim), je pa v filter vrečkah.

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: velik fant
9.4.2008 23:16:05   
ribica.

Tudi nas je bil velik, 4180g in 56,6cm. Edina tezava, ki jo je zaradi svoje velikosti imel, je bila takoj po rojstvu, ampak to zdaj itak nima veze.
Od takrat naprej pa ni problemov, pa se je tudi lepo redil ves čas. Vsak mesec vsaj kilo.
Sedaj ima skoraj 2 leti, velik 93cm in 16kg. Kljub svoji velikosti je zelo zelo gibcen otrok, veliko bolj kot je bila njegove sestrica, ki je bila bolj povprecne velikosti.
Delaj po obcutku in pusti pametne ljudi naj komu drugemu solijo pamet!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: velik fant
9.4.2008 23:45:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

. Jaz sem mu dajala Instant zeliščni čaj, ki je sladkan, pa pri 7 letih nimamo nobenih problemov z zobmi. Po moje je pomembno, da otrok pije.


Tako je.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: velik fant
23.4.2008 22:35:52   
Antigona
Tudi naš je imel ob rojstvu 4560 g in 56 cm, pri 3. mesecih 7950 g in 70 cm, pri 6. m. 9630 g in 75 cm, trenutno (8.m.) ima 10 kil in 77 cm.
Izključno sva se dojila do 4. meseca ko sem začela dodajat GH, vendar ni bil ravno navdušen. Da je končno začel malo bolj jesti je morda kak mesec in pol nazaj in sedaj mu je tudi teža končno nehala tako naraščati.

Moj P. pravi da je teža bolj problematična kadar gre za adaptirano mleko, da pa dojeni otroci ne morejo biti predebeli.
Sem pa nekaj mesecev nazaj v mami našla izračum ITM-ja za otroke in je bil po teži in velikosti točno v povprečju. Je pač večji in težji kot so sicer njegovi sovrstniki...

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
23.4.2008 22:54:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Suza)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: velik fant
25.4.2008 13:43:21   
januskica
no, moj tretji nečak se jo rodil še večji in težji kot Suzin otrok in kot je napisala Jagodaje za njenega, je bil naš pri 3 letih že precej suhcen, sedaj pri 6 letih pa je res že cel suhec.  boš vidla, da se bo teža začela počasneje naraščat. lp

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: velik fant
29.4.2008 11:06:59   
pikica86
živjo

našuser posted image  se je rodil z 53cm in 4110g, in so mi že vsi ki so ga videli vpili, kako je velik in močan.pa se meni sploh ni zdel pretirano. pri 3 mesecih je imel 6500g in 64,5cm.sedaj je star 8 mesecev in im 9700g in cca 75cm in še vedno poslušamo kako je debel. vsak ko ga vidi reče: "joj, kok si pa ti debel!s čem ga pa hranite?" user posted image user posted image user posted image za povrhu pa te še vsak pogleda od nog do glave, če si ti tut debel, in je zato mogoče otrok bolj debelušne sorteuser posted image

men kar zavre, se morem kar zadržat, da komu kaj preveč ne rečem.meni in redkim posameznikom se ne zdi debel, ni zalit, je pa res bolj okroglega obraza, to pa je tut vse. nosi oblačilca 80-86, pa še te so mu v pasu vse prevelike, po dolžini pa čisto prav. količinsko pa hrane poje malo, nikoli ni veliko jedel, ko gledam mlajše otročke večina količinsko poje veliko več od njega pa so nekateri zelo drobni.pa kaj naj zdaj, če je bolj okrogel.mu dajem manj za jest?user posted image

se opravičujem, sem se mogla izkašljatuser posted image

hočem povedat, da se ne sekirat,vedno se bodo našli ljudje ki bodo zbadali in še uživali v tem. važno da je user posted image  zdrav.ko bodo začeli hodit, se bo teža kar porazgubila.

_____________________________

Preden si bil spočet sem te želela, še preden si bil rojen sem te ljubila in komaj si se rodil, bi zate umrla.To je čudež življenja.

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: velik fant
29.4.2008 15:00:52   
mateyka
vsak ko ga vidi reče: "joj, kok si pa ti debel!s čem ga pa hranite?" za povrhu pa te še vsak pogleda od nog do glave, če si ti tut debel, in je zato mogoče otrok bolj debelušne sorte


user posted image user posted image user posted image
sori, to me je pa tok nasmejal user posted image
eh, jaz bi pa rada da bi naša mala mela kak šlauf več, k je tok "tanka".. ko se pretegne v pojstli, ji lahk rebrca vidiš (buši je pa fajn zalit user posted image ) - kaj češ.. so taki kot so. ko so tok mejhni, je to čist ok imho - kakršnikol že so.

(odgovor članu pikica86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: velik fant
6.5.2008 17:48:35   
anca9
Še eden knedeljček.. Matija je bil ob rojstvu velik 54 cm, tehtal je pa 4090g. Pri petih mesecih pa je bil velik 72,5 cm in težek 10,100kg... Sedaj pri 7 mesecih pa ima okoli 11 kg, koliko je pa velik pa ne vem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   velik fant
21.5.2008 18:36:29   
norina
Zdravo
Tudi moj fantek je zelo velik, že od rojstva, pa danes pediatrinja ni nič več kot to pripomnila, da je velik fant. Drugi teden bo 3 mesece pa ima 6200g in 62cm. Hranim ga pa samo s svojim mlekom. Ima pač apetit, in zdravstveni delavci niso mahnjeni na vejo težo, bol bi jih skbelo če bi imel premalo težo. Zdaj otrok raste in rabi hrano, saj bo jo hitro pokuril ko se bo začel kobacat. Glede čaja pa moj tudi noče pit po flaški, tak da mu dam po žlički in tudi silit ga ne rabiš, ker ko bo hotel boš že vidla, pač mu vsakič probaj dat malo čaja, če nebo hotel mu pač ne daj. Otrok z mlekom tak dobi dovol vode. Namesto sladkorja pa rajši uporabi med.user posted image

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: velik fant
21.5.2008 21:56:01   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: norina

Namesto sladkorja pa rajši uporabi med.user posted image



Joj, norina, ne vem, če bo to dobro...
Med baje odsvetujejo vsaj do otrokovega prvega leta, predvsem zaradi tega, ker bi se v njegovem nezrelem črevesju iz spor v medu lahko zaredile bakterije C.botulinum in povzročile botulizem. Pa še močan alergen je baje...

(odgovor članu norina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: velik fant
23.5.2008 11:43:33   
poka1
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda

Jaz mam velikega fanta user posted image

Ob rojstvu 4590 g, in 53 cm, pri petih mesecih 10 kg user posted image (


Kaj si poslusala kake cudne komentarje, ker je imel pri 5 mesecih 10 kg. Ker pri nas je enako..pa me marsikdo kritizirauser posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu jagoda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: velik fant
24.5.2008 12:37:25   
jajula
a si probala hippove instant čaje? so kr sladki, sam ne vem ok katerga meseca jih lahko pijejo

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: velik fant
1.8.2008 21:56:19   
tejč29
Moj Matiček je pri 3,5 mesecih bil težek 7.100g in dolg 72 cm - rodil se pa je z čisto ok težo 3.560g, 57 cm - izključno dojen. Pa vsi ko ga vidijo se čudijo da ima samo 3,5 mesece

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: velik fant
12.8.2008 14:36:33   
Dinki
IZVIRNO SPOROČILO: poka1

IZVIRNO SPOROČILO: jagoda

Jaz mam velikega fanta user posted image

Ob rojstvu 4590 g, in 53 cm, pri petih mesecih 10 kg user posted image (


Kaj si poslusala kake cudne komentarje, ker je imel pri 5 mesecih 10 kg. Ker pri nas je enako..pa me marsikdo kritizirauser posted image


Hmmmm, naš sinko je bil pri porodu težak 4235 g in velik celih 58 cm user posted image . Ko sem ta podatek izvedela na porodni mizi sem si samo rekla "Oh my god, a to je moj dojenček?" user posted image
Napreduje blazno hitro, je pa samo dojen.
Danes ima štiri mesece in je težek 10,6 kg in velik 70 cm. Tudi mene vsak začudeno gleda ko povem, da je star 4 mesece in ne več kot pol leta kot dejansko izgleda. Ma, jaz sem ponosna nanj, pediatrinja pa tudi, saj pravi, da je v njeni 30 letni karieri to drugi taki primer. Nazadnje ga je imela pred 25. leti. Zmeraj pohvali njega in mene in ne more verjeti, da se samo dojiva. Pri dojenih dojenčkih zgornje meje glede kilaže ni, saj se delajo čisto drugačne maščobne celice kot potem pri gosti hrani. Sicer pa naj bi se vsi otroci, ko začnejo puzati, nekako "srečali" s kilami.

Jaz tudi pravim, da so mi "krofki" user posted image  bolj všeč user posted image .

< Sporočilo je popravil Dinki -- 12.8.2008 14:38:25 >

(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: velik fant
12.8.2008 22:03:50   
wing
IZVIRNO SPOROČILO: Dinki

Hmmmm, naš sinko je bil pri porodu težak 4235 g in velik celih 58 cm user posted image . Ko sem ta podatek izvedela na porodni mizi sem si samo rekla "Oh my god, a to je moj dojenček?"


OMGuser posted image user posted image user posted image user posted image ; to je pa res big big baby. Saj glavno da je zdrav, samo cifre pa so uhhh, kar zastrašujoče. Bravo za vaju, madona!!!!!

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?