|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izraba rld
13.11.2008 8:58:49   
Sandra*
Sigurno ima katera še kakšno izkušnjo glede tega. Po odločbi imam za leto 2008 rld 28 dni. Ampak, ker sem s 12.1.2008 nastopila porodniški dopust, pomeni da v tem letu nisem delala 6 mesecev in mi zato pripada 10 dni dopusta manj? Zakaj to oz. od kdaj to? Zaposlena sem v vrtcu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izraba rld
13.11.2008 9:14:08   
bskrle
Tole so meni poslali s SVIZA.

Delavec ima po Zakonu o delovnih razmerjih pravico do koriščenja letnega dopusta, ki propade zgolj v izjemnih primerih, ko v praksi dejansko ne obstaja možnost, da bi se ga izkoristilo. Glede na okoliščine, ki jih navajate, pri vas obstaja možnost, da vsaj deset dni letnega dopusta, kolikor vam jih sicer nedvomno propade, koristite v letu 2009, pred nastopom porodniške. Zato bi vam moral delodajalec na vašo prošnjo za koriščenje teh desetih dni dopusta, to odobriti in sicer kljub temu, da bi dopust tako koristili v času, ko traja pouk. Pravica do letnega dopusta je v danem primeru močnejša pravica od pravila, ki ga postavlja 125. člen ZOFVI (da se dopust koristi v času, ko ni pouka). Tudi Ministrstvo za šolstvo in šport v svoji okrožnici  iz leta 2004, št. 121-33/2004 (npr. v točki II/3/c.), delavkam pravico do koriščenja teh desetih dni priznava. Lep pozdrav. Strokovni sodelavec za pravne zadeve:

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izraba rld
13.11.2008 10:32:42   
sazi
Zakaj to oz. od kdaj to?


V letu, za katerega je bil rld odmerjen, moraš porabiti dopusta vsaj za 2 tedna - kar pri 5-dnevnem tedenskem delovniku pomeni 10 dni. Ostalo se lahko prenese v naslednje leto in se ga izkoristi do 30.6. Če teh 10 dni ne porabiš, ti propadejo. Žal bi jih morala izkoristiti pred nastopom porodniške - torej do 12.1. Kar sicer pomeni, da še vedno ne bi izkoristila vseh desetih dni, ampak nekaj pa vendar.
Sama sem imela podoben primer, ker sem šla na porodniško 13.1.2006. Pred nastopom sem izkoristila 9 dni dopusta, 1 pa mi je propadel. Ostalo sem koristila januarja 2007 po končani porodniški.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izraba rld
13.11.2008 11:11:48   
Sandra*
Ja jaz sem šla pa 12.1., ampak sem bila prej na bolniški.

Mal mi je čudn, ker so punce pri nas prej imele ves dopust, sedaj pa kar ne.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izraba rld
13.11.2008 11:14:21   
sazi
Mal mi je čudn, ker so punce pri nas prej imele ves dopust, sedaj pa kar ne.

Ne vem zakaj. Mogoče je podjetje zdaj začelo bolj šparat, ker so "hudi" časi, ampak po zakonu bi lahko tudi že sodelavkam prej zavrnili to možnost, ker teh 10 dni zapade po zakonu - in to že kar veliko let.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izraba rld
13.11.2008 11:17:19   
Sandra*
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Zakaj to oz. od kdaj to?


V letu, za katerega je bil rld odmerjen, moraš porabiti dopusta vsaj za 2 tedna - kar pri 5-dnevnem tedenskem delovniku pomeni 10 dni. Ostalo se lahko prenese v naslednje leto in se ga izkoristi do 30.6. Če teh 10 dni ne porabiš, ti propadejo. Žal bi jih morala izkoristiti pred nastopom porodniške - torej do 12.1. Kar sicer pomeni, da še vedno ne bi izkoristila vseh desetih dni, ampak nekaj pa vendar.
Sama sem imela podoben primer, ker sem šla na porodniško 13.1.2006. Pred nastopom sem izkoristila 9 dni dopusta, 1 pa mi je propadel. Ostalo sem koristila januarja 2007 po končani porodniški.


Ana, no sedaj mi je pa nekako jasno. Lahko bi mal drgač razložil, pa bi zastopla.  In potem to pomeni da ti ves dopust pripada, če greš na porodniško ne pred 15.1. oz da jo zaključiš decembra 10 delovnih dni pred koncem leta.

Me pa zanima v katerem členu to piše?

< Sporočilo je popravil Sandra* -- 13.11.2008 11:29:59 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izraba rld
13.11.2008 12:42:21   
sazi
163. člen
(izraba letnega dopusta)
(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
(2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.
(3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. Če je delavec v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal manj kot šest mesecev, ima pravico izrabiti letni dopust v skladu s prejšnjim odstavkom.
(4) Delavec, ki dela v tujini, lahko v celoti izrabi letni dopust do konca naslednjega koledarskega leta, če je tako določeno s kolektivno pogodbo delodajalca.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izraba rld
13.11.2008 15:51:23   
Sandra*
hvala sazi

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?