|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodniška...
19.10.2008 12:38:51   
*vrtnica*
Moja situacija je naslednja:trenutno sem zaposlena za določen čas - pripravništvo (10 mesecvev), pogodba se mi izteče junija 2009. To je moja prva zaposlitev. Po pripravništvu ali pa že ob koncu pripravništva nameravam zanositi. Zanima me do katerih prejemkov sem upravičena, npr., če rodim nekje februarja 2009? Ali se mi splača, da se po pripravništvu nekje zaposlim še za tista 2 meseca, ki mi manjkata do polnih 12-tih, približno koliko bi znašal moj dohodek na mesec?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodniška...
19.10.2008 12:47:36   
benika
Februarja 2009 boš pa precej težko rodilauser posted image

Če boš na dan nastopa porodniške zaposlena, ti bo pripadala porodniška. Če ne boš zaposlena in boš imela v zadnjih 3 letih 12 mesecev delovne dobe, boš prav tako dobila porodniško, le bistveno manjšo. V izračun vzamejo povprečje dohodkov (plač) zadnjih 12 mesecev. Za tiste mesece, ko v zadnjem letu nisi zaposlena, v izračun vzamejo 55% minimalne plače.

Če pa nisi bila zaposlena polnih 12 mesecev, ti pa pripada le starševski dodatek, ki znaša nekaj manj kot 200E mesečno.

Tako da ja, splača se ti zaposlit za vsaj še 2 meseca.

(odgovor članu *vrtnica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodniška...
20.10.2008 13:46:40   
5ra_28
IZVIRNO SPOROČILO: *vrtnica*

Moja situacija je naslednja:trenutno sem zaposlena za določen čas - pripravništvo (10 mesecvev), pogodba se mi izteče junija 2009. To je moja prva zaposlitev. Po pripravništvu ali pa že ob koncu pripravništva nameravam zanositi. Zanima me do katerih prejemkov sem upravičena, npr., če rodim nekje februarja 2009? Ali se mi splača, da se po pripravništvu nekje zaposlim še za tista 2 meseca, ki mi manjkata do polnih 12-tih, približno koliko bi znašal moj dohodek na mesec? Šteje se ti 12 mesecev pred porodniško, ne pa poljubnih 12 mesecev zapsolitve.
,

A si mislila, če rodiš februarja 2010????

Moraš tudi upoštevati, da boš noseča ZELO TEŽKO (nemogoče) dobila zaposlitev, razen če gre za sorodstvo in dogovorjeno zaposlitev.
Upoštevaj tudi, da se porodniška izračuna povprečje zadnjih 12 plač. Amppak ne pred rojstvom, ampak pred vlogo. Vlogo pa vložiš od 60 dni pred datumom poroda in do par dni pred začetkom porodniške. Torej če nameravaš rodit nekje februarja 2010, se ti bodo za mesece od pripravništva naprej, ČE NE BOŠ ZASPOLENA, torej vse od julija, pa do decembra/januarja, štelo povprečje 55% minimalne plače, torej si boš povprečje zmanjšala. Če pa boš nekje takrat zaposlena, pa bo sigurno več, kot pa 55% minimalne plače, in boš imela porodniško viško. Enostavno, večji kot bodo dohodki med nosečnostjo, večja bo porodniška, torej se splača.

Moraš pa razumet, da zanositev nitako kot gumb in ni nujno da ti rata željen mesec, čeprav ti privoščim. Poleg tega so še tu dejavniki, na katere ne moreš vplivat. Počutje, bolniška med nosečnostjo, težave. Jaz sem imela visoko plačo in sem hotela delat do konca, pa sem morala v 4. mesecu an bolniško zaradi krvavitev.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu *vrtnica*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodniška...
22.10.2008 15:40:12   
*vrtnica*
Da, s partnerjem nameravava imeti otroka nekje okoli februarja 2010 in ne 2009 (tiskarski škrat...). Kar se zaposlitve tiče, me lahko zaposli stric (med nosečnostjo). Rada bi samo zbrala tistih obveznih 12 mesecev (v obdobju 3 let), da sploh imam možnost do malo bolj "normalne" porodniške. Tega, da lahko pride otrok par mesecev prej ali kasnej se zavedam; vsega tako ali tako ne moremo do potanjkosti načrtovati, želje pa vseeno ostajajo. Zdaj sem vsaj malo bolj pripravljena na vse to in lahko druge stvari načrtujem, kar se zaposlitve tiče, če že pdp ne morem.

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodniška...
22.10.2008 21:18:48   
2soncek2
Pozdravljene,

Pred kratkim sem bila zaposlena za dolocen cas in ker mi je potekla pogodba sem 3 mesece dobivala denarno nadomestilo za brezposelnost.

Sedaj pa se mi to denarno nadomestilo izteka, in ker grem v porodnisko se bom v prijateljevem podjetju zaposlila za 1 mesec, tako da bom na dan nastopa porodniske zaposlena, in da dobim neko spodobno porodnisko.

Zanima pa me sledece:  ce se pa recimo ne zaposlim za dolocen cas samo 1 mesec temvec za recimo 13 mesecev (torej do konca trajanja porodniske), a sem po koncu porodniske ponovno upravicena do denarnega nadomestila za brezposelnost? => torej steje porodniska kot ponovna zaposlitev za teh 12 mesecev ali ne?

Ima kdo izkusnje s tem?

hvala

(odgovor članu *vrtnica*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodniška...
28.10.2008 14:48:46   
suzi
Žal ti nadomestilo Zavoda za zaposlovanje pripada le v primeru da te delodajalec odpusti kot tehnološki višek pri čemer zapira tvoje delovno mesto ali zaradi ukinitve oz. stečaja podjetja. Če imaš pogodbo za določen čas je delodajalec vezan nate le za toliko časa kot je navedeno v pogodbi.

(odgovor članu 2soncek2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodniška...
28.10.2008 19:19:47   
sazi
Žal ti nadomestilo Zavoda za zaposlovanje pripada le v primeru da te delodajalec odpusti kot tehnološki višek pri čemer zapira tvoje delovno mesto ali zaradi ukinitve oz. stečaja podjetja. Če imaš pogodbo za določen čas je delodajalec vezan nate le za toliko časa kot je navedeno v pogodbi.


Nadomestilo ti pripada tudi, če ti poteče pogodba za določen čas. Saj nisi izgubil službe po svoji krivdi (nadomestilo ti ne pripada, če daš odpoved ali če si krivdno odpuščen). V času pordniške plačuješ vse prispevke kot zaposleni, torej tudi prispevek za brezposelnost. Po mojem ti po koncu porodniške zopet pripada nadomestilo.

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodniška...
29.10.2008 14:05:52   
RockOn
No sedaj še pa moj primer. Zaposlena sem še do konca tega meseca to se pravi do 31.10.2008 potem se mi pa izteče pogodba, ki mi je pa ne bodo podaljšali.
24.11.2008
naj bi nastopila moja porodniška. Zaposlena sem bila celih 12 mesecev ampak do porodniške bom morala biti en mesec na zavodu!! Kaj mi seda pripada.????
Prosim za nasvet

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodniška...
30.10.2008 10:50:38   
5ra_28
IZVIRNO SPOROČILO: RockOn

No sedaj še pa moj primer. Zaposlena sem še do konca tega meseca to se pravi do 31.10.2008 potem se mi pa izteče pogodba, ki mi je pa ne bodo podaljšali.
24.11.2008
naj bi nastopila moja porodniška. Zaposlena sem bila celih 12 mesecev ampak do porodniške bom morala biti en mesec na zavodu!! Kaj mi seda pripada.????
Prosim za nasvet


Po tvojih podatkih bi naj imela PDP 22.12.2008 (gelde na tvoj začetek porodniške). Vlogo lahko oddaš najhitreje 60 dni pred PDP, to je od 23.10.2008 dalje, pa do nekaj dni pred nastopom porodniške. Torej, če boš zaposlena do 31.10.2008, imaša zadnji dohodek meseca novembra (10./15./18. itd). Vpiši točno zadnjih 12 plač, zadnjo oktobrsko, ki bo nakazana novembra in te papirje oddaj. Torej ne boš imela nobenega mesca v izračunu, da bi bila brezposelna in bi ti povprečje zaradi tega znižalo. Ker pa ne vem kdaj imaš nakazila v mesecu...pa povprašaj na CSD koliko dni pred porodniško je zadnji rok za oddajo papirjev za porodniško. Recimo, če imaš plačo 18. v mesecu, je to 6 koledarskih dni pred porodniško. Upoštevaj še vikende in dneve uradnih ur na CSD.
V bistvu boš imela porodniško čisto povprečje tvojih zadnjih 12 plač (vseh, saj si napisala, da si bila zaposlena za 12 mesecev), tako da je za porodniško to urejeno. Kako pa je s prenehanjem del. razmerja, ali se moraš it prijavit na borzo, ampak boš tak in tak neaktivna iskalka zaposlitve, pa ne vem, ker sem jaz zaposlena. Pa ne pozabi na zavarovanje, ki ti poteče z prenehanjem zaposlitve.
V bistvu imaš zelo dobro naračunan in splaniran porod - glede na zaposlitev. user posted image user posted image

Porodniško pa si lahko izračunaš tu: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp?step=2

Upam, da nisem zakomplicirala.




_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodniška...
30.10.2008 10:52:57   
5ra_28
Aja, še to, papirje za CSD moraš dat potrdit v službo, d ati oni vpišejo zadnje bruto plače. Še za to upoštevaj nekaj dni...da ne boš potem prepozna.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodniška...
30.10.2008 18:01:48   
RockOn
Kaj a to moram nujno dat v službo potrdit ne mrem sama vpisat? Ker sem ravno danes bila tam in zaključla dobila knjigo in vse ostalo potrebno in mi niso nič o tem rekli

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodniška...
30.10.2008 18:11:46   
sazi
Kaj a to moram nujno dat v službo potrdit ne mrem sama vpisat?

Ja. Oni potrdijo. Če bi imela pa 3 delodajalce v tem letu, bi pa morala do vseh treh
Ker sem ravno danes bila tam in zaključla dobila knjigo in vse ostalo potrebno in mi niso nič o tem rekli

No, njih verjetno tvoja porodniška ne zanima, zato te nanjo ne opozarjajo. Ko boš imela vse papirje, boš morala nazaj tja, da vpišejo oz. potrdijo tvoje vpise.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodniška...
14.11.2008 12:27:11   
RockOn
Ve mogoče katera točno katere pole rabim za to. Z neta sem si sprintala vse možne pole ki sem jih našla na CSD so mi dalai S-1/1-Vloga matere za uveljavitev pravic ob rojstvu otroka, ampka kaj napišem sedaj pod zaposlitev?
Zraven sem dobila še prilogo k temu obrazcu PRILOGA S-1 - Podatki o zaposlitvi in o plači oziroma osnovi, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo.
Ta obrazec mi mora bivši delodajalec potrditi ali kako? Je ta obrazec slploh pravi??


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: porodniška...
15.11.2008 12:54:19   
AnciM
Potrebuješ naslednje papirje:
- vlogo za mamo + papir kjer so zapisane tvoje plače v zadnjem letu
- vlogo za očeta + papir za plače

Poleg tega ti oddaš še: potrdilo o PDP

On pa: poročni list oz priznanje očetovstva in potrdilo o rojstvu.

(odgovor članu RockOn)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?