|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PREŽIVNINSKI SKLAD
13.1.2009 13:35:39   
BABY LOVE
Imam vprašanje, ki se nanaša na prejemanje preživnine iz preživninskega sklada, če ima morda katera podobne izkušnje... Oče mojega otroka ne plačuje preživnino, ki mu je bila s sodbo določena in sicer v višini 150€ mesečno. Otroj je star dve leti in pol in še do današnjega dne ni dobil niti € preživnine, pravtako je sodišče potrebovalo dve leti, da je dosodlo višino preživnine, saj se je gospod izmikal in ni hodil na obravnave in dvigoval pošte. Ker ne plačuje preživnine sem vložila 7. novembra 2008 izvršbo na sodišče. Do danes še nisem prejela niti enega odgovora iz strani sodišča, pravtako ko pokličem za informacijo o moji zadevi mi vedno rečejo, da je zadeva pri strokovnem delavcu... Pravtako sem ga tudi prijavila na polcijo zaradi neplačevanja. Moje vprašanje se pa nanaša na preživninski sklad, saj mi nekaj stvari ni jasnih. Če prejemam preživnino iz preživninskega sklada še ga lahko jaz vedno terjam za teh 150€, ki jo bi moral plačevati otroku in jo ne ali potem izgubim tole pravico, saj mi kvazi država da teh 60€?
Hvala za odgovre!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PREŽIVNINSKI SKLAD
13.1.2009 13:46:03   
Anonimen
Pozdravljena. Sma v podobnem primeru, zato ti lahko odgovorim.
Lahko ga terjaš za razliko med tem kar ti nakaže JPS in temi 150 euri/mesečno.
JPS pa njemu mesečno pošilja položnice za plačilo le-tega kar nakazujejo tebi.
Če jih ne plačuje, pa saj veš, država terja svoje.

Ne obupaj, tudi meni bivši ogromno dolguje, ampak zaradi izterjave po kaplijicah dobivam manjše zneske.

Sicer pa po eni strani-hvala bogu za JPS-vsaj en del dobiš.
Drugače se pa itak lahko obrišeš pod nosom.

Mlini na sodišču meljejo počasi, ne gre tako hitro,tudi do pol leta lahko mine prej ko te pozovejo na sestanek glede tega

LP

< Sporočilo je popravil Teja27 -- 13.1.2009 13:48:25 >

(odgovor članu BABY LOVE)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PREŽIVNINSKI SKLAD
13.1.2009 13:52:45   
BABY LOVE
Torej če prav razumem lahko dam vlogo na JPS, da dobim teh cca. 60€ za preostali del, torej nekje 90€ pa še ga vedno potem lahko naprej terjam. To kar mi pa da JPS pa potem oni rešujejo z njim in ga oni terjajo. Hvala za odgovor in pomoč. Upam, da se bo tudi tebi rešilo vse čimprej in da bo tvoj otročiček dobil to kar mu pripada. Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PREŽIVNINSKI SKLAD
13.1.2009 14:15:55   
Kerensa*
Vlogo na Preživninski sklad za izplačilo nadomestila preživnine lahko daš tri mesece po tem, ko si oddala izvršbo na sodišče (če v tem času še ne dobiš odgovora oz. če v tem času še ni rešeno, kar pa je pri naših sodiščih nemogoče). Če pa ti prej kakor v treh mesecih sporočijo, da je izvršba neuspešna, greš lahko na Preživninski sklad že prej. Oni ti potem izplačujejo tistih cca. 60€ mesečno, ti pa izvršbo nadaljuješ za razliko do sodno določene preživnine, torej za cca. 90€ mesečno. Za 60€, ki jih ti dobiš, pa bo njega lovil Preživninski sklad sam.

(odgovor članu BABY LOVE)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?