|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Egoističen partner
4.11.2008 13:00:13   
študentka*24
Zanima me, ali bi vstrajale ob partnerju, ki je en velik egoist?

Danes imava oba popoldan obveznosti. Jaz službene, on rekreacijo. In ker smatram, da je moja obveznost pomembnejša, sem pričakovala, da bo danes spustil rekreacijo in popazil na sina. Ampak on noče. Tako da sem mogla jaz prestavit in bom spet lahko čakala nekaj časa, da bodo imeli spet čas za mene, voda pa mi že kar pošteno teče v grlo. Sem jezna ko user posted image .

Pa se to ni zgodilo prvič. Doma kuham, perem, pospravljam, se ukvarjam z otrokom. On pa pride okoli 5 domov, se naje, potem pa se res igra ene 2 uri z otrokom. In ko mu kaj rečem, mi meče to v nos, da ga pazi. Ja halo, saj je tudi njegov.

Vedno se morem jaz prilagajat njemu. In tega imam poln kufer. Saj nisem njegova gospodinja in varuška. Z njim imam veliko več dela kot pa koristi.

Pa sva se o tem že velikokrat pogovarjala, pa enostavno nič ne zaleže. Obljublja, potem pa ni nič iz tega.

Sem se izkašljala, mi je kar lažje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:04:28   
Mišni
Je pač dec, nimaš kaj. Lahko ga poskušaš prevzgojit, za kartek čas ti bo mogoče celo uspelo. Upanje umre zadnje.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:07:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Je pač dec, nimaš kaj. Lahko ga poskušaš prevzgojit, za kartek čas ti bo mogoče celo uspelo. Upanje umre zadnje.


Ne ni dedc. Je mulc k rabi mamico očitno pa k misli da se svet okol njegove riti vrti.
Kako nima kaj? Dedca naj si najde ne pa razvajenga smrkovca pa bo.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:09:23   
Rožica I
Če nimaš staršev kje blizu, pač najemi plačano varuško in pojdi na obveznost user posted image .
Veš, on to počne samo zato, ker lahko user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:10:01   
Anja24
Uf, to pa verjamem, da te razkuri...mogoče bi morala ubrat drugo taktikouser posted image  Npr. ko boš imela naslednjič kakšne obveznosti, prosi koga drugega (npr. babico), naj ti pazi sina...enkrat sploh ne pospravi, ne skuhaj kosila...da mu ne bo vse tako samoumevno...bo sigurno bolj zaleglo kot pogovori...in s časoma ga bo začelo motiti, da vse spelješ brez njega...da ga ne prosiš za pomoč...da ti pomaga kdo drug...

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:10:49   
Shuka
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Je pač dec, nimaš kaj. Lahko ga poskušaš prevzgojit, za kartek čas ti bo mogoče celo uspelo. Upanje umre zadnje.


Ne ni dedc. Je mulc k rabi mamico očitno pa k misli da se svet okol njegove riti vrti.
Kako nima kaj? Dedca naj si najde ne pa razvajenga smrkovca pa bo.
Da se ne ponavljamouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:32:58   
t5t6
Midva s partnerjem se zelo dobro razumeva, pa se kljub temu večkrat zgodi, da ko računam na njega glede varstva gre sigurno kaj narobe, največkrat je to zaradi službe, ne pa zaradi rekreacije. Ker sem bila potem vedno živčna in slabe volje sem se naučila, da ko rabim varstvo se zmenim z mamo, taščo, varuško, takrat je varstvo vsaj kompletno in mi ni treba skrbet ne za hrano in nič drugega. Ko pa grem 2x na teden na aerobiko je seveda on z njimi in sem že na začetku povedala, da jaz tiste dneve grem in konec, naj se on prilagodi, če pa je na službeni poti seveda zrihtam sama varstvo. Po mojem ni toliko pomembo kaj mi mislimo do tega kako se tvoj parner obnaša, mogoče je njegovo vedenje čisto OK, saj se cel popoldan igra z otrokom, bolj pomembo je kaj ti čutiš pri tem in če resnično čutiš, da je egoističen in te ne upošteva potem bi pa mogla kaj naredit glede tega.

(odgovor članu Shuka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:34:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Če nimaš staršev kje blizu, pač najemi plačano varuško in pojdi na obveznost user posted image .
Veš, on to počne samo zato, ker lahko user posted image .


To pa tud ja. Varuško najemi.
To da se pa igra z tamalim ni usluga tebi, to da dela kaj doma ni usluga tebi, to da skrbi zase ni usluga tebi....to vsi normalni odrasli ljudje počnejo. Naj odraste poba. Ti mu pa ne mamice špilat. Ne delaš s tem ne usluge sebi ne njemu. Skopiraj mu iz sskja pomen besede partnerstvo. Naj jo mal preuči.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:43:51   
annya
IZVIRNO SPOROČILO: študentka*24

Zanima me, ali bi vstrajale ob partnerju, ki je en velik egoist?

Danes imava oba popoldan obveznosti. Jaz službene, on rekreacijo. In ker smatram, da je moja obveznost pomembnejša, sem pričakovala, da bo danes spustil rekreacijo in popazil na sina. Ampak on noče. Tako da sem mogla jaz prestavit in bom spet lahko čakala nekaj časa, da bodo imeli spet čas za mene...


Noče popazit na lastnega sina???user posted image   Nimam besed!!!!

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:47:23   
nicimoja
Ampak on noče.


Jaz si ne predstavljam, da moj mož ne bi popazil na najinega sina. Rajši izpusti vse iz rok in si predstavi še službo, če lahko, samo da pazi na najinega sončka. Tako da kar se tega tiče imam res srečo. Tvojega pa kar malo okaraj, saj sta se verjetno skupaj odločila za otroka.
Veš, po drugi strani je pa slabost ta, da skoraj nikoli ne greva kam skupaj, ker je nama ful težko pustit malega v varnem varstu - babica. Jst sma pa že tega včasih sita, ker že 3 leta nisem šla skoraj nikamo, meša se mi.

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:49:21   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Če nimaš staršev kje blizu, pač najemi plačano varuško in pojdi na obveznost user posted image .
Veš, on to počne samo zato, ker lahko user posted image .


se podpišem pod tole

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:58:16   
študentka*24
Anja24 da bi ga začelo motit, ker bi vse speljala brez njega. Pri njem to ne pride v poštev. Kvečjemu bi bil vesel, da mu ne bi bilo treba nič delat in da ne bi imel nobene obveznosti. Če mu ne bi skuhala, bi mogoče kaj opazil, kar pa se pospravljanja tiče, pa bi lahko ščurki in miši letale po stanovanju, pa bi še vedno trdil, da je super pospravljeno.


(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 13:59:46   
študentka*24
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Noče popazit na lastnega sina???user posted image   Nimam besed!!!!


Da ne bo nesporazumov. Drugače se ukvarja vsak dan z njim. Samo danes ko imava pa oba obveznosti, pa noče on popazit na njega in se enkrat odpovedat rekreaciji.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 14:04:20   
kamilija
Ja res egoističen. Očitno mu je nekdo dal vedet kaj so ženska in kaj moška opravila.
Hm zadnjič sem v učbeniku za četrti razred vidla eno nalogo in sicer so bila našteta razna opravila in potem so mogli razdelit opravila na ženska in na moška. Tako, da ni nič čudno, saj jih že v osnovni šoli naučijo kdo pospravljauser posted image , pa kuha pa lika itd.

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 14:06:38   
Anja24
Motiti bi ga začelo, ker od njega ne bi nič "potrebovala", ker bi vse speljala brez njega in ti to ne bi povzročalo slabe volje...če razumeš kaj mislim, sem mal čudno napisala...

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 21:06:57   
Gina
Sploh se ne kregaj z njim, odidi od doma, če imaš službene obveznosti preden gre on na svoj šport. Potem naj se pa znajde kakor se ve in zna - otroka zihr ne bo samega pustil doma. Tukaj pa res ni debate. A veš, pri vseh rečeh je tako, da vedno lahko dosežeš svoje, če si milion% v to, da boš svoje dosegla. Čim pa podvomiš v svoj prav ali čim dopuščaš možnost, da bo dosegel svoje on, pa boš podrla sama za sabo tisto, česar si se lotila. če se boš namenila iti v službo, če veš, da je to najpomembnejše, pa da ga ni športa, ki bi ti to preprečil, boš tudi šla, pa če se on na glavo postavi. Lahko čisto brez kreganja. postavi ga pred dejstvo. Pojdi. Eno dejanje, 1000besed. Amen.

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 21:16:16   
tweed
Pa dobro, mene pa od vsega najbolj zanima, zakaj je nenadoma postal egoist? A prej je bil srček zlati ustrežljivi?
Ena je napisala, da je pač dec... jaz sem tudi, pa še ne pomeni, da mora žena spuščat pokrov od školjke namesto mene.

Potem sem spet slišal, da je mulc, ki rabi mamo in ne žene... pa je sama povedala, da saj drugače ga pazi, samo ne danes, ko imata oba obveznosti.

Potem je bilo tole:
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Ja res egoističen. Očitno mu je nekdo dal vedet kaj so ženska in kaj moška opravila.

Zakaj mu pa žena ali partnerica ni dala vedet, da je 19. stoletja konec in da so na papirju ženske enakopravne, torej se lahko po xx letih začne to tudi v praksi izvajat.

V tem primeru me pa prav zanimajo njegovi argumenti...
LP

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 22:26:30   
ThinkPink
Zakaj mu pa žena ali partnerica ni dala vedet, da je 19. stoletja konec in da so na papirju ženske enakopravne, torej se lahko po xx letih začne to tudi v praksi izvajat.

V tem primeru me pa prav zanimajo njegovi argumenti...


Moškemu, starejšemu od 20 let, ki mu je kosilo vedno skuhala mami (takoj, ko je privihrala  iz službe, da revček ne bo 5 minut lačen), ki mu je kaobojke za šolo zlikala mami, ki mu je mami povedala, kaj naj drug dan obleče.....je težko dopovedati, da živimo v 21. stoletju, da se ženske izobražujemo, da ženske želimo kariero in da se naše življenje ne vrti samo okoli kuhinjskega pulta in likalne deske. Kar mu je mamica privzgojila v svojih prvih letih obstoja, ga bo spremljalo skozi ves obstoj. Takšne vrednote, ki ti jih privzgoji mami, tako ponotranjiš, da se ti zdijo kot nekaj samo po sebi umevnega (kot npr. da je črno slabo, belo pa dobro). Če ima takšen tip res vztrajno ženo, se mogoče malenkost spremeni - moj sedaj npr. lika svoje srajce, v globalu pa še vedno ne razume bistva - torej, zakaj sploh pričakuje, da bo likala žena in ne mož.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 23:24:33   
tweed
Vendar to takšen fantiček kaže že od 12 leta dalje in ni nič nenavadnega, da od njega dobi punca, ki se je na vse kriplje in pretege trudila skuhati romantično večerjo, izjavo: moja mami pa to skuha bolje...
Torej posledično punca ve že po prvih tednih videvanja, da ima opravka s takšnim tipom človeka, ki se ne želi (ne ne more) spremeniti. Saj zakaj bi se spremenil v tem smislu, če mu pa odgovarja, ko to počno drugi...
Vendar mislim, da v tem primeru ne gre za takšen tip človeka, zato pa bi rad slišal njegove argumente.
LP

In vsak se lahko spremeni, če to želi...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 23:27:51   
Anonimen
Pa sva se o tem že velikokrat pogovarjala


In kaj sta se dogovorila?
Ker med pogovorom in dogovorom je veliko razlike. Vsaj za eno rekreacijo...ali dve.

(odgovor članu študentka*24)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Egoističen partner
4.11.2008 23:36:20   
Anonimen
ki se je na vse kriplje in pretege trudila skuhati romantično večerjo,


Take smo user posted image .
Na zacetku se trudimo....potem pa cudimo.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Egoističen partner
5.11.2008 8:42:11   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: študentka*24



Pa se to ni zgodilo prvič. Doma kuham, perem, pospravljam, se ukvarjam z otrokom. On pa pride okoli 5 domov, se naje, potem pa se res igra ene 2 uri z otrokom. In ko mu kaj rečem, mi meče to v nos, da ga pazi. Ja halo, saj je tudi njegov.

Vedno se morem jaz prilagajat njemu. In tega imam poln kufer. Saj nisem njegova gospodinja in varuška. Z njim imam veliko več dela kot pa koristi.






Verjetno vidva nista na enaki frekvenci....oz. kar ti rečeš, on razume čisto kontra (tudi kot napad). saj veš, kako je če včsaih nekaj razlagaš pa ni efekta, potem se pa začneš spraševati, če govoriš kitajskouser posted image ...torej uskladita se....ko kaj poveš se prepričaj da je on to tako razumel, kakor si ti želela in seveda tudi obratno.
Situacija se ziher ne bo razrešila iz danes na jutri, vendar, če sta oba pripravljena na spremembe in usklajevanje, vama bo sšasoma uspelo.

Glede prilagajanja njemu in tega, da nisi njegova gospodinja....se pa moraš malo sama nad sabo zamisliti in se nehaj obnašat kot njegova gospodinja

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Egoističen partner
5.11.2008 9:25:38   
ronja
Zanima me, ali bi vstrajale ob partnerju, ki je en velik egoist?

Na kratko: ne.

Amapk se verejetno že spečala ne bi z nekom, ki je egoist... Taki me nikoli niso potegnili - saj vidiš, kako se obnaša do drugih... Problem je v tem, da včasih puncam na začetku to ful godi - se jim zdi fino, da ma njihov fant za njih vedno čas, ne glede na vse, da so one vedno prve... Ampak to je zato, ker tega fanta boli đoko za vse ostale, važno je, da se ima on fajn in če mu paše it k punci, naj se mami kar sama matra špecerijo iz štacune vlečt... Takrat je punci všeč, še trapasto bi se ji zdelo, če bi rekel, da pride kasneje, ker mora mami pomagat (kao mamina maza), kasneje pa sama špecerijo iz štacune vleče... Ker vzorec ostane isti... Fantje, ki vsem pomagajo, pa so tudi problem: ker potem bo vedno pomagal vsem, tudi kadar boš ti kaj rabila, bo še vedno pomagal tudi drugim... nekje vmes je najboljše, se mi zdi...

Povej mu, kako resno misliš, mogoče ga to premakne...

(odgovor članu študentka*24)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Egoističen partner
11.11.2008 0:38:14   
arianna33
To pa tud ja. Varuško najemi.
To da se pa igra z tamalim ni usluga tebi, to da dela kaj doma ni usluga tebi, to da skrbi zase ni usluga tebi....to vsi normalni odrasli ljudje počnejo. Naj odraste poba. Ti mu pa ne mamice špilat. Ne delaš s tem ne usluge sebi ne njemu. Skopiraj mu iz sskja pomen besede partnerstvo. Naj jo mal preuči.
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Če nimaš staršev kje blizu, pač najemi plačano varuško in pojdi na obveznost user posted image .
Veš, on to počne samo zato, ker lahko user posted image .


To pa tud ja. Varuško najemi.
To da se pa igra z tamalim ni usluga tebi, to da dela kaj doma ni usluga tebi, to da skrbi zase ni usluga tebi....to vsi normalni odrasli ljudje počnejo. Naj odraste poba. Ti mu pa ne mamice špilat. Ne delaš s tem ne usluge sebi ne njemu. Skopiraj mu iz sskja pomen besede partnerstvo. Naj jo mal preuči.


Moj pride utrujen iz sluzbe in mu je samoumevno, ker sem jaz doma cel dan in "ne delam", pac pa samo skrbim za otroka (2), perem (oziroma ne jaz, pac pa stroj), kuham (ga vedno pricaka toplo na mizi), likam perem posodo, urejam 9 mesecnega dojencka,..., da poje in da gre po liniji najmanjsega upora.

To, da ta malo umije in jo oblece v pizamo je pomoc MENI in da mi dela uslugo, ker on dela, jaz pa ne kin da imam jaz cez dan veckrat moznost da si odpocijem ko je ta mala v vrtcu (hodi 3x tedensko, dva dni je doma), on pa ne.

Med vikendi VEDNO spi uro, ali dve dlje kot jaz, medtem jaz veckrat ze nahranim otroka, ju oblecdem in umijem, pa morda se kaj zlikam.

1x sem mu zabrusila, da ni odkril amerike s tem ko dela. Da sem tudi jaz delala, ko se ni bilo dojencka (da ne omenjam nosecnosti, sluzbe in ta male ki je zelela svojo pozornost) in sem vse postorila.

Na zivce mi gre, da je tem dedcem SAMOUMEVNO da naredimo VSE, medtem ko oni odddelajo svojih 8 ur, pol si pa NORMALNO, zasluzijo svoj pocitek. Amen!!

P.S. Kdo vstaja ponoci, ko mali zajoce? Jaz. Kdo ga previja? Jaz. (mimogrede, v 9 mes. ga je previla natancno DVAx!!! in vstal ni se niti enkrat. Da sem jaz mama in da potrebuje mamo, ne oceta. Da ko bo star eno leto, ga bo pa previjal user posted image user posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Egoističen partner
11.11.2008 1:14:28   
tweed
Oprosti, ampak tukaj pa ne moreš kriviti njega, saj mu očitno še nisi dokazala nasprotnega. Poskusi se dogovoriti, da en dan zamenjata vlogi. Naj on vstane, nahrani in previje otroka. Tebi skuha zajtrk in spravi stvari v pralni stroj, pomivalni stroj, nato skuha kosilo, medtem še 2x previje, igranje s tavečjim otrokom je mala malica...
Ne bom pisal, kaj sledi naprej od 12:30 ure, kjer sem končal...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu arianna33)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?