|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Indukcijska plošča
16.11.2008 18:55:41   
Anonimen
Katero imate in kako ste zadovoljne? Zdaj imamo hight light, pa nam nekaj crkava, bo treba razmišljat o novi. Slišim tudi za posodo, da bo potrebna menjava. Katero imate Emo ali rosfrei? Kaj pa ponve?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Indukcijska plošča
16.11.2008 19:19:01   
kakteja
Jest mam high light plato od Candya in uporabljam rostfrej posodo. Sem pa zelo zadovoljna, vsaj zaenkrat še nimam problemov z delovanjem. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Indukcijska plošča
16.11.2008 19:29:07   
Anonimen
Indukcijska plošča ustvarja neionizirano elektromagnetno sevanje nizkih frekvenc.Ta sevanja imajo premajhno energijo, da bi povzročila ionizacijo v celici-ionizirana sevanja. Narejeno je mnogo raziskav o povezanosti obolenj zaradi teh sevanj. Neodvisne raziskave kažejo na to povezanost, druge, ki jih naroči npr. država ali pa proizvajalec pa ugotavljajo premajhno dokazljivost povezav. Samo kot napotek k razmišljanju; dokazano je da polja nad 0,4 mikro T/Tesla že lahko vplivajo na porast kancerogenih obolenj, predvsem pri najšibkejših - otroci, bolniki, nosečnice....sem spadajo sušilci za lase, tv ekrani, monitorji,brivski aparati pa imajo že okoli 10 mikroT. Seveda z oddaljenostjo ta vpliv pada, vendar je npr.tako fen preveč oddaljen. Vsekakor povečano delovanje EMS vpliva na spremembe v delovanju celic, tkiv, znižuje se nivo melatonina, ki uravnava biološki ritem. Melatonin je poleg serotonina primarni endokrini hormon in preko krvi prodira v vse celice in uničuje toksične proste radikale (je antioksidant), ki lahko poškodujejo DNK. Ponoči se njegova proizvodnja poveča, kar preprečuje nastajanje prostih radikalov in nemoteno delitev celic... EMS povzroča spremembe v imunskem sistemu, motnje v delovanju možgan in srca...Magnetno polje okrog 1,2 mikroT zmoti medcelične komunikacijske sisteme, ki prispevajo k antikancerogenemu delovanju melatonina. Pri indukcijski plošči instrumenti pokažejo visoke vrednosti, blizu uradnih mejnih vrednosti 100 mikroT.
Mislim, da je indukcijska plošča samo izdelek v množici drugih moderne tehnologije, ki pa se ni prav prijel. Včasih čisto praktični vplivi/cene preprečujejo razbohotenje nam ne najbolj prijazne tehnologije.

 
 
 
A je to res?


(odgovor članu kakteja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Indukcijska plošča
16.11.2008 19:30:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kakteja

Jest mam high light plato od Candya in uporabljam rostfrej posodo. Sem pa zelo zadovoljna, vsaj zaenkrat še nimam problemov z delovanjem. 


Naša je stara 11 let. Kdaj si jo kupila ti?

(odgovor članu kakteja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Indukcijska plošča
17.11.2008 9:59:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Indukcijska plošča ustvarja neionizirano elektromagnetno sevanje nizkih frekvenc.Ta sevanja imajo premajhno energijo, da bi povzročila ionizacijo v celici-ionizirana sevanja. Narejeno je mnogo raziskav o povezanosti obolenj zaradi teh sevanj. Neodvisne raziskave kažejo na to povezanost, druge, ki jih naroči npr. država ali pa proizvajalec pa ugotavljajo premajhno dokazljivost povezav. Samo kot napotek k razmišljanju; dokazano je da polja nad 0,4 mikro T/Tesla že lahko vplivajo na porast kancerogenih obolenj, predvsem pri najšibkejših - otroci, bolniki, nosečnice....sem spadajo sušilci za lase, tv ekrani, monitorji,brivski aparati pa imajo že okoli 10 mikroT. Seveda z oddaljenostjo ta vpliv pada, vendar je npr.tako fen preveč oddaljen. Vsekakor povečano delovanje EMS vpliva na spremembe v delovanju celic, tkiv, znižuje se nivo melatonina, ki uravnava biološki ritem. Melatonin je poleg serotonina primarni endokrini hormon in preko krvi prodira v vse celice in uničuje toksične proste radikale (je antioksidant), ki lahko poškodujejo DNK. Ponoči se njegova proizvodnja poveča, kar preprečuje nastajanje prostih radikalov in nemoteno delitev celic... EMS povzroča spremembe v imunskem sistemu, motnje v delovanju možgan in srca...Magnetno polje okrog 1,2 mikroT zmoti medcelične komunikacijske sisteme, ki prispevajo k antikancerogenemu delovanju melatonina. Pri indukcijski plošči instrumenti pokažejo visoke vrednosti, blizu uradnih mejnih vrednosti 100 mikroT.
Mislim, da je indukcijska plošča samo izdelek v množici drugih moderne tehnologije, ki pa se ni prav prijel. Včasih čisto praktični vplivi/cene preprečujejo razbohotenje nam ne najbolj prijazne tehnologije.

 
 
 
A je to res?




Jah, seveda seva. Koliko je pa stvar debate oz. nadaljnih raziskav. Ena stranka je mojemu dragemu rekla, da so na inštitutu J. Štefana delali meritve ravno na to temo in je bilo sevanje na powerboosterju (ko je moč maksimalna) enaka kot pod daljnovodom v krogu treh metrov. Potem sevanje močno pade. Če živiš pod daljnovodom, je že kar en čas dokazano, da to povečuje verjetnost zbolevnosti za levkemijo pri otrocih. Ampak po drugi strani si tam 24 ur na dan, kuhaš pa mogoče dve uri dnevno, če si priden kuhar, pa še to večinoma na nižjih stopnjah, torej se tudi sevanje zmanjša, ker je magnetno polje nižje. Riziko je pri vsem, če mene vprašaš so mobiteli bolj nevarni, ker je vir sevanja direktno pri glavi. Odločitev je torej v končni fazi v rokah posameznika, vsaj dokler ne bo nekih dokončnih znanstvenih raziskav, to bo pa trajalo še lep čas.

Jaz imam indukcijo Siemens domino, jo ne zamenjam, super zadeva. Če ne bi imela indukcije, potem bi se raje odločila za plin na steklokeramični podlagi. Steklokeramika ima za moje pojme veliko preveč zakasnelo delovanje (segrevanje, ohlajanje plošče, preskok med posameznimi stopnjami).

Posodo imam vse večinoma emo, nekaj rostfrej z magnetnim dnom in eno ponev za palačinke s prevleko proti sprijemanju.

To, da se indukcija kot izdelek zaradi visoke cene ni prijel, pa je čista bedarija, skoraj ni več stranke, ki ne bi kupila indukcijo.

Pa ne mešat klasične steklokermaike in indukcije. Od zunaj res zgledata enako, princip delovanja pa je povsem drugačen, zato tudi indukcija rabi posodo, ki ima magnetno dno - mora se ustvariti magnetno polje. Pri klasični steklokeramike deluje vsa posoda, ker posodo greje električni grelec.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 17.11.2008 10:01:59 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Indukcijska plošča
21.11.2008 7:01:24   
daga11
Jaz imam indukcijo 4 leta - ne zamenjam je za noben plin ali steklokeramiko!!!!!
Tud mojim kolegom sem jo priporočala in nobenemu žal za malo več potrošenega denarja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Indukcijska plošča
21.11.2008 11:27:35   
Katrin
Mi imamo Bosch-evo user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu daga11)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Indukcijska plošča
21.11.2008 22:36:19   
MAŠKA
Mi imamo Bosch-evo


Mi tudiuser posted image

Žal mi je le to, da imamo 2+2, ko bo treba menjavat, bom imal vse 4 plošče indukcijske.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?