|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 12:35:33   
medika1
Ali vas je vsaditev mirene bolela? Jaz sem po carskem rezu in me je gin. opozorila, da je lahko zelo neprijetno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 13:35:20   
petra05
kaj je mirena kakšna zaščitauser posted image ?jaz sem tudi po CR pa sem 2meseca jedla tabletke pa mi ne odgovarjajo, tako da tudi premišljujem o kakšni drugi zaščiti

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 13:53:02   
medika1
ja mirena je maternični vložek ki se sedaj kar pogosto uporablja. Tudi jaz sem začela z KT Jasminele (jih jem še sedaj) in mi sploh ne odgovarjajo. Krvavim , slabo se počutim, sem slabe volje, mozolji , pa še vnetje sem fasala.....eh.
Če si rodila po naravni poti ti Mireno lahko vstavijo takoj, jaz sem po CR in moram počakati 6 mes.

(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 14:31:09   
ROŽICI
moja sesta ima mireno in je zlo zadovolna,nima menstruacije...res ji je fajn.samo dan dva malo krvavi tako da lahko ma dnevni vložek.
jaz pa še nimam ..je že 4 leta kar nimam nobene zaščite,pač pazima.bom pa v bližni prihodnosti res šla...sedaj ko ni več samoplačniška je super.user posted image

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu medika1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 14:33:41   
Anonimen
Tudi mirena ima negativne strani,se  tudi pozanimaj o le teh.
Ima kar precej žensk težave

(odgovor članu ROŽICI)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 14:34:03   
Šarki
ja, men je fajn. nč ne boli, samo ko mi je vstavla, me je mal ušipnlo, pa pol sm mela dva dni tko, k ponavadi ko semuser posted image  dobila... zdej je pa super. sam je pa čist odvisno od vsake kako reagira, ker je možno full raznih nevšečnosti

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 18:03:20   
petra05
ja mirena je maternični vložek ki se sedaj kar pogosto uporablja. Tudi jaz sem začela z KT Jasminele (jih jem še sedaj) in mi sploh ne odgovarjajo. Krvavim , slabo se počutim, sem slabe volje, mozolji , pa še vnetje sem fasala.....eh.
Če si rodila po naravni poti ti Mireno lahko vstavijo takoj, jaz sem po CR in moram počakati 6 mes.

JA JEST SEM BLA K ENA POVOŽENA CUNJA PA TUDI SKOZI SLABE VOLJE, POTEM SEM PA REKLA DA BOM KAR NEHALA POL SEM PA DOBILA NAPAD MAZOLJEV, ŠELE ZDAJ PO ENEM MESECU KO JIH NE JEMLJEM VEČ IN JE ŠLA ENA MENSTRUACIJA MEM IMAM SPET LEPO KOŽO, KATASROFAuser posted image ZDEJ SEM PA REKLA DA NI ŠANS VEČ TABLETK.pRED NOSEČNOSTJO SEM JEMALA CILEST PA MI TUDI NISO ODGOVARJALE...

(odgovor članu Šarki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 20:26:52   
Sibil_
JAz sem imela dv CR in mi Mirena prav odgovarja, nimam težav, menstruacij skorajsda ni, na počutje ne vpliva-skratka zakon.PA še zastonj je zdaj.

Mene ni nič bolelo, le po vstavitvi je bilo par krčev kot pri M, nič pretresljivega.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
25.7.2008 22:13:49   
piščanc
bolećina je odvisna od zmehčanosti materničnega vratu. če rodiš po naravni poti, je leta zelo odprt še kakšno lepo po porodu, potem se pa tudi zapre.

tudi če rodiš s cr imaš lahko maternični vrat še zmehčan od samih hormonov. če je maternični vrat odprt, potem ne boli nič, samo ko te uščipne. če je pa zaprt, potem pa je zelo neprijetna bolečina - kot ena ful ful moćna menstruacija. ni ravno za znoret, samo neugodno pa je.

sem sprobala oa oboje - odprt in zaprt mat. vrat.

z mireno sem pa zadovoljna. od menstruacije mi je ostala samo še tečnoba tiste dni v mesecuuser posted image

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
26.7.2008 8:53:51   
petra05
ja glede na to da imate vse ful malo menstruacije oz.nič, a se to nič ne ščisti se kar nabira pol noter vse?user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
26.7.2008 9:02:38   
Rubin.
Mene pa zanima, a vsaditev mirene izvaja vsak ginekolog? In je vseeno kdaj ti jo vstavijo ali mora biti kakšen določen dan, npr. nekaj dni po menstruaciji ali kako? Se moraš prej naročit in povedat, da želiš mireno?

(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
26.7.2008 21:22:03   
žigolino
Mireno ti vsadi vsak ginekolog.Bolečine jaz in nekaj, ki jih poznam nismo čutle ,je blo tako kot da ti vzame PAPA bris.Prvo greš na pregled,dobiš recept in pri prvi menstruaciji predzadnji ali zadnji dan ti jo vstavi.V glavnem moraš še mal met, meni jo je šesti dan.Meni jo je sedaj v ponedeljek in do danes sem mela sam na dnevnem vložku malo čišče, kot beli tok, me nič ne boli, sam mal boleč trebuh sem mela dva dni, kot da čutim jajčnike pred menstruacijo.Kako bo naprej bomo vidli.Moja sodelavka je imela pol leta še normalno menstruacijo pol pa vsak mesec manj in je že štiri leta nima razen rahlih izcedkov dan dva,se boljše počiti in ni več slabokrvna in nima več vsakomesečnih bolečih in hudih krvavitev.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
28.7.2008 13:17:48   
piščanc
mirena s svojimi hormoni ustavi debeljenje sluznice v maternici. to pomeni, da se nima kaj luščiti in posledišno ni menstruacije. čeprav ostali simptomi (tečnoba, napihnjenost, ...) so pri meni ostali in točno vem, kdaj naj bi menstruacija bila. Mirena s hormoni ustavi ovulacijo, debeljenje sluznice kamor bi se jajčeca ugnezdila,  s svojo obliko pa še ustavlja semenčeca.

mireno vstavijo v zadnjih dnevih menstruacije zato, ker je maternični vrat takrat bolj odprt (zaradi iztekanja menstruacije) in posledično manj boli, ko ti skozi maternični vrat vstavljajo vložek.


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
14.1.2009 11:30:10   
brnkefca
Mene pa zanima, če ste se po Mireni kaj zredile?

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
14.1.2009 12:04:59   
FLASK_A
Vsaditev Mirene me ni bolela. Menstruacije sem imela redne, zredila se nisem. Vse bi bilo super duper, če me ne bi maternični vrat non stop bolel vse do devetega mesca sinove starosti. Nekaj časa sem mislila, da je to od poroda, potem pa sem jo dala ven in bolečina je izginila.

Naj še povem, da je bila spolnost tistih devet mesecev katastrofalna, ker me je NON STOP bolelo vse spodajuser posted image user posted image


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu brnkefca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
14.1.2009 19:07:05   
scorpiogirl
Mene je vstavitev bolela. sem skor skup padla tam user posted image pa sem rodila po naravni poti, 2,5meseca po tem sem šla pa na vstavitev mirene. ene 3 mesece sem potem imela skoz izcedke (baje je do enega leta čist normalno), zdej je pa normalno. imam pa na 21 dni user posted image in ni veliko šibkejša. no, šibkejša je, sam je še zmer precej močna in traja kar cel teden. zgleda, da nisem med tistimi srečnicami, ki dobijo "obiske" samo za dva dni ...
ima pa vsaka kontracepcija svoje pluse in minuse ... posvetuj se še z G, potem se moraš pa sama odločit user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mirena-vsaditev in bolečina
14.1.2009 21:34:12   
TinKiCa1
hej hoj!! Jst mam pa tud še eno vprašanje glede tega!! zdej mam mireno..hmm..nekje 6-7 mescov! Pač začetek je bil itaq vs zmeden pri tem, in vse tko! morm rečt, da sem zelo tadovoljna z njo..kar se tiče menstruacij in vsega..odlična zadevica! joj ko pa pride tale ovulacija..rekla mi je G da je to vse vredu in prov..ampak mene tako zravn mehurja na levi strani ščipat začne..in to res hudičevo boli! samo še zvijem se, vzamm dva naklofena in boga lohk prosim, da popusti po kakšnih pol urah! ampak to je iz mesca v mesec bolj pogosto..kar na dva dni se to pojavi v enem tednu..in če tablete primejo, sem lahko še vesela! mi lahko katerapo ve kaj več o tem? hvala in upam, da bom kaj izvedela!! lp

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?